WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Vengence 15 maja 2016, 18:27
Grabarz666 napisał(a):
Ashton napisał(a):Grabarz na razie masz pełną remisję. Wyleczony będziesz wtedy jak po zaprzestaniu brania leków choroba nie nawróci.

Jeśli mam się czuć tak jak teraz to mogę brać i do końca życia. Moje zdrowie psychiczne obecnie jest dla mnie najważniejsze.

PS vengence udało mi się zobaczyć jeszcze co napisałeś: obyś zdechł jak najszybciej. Twoje zachowanie sięgnęło intelektualnego i kulturalnego dna, napiszę tylko, że sam sobie wystawiasz świadectwo w tym gronie.
I kto to mówi!?, ktoś kto życzy mi śmierci, skończ kur.. pier..ć,to był ostatni post w twoją stronę. :blabla:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez warning 15 maja 2016, 19:05
Vengence i Grabarz666: Chłopaki, czy moglibyście przenieść te wycieczki osobiste na priv? Nie wnoszą niczego do dyskusji merytorycznej, a mocno zniechęcają do czytania forum.

przez tizziano 17 maja 2016, 10:39
cozicozicozi napisał(a):tizziano, z tym bólem to nie wiem ale dobrze działa na mnie przeciwlękowo i zero problemów z libido - wszystko z ptaszkiem w porządku

Pneum i cozicozicozi, a braliście wcześniej możę Paroksetyne? i macie porównanie w tych kwestiach do Wenli??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 22 maja 2016, 06:50
Wszyscy wyzdrowieli? :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez lunatic 22 maja 2016, 10:00
Grabarz666 napisał(a):
Vengence napisał(a):
vengence napisał(a):Poza tym, leki często przestają działać, często z dnia na dzień, niektóre leki w ogóle nie działają, a ssri ogólnie są mało skuteczne, mirta mało na kogo działa, poza tym, zamula i robi z ciebie świniaka w ciągu miesiąca, dwóch.

To twoja własna teoria (bo nawet nie opinia) i odnosi się tylko do ciebie, ale biorąc pod uwagę jakie leki zażywasz wcale się nie dziwię, że czujesz się tak jak się czujesz.

No jednak sporo ludzi którzy biorą leki dość długo myśle że mogłyby podzielić tą teroie

Grabarz666 napisał(a): depresja to choroba przewlekła, na jej wyleczenie potrzeba czasu, warunkiem powodzenia jest wystąpienie remisji i odpowiednio długie utrzymywanie tego stanu za pomocą leków.

to też własna teoria, jakieś badanie które pokazuje że odpowiedni czas brania leków po uzyskaniu remisji daje wyleczenie?
terapie antydepresantami nie były badane w okresie dłuzszym niż 2-letnim, więc każde wnioski dotyczące brania leków powyżej tego czasu mozna traktować jako własne i nie mające potwierdzenia w szerszych analizach
a może właśnie dlatego nie były badane bo by wyszło że odsetek osób którym lek znacząco pomaga w tak długim okresie by znacząco spadł i z punktu widzenia marketingowego byłoby to niekorzystne dla firm

przez fobik123 22 maja 2016, 15:41
Co jest lepsze na silną fobie społeczną wenla,paro czy moklo ? Bo anafranil już raczej mi nie pomoże... :cry:
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez klaudi 22 maja 2016, 16:12
Anafranil jest najsilniejszy , następnie paro , można spróbować 60 mg.
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez fobik123 22 maja 2016, 16:18
klaudi, A Tobie pomaga paro ? Na co się leczysz ?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez klaudi 22 maja 2016, 16:25
Depresja , fobia społeczna , lęki. Paroksetyna mi pomaga na fobie w 70 % , myślę zwiększyć do 60 mg . i dołożyć bromazepam.
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez Grabarz666 22 maja 2016, 18:40
lunatic napisał(a):No jednak sporo ludzi którzy biorą leki dość długo myśle że mogłyby podzielić tą teroie

Hipotezy, domniemania, podejrzenia...

lunatic napisał(a):to też własna teoria, jakieś badanie które pokazuje że odpowiedni czas brania leków po uzyskaniu remisji daje wyleczenie?
terapie antydepresantami nie były badane w okresie dłuzszym niż 2-letnim, więc każde wnioski dotyczące brania leków powyżej tego czasu mozna traktować jako własne i nie mające potwierdzenia w szerszych analizach
a może właśnie dlatego nie były badane bo by wyszło że odsetek osób którym lek znacząco pomaga w tak długim okresie by znacząco spadł i z punktu widzenia marketingowego byłoby to niekorzystne dla firm

Jako odpowiedź zacytuje fragment i ilustrację z książki S. Stahla:
The idea is that chronicity of major depression, development of treatment resistance, and likelihood of relapse could all be reduced, with a better overall outcome, with aggressive treatment of major depressive episodes that leads to remission of all symptoms, thus potentially modifiying the course of this illness.

Obrazek

przez the_new_hope_not 22 maja 2016, 18:46
Jak sobie radzicie ze źrenicami jak pińćzłotych? I czy u Was też lek przestaje działać po około roku?
the_new_hope_not

przez JERZY62 22 maja 2016, 18:48
the_new_hope_not, jaką dawkę bierzesz? Pomaga Ci?
♪♪♪

przez the_new_hope_not 22 maja 2016, 18:57
Już nie biorę. Lek działał dobrze, miałem wyraźną poprawę samopoczucia, byłem zadowolony. Brałem jakieś 150mg o przedłużonym uwalnianiu. Po roku przestał działać, większe dawki działały na mnie gorzej więc samo dokładanie procha nie pomagało, a skutki uboczne jego odstawienia, powolnego i ze stopniowym zmniejszaniem dawki, były bardzo nieprzyjemne i długotrwałe. Myślałem żeby znowu zacząć, ale nie wiem czy jest sens przechodzić przez to samo.
the_new_hope_not

przez szaraczek 22 maja 2016, 20:17
the_new_hope_not, Teoretycznie możesz znowu zacząć. Może zaskoczy jak kiedyś, ale niestety nie ma takiej gwarancji. A jak go brałeś i działał to przestał działać z dnia na dzień? Jak to odczułeś? Pewnego razu stwierdziłeś, że znowu odczuwasz - nie wiem z czego się leczyłeś - depresję, lęki?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg