WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez cytrynka84 14 maja 2016, 21:09
Jak będę dobrze spala na 15 to nie będę zwiększać. Trazodon nie działa na mnie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Ashton 14 maja 2016, 21:12
Grabarz666 napisał(a):
Ashton napisał(a):Przecież im większa dawka tym mniejszy efekt nasenny.

Tak, ale pamiętaj, że zwiększenie dawki do 30 mg, może być jednoznaczne z większym efektem przeciwdepresyjnym (poprawą samopoczucia), a tym samym poprawą snu.

Jeśli chodzi koleżance o poprawę snu to lepiej aby spróbowała Trozodon, a jeśli chodzi o efekt przeciwdepresyjny to niech zamieni na Mirtazapine 30mg albo zwiększy Mianserynę do 60mg jak ja zrobiłem.

A jeśli już Grabarz wywołałeś się do tablicy to jak jest u Ciebie z tą remisją, po jakim czasie ona nastąpiła, ile zamierzasz brać jeszcze ten zestaw z podpisu i czy nie boisz się nawrotu?

przez cytrynka84 14 maja 2016, 21:29
Ashton, Trazodon nie działa ,jak już wcześniej pisałam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 14 maja 2016, 21:33
cytrynka84 napisał(a):Ashton, Trazodon nie działa ,jak już wcześniej pisałam.

W takim razie wpierw podniósł bym Mianserynę na 60mg, a dopiero później zamienił na Mirtazapine 15mg->30mg.

przez cozicozicozi 14 maja 2016, 21:36
Ashton napisał(a):
cytrynka84 napisał(a):Ashton, Trazodon nie działa ,jak już wcześniej pisałam.

W takim razie wpierw podniósł bym Mianserynę na 60mg, a dopiero później zamienił na Mirtazapine 15mg->30mg.
ja podobnie zmieniłem z 30mg miansy na 15mg mirty (i oczywiście 150mg wenli). Zmianę oceniam na plus. Śpię jak dziecko. Po mianserynie nie było tak źle ale trochę słabo usypiała już po jakimś czasie. Także od siebie polecam taką zmianę ale wiadomo, że każdy może zareagować inaczej.
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez Grabarz666 14 maja 2016, 21:38
Vengence napisał(a):To nie żadna nowość, przecież te leki nic nie leczą.

To, że tobie nie pomogły, to nie oznacza, że nie pomogą komuś innemu. Nie ma reguły.

Ashton napisał(a):Grabarz się wyleczył, a raczej ma remisję - nie rozpoznaje już objawów depresji.
Ja mam częściową remisję - wystąpiła poprawa stanu psychicznego, ale dalej utrzymuje w mniejszym nasileniu.

Uderz w stół, a nożyce się odezwą... ;) Dla mnie remisja to wyleczenie, obecnie funkcjonuję prawie tak samo jak przed chorobą. Oczywiście pozostały złe wspomnienia, niezrozumienie rodziny, piętno osoby chorej i obawa przed nawrotem, niestety, z depresją już tak jest, że mimo, że się z nią uporasz, to ciągnie się za tobą jak smród po puszczeniu bąka.

Ashton napisał(a):Nie wyleczył, przecież nadal bierze lek, jak odstawi i nadal będzie tak jak jest teraz, można to uznać za wyleczenie, póki nie nastąpi nawrót, co raczej jest pewne, poza tym co to jest jedna osoba, która twierdzi, że jest zdrowa, nie wiem czy jest w pełni zdrowy, niech sam się wypowie.

Przestałem już napiętnować się, że biorę leki. Inni ludzie biorą leki na nadciśnienie, cukrzycę, cholesterol, a ja na depresję, nie wszystkie choroby można wyleczyć po jednej kuracji, depresja to choroba przewlekła, na jej wyleczenie potrzeba czasu, warunkiem powodzenia jest wystąpienie remisji i odpowiednio długie utrzymywanie tego stanu za pomocą leków.

vengence napisał(a):Powiem, tak, jeżeli ktoś ma jakąś lekką depresje reaktywną np:, to ma duże szanse na pełne wyleczenie, jak depresja jest endogenna, choć już teraz się tak nie klasyfikuje, to przy endogennej raczej nikłe szanse na życie bez leków, często nawet nie uda się osiągnąć remisji, ja już się pogodziłem z tym, że kiedyś pierdolne samobója, to kwestia czasu tylko. :pirate:

Moja depresja była reaktywna, a mimo to jej przebieg był ciężki i remisję udało mi się uzyskać.

vengence napisał(a):Poza tym, leki często przestają działać, często z dnia na dzień, niektóre leki w ogóle nie działają, a ssri ogólnie są mało skuteczne, mirta mało na kogo działa, poza tym, zamula i robi z ciebie świniaka w ciągu miesiąca, dwóch.

To twoja własna teoria (bo nawet nie opinia) i odnosi się tylko do ciebie, ale biorąc pod uwagę jakie leki zażywasz wcale się nie dziwię, że czujesz się tak jak się czujesz.

przez Vengence 14 maja 2016, 21:42
Grabarz666, Skończ już z tymi mądrościami gościu, nawet nie będę się odnosił do tych bzdur, które przed chwilą napisałeś, ssri to syf a ta twoja mirta to syf do potęgi, skoro twoja depresja była reaktywna to ty /cenzura/ nie depresje miałeś, kończę z tobą dyskusje i wrzucam cię do ignorowanych, nie będę cie jechał, ale wiedz, że jesteś złym człowiekiem, delikatnie mówiąc.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Grabarz666 14 maja 2016, 21:48
Vengence napisał(a):ja już się pogodziłem z tym, że kiedyś pierdolne samobója, to kwestia czasu tylko. :pirate:

W takim razie życzę powodzenia, nikt tutaj nie będzie za tobą tęsknił.

przez Vengence 14 maja 2016, 21:52
Grabarz666 napisał(a):
Vengence napisał(a):ja już się pogodziłem z tym, że kiedyś pierdolne samobója, to kwestia czasu tylko. :pirate:

W takim razie życzę powodzenia, nikt tutaj nie będzie za tobą tęsknił.
Miałem coś napisać, ale wstrzymam się, jesteś pajacem, który udaje inteligenta i ma innych za nic, nie będę już wchodził w dyskusje, mam nadzieje, że dostaniesz za to minimum ostrzeżenie, a najlepiej bana.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Rosa26 15 maja 2016, 02:13
Czy biorąc wenle bede miała jakies interakcje jak wezme No-spe? Czy moze te leki sa dla siebie obojetne?
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

przez agusiaww 15 maja 2016, 09:37
Rosa26, obojetne.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Ashton 15 maja 2016, 09:39
Grabarz na razie masz pełną remisję. Wyleczony będziesz wtedy jak po zaprzestaniu brania leków choroba nie nawróci.

przez Rosa26 15 maja 2016, 13:41
agusiaww napisał(a):Rosa26, obojetne.

Dzieki ☺
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

przez Grabarz666 15 maja 2016, 17:53
Ashton napisał(a):Grabarz na razie masz pełną remisję. Wyleczony będziesz wtedy jak po zaprzestaniu brania leków choroba nie nawróci.

Jeśli mam się czuć tak jak teraz to mogę brać i do końca życia. Moje zdrowie psychiczne obecnie jest dla mnie najważniejsze.

PS vengence udało mi się zobaczyć jeszcze co napisałeś: obyś zdechł jak najszybciej. Twoje zachowanie sięgnęło intelektualnego i kulturalnego dna, napiszę tylko, że sam sobie wystawiasz świadectwo w tym gronie.

Sortuj wg