WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez fobik123 13 maja 2016, 19:20
Jak najbardziej jest możliwe,ja czytałem posty dziewczyny która brała klomipraminę i zaczęła jej działać dopiero po 5 miesiącach.Dziewczyna leczyła się na NN i depresje.Lekarze kazali jej odstawić lek ale ona uparcie dalej go brała i została mile zaskoczona :D Także WARTO !!!
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Ashton 13 maja 2016, 19:26
Nie wyobrażam sobie czekania pół roku na działanie leku. A co jeśli nie działa? Następny lek i następne pół roku? W ten sposób człowiek w depresji czy nerwicy prędzej by strzelił samobója sobie. Tak można czekać do usranej śmierci.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez warning 13 maja 2016, 19:29
fobik123 napisał(a):Jak najbardziej jest możliwe,ja czytałem posty dziewczyny która brała klomipraminę i zaczęła jej działać dopiero po 5 miesiącach.Dziewczyna leczyła się na NN i depresje.Lekarze kazali jej odstawić lek ale ona uparcie dalej go brała i została mile zaskoczona :D Także WARTO !!!

Ale jak wtedy odróżnić efekt działania leku od samoistnej remisji po tych 5 miesiącach? Innymi słowy, jakie są dowody, że poprawa nastąpiła na skutek działania leku?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 13 maja 2016, 19:29
Ashton napisał(a):Nie wyobrażam sobie czekania pół roku na działanie leku. A co jeśli nie działa? Następny lek i następne pół roku? W ten sposób człowiek w depresji czy nerwicy prędzej by strzelił samobója sobie. Tak można czekać do usranej śmierci.
Hehe dokładnie, daj spokój, szkoda czasu na takie czekanie, lepiej zmienić lek, albo dodać jakiś inny, poza tym wystarczy sobie przeczytać tu na forum wątek o wenli, nikt nie miał takiej akcji, by lek zaczął nagle działać po pół roku, ja sam brałem wenle i zawsze działała na mnie po miesiącu, max, 6 tygodni, paro, odpalilo u mnie po 2 tygodniach, sertra po 2 miesiącach.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez fobik123 13 maja 2016, 19:31
Ashton, Niestety nie ma innej opcji,zmiana leków jak rękawiczki też nic dobrego nie daje.Ja zaczynam 5 miesiąc na klomi i dalej czekam.Jak jest gorzej to wspomagam się benzo i baclofenem.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

przez Grabarz666 13 maja 2016, 19:32
szaraczek napisał(a):A to, że w ulotce od wenli jest napisane, że zwykle zaczyna działać po tygodniu (!), to możesz sobie między bajki włożyć.

W ulotkach zazwyczaj jest napisane, że pierwsze pozytywne efekty działania leku można odczuć już po tygodniu, co absolutnie nie jest jednoznaczne z pełnią działania przeciwdepresyjnego leku, która, z resztą, u każdego jest różna.
Jeśli wenlafaksyna miałaby działać po tygodniu, to mirtazapina powinna po 3 dniach :D

przez fobik123 13 maja 2016, 19:35
warning, A jak niby inaczej co? Jakim cudem samoistnie niby? OCD samoistnie nie znika i nie przechodzi,zastanów się...
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

przez warning 13 maja 2016, 19:44
fobik123 napisał(a):warning, A jak niby inaczej co? Jakim cudem samoistnie niby? OCD samoistnie nie znika i nie przechodzi,zastanów się...

W badaniu naukowym musiałbyś wykazać, że nie jest to remisja samoistna. Nie muszę się zastanawiać, po prostu podchodzę do tego typu wniosków ("zaczęła nagle działać po 5 miesiącach") ostrożnie.

przez szaraczek 13 maja 2016, 19:47
Możecie wierzyć lub nie, ale naprawdę u mnie wenlafaksyna kiedyś zaskoczyła po ponad pół roku. Brałem wtedy przez pierwszy miesiąc kuracji 75 mg, a od drugiego miesiąca już przez cały czas 150 mg. I nagle po 6-7 miesiącach całkowita remisja. Natomiast paroksetyna praktycznie od razu mnie zamulała, a sertralina zaskoczyła po prawie miesiącu. Więc u mnie jak narazie tylko wenlafaksyna rozkręcała się tak bardzo długo. Może po prostu dawka 150 mg była u mnie za niska i organizm zanim się nią wysycił potrzebował odpowiednio dużo czasu. Być może gdybym brał wyższe dawki, działanie nastąpiłoby znacznie szybciej. Być może miało tu jeszcze wpływ tempo metabolizmu wenlafaksyny przez mój organizm. Może po prostu bardzo szybko metabolizuję wenlafaksynę i żeby nastąpiło odpowiednie stężenie leku w organiźmie, wymaga to dużo czasu. Nie wiem.
warning, W moim przypadku efekt działania leku od samoistnej remisji było bardzo łatwo odróżnić. Po prostu czułem w sobie te chemiczne działanie. Nie potrafię tego inaczej opisać, ale czułem, że jakaś chemia we mnie nie pozwala mi odczuwać lęku, smutku itd. I co ciekawe było to bardzo przyjemne, pozytywne samopoczucie. Po prostu brak depresji. A w tych momentach w których do tej pory odczuwałem lęk, zacząłem odczuwać przyjemne dreszcze w środku. Poza tym natychmiast po odstawieniu leku, wróciły wszystkie zaburzenia, oczywiście poprzedzone najpierw masakrycznym zespołem odstawiennym.
fobik123, Ja też zacząłem 5 miesiąc na wenlafaksynie i wciąż czekam. Wierzę, że zaskoczy tak jak kiedyś. Gdybym nie wierzył to już dawno dałbym sobie spokój z tym lekiem, ale jak dotąd tylko on poradził sobie całkowicie z moją depresją i nerwicą. Klomipramina jest chyba trochę podobna do wenlafaksyny. Prawda?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez fobik123 13 maja 2016, 19:58
szaraczek, To witaj w klubie :D Wenla jest słabszym lekiem serotoninowym od klomipraminy i podobnie jak ona działa też na noradrenalinę czyli zwiększa napęd.Wenla w większych dawkach działa również na dopamine.A klomi ma lekkie działanie neuroleptyczne co jest dobre w OCD bo antagonizuje receptory dopaminowe słabo bo słabo ale to robi.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

przez szaraczek 13 maja 2016, 20:01
fobik123, Myślisz, że jeśli podczas pierwszej kuracji wenlafaksyną zaskoczyła ona u mnie po 6-7 miesiącach, to teraz może być podobnie? Czy niekoniecznie?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Ashton 13 maja 2016, 21:10
Według części ekspertów czas stosowania danego leku przeciwdepresyjnego powinien wynosić nawet 12 tygodni, podczas gdy inni stoją na stanowisku, że u pacjenta, u którego 4-tygodniowe leczenie nie przyniosło spodziewanych efektów, należy rozważyć zmianę leku. Prawdopodobieństwo powodzenia terapii za pomocą leków przeciwdepresyjnych pierwszego wyboru wynosi 50-60% i może upłynąć kilka tygodni do osiągnięcia pełnego efektu terapeutycznego. Nie widzę najmniejszego sensu czekać 6 miesięcy.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez szaraczek 13 maja 2016, 21:21
Ashton, Masz prawo nie widzieć sensu. Mnie dotychczasowe doświadczenia z wenlafaksyną nauczyły tego, że warto czekać.

Wenlafaksyna 225 mg

przez fobik123 13 maja 2016, 22:02
szaraczek, Wiesz,ciężko powiedzieć.Dziwna sprawa że za 2 podejściem Ci nie zaskoczyła.Te leki to wszystko loteria,no bo jak wytłumaczyć że lek za 1 razem działa a za drugim już nie.Może tak być że będziesz musiał zacząć kurację lekiem którego jeszcze nie brałeś jak wenla za 3 razem Ci nie pomoże.
Jeśli chodzi o mnie to daje jeszcze 3 miesiące lekowi-klomipraminie na zaskoczenie.Jeśli nie zaskoczy to dokładam moklobemid.Wiem że to głupie i ryzykowne ale już tak postanowiłem i tak zrobie.Jeśli to nic nie da to posiedze troche na samym moklo i przejdę chyba na paroksetynę też na okres 6-7 miesięcy,tak to widzę.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

Sortuj wg