WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Lord Kapucyn 13 maja 2016, 15:42
Grabarz666 napisał(a):
Lord Kapucyn napisał(a):...a receptory sigma coraz częściej przestają być klasyfikowane jako opioidowe tylko jako oddzielny rodzaj receptorów.

Ehh, gdyby fluwoksamina nie była silnym inhibitorem cytochromu P 450, to brałbym ją zamiast escytalopramu...

Ciekawe jest, że cała "śmietanka" tryptamin, dysocjantów i innych mózgotrzepaczy agonizuje receptory sigma1 i/lub sigma2: tramadol, morfina, heroina, metylofenidat, metamfetamina, kokaina, ibogaina, DMT, MDMA/ecstasy, no i do tego afobazol, opipramol, memantyna/amantadyna/bromantan i prawie wszystkie SSRI/SNRI*. :P

* Z tym, że sertralina jest antagonistą, a fluwoksamina posiada najwyższe powinowactwo, chyba jedyne istotne klinicznie w tej grupie.

A gdyby ktoś był ciekaw do jakich efektów prowadzi nadmierna aktywacja receptora sigma-1, polecam lekturę ( :lol: )- https://neurogroove.info/trip/plateau-s ... ra-nagniot
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Grabarz666 13 maja 2016, 15:54
Lord Kapucyn napisał(a):A gdyby ktoś był ciekaw do jakich efektów prowadzi nadmierna aktywacja receptora sigma-1, polecam lekturę ( :lol: )- https://neurogroove.info/trip/plateau-s ... ra-nagniot

W moim przypadku dawka 100 mg fluwoksaminy (największa jaką brałem) waliła w łeb bardziej niż 30 mg mianseryny i mimo tego, że brałem ją o ok. 20 to rano wstawało się znacznie ciężej niż po wymienionej już dawce mianseryny. Natomiast gdy wziąłem jednego razu 100 mg rano, to w ciągu dnia nie byłem w stanie w ogóle funkcjonować - Zombie-mode on wersja hard.

Natomiast funkcje kognitywne poprawiała niesamowicie, szczególnie dotyczyło to pamięci długotrwałej - potrafiłem przypominać sobie wydarzenia z dalekiej przeszłości, o których już dawno zapomniałem. Uważam, że jest to bardzo niedoceniana cecha tego leku.

przez warning 13 maja 2016, 15:55
tizziano napisał(a):Czy Wenla pomoże na napięcie wewnątrz głowy/ból spowodowany zaburzeniami depresyjnymi???

Na bóle - w opiniach ludzi chorych na RZS i inne, bolesne schorzenia - dobrze działa duloksetyna, krewna wenli. O ile na depresję dulo działa w relacjach użytkowników średnio, to na bóle akurat bardzo dobrze. Może rozważ duloksetynę zamiast wenli?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 13 maja 2016, 16:00
Grabarz666 napisał(a):
Lord Kapucyn napisał(a):A gdyby ktoś był ciekaw do jakich efektów prowadzi nadmierna aktywacja receptora sigma-1, polecam lekturę ( :lol: )- https://neurogroove.info/trip/plateau-s ... ra-nagniot

W moim przypadku dawka 100 mg fluwoksaminy (największa jaką brałem) waliła w łeb bardziej niż 30 mg mianseryny i mimo tego, że brałem ją o ok. 20 to rano wstawało się znacznie ciężej niż po wymienionej już dawce mianseryny. Natomiast gdy wziąłem jednego razu 100 mg rano, to w ciągu dnia nie byłem w stanie w ogóle funkcjonować - Zombie-mode on wersja hard.

Natomiast funkcje kognitywne poprawiała niesamowicie, szczególnie dotyczyło to pamięci długotrwałej - potrafiłem przypominać sobie wydarzenia z dalekiej przeszłości, o których już dawno zapomniałem. Uważam, że jest to bardzo niedoceniana cecha tego leku.

Bez wątpienia tajemniczy jest ten receptor jako, że jego aktywacja wiąże się jednocześnie z "uspokojeniem"/ stanem zbliżonym do sedacji(?) (opipramol, afobazol), wpływając przy tym dość wyraźnie na sferę kognitywną, a jednocześnie przy połączeniu innych czynników może doprowadzić tok myślenia do kompletnie anormalnego.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez szaraczek 13 maja 2016, 17:39
A ja jednak jeśli chodzi o bóle somatyczne w depresji, polecam wenlafaksynę. U mnie kiedyś świetnie sprawdziła się pod tym kątem. Więc musi ona posiadać jakieś właściwości przeciwbólowe czy tam wpływać na receptory związane z odczuwaniem bólu. Poza tym wykazała ona świetne działanie przeciwlękowe i przeciwdepresyjne. Jedynym minusem był bardzo długi czas oczekiwania na w/w efekty. Po odstawieniu natychmiastowy nawrót nerwicy i depresji. Druga kuracja wenlafaksyną była nieudana. Teraz jestem w trakcie trzeciej. Póki co bez efektów. Nie zamierzam rezygnować z wenli bo ona była moim pierwszym w życiu lekiem przeciwdepresyjnym i sprawdziła się najlepiej. Mam kilka pytań. Czy to prawda, że dany lek przeciwdepresyjny działa na nas najlepiej tylko podczas pierwszej kuracji nim? Od czego zależy powodzenie jednej kuracji przy niepowodzeniu drugiej kuracji tą samą substancją (wenlafaksyną)? Czy ma to związek z tym, że organizm uodparnia się na wenlafaksynę i podczas każdej kolejnej kuracji trzeba stosować wyższe dawki żeby wenlafaksyna znowu zaskoczyła? Czy może chodzi tutaj o receptory, które raz wystawione na działanie wenlafaksyny, po odstawieniu jej i późniejszym powrocie do niej, nie są już w ten sam sposób pobudzane (czy jak to się tam nazywa) i nie poddają się działaniu owej substancji?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Grabarz666 13 maja 2016, 17:48
szaraczek napisał(a):Więc musi ona posiadać jakieś właściwości przeciwbólowe czy tam wpływać na receptory związane z odczuwaniem bólu. Poza tym wykazała ona świetne działanie przeciwlękowe i przeciwdepresyjne.

Tak, wykazuje działanie przeciwbólowe w "nerwobólach" (np neuralgiach), ale nie jest ono wynikiem bezpośredniego jej działania na receptory opioidowe. Natomiast działanie na objawy somatyczne lęku wynika głównie z jej działania przeciwlękowego, czyli mija lęk, a tym samym mijają objawy somatyczne.

przez szaraczek 13 maja 2016, 17:52
Grabarz666, Aha. Czyli moje bóle są związane z lękiem ponieważ wtedy wraz z ustąpieniem lęków minęły równocześnie bóle somatyczne. Świetnie sobie z tym wenlafaksyna kiedyś poradziła. A znasz odpowiedzi na moje pytania?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 13 maja 2016, 18:00
szaraczek, A ile ty już bierzesz ten lek?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 13 maja 2016, 18:37
Vengence, Od 5 miesięcy. Podczas pierwszej - skutecznej - kuracji wenlafaksyną, zaskoczyła dopiero po 6-7 miesiącach.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 13 maja 2016, 18:45
szaraczek napisał(a):Vengence, Od 5 miesięcy. Podczas pierwszej - skutecznej - kuracji wenlafaksyną, zaskoczyła dopiero po 6-7 miesiącach.

Pisales kiedyś ze po 3 miesiacach, gdzie pol roku chlopie!
3 miesiące to jest naprawdę maximum!
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 13 maja 2016, 18:53
Vengence, Pomyliłem się wtedy pisząc o tych 3 miesiącach. To było 6-7 miesięcy. I może trudno Tobie w to uwierzyć, ale tak było. Poza tym nie jestem odosobionym przypadkiem. Na pewnym amerykańskim forum jakaś kobieta pisała, że poczuła działanie wenlafaksyny po 6 miesiącach. Nie wiem z czego to wynika. Być może niektóre organizmy potrzebują aż tyle czasu. A to, że w ulotce od wenli jest napisane, że zwykle zaczyna działać po tygodniu (!), to możesz sobie między bajki włożyć. Na pewno nie u mnie działa już po tygodniu ;)

Wenlafaksyna 225 mg

przez Ashton 13 maja 2016, 18:55
Do 4-6 tygodnia powinno rozpocząć się działanie leku, a po 12tygodniach osiągać maksymalne działanie. Nie wyobrażam czekać sobie 6 miesięcy!

przez szaraczek 13 maja 2016, 18:58
Ashton, Powinno tak być. Teoretycznie. A w praktyce często bywa to zupełnie inaczej.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 13 maja 2016, 19:09
Szczerze nie ma takiej opcji by lek nagle zaczął działać po pol roku, chyba ze dawki byly zmieniane co miesiac i ktoras w koncu zaskoczyla, ale to jest naprawdę mało prawdopodobne,
Bralem prawie wszystkie leki i w zasadzie kazdy dzialal po 6-8 tygodniach, czyli standard, nie wyobrazam sobie czekac 6-7 miesięcy na jednym leku!

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg