WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Lobelka 28 kwi 2016, 01:19
Witajcie,
Jestem nowa na tym forum, ale chcę podzielić się swoimi doświadczeniami z venlafaksyną, a konkretnie lekiem Verlaxin Er.
Moja znajomość z tą substancją trwała ponad 3 lata.
Zaczynałam od dawki 37,5 mg, a skończyłam na 225 mg. Na dawce maksymalnej byłam przez ok. 6 miesięcy i potem stopniowo schodziłam do 75 mg. Na tej dawce byłam przez ok. 2 lata. Potem kolejne pół roku zajęło mi odstawienie. Pół roku, a może nawet trochę dłużej. Nie było łatwo, musiałam bardzo powoli zmniejszać dawkę. Gdy na początku zrobiłam to zbyt szybko miałam wrażenie że synapsy mi nie "stykają", bolała mnie potwornie głowa i czułam się bardzo kiepsko.
Do ostatecznego odstawienia podchodziłam dwa razy i to dlatego, że za krótko brałam najmniejszą dawkę, czyli 37,5 g podzielone na pół ( otwierałam kapsułkę i dzieliłam). Nie byłam w stanie odstawić na 37,5 g, musiałam jeszcze bardziej zmniejszyć dawkę i podziałało.
Ktoś pisał,że lekarz kazał mu brać co drugi dzień zmniejszoną dawkę. Mój lekarz kategorycznie tego zabronił, powiedział, że powoduje to zbyt duże wahania: jeden dzień substancja jest, drugi dzień nie, co prowadzi do rozchwiania organizmu, lepiej zmniejszać stopniowo i cierpliwie. Dzięki takiemu działaniu, efekt końcowy jest taki, że nie biorę od miesiąca i czuję się dobrze. Obyło się bez jakichkolwiek sensacji, prądów w głowie itp. itd.
Czy podziałało ?
Tak, ale wymagało to czasu, obserwowania swoich odczuć i reakcji organizmu oraz zarządzania dawkami. To dopiero początek bez leku, ale mam nadzieję, że będzie dobrze.
Czy były jakieś skutki uboczne?
Tak. Na początku problemy z zasypianiem, zmęczenie. Przy najwyższej dawce, libido w rozsypce, no i niestety potworny ból głowy, jeżeli dałam się skusić na jakieś winko.
To tak w skrócie :D

przez tizziano 29 kwi 2016, 10:22
A probowalas czegos przed wenla?czy to byl Twoj pierwszy anty?

przez KoalaLala 29 kwi 2016, 18:00
Czy ktoś z Was brał antybiotyk z substancją doxycyclinum (nazwa Unidox Solutab, to na trądzik) z wenlą (ja alventa)? albo po prostu jakiś inny antybiotyk z wenlą i odczuwał przy tym pogorszenie: osłabienie, gorsze nastroje, większe lęki, c i ą g ł ą senność?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez warning 29 kwi 2016, 18:45
KoalaLala napisał(a):Czy ktoś z Was brał antybiotyk z substancją doxycyclinum (nazwa Unidox Solutab, to na trądzik) z wenlą (ja alventa)? albo po prostu jakiś inny antybiotyk z wenlą i odczuwał przy tym pogorszenie: osłabienie, gorsze nastroje, większe lęki, c i ą g ł ą senność?

Doksycyklinę na trądzik przyjmuje się długotrwale. Ile już ją bierzesz? Skutki uboczne, które obserwujesz, nie muszą wynikać z połączenia doksy z wenlą - mogą być po prostu skutkiem zażywania doksy.

Tu skutki uboczne doksy:
http://www.drugs.com/sfx/doxycycline-side-effects.html

Senność, osłabienie i spowolenienie <drowsiness> oraz lęk <anxiety> zostały tam ujęte.

przez sebo001 02 maja 2016, 11:20
Mam pewne wątpliwości czy sięgać po wenlę w związku z moim silnym napięciem, niepokojem i lękiem wolnopłynącym z którym Esci sobie nie poradziło. Nie wiem czy połączenie Paro z Mirtą( mam duże problemy ze snem) nie byłoby lepsze.

przez Ashton 02 maja 2016, 11:34
Wenla kopie noradrenaline przy wysokich dawkach dopiero.
Zależy czego oczekujesz od leku, jeśli aktywizujące działanie, to wenla, jeśli sedacja to paro.
Jeśli SSRI nie zatrybiło, to naturalne jest przejście na SNRI.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez Grabarz666 02 maja 2016, 11:48
Ashton napisał(a):Wenla kopie noradrenaline przy wysokich dawkach dopiero.
Zależy czego oczekujesz od leku, jeśli aktywizujące działanie, to wenla.

W badaniach zazwyczaj autorzy sugerują, że w dawkach powyżej 225 mg. Granica jest natomiast płynna, poniżej porównanie okupacji SERT i NET dla paroksetyny i wenlafaksyny:
Obrazek

http://www.nature.com/npp/journal/v33/n13/pdf/npp200847a.pdf

przez Vengence 02 maja 2016, 12:53
sebo001 napisał(a):Mam pewne wątpliwości czy sięgać po wenlę w związku z moim silnym napięciem, niepokojem i lękiem wolnopłynącym z którym Esci sobie nie poradziło. Nie wiem czy połączenie Paro z Mirtą( mam duże problemy ze snem) nie byłoby lepsze.
Wenla ma bardzo dobre działanie przeciwlękowe, wiem bo brałem!
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kajetan0 03 maja 2016, 18:23
hej po jakim czasie mija senność i zamulenie na wenlafeksynie i czy lepiej brać ją na noc czy rano?

przez tizziano 03 maja 2016, 18:53
Czy mieliście problem z orgazmem po Wenli??

przez Vengence 03 maja 2016, 19:28
Kajetan0 napisał(a):hej po jakim czasie mija senność i zamulenie na wenlafeksynie i czy lepiej brać ją na noc czy rano?
Jeżeli dopadło cię zmulenie po jakimś czasie np: 2-3 miechy to już to nie przejdzie, jedynie można spróbować zwiększyć dawkę, może to coś pomoże, ale prędzej czy pózniej i tak wrócisz do punktu wyjścia.

tizziano napisał(a):Czy mieliście problem z orgazmem po Wenli??
No tak to normalne przecież.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sulpiryd34 03 maja 2016, 21:42
tizziano napisał(a):Czy mieliście problem z orgazmem po Wenli??

No na początku brania bardzo poważne problemy z orgazmem, ale z biegiem czasu wszystko wróciło do normy.

przez Ashton 03 maja 2016, 21:48
sulpiryd34 jak się czujesz na 40mg fluoksetyny?

przez pajacyk1 04 maja 2016, 01:08
Przeciwlękowe i uspokajające ma świetne działanie. Można nic nie robić i być zadowolonym. Okresowo, można mieć problemy ze snem podczas zmiany dawki. Kolorowe sny gwarantowane po tym leku. Ja odstawiam i codziennie mnie męczą takie sny, że głowa mała. Gdybym miał talent do zapisania tego, można by było nakręcić jakiś hollywodzki film. Szkoda tylko, że większość to są koszmary.

Sortuj wg