WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Panix 20 kwi 2016, 19:33
agnes89 napisał(a):Brał ktoś z Was Wenle plus Trittico na noc?
W piątek psychiatra właśnie mi zmieniła z mirtazapiny na trazodon.

Ja brałem, przez pierwsze trzy miesiące, działało świetnie, szybko się wysypiałem. Obecnie śpię po 14 godzin i trittico zostało odstawione przez psychiatrę.

Doszły dziwne mimowolne skurczę mięśni, nadpobudliwość ruchowa. Często nieświadomie szybko ruszam palcami u nóg. Nie potrafię już leżeć w bezruchu.

przez Arnin 21 kwi 2016, 08:33
Witam, przez rok brałem dawkę 75mg wenli, nie miałem problemów z jedzeniem, lęki zniknęły, dobrze się spało, po odstawieniu wszystko wróciło ze zdwojoną siłą, od tego roku zacząłem brać znowu, tyle, że podwyższam do dawki maksymalnej i powiem szczerze, że na 75mg nie czułem żadnej poprawy w FS, natomiast na 150mg nie miałem problemów i lęków z tym związanych, mogłem normalnie nawiązywać kontakty bez spiny, jasność umysłu na 150 także się poprawiła, lepsza pamięć, wysławianie się, tego mi było trzeba, ale czułem, że jeszcze w pełni nie rozwinął się potencjał wenli i dobijam właśnie do 300mg, w żadnych tam warunkach ambulatoryjnych, czy szpitalach, na razie 2 dni, zobaczymy jak to będzie ;) skutki uboczne jak są to niewielkie i znikają w oka mgnieniu, na wieczór na sen jak wezmę jeszcze 60mg mianseryny to po godzinie czy dwóch tak przymula, że trzeba się położyć i moment człowiek zasypia ;] Co ciekawe też, libido na niższych dawkach (75mg) było gorsze niż na wyższych, na 150, 225 itd. nie ma tragedii, ptaszek staje na zawołanie ;)

-- 21 kwi 2016, 07:51 --

Pytanie, czemu dążę, do tak wysokiej dawki ? Otóż gdzieś na zagranicznych forach wyczytałem, że w takich dawkach wenla zaczyna oddziaływać na dopaminę, a tego mi potrzeba i chcę się przekonać na własnej skórze, bo tak to na wenli brak tego czegoś, tego kopa...

przez icrew 21 kwi 2016, 14:06
Biorę już drugi raz wenlę w przeciągu 3 lat. Za pierwszym razem pomogła mi bardzo po okołu miesiącu, dwóch nie miałem już żadnych objawów ciągłych duszności itd.
Po przerwaniu brania wenli przez 10 miesięcy nie było żadnych objawów i wróciły wszystkie typowe objawy nerwicy (drżenia rąk, uderzenia gorąca, nadmierna potliwość itd) łącznie z najgorszym objawem ciągłego braku pełnego oddechu, cały czas czułem jakbym nie mógł do końca powietrza nabrać, bardzo męczące, czułem to 24h z różnym nasileniem.
Poszedłem do lekarza i zacząłem brać od lutego tego roku wenle. Przez 2-3 tygodnie objawy mi ucichły, łącznie z tą dusznością. Zaczynałem od 37,5 mg, do 75mg po 10 dniach i do tej pory biorę tyle.
Od 5-6 dni mam uczucie takiego zatykania w mostku, nie jest to taka mocna duszność jak wtedy ale odczuwam to non stop i jest to dyskomfort.
Nie wiem czy mi to minie z czasem czy będę musiał zwiększyć dawkę wenli... jak myślicie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cozicozicozi 21 kwi 2016, 14:17
icrew, najlepiej to z lekarzem ustalić. Może potrzebujesz zwiększyć dawkę delikatnie np. do 112,5. Ja 75mg brałem przez dwa miesiące, potem 112,5 przez kolejne 2 i dziś byłem na wizycie i od jutra zaczynam 150 mg i już nie zamierzam zwiększać dawki.

-- 21 kwi 2016, 14:21 --

Arnin napisał(a):Witam, przez rok brałem dawkę 75mg wenli, nie miałem problemów z jedzeniem, lęki zniknęły, dobrze się spało, po odstawieniu wszystko wróciło ze zdwojoną siłą, od tego roku zacząłem brać znowu, tyle, że podwyższam do dawki maksymalnej i powiem szczerze, że na 75mg nie czułem żadnej poprawy w FS, natomiast na 150mg nie miałem problemów i lęków z tym związanych, mogłem normalnie nawiązywać kontakty bez spiny, jasność umysłu na 150 także się poprawiła, lepsza pamięć, wysławianie się, tego mi było trzeba, ale czułem, że jeszcze w pełni nie rozwinął się potencjał wenli i dobijam właśnie do 300mg, w żadnych tam warunkach ambulatoryjnych, czy szpitalach, na razie 2 dni, zobaczymy jak to będzie ;) skutki uboczne jak są to niewielkie i znikają w oka mgnieniu, na wieczór na sen jak wezmę jeszcze 60mg mianseryny to po godzinie czy dwóch tak przymula, że trzeba się położyć i moment człowiek zasypia ;] Co ciekawe też, libido na niższych dawkach (75mg) było gorsze niż na wyższych, na 150, 225 itd. nie ma tragedii, ptaszek staje na zawołanie ;)

-- 21 kwi 2016, 07:51 --

Pytanie, czemu dążę, do tak wysokiej dawki ? Otóż gdzieś na zagranicznych forach wyczytałem, że w takich dawkach wenla zaczyna oddziaływać na dopaminę, a tego mi potrzeba i chcę się przekonać na własnej skórze, bo tak to na wenli brak tego czegoś, tego kopa...
nie wiem po co się pakujesz w takie duże dawki. Zdajesz sobie sprawę jak trudno może być z zejściem potem z 300mg do 0? Jeśli 150 na ciebie działa dobrze to może warto poczekać na tej dawce jeszcze ze 2-3 miesiące. Ja zauważyłem, że wenla powoduje poprawę ale bardzo stopniowo i powoli. Trzeba cierpliwości i systematyczności, a nie ciągłego zwiększania dawek aż do maksymalnej.
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez icrew 21 kwi 2016, 14:30
Jeszcze jedno, jeżeli wenla mi pomaga na te duszności to na pewno jest to spowodowane nerwicą lękową? Pani dr mówi, że tak.
Ale teraz pomimo brania to mam ten ucisk w mostku i odczuwam non stop... :(

przez cozicozicozi 21 kwi 2016, 16:42
icrew, wiesz, warto wykonać jakieś badania dodatkowe żeby wykluczyć jakieś inne choroby. Idź do rodzinnego, opisz sytuacje i poproś o badania wykluczające inne choroby, ale skoro wenla pomaga to duże prawdopodobieństwo, że to jest właśnie nerwicowe. Ale badanka sobie zrób dla pewności.
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez warning 21 kwi 2016, 18:08
icrew napisał(a):Jeszcze jedno, jeżeli wenla mi pomaga na te duszności to na pewno jest to spowodowane nerwicą lękową? Pani dr mówi, że tak.
Ale teraz pomimo brania to mam ten ucisk w mostku i odczuwam non stop... :(

wenla wpływa też na rytm serca. Zrób sobie EKG dla pewności, może też ECHO.

przez icrew 21 kwi 2016, 22:41
Robiłem już full badań łącznie z ekg, spirometrią i wiele innych. Wychodziły ok.
Nawet USG serca, RTG płuc itp.

przez Arnin 22 kwi 2016, 09:49
cozicozicozi, Nie mam racjonalnych uzasadnień aby cackać się z podwyższaniem dawek leków o przedłużonym uwalnianiu, w moim przypadku wszystkie te mają słabe skutki uboczne, ze względu właśnie na to zmodyfikowane uwalnianie, gorzej było np. w przypadku paroteksyny, wskakuję od razu na najwyższą aby organizm jak najszybciej przyzwyczaił się do tej substancji, przesycił się nią, z zejściem z takiej dawki nie ma problemu, to nie pierwszy mój raz z takimi lekami i przy zejściu także nie odczuwam zbytnio skutków, jedynie po całkowitym odstawieniu. Pakuję w siebie także takie dawki, bo na zagranicznych forach były testy i przy 300mg i więcej wenla wpływała znacząco na poziom dopaminy, a tego mi potrzeba, dlatego testuję, nie bawię się w stopniowanie dawek, bo to nie ma sensu ;)

icrew , te duszności, okolice mostka, nerwobóle to częściowo objawy nerwicy i reakcji na lek, minie z czasem, u mnie skutkuję przestać myśleć o tych dolegliwościach i przekazać podświadomości, że to tylko nerwica, nic się nie dzieje poważnego z ciałem i przejdzie, skutkuje bezapelacyjnie ;)

przez icrew 22 kwi 2016, 10:11
No teraz już jakby lepiej.

-- 26 kwi 2016, 10:39 --

Na razie ten ucisk w mostku zniknął całkowicie ale nie wiem i tak czy nie będę musiał zwiększyć dawki z 75mg na 112,5mg bo podczas brania leku nie powinny pojawiać się te objawy.

przez tizziano 27 kwi 2016, 12:46
Panowie i Panie a jak byście porównali Wenlę do Paroksetyny?? biorę 40mg paro i jest lepiej choć wracają gorsze dni. Jednak największy problem jest taki że po paro nie mogę dojść (wytrysk) i to mnie męczy..jak to jest z Wenlą, gdzieś czytałem że Wenla jeśli chodzi o uboki na sprawy ptaszkowo cipkowe ma najmniejszy w pływ. A nawet może niwelować uboki w tym zakresie powodowane np przez SSRi.

Macie takie doświadczenia???

przez JERZY62 27 kwi 2016, 16:45
tizziano, co będziesz robił po pięćdziesiątce jak Ci w ogóle nie będzie stawał... a tak będzie :bezradny: <napisane tak z żartu choć to fakt że nie będzie furczał> :bezradny:
♪♪♪

przez Vengence 27 kwi 2016, 17:18
JERZY62 napisał(a):tizziano, co będziesz robił po pięćdziesiątce jak Ci w ogóle nie będzie stawał... a tak będzie :bezradny: <napisane tak z żartu choć to fakt że nie będzie furczał> :bezradny:
Trzeba jeszcze dożyć do tej pięćdziesiątki. :roll:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tizziano 27 kwi 2016, 23:44
Może i śmieszne ale prosiłbym jednak o bardziej merytoryczne odpowiedzi.. ;)

Sortuj wg