WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Black Dog 17 kwi 2016, 16:00
Pablo5HT1 napisał(a):@Black Dog, zwiększanie dawki jak doszedłeś do 225 i nic nie ma sensu. ci, którzy namawiają cie do wyższej dawki namawiają tez do dalszej straty czasu plus redukcja dawki. Ja doszedłem do 150 i zero reakcji na plus a nawet stwierdziłem, że lek mi szkodzi, zmuła, apatia, tycie, rzucam w pioruny ten lek, sprawa jest prosta albo działa albo nie i tyle.

Od piątku jestem na dawce 150mg bo brakło by piguł do poniedziałku.
Zero reakcji organizmu na zmniejszenie dawki.
Może tylko mniejsza zamuła rano. Może zostać na razie na 150mg?

przez agnes89 18 kwi 2016, 01:50
pneum, no ja mam nadzieję, że będzie dobrze. Po mirtazapinie ciężko mi się było dobudzić, nawet jak sobie zmniejszałam na 15 mg. A na początku brałam 45 mg :shock:
A ile brałaś Wenlafaksyny? Bo ona mnie trochę pobudza. Ja biorę 2x75 mg, rano i po południu. Gdybym tylko się nie pociła, to z chęcią brałabym jej więcej.
F33, G40
Wenlafaksyna 150mg
Trazodon 75 mg
Lamotrygina 200mg
Lewetiracetam 2000mg

przez pneum 18 kwi 2016, 09:53
Wenli brałam wtedy 150, ale w jednej dawce (pierwszy raz słyszę, żeby ją rozbijano). Jeśli chodzi o środki nasenne, to polecam kwetiapinę w małych dawkach, dla mnie ideał. Po jakimś miesiącu stosowania organizm się przyzwyczaił i w ogóle nie czuję senności rano.
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agnes89 18 kwi 2016, 18:33
No u mnie Wenla jest tak rozbita. Po 150 chyba bym się zapociła :shock: I tak już teraz mam trochę problem, choć na obecnej dawce jestem od września. Jak temperatura wzrasta do ok. 15 stopni to już się bardzo pocę.
Zobaczymy jak będzie na tym Trittico. No i po nim nie ma się większego apetytu, więc nie ma ryzyka, że znowu przytyję.
Wenla daje mi kopa, gdyby nie ona, to w obecnej sytuacji życiowej leżałabym w łóżku i z niego nie wstawała. Albo podjelabym próbę samobójczą.
F33, G40
Wenlafaksyna 150mg
Trazodon 75 mg
Lamotrygina 200mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Vengence 18 kwi 2016, 19:13
agnes89 napisał(a):No u mnie Wenla jest tak rozbita. Po 150 chyba bym się zapociła :shock: I tak już teraz mam trochę problem, choć na obecnej dawce jestem od września. Jak temperatura wzrasta do ok. 15 stopni to już się bardzo pocę.
Zobaczymy jak będzie na tym Trittico. No i po nim nie ma się większego apetytu, więc nie ma ryzyka, że znowu przytyję.
Wenla daje mi kopa, gdyby nie ona, to w obecnej sytuacji życiowej leżałabym w łóżku i z niego nie wstawała. Albo podjelabym próbę samobójczą.
Zazdroszcze mi ten lek nigdy specjalnego kopa nie dawał
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez click88 18 kwi 2016, 20:10
Witam biorę obecnie wenle 150mg i lamotrygine 100 mg. Czy wy tez macie po tym problemy z nadmierna potliwoscia. Ja juz nie wytrzymuje i wstydze sie bo mam ciagle mokre plecy i cale cialo.... Ubrania przesiakaja. Tak nie da sie zyc:(

przez pneum 18 kwi 2016, 21:35
Hmm, u mnie właśnie tej potliwości w ogóle nie ma. Jedyny skutek uboczny to bezsenność i wypadanie włosów przez pierwsze kilka tygodni. Wenla mnie cudownie nakręca (przy zbyt dużych dawkach wchodzę w hipomanię, więc w zależności od pory roku biorę 75-150mg).
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez icrew 18 kwi 2016, 22:27
Jakieś 3 miesiące temu znowu zacząłem mieć objawy nerwicowe - ucisk w mostku, duszność itd.
Byłem u psychiatry i brałem od nowa Venlectine 75mg i po miesiącu mi objawy minęły.
Jakies 2 miesiące było zero, a teraz od 3-4 dni czuje taki ucisk w mostku, duszności to nieduże ale czuje, że znowu mam te objawy.
Venlectine biorę cały czas. Czy to może mi minąć za parę dni?
Miał ktoś nawrót objawów pomimo brania leku?

przez warning 19 kwi 2016, 00:18
icrew napisał(a):Jakieś 3 miesiące temu znowu zacząłem mieć objawy nerwicowe - ucisk w mostku, duszność itd.
Byłem u psychiatry i brałem od nowa Venlectine 75mg i po miesiącu mi objawy minęły.
Jakies 2 miesiące było zero, a teraz od 3-4 dni czuje taki ucisk w mostku, duszności to nieduże ale czuje, że znowu mam te objawy.
Venlectine biorę cały czas. Czy to może mi minąć za parę dni?
Miał ktoś nawrót objawów pomimo brania leku?

Pewnie zwiększą Ci dawkę o kolejne 75 mg.

przez icrew 19 kwi 2016, 08:05
No zobaczymy jak będzie.
Lekarka mi powiedziała, że na razie będę brał lek cały czas i że niektórzy w ogóle go już biorą non stop.
Pytałem, czy nie szkodzi on na zdrowie i w ogóle to mówiła, że nie.

-- 19 kwi 2016, 08:41 --

Wziąłem wczoraj wieczorem dodatkowo Hydroxyzinum ale nadal mam ten ścisk w mostku.
Ciekawe kiedy mi to minie...

przez agnes89 20 kwi 2016, 08:23
click88 napisał(a):Witam biorę obecnie wenle 150mg i lamotrygine 100 mg. Czy wy tez macie po tym problemy z nadmierna potliwoscia. Ja juz nie wytrzymuje i wstydze sie bo mam ciagle mokre plecy i cale cialo.... Ubrania przesiakaja. Tak nie da sie zyc:(

Ja mam to samo przy temperaturach od 15 stopni. Jeszcze jak szybko idę i trafię w ciepłe miejsce, to pot leci mi kroplami po czole, plecach, dekolcie. To jest naprawdę krępujące :roll: jak muszę ten pot wycierać chusteczkami.

przez Kajetan0 20 kwi 2016, 09:33
wstalem dzisiaj rano odlalem się zjadłem śniadanie wychodzę wsiadam do autobusu wsiadły kanary sprawdziły bilety i jadę sobie tak chwile az tu nagle...

H A L L E L U J A !!! i chwalmy Pana :D

o k*urwa ja nie mam depresji :)

przez Vengence 20 kwi 2016, 16:33
Kajetan0 napisał(a):wstalem dzisiaj rano odlalem się zjadłem śniadanie wychodzę wsiadam do autobusu wsiadły kanary sprawdziły bilety i jadę sobie tak chwile az tu nagle...

H A L L E L U J A !!! i chwalmy Pana :D

o k*urwa ja nie mam depresji :)
I musiałeś jechać autobusem by się o tym przekonać :) :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez warning 20 kwi 2016, 16:45
Black Dog napisał(a):
warning napisał(a):
No to głowa do góry, sporo leków jeszcze zostało do wypróbowania. Trzymaj się ciepło.

Trzymam się, choć coraz częściej marzy mi się aby ktoś rzucił mi w końcu kij....

BlackDog: co u Ciebie po wizycie? Zmieniasz wenlę na coś innego?

Sortuj wg