WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agnes89 05 kwi 2016, 12:10
Dziewczyny, czy któraś z Was po wenli miała zanik miesiączki?
Od zawsze miałam problemy z regularnymi okresami, mam niby rozpoznany PCOS, ale teraz nie mam już okresu 5 miesięcy :roll: Wenlafaksyne i mirtazapinę biorę rok czasu. Do listopada zeszłego roku bralam tabletki antykoncepcyjne, odstawiłam je, pojawiło się krwawienie i na tymn koniec. Byłam u ginekologa, zleciła mi kilka badań hormonalnych, niby jest ok. Ale jak jest ok, skoro nie mam miesiączki?
Myślicie, że antydepresanty to spowodowały? Może trzeba zmniejszyć dawkę? Tym bardziej, że mi ostatnio gorąco i znowu się pocę.
Do psychiatry nie mam jak się teraz wybrać, bo w godzinach przyjęć mam zajęcia na uczelni, których nie mogę opuścić.

-- Wt kwi 05, 2016 11:21 am --

Dziewczyny, czy któraś z Was po wenli miała zanik miesiączki?
Od zawsze miałam problemy z regularnymi okresami, mam niby rozpoznany PCOS, ale teraz nie mam już okresu 5 miesięcy :roll: Wenlafaksyne i mirtazapinę biorę rok czasu. Do listopada zeszłego roku bralam tabletki antykoncepcyjne, odstawiłam je, pojawiło się krwawienie i na tymn koniec. Byłam u ginekologa, zleciła mi kilka badań hormonalnych, niby jest ok. Ale jak jest ok, skoro nie mam miesiączki?
Myślicie, że antydepresanty to spowodowały? Może trzeba zmniejszyć dawkę? Tym bardziej, że mi ostatnio gorąco i znowu się pocę.
Do psychiatry nie mam jak się teraz wybrać, bo w godzinach przyjęć mam zajęcia na uczelni, których nie mogę opuścić.
F33, G40
Wenlafaksyna 150mg
Trazodon 75 mg
Lamotrygina 200mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Kajetan0 05 kwi 2016, 12:32
możecie mi coś doradzić bo widzę że się znacie :)

jaki lek wybrać ?

objawy: depresja zaniżone poczucie własnej wartości lęki

-- 05 kwi 2016, 13:59 --

myślę że jestem nikim i nic nie warty nie szukam pracy bo i tak myślę że sobie nie poradzę a pozatym to boję się ludzi

-- 05 kwi 2016, 13:59 --

pozdro ;)

przez szaraczek 05 kwi 2016, 23:07
Kajetan0, Mam te same objawy co Ty i biorę wenlafaksynę już 3 raz. Co prawda póki co jeszcze nie działa, ale kiedyś jako jedyny lek baaaaardzo mi pomogła na to wszystko. Co oczywiście nie znaczy, że w Twoim przypadku będzie tak samo. Pozdro :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monikalew35 06 kwi 2016, 09:13
Vengence napisał(a):
KoalaLala napisał(a):Vengence zaraz będą trzy miesiące, ale było tak:
4 tygodnie na 37,5 mg
6 tygodni na 70 mg
teraz drugi tydzień na 150 mg

Długo byłaś na 37,5 mg zwykle bierze się tak z kilka dni, miesiąc to długo.

a czy widzisz rizniec na wadze???? ja przez rok przytylam ponad 10 kg!

przez Vengence 06 kwi 2016, 09:32
monikalew35 napisał(a):
Vengence napisał(a):
KoalaLala napisał(a):Vengence zaraz będą trzy miesiące, ale było tak:
4 tygodnie na 37,5 mg
6 tygodni na 70 mg
teraz drugi tydzień na 150 mg

Długo byłaś na 37,5 mg zwykle bierze się tak z kilka dni, miesiąc to długo.

a czy widzisz rizniec na wadze???? ja przez rok przytylam ponad 10 kg!

Tak ja tyłem i teraz brałem duloksetyne która jest bardzo podobna, w trakcie brania trzymalem diete, biegalem i chodzilem na silownie mimo to brzuch mialem coraz wiekszy, niestety, ale te leki rozpierdalaja hormony, metabolizm jest zaburzony.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 06 kwi 2016, 11:15
monikalew35, Zarówno zwiększenie jak i zmniejszenie masy ciała podczas kuracji wenlafaksyną wymienione zostały jako skutki uboczne występujące niezbyt często (czyli mogące wystąpić u 1 do 10 na 1000 pacjentów).
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Kajetan0 06 kwi 2016, 12:23
szaraczek napisał(a):Kajetan0, Mam te same objawy co Ty i biorę wenlafaksynę już 3 raz. Co prawda póki co jeszcze nie działa, ale kiedyś jako jedyny lek baaaaardzo mi pomogła na to wszystko. Co oczywiście nie znaczy, że w Twoim przypadku będzie tak samo. Pozdro :smile:

aha dzięki :)

przez zygfryd 06 kwi 2016, 12:52
Hej,

jak polecacie odstawić wenlę ? Biorę ok. rok czasu, 75mg rano.
Raz zrobiłem test odstawienny - pierwszego dnia 'niezażycia' było ok, ale drugiego dramat, otumanienie, brak koncentracji, zawroty głowy itd.

Z góry dzięki.

przez Vengence 06 kwi 2016, 13:13
zygfryd napisał(a):Hej,

Raz zrobiłem test odstawienny - pierwszego dnia 'niezażycia' było ok, ale drugiego dramat, otumanienie, brak koncentracji, zawroty głowy itd.

Z góry dzięki.
Odsypuj, rozłóż to w czasie, z miesiąc to tak na pewno, jeśli ma być w miarę bezboleśnie, ja odstawiłem kiedyś z buta,
nie polecam, prąd kopał mnie 3 tygodnie po głowie. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez zygfryd 06 kwi 2016, 13:16
Vengence napisał(a):

Z góry dzięki.
Odsypuj, rozłóż to w czasie, z miesiąc to tak na pewno, jeśli ma być w miarę bezboleśnie, ja odstawiłem kiedyś z buta,

A ewentualnie jakiś schemat odstawienia?

przez Vengence 06 kwi 2016, 13:54
zygfryd napisał(a):
Vengence napisał(a):

Z góry dzięki.

A ewentualnie jakiś schemat odstawienia?
Schemat, no co ty!, a czemu lekarza nie zapytasz??, zmniejsz najpierw o połowe kapsulki,
a potem zmniejszaj co kilka dni, pobądz na dawcę 37,5mg z kilkanaście dni, możesz kupić sobie wenle oriven, tam są tabletki 6 ich jest, będziesz miał łatwiej, bo z granulkami jest przejebane.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez agusiaww 06 kwi 2016, 14:04
Vengence, z granulkami trzeba liczyc :mrgreen:

agnes89, nie, nie miałam. Ale moze zrob TSH, moze w tym problem, a hormony robilas, to TSH, czy tez i ginekologiczne typu FSH itd? Bo hormony sa rozne ;)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Vengence 06 kwi 2016, 14:09
agusiaww napisał(a):Vengence, z granulkami trzeba liczyc :mrgreen:

agnes89, nie, nie miałam. Ale moze zrob TSH, moze w tym problem, a hormony robilas, to TSH, czy tez i ginekologiczne typu FSH itd? Bo hormony sa rozne ;)
No trzeba, ja brałem tak na oko. :P , w depresji liczyć to masakra. :twisted:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez agnes89 07 kwi 2016, 01:42
agusiaww napisał(a):Vengence, z granulkami trzeba liczyc :mrgreen:

Akurat trochę wiem na temat hormonów ;) Po prostu szukam kobiet, które być może miały zanik miesiączki po tym właśnie leku.
TSH miałam badane końcówką stycznia, było w normie.
Ostatnie zlecone badania to: LH, FSH, estradiol i PRL. Badania niby w normie, ale wykonane były w ok. 150 dniu cyklu. Poza tym, zdarzyła mi się już w przeszłości hiperprolaktynemia czynnościowa, która wystąpiła dopiero po teście z metoklopramidem. Więc w piątek muszę iść tam znowu i poprosić o to właśnie badanie.
Będę sama próbowała to analizować i oczywiście zgłaszać sugestie lekarzowi, choć zdaję sobie sprawę, że ma ograniczenia w postaci NFZ. Aha, ciąża wykluczona, beta-HCG ujemne.

Sortuj wg