WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Michal8282. 15 mar 2016, 19:54
JERZY62 szczerze to w bardzo niewielkim stopniu, mogę powiedzieć że skutki uboczne przeważały nad korzyściami. Zresztą na forum nigdy nie znalazłem osoby która napisała by że antydepresant wyleczył ją z nerwicy. Przemęcze się, pojutrze zaczynam sulpiryd jeśli uspokoi to będzie ok.

przez Kajetan0 16 mar 2016, 15:25
To po ...uj brać te leki w ogóle xd :V ?

przez Vengence 16 mar 2016, 18:25
Kajetan0 napisał(a):To po ...uj brać te leki w ogóle xd :V ?
Tylko po to by wegetować i nic więcej, no chyba, że ktoś jest szczęśliwcem i lata jak pojebany po 20 mg fluoksetyny. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michal8282. 16 mar 2016, 20:45
Vengence TRUE. Też bym chciał żeby ssraje działały, ale antydepresanty działają na depresję, na lęk nie związany z depresją nie działają. Dzisiaj wziąłem 37,5 mg wenli - ulga. Dalej czuję się jak gówno, ale nie trzęsie mnie. Pociągnę na tej dawce do wizyty u lekarza. Tym bardziej że sulpiryd łączy się z antydepresantami więc nie będę się tak męczył z odstawką całkowitą. Chociaż jeszcze tydzień temu miałem twarde postanowienie że to rzucam w cholerę, a tu dupa. No chyba że sulpiryd zdziała przeciwlękowe cuda..

przez Judelaw 16 mar 2016, 20:52
Vengence napisał(a):
Tylko po to by wegetować i nic więcej, no chyba, że ktoś jest szczęśliwcem i lata jak pojebany po 20 mg fluoksetyny. :mrgreen:

Ja bym nie generalizował.Ja wegetuję bez antydepresantów a po nich dopiero przestaję wegetować.Zupełnie odwrotnie jak piszesz.Tylko że ja nie mam nerwicy a chorobę psychiczną Chad.

przez Vengence 16 mar 2016, 21:07
Judelaw napisał(a):
Vengence napisał(a):

Ja bym nie generalizował.Ja wegetuję bez antydepresantów a po nich dopiero przestaję wegetować.Zupełnie odwrotnie jak piszesz.Tylko że ja nie mam nerwicy a chorobę psychiczną Chad.
Niektórzy mają trochę więcej szczęścia, napisałem, że niektórzy mają inaczej, nie każdy wegetuje, ale większość po ssri to zombiaki. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez benzowiec84 16 mar 2016, 22:49
ja wegetuje bez leków i na lekach też wegetuje . nie żyje nigdy , ani bez ani na . myślę że czas skończyć walkę i zakończyć ten marny żywot .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez artur1978 17 mar 2016, 15:05
benzowiec84 napisał(a):ja wegetuje bez leków i na lekach też wegetuje . nie żyje nigdy , ani bez ani na . myślę że czas skończyć walkę i zakończyć ten marny żywot .

Zanim t ozrobisz wyslij mi swoje zapasy benzo;)

przez agusiaww 17 mar 2016, 15:29
A na mnie wenla normalnie działa, da sie zyc :) chociaz uboki sa masakryczne.

-- 17 mar 2016, 14:29 --

Michal8282. napisał(a):JERZY62 szczerze to w bardzo niewielkim stopniu, mogę powiedzieć że skutki uboczne przeważały nad korzyściami. Zresztą na forum nigdy nie znalazłem osoby która napisała by że antydepresant wyleczył ją z nerwicy. Przemęcze się, pojutrze zaczynam sulpiryd jeśli uspokoi to będzie ok.

po psychoterapii tez nie ma, mimo ze niektorzy tak sadza. :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Vengence 17 mar 2016, 15:58
agusiaww napisał(a):A na mnie wenla normalnie działa, da sie zyc :) chociaz uboki sa masakryczne.

-- 17 mar 2016, 14:29 --

Michal8282. napisał(a):JERZY62 szczerze to w bardzo niewielkim stopniu, mogę powiedzieć że skutki uboczne przeważały nad korzyściami. Zresztą na forum nigdy nie znalazłem osoby która napisała by że antydepresant wyleczył ją z nerwicy. Przemęcze się, pojutrze zaczynam sulpiryd jeśli uspokoi to będzie ok.

po psychoterapii tez nie ma, mimo ze niektorzy tak sadza. :mrgreen:
Normalnie to znaczy jak?? i jakie masz te uboki ?

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Michal8282. 17 mar 2016, 19:55
Aga, chodziłem na psychoterapię, to nie żadne czary mary że nerwica znika, ale w sumie pomaga o ile leki zredukują lęk na tyle że można jakoś racjonalnie myśleć w sytuacji fobicznej.
Dzisiaj pierwsza dawka sulpirydu i dalej na wenli 37,5, odczuwalna zmiana na lepsze. Od 2 dni nie muszę brać benzo. Fajne pobudzenie, chęć do rozmowy z ludzmi, a wszystko tak jakoś naturalnie (nie tak plastikowo jak na ssri). Kilka godzin z córką po mieście chodziłem, chciało mi się :D

przez agusiaww 18 mar 2016, 11:12
Michal8282., ja nie bede pisac nickow ale juz wielokrotnie czytalam ze psychoterapia pomaga, pozniej patrze na dział leki zeby wejsc w temat wenli a tam w jakims temacie leku te osoby piszą ze biorą. Takze faktycznie psychoterapia pomaga jak i sie bierze leki ;) tylko widocznie skleroze ktos ma ze o tym zapomniał powiedziec. Mi sie chce pieluchy zmieniac 8)

Vengence, normalnie, to znaczy ze nic nie boli, chce mi się itd. a uboki to juz pisałam kiedys wszystkie w ulotce plus jakies dziwaczne, ale juz mam jakis 1% to luz.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Śmiercionauta 18 mar 2016, 21:35
Lekarz zamienił mi dwie dawki po 75 mg rano i wieczorem na jedną 150 braną rano i znów wróciły mi niektóre efekty uboczne.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez julusia 19 mar 2016, 16:09
Biorę od 14. 02 tzn. w szpitalu mi dają. Najpierw było 37, 5 mg potem 75 mg a teraz 150 mg.
Czy 150 mg to duża dawka ?
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

Sortuj wg