WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez szaraczek 02 mar 2016, 23:43
KoalaLala, Wenlafaksyna jest wskazana przy depresji, nerwicy, fobii społecznej, agorafobii, lęku uogólnionym i panicznym. Mnie kiedyś wyciągnęła z depresji, nerwicy i fobii społecznej. Więc odpowiadając na Twoje pytanie: Tak, wenlafaksyna pomogła mi na natręctwa. A natręctwa to chyba to samo co obsesje?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez KoalaLala 03 mar 2016, 01:01
szaraczek, no właśnie chyba nie do końca, u mnie nerwica natręctw była raczej podciągana pod nerwicę lękową. a obsesja to osobny komponent. natręctwa szybko mi się udało wyleczyć, jeszcze na esci, przymus sprawdzania dotykiem, przyglądania się przedmiotowi obsesji i inne takie. gorzej z natręctwem myśli, bo to determinuje moje życie od ponad roku

pomogła Ci, zgodnie z opisem, dawka 150 mg ?

przez Mala1122 03 mar 2016, 08:31
szaraczek napisał(a):KoalaLala, Wenlafaksyna jest wskazana przy depresji, nerwicy, fobii społecznej, agorafobii, lęku uogólnionym i panicznym. Mnie kiedyś wyciągnęła z depresji, nerwicy i fobii społecznej. Więc odpowiadając na Twoje pytanie: Tak, wenlafaksyna pomogła mi na natręctwa. A natręctwa to chyba to samo co obsesje?

Szaraczek no ja wlasnie cierpie na te zaburzenia biore juz 4 tyg /150mg i poki co sa zmiany ale male fobia spoleczna troche sie poprawila lek ciut zmiejszyl deprecha troche....ale objawy somatyczne srednio i ciagle czuje niepokoj trzese sie takimi falami to przychodzi wczesniej tak nie mialam i to mnie zaczyna wkurzac i niewiem czy zmienic ten lek czy dac mu jeszcze szanse? Co mi doradzasz ? ( i wszyscy z doswiadczeniem tego leku ) Pozdrawiam i pogody ducha zycze :papa: :papa:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 03 mar 2016, 10:26
szaraczek, No i jak tam z działaniem, działa coś na ciebie ta wenlafaksyna??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 03 mar 2016, 12:48
KoalaLala, Pomogła, i to powyżej moich oczekiwań, ale dopiero po kilku miesiącach od rozpoczęcia kuracji. To było jakieś 5 lat temu. Teraz jestem na wenlafaksynie od prawie 2 miesięcy. Wciąż czekam.
Mala1122, Dzięki za życzenia :smile: To fajnie, że już po miesiącu leczenia widzisz efekty. Ja na wenli muszę czekać co najmniej kilka. Za kilka dni miną 2 miesiące i cały czas czekam. Czy masz zmieniać czy nie zmieniać leku to bardziej pytanie do Twojego lekarza a nie do nas. Nikt tutaj nie może brać odpowiedzialności za Twoje leczenie. Pozdrawiam
Vengence, Póki co nie. Jednak w sumie wcale mnie to nie dziwi. W czasie pierwszej kuracji nią po tym samym czasie też nie było żadnych oznak poprawy. A co u Ciebie? Jesteś bez leków aktualnie? Jak samopoczucie?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 03 mar 2016, 13:35
szaraczek napisał(a):KoalaLala, Pomogła, i to powyżej moich oczekiwań, ale dopiero po kilku miesiącach od rozpoczęcia kuracji. To było jakieś 5 lat temu. Teraz jestem na wenlafaksynie od prawie 2 miesięcy. Wciąż czekam.
Mala1122, Dzięki za życzenia :smile: To fajnie, że już po miesiącu leczenia widzisz efekty. Ja na wenli muszę czekać co najmniej kilka. Za kilka dni miną 2 miesiące i cały czas czekam. Czy masz zmieniać czy nie zmieniać leku to bardziej pytanie do Twojego lekarza a nie do nas. Nikt tutaj nie może brać odpowiedzialności za Twoje leczenie. Pozdrawiam
Vengence, Póki co nie. Jednak w sumie wcale mnie to nie dziwi. W czasie pierwszej kuracji nią po tym samym czasie też nie było żadnych oznak poprawy. A co u Ciebie? Jesteś bez leków aktualnie? Jak samopoczucie?

Zacząłem kuracje duloksetyną, podobny lek do wenlafaksyny, ale dopiero 4 dzień biorę więc, nie mogę nic powiedzieć,
duży plus tego leku to brak skutków ubocznych, minimalne są, ale nie ma to porównania z wenlafaksyną. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez serce 03 mar 2016, 16:06
daablenart napisał(a):Ja myślę że warto poszukać innego leku jeśli w wenli coś nam nie pasuje.Mnie na lęki wenla średnio pomogła,może jestem bardziej zmulony.Uczucie napięcia,kołatania serca i inne dolegliwości fizyczne pozostały,lęk przed zawałem dalej mi doskwiera.Psychicznie też szału nie ma.Po dawce 150mg myślałem ze zejde.

Słuchaj muzyki w słuchawkach, spaceruj z słuchawkami + rozmowa z psychologiem-psychoterapeutą. Wyzdrowienie się pojawi.

przez Mati120d 03 mar 2016, 16:20
Wenlafaksyna + buspiron, czy to dobry pomysł na aktywizację?

przez Peter007 03 mar 2016, 16:31
Ja za 3 miechy koncze wenla, tak moj lekarz postanowil. Widzial Diametralna poprawe w moim zachowaniu, podejsciu do zycia, poziomie energii i satysfakcji z zycia, itd. Tak jak pisalem wczesniej, dalej mam super dni, pelno pomyslow, banan na ustach, sen mega, zero depresji i lękow / nerwic :).

Dawka 3 miesiace 150mg/dzien, Efectin.

przez szaraczek 03 mar 2016, 18:16
Peter007, Coś szybko Twój lekarz podjął decyzję o odstawianiu. Żeby tylko po odstawieniu nie spotkało Ciebie to samo co mnie kiedyś.

Wenlafaksyna 225 mg

przez cozicozicozi 03 mar 2016, 18:21
Ja nie odstawiam, bo boję się, że się zabiję jak odstawię.
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez szaraczek 03 mar 2016, 18:21
cozicozicozi, A działa wenla?

Wenlafaksyna 225 mg

przez cozicozicozi 03 mar 2016, 18:24
Chyba coś tam działa. Jak nie brałem to to prawie podjąłem próbę samobójczą, a myślałem o tym codziennie i w ogóle była masakra jakaś ze mną już w pewnym momencie. Teraz jest trochę lepiej chociaż dalej szału nie ma. No ale strach pomyśleć co by było jakbym tak teraz odstawił....samobój na 100%
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez Peter007 03 mar 2016, 18:30
szaraczek napisał(a):Peter007, Coś szybko Twój lekarz podjął decyzję o odstawianiu. Żeby tylko po odstawieniu nie spotkało Ciebie to samo co mnie kiedyś.

Lacznie 6-7 miechow na Wenla, chyba optymalnie.

Sortuj wg