WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Blondie 15 lut 2016, 00:01
A chlorprotixen bralas?

Nie. Warto? Nie zamula?

przez buszujacywtrawie 15 lut 2016, 07:20
Blondie napisał(a):
A chlorprotixen bralas?

Nie. Warto? Nie zamula?

Na każdego działa indywidualnie, mnie z początku nieznacznie zamulał.

przez Mala1122 15 lut 2016, 08:44
cozicozicozi napisał(a):
Vengence napisał(a):
cozicozicozi napisał(a):Biorę wenlę już 3 miesiące. Zero uboków u mnie oprocz tego, ze co raz cześciej się łapię na zgrzytaniu zębami. Zauważył ktoś takie coś u siebie?
A jak z działaniem przeciwdepresyjnym tego leku??

Całkiem niezle. Czuje lekka poprawe. Niezle niweluje lęki. Wczesniej bralem fluoksetyne i praktycznie nie odczulem dzialania. Na wenli czuje sie lepiej, a depreche mam bardzo dlugo, ok 3 lata. Leczyc sie zaczalem jakies 5 miesiecy temu dopiero wiec nie spodziewam sie ze wszystko minie z dnia na dzien. 3 miesiace na wenli dopiero. Lacze z mianseryna ale mysle o zmianie na mirtazapine. Ogolnie odnosze wrazenie, ze wenla dziala na mnie dobrze, przynajmniej w jakims tam stopniu.

A po jakim czasie zaczela dzialac u ciebie na leki ? Bierzesz ja na dzien czy na noc? Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cozicozicozi 15 lut 2016, 12:11
Lekkie działanie poczułem po około 6-7 tygodniech. Potem stopniowo czułem się co raz lepiej. Po 3 miesiącach brania nie męczą mnie w końcu myśli samobójcze i zdecydowanie mniej lęków się pojawia. Nie nakręcam się tak już negatywnie na wszystko. Jeszcze mi daleko do całkowitej poprawy ale jest coś lepeiej. Biorę rano, w południe i po południu czyli 3x37.5 mg. Nie wiem czemu takie dawkowanie mi ustaliła psycholka ale stosuję się do zaleceń. Do tego 30 mg mianseryny przed snem.

przez Vengence 15 lut 2016, 12:22
cozicozicozi napisał(a):Lekkie działanie poczułem po około 6-7 tygodniech. Potem stopniowo czułem się co raz lepiej. Po 3 miesiącach brania nie męczą mnie w końcu myśli samobójcze i zdecydowanie mniej lęków się pojawia. Nie nakręcam się tak już negatywnie na wszystko. Jeszcze mi daleko do całkowitej poprawy ale jest coś lepeiej. Biorę rano, w południe i po południu czyli 3x37.5 mg. Nie wiem czemu takie dawkowanie mi ustaliła psycholka ale stosuję się do zaleceń. Do tego 30 mg mianseryny przed snem.
Masz lek z przedłużonym uwalnianiem??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Mala1122 15 lut 2016, 13:16
cozicozicozi napisał(a):Lekkie działanie poczułem po około 6-7 tygodniech. Potem stopniowo czułem się co raz lepiej. Po 3 miesiącach brania nie męczą mnie w końcu myśli samobójcze i zdecydowanie mniej lęków się pojawia. Nie nakręcam się tak już negatywnie na wszystko. Jeszcze mi daleko do całkowitej poprawy ale jest coś lepeiej. Biorę rano, w południe i po południu czyli 3x37.5 mg. Nie wiem czemu takie dawkowanie mi ustaliła psycholka ale stosuję się do zaleceń. Do tego 30 mg mianseryny przed snem.
Dziekuje za odpowiec jestem mega przerazona bo biore 150 wieczorem do tego triticco 75 i czuje sie tragicznie oblewaja mnie poty parzenia ciala niepokoj ktory budzi mnie o 3/4 i koniec spania niewiem juz co mam robic niczym nie potrafie sie zajac w czwartek bd 2 tyg i martwie sie ze to sie nie uspokoi co robic moze zrezygnowac z tego leku ? Jutro mam wizyte u lekarz.

przez agusiaww 15 lut 2016, 13:54
Mala1122, uspokoic to sie uspokoji tyle ze po m-ce moze byc nawet.

Blondie, mozna sprobowac, na mnie super działał przy wenli, ani nie zamulał ani nic tylko działanie nasenne.

-- 15 lut 2016, 12:56 --

Śmiercionauta napisał(a):agusiaww, 37,5 mg brałem tylko przez jeden dzień. Trochę się przeraziłem jak ktoś napisał, że wenla zaczęła działać po 3 miesiącach. Teraz czekam z niecierpliwością na pozytywne efekty wenli, bo muszę zacząć budować sobie życie niemal od początku. Tym razem z pomocą terapeuty.
to zalezy, na mnie zadziała teraz praktycznie po kilku dniach a mam dawke jedynie podtrzymujaca.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez cozicozicozi 15 lut 2016, 14:37
Mala1122 napisał(a):
Dziekuje za odpowiec jestem mega przerazona bo biore 150 wieczorem do tego triticco 75 i czuje sie tragicznie oblewaja mnie poty parzenia ciala niepokoj ktory budzi mnie o 3/4 i koniec spania niewiem juz co mam robic niczym nie potrafie sie zajac w czwartek bd 2 tyg i martwie sie ze to sie nie uspokoi co robic moze zrezygnowac z tego leku ? Jutro mam wizyte u lekarz.

A jak szybko weszłaś na dawkę 150mg? Ja pamiętam, że wchodziłem bardzo powoli. Pierwsze dwa dni brałem 2x1/4 tabletki 37.5mg. Natępne 3 dni rano 1/2 tabletki i po południu 1/4. Potem 2 dni 2x1/2 tabletki. Potem 2 dni rano cała tabletka, po południu 1/2 tabletki. Potem tydzień 2xcała tabletka i potem już 3x cała. I w ten sposób obyło się bez jakichkolwiek uboków. Może nie warto tak szybko rezygnować, bo to nie jest zły lek. Mi naprawdę pomógł. Zapytaj lekarza oczywiście ale wydaje mi się, ze to jak się czujesz jest spowodowane tylko tym, że zbyt szybko weszłaś na taką dawkę. Ale oczywiście słuchaj lekarza. Powodzenia życzę i nie zniechęcaj się :D

przez Mala1122 15 lut 2016, 14:42
agusiaww napisał(a):Mala1122, uspokoic to sie uspokoji tyle ze po m-ce moze byc nawet.

Blondie, mozna sprobowac, na mnie super działał przy wenli, ani nie zamulał ani nic tylko działanie nasenne.

-- 15 lut 2016, 12:56 --

Śmiercionauta napisał(a):agusiaww , 37,5 mg brałem tylko przez jeden dzień. Trochę się przeraziłem jak ktoś napisał, że wenla zaczęła działać po 3 miesiącach. Teraz czekam z niecierpliwością na pozytywne efekty wenli, bo muszę zacząć budować sobie życie niemal od początku. Tym razem z pomocą terapeuty.
to zalezy, na mnie zadziała teraz praktycznie po kilku dniach a mam dawke jedynie podtrzymujaca.
Dzięjuje za odpowiec bo naprawde sama juz niewiem jak sobie pomoc niemam juz sily non stop dzien w dzien to samo boje sie zeby sie nie poddac zreszta wszystkiego sie juz boje nawt brac te leki

przez cozicozicozi 15 lut 2016, 15:06
Vengence napisał(a):

Tak. Dlatego nie wiem czemu 3 razy dziennie mam brać ale jakoś specjanie mi to nie przeszkadza.

przez Mala1122 15 lut 2016, 16:28
cozicozicozi napisał(a):
Vengence napisał(a):

Tak. Dlatego nie wiem czemu 3 razy dziennie mam brać ale jakoś specjanie mi to nie przeszkadza.
2 dni bralam 75mg i odrazu nastepnie 150mg dziekuje za wsparcie jutro go zapytam o ile przezyje....

przez agusiaww 15 lut 2016, 17:49
Mala1122, przezyjesz, u mnie za 1 razem po m-cu uboki minely wszystkie w jeden dzien. A mialam tragiczne, mysli sambojcze i wszystkie inne co w ulotce i takich co w niej nie było. Trzymaj sie juz niedługo, 2 tygodnie dasz rade skoro juz tyle dałas.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Vengence 15 lut 2016, 17:58
agusiaww napisał(a):Mala1122, przezyjesz, u mnie za 1 razem po m-cu uboki minely wszystkie w jeden dzien. A mialam tragiczne, mysli sambojcze i wszystkie inne co w ulotce i takich co w niej nie było. Trzymaj sie juz niedługo, 2 tygodnie dasz rade skoro juz tyle dałas.
A za nim zaczęłaś brać wenle to miałaś myśli sambobójcze??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Mala1122 15 lut 2016, 18:58
Vengence napisał(a):
agusiaww napisał(a):Mala1122, przezyjesz, u mnie za 1 razem po m-cu uboki minely wszystkie w jeden dzien. A mialam tragiczne, mysli sambojcze i wszystkie inne co w ulotce i takich co w niej nie było. Trzymaj sie juz niedługo, 2 tygodnie dasz rade skoro juz tyle dałas.
A za nim zaczęłaś brać wenle to miałaś myśli sambobójcze??

A daj spokoj czego ja nie mialam tak zapytaj ! Kurde jak dobrze ze tu wlazlam na ten portal...To takie budujace wsparcie. Dzieki ! Skoro mowisz ze dam rade to pewnie MUSZE DAC ! Tylko jak tu funkcjonowac jak takie opentanie ?

Sortuj wg