WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Kajetan0 13 lut 2016, 21:52
w czym jest lepsza wenlafeksyna od sertraliny albo escitalopramu i czy ktoś łączył ją z tianeptyną ?

można z nią pić alko ? i czy słabiej obniża libido niż ssri...

przez agusiaww 13 lut 2016, 23:11
Śmiercionauta napisał(a):Dzisiaj wchodzę na dawkę 150 mg/d. Jak na tak krótki okres (6 dni) brania to mam sporo uboków.
a ja biore nadal 37 i tez mam uboki, chociaz juz rzadko. Podziwiam ze od razu wszedles na 150 :shock:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Blondie 14 lut 2016, 10:29
29 dzień brania wenli - 75

Mam kryzys. Zaczynam się zastanawiać, czy branie tych leków ma sens. Przetestowałam już pełną gamę ssri i kilka innych możliwości. Bezsenność jak była tak jest. Humor przeciętny/słaby. Kastracja totalna.
Może rzucić to wszystko i spróbować żyć bez tego?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mala1122 14 lut 2016, 11:06
Blondie napisał(a):29 dzień brania wenli - 75

Mam kryzys. Zaczynam się zastanawiać, czy branie tych leków ma sens. Przetestowałam już pełną gamę ssri i kilka innych możliwości. Bezsenność jak była tak jest. Humor przeciętny/słaby. Kastracja totalna.

Hej hej hej ja do wenli na noc biore triticco 75 na sen i 6/7 h przesypiam bez wybudzen a rezygnowac calkiem no niewiem czy to madry pomysl zalezy od stanu chyba ja probowalam i bylo dobrze 3 dni powrocilo wszystko jak bumerang z podwojna sila. Pozdrawiam

przez Blondie 14 lut 2016, 11:22
Trittico też cały czas biorę.

przez Śmiercionauta 14 lut 2016, 13:06
agusiaww napisał(a):
Śmiercionauta napisał(a):Dzisiaj wchodzę na dawkę 150 mg/d. Jak na tak krótki okres (6 dni) brania to mam sporo uboków.
a ja biore nadal 37 i tez mam uboki, chociaz juz rzadko. Podziwiam ze od razu wszedles na 150 :shock:

Nie tak od razu, bo to trwało 6 dni. Mam nadzieję , że uboki szybo miną, bo są nie do zniesienia.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez agusiaww 14 lut 2016, 14:33
Śmiercionauta, to bardzo i tak krotko. Ja za 1 razem to chyba z 2 tyg jechalam na 37, teraz to juz chyba tez dobijam do 2 tygodnia ale jeszcze postoje sobie na tej dawce. Wspolczuje ubokow, sa straszne :time:

-- 14 lut 2016, 13:34 --

Blondie napisał(a):29 dzień brania wenli - 75

A chlorprotixen bralas?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Śmiercionauta 14 lut 2016, 16:29
agusiaww, 37,5 mg brałem tylko przez jeden dzień. Trochę się przeraziłem jak ktoś napisał, że wenla zaczęła działać po 3 miesiącach. Teraz czekam z niecierpliwością na pozytywne efekty wenli, bo muszę zacząć budować sobie życie niemal od początku. Tym razem z pomocą terapeuty.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez Mala1122 14 lut 2016, 20:35
Śmiercionauta napisał(a):
agusiaww napisał(a):

Nie tak od razu, bo to trwało 6 dni. Mam nadzieję , że uboki szybo miną, bo są nie do zniesienia.

Ja odrazu zaczelam od 75 po 3 dniach 150 we wtorek bd 2 tyg i juz widze taki efekt ze strach i lęki sie zmiejszyly zrobilam sie rozmowna.A z ubokow to brak apetytu calkowity nudnosci zwiekszony niepokoj no i gdyby nie triticco pewnie bezsennosc. A ciebie co tak meczy?

przez Hans 14 lut 2016, 21:37
To z wchodzeniem w Efectin (75 mg na dzień) nie miałem problemu. Może powodował na początku trochę otępienia no i permanentnie trzeba się było męczyć, żeby dojść czy to z partnerką, czy ręcznie. Natomiast nagłe zejście z Efectinu to jest tragedia, dwa razy mi się to w życiu zdarzyło i to jest straszne, co się wtedy z organizmem i umysłem dzieje. Jednak biorąc przez miesiąc dawkę 37,5 mg na dzień, wyszedłem z Efectinu już drugi raz chyba w miarę bezobjawowo. Wychodzenie z Trittico, oczywiście stopniowe, to jest dla mnie droga przez mękę.
Feed your head
Feed your head

przez cozicozicozi 14 lut 2016, 22:26
Biorę wenlę już 3 miesiące. Zero uboków u mnie oprocz tego, ze co raz cześciej się łapię na zgrzytaniu zębami. Zauważył ktoś takie coś u siebie?
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez Vengence 14 lut 2016, 22:27
cozicozicozi napisał(a):Biorę wenlę już 3 miesiące. Zero uboków u mnie oprocz tego, ze co raz cześciej się łapię na zgrzytaniu zębami. Zauważył ktoś takie coś u siebie?
A jak z działaniem przeciwdepresyjnym tego leku??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez cozicozicozi 14 lut 2016, 22:35
Vengence napisał(a):
cozicozicozi napisał(a):Biorę wenlę już 3 miesiące. Zero uboków u mnie oprocz tego, ze co raz cześciej się łapię na zgrzytaniu zębami. Zauważył ktoś takie coś u siebie?

Całkiem niezle. Czuje lekka poprawe. Niezle niweluje lęki. Wczesniej bralem fluoksetyne i praktycznie nie odczulem dzialania. Na wenli czuje sie lepiej, a depreche mam bardzo dlugo, ok 3 lata. Leczyc sie zaczalem jakies 5 miesiecy temu dopiero wiec nie spodziewam sie ze wszystko minie z dnia na dzien. 3 miesiace na wenli dopiero. Lacze z mianseryna ale mysle o zmianie na mirtazapine. Ogolnie odnosze wrazenie, ze wenla dziala na mnie dobrze, przynajmniej w jakims tam stopniu.

przez Vengence 14 lut 2016, 22:56
cozicozicozi napisał(a):
Vengence napisał(a):

Całkiem niezle. Czuje lekka poprawe. Niezle niweluje lęki. Wczesniej bralem fluoksetyne i praktycznie nie odczulem dzialania. Na wenli czuje sie lepiej, a depreche mam bardzo dlugo, ok 3 lata. Leczyc sie zaczalem jakies 5 miesiecy temu dopiero wiec nie spodziewam sie ze wszystko minie z dnia na dzien. 3 miesiace na wenli dopiero. Lacze z mianseryna ale mysle o zmianie na mirtazapine. Ogolnie odnosze wrazenie, ze wenla dziala na mnie dobrze, przynajmniej w jakims tam stopniu.
No to spoko, powodzenia.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg