WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Mala1122 12 lut 2016, 20:29
szaraczek napisał(a):Vengence, Jeszcze nic. Zamierzam już pozostać na wenli. Myślę, że to mój ostatni antydepresant. Może zadziała - tak jak kiedyś.

Hej hej hej biore ten lek tydzien w dawce 150 po jakim czasie zacznie troche uspokajac ? Poki co mam wiekszy niepokoj i lek...pozdrawiam

przez Damian bieszczady 12 lut 2016, 20:34
Witam wszystkich! Jestem tutaj nowy pisze bo chciałbym się podzielić moim doświadczeniem z alventa, biorę ją od roku, doszedłem do 150 mg na dobę i nastal czas odstawienia , najpierw byla próba 150->75 lecz kiepsko to zniosłem, wystraszylem się, po następnej wizycie lekarz nakazał mi odstawianie skokami czyli 150->112->150->112 i tak przez 10 dni , później 112 10 dni i 112-> 75->112 itd 10 dni i gorąco polecam ta metode gdyż jest praktycznie bezobjawowa, dzis zaczelem 0->37,5 czyli całkowite odstawienie i czuje ze cos się dzieje złego tzn nie mogę się skupić, zmęczony jestem , kreci mi się w glowie i troche lęk się pojawił ale zobaczymy jutro gdy wezmę 37,5 :)

przez szaraczek 12 lut 2016, 20:40
Mala1122, Nikt nie odpowie Ci na to pytanie. Bo nikt nie zna odpowiedzi kiedy konkretnie się to stanie. I właśnie to jest najgorsze w tych lekach. To czekanie z nadzieją, że zadziała. A pewności nigdy nie ma. Choć zawsze trzeba mieć nadzieję. Ja mam.

-- 12 lut 2016, 19:41 --

Damian bieszczady, Nie napisałeś w sumie jednej z najważniejszych rzeczy. Czy wenlafaksyna pomogła Tobie? A jeśli tak to w czym.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 12 lut 2016, 20:43
Hej hej hej biore ten lek tydzien w dawce 150 po jakim czasie zacznie troche uspokajac ? Poki co mam wiekszy niepokoj i lek...pozdrawiam

pierwszy raz słysze ,żeby ten lek miał kogos uspokoić ,,, ale chyba były tu takie przypadki ,że wenla usypiała nawet.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez szaraczek 12 lut 2016, 20:50
Kalebx3, A mnie kiedyś uspokoił (tzn. wyciszył natrętne myśli i nerwy), a jednocześnie dał dużo energii i motywacji do działania. Możliwe? Możliwe. Na mnie ten lek zadziałał wtedy książkowo. Teraz oczekuję tego samego.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 12 lut 2016, 21:07
Kalebx3 napisał(a):

pierwszy raz słysze ,żeby ten lek miał kogos uspokoić ,,, ale chyba były tu takie przypadki ,że wenla usypiała nawet.
Hehe dokłądnie ten lek albo speeduje albo zamula.

Damian bieszczady napisał(a):Witam wszystkich! Jestem tutaj nowy pisze bo chciałbym się podzielić moim doświadczeniem z alventa, biorę ją od roku, doszedłem do 150 mg na dobę i nastal czas odstawienia , najpierw byla próba 150->75 lecz kiepsko to zniosłem, wystraszylem się, po następnej wizycie lekarz nakazał mi odstawianie skokami czyli 150->112->150->112 i tak przez 10 dni , później 112 10 dni i 112-> 75->112 itd 10 dni i gorąco polecam ta metode gdyż jest praktycznie bezobjawowa, dzis zaczelem 0->37,5 czyli całkowite odstawienie i czuje ze cos się dzieje złego tzn nie mogę się skupić, zmęczony jestem , kreci mi się w glowie i troche lęk się pojawił ale zobaczymy jutro gdy wezmę 37,5 :)
Ja też odstawiam i umieram aktualnie, nie jesteś sam, a tak przy okazji to przy redukcji z wyższych dawek nie ma skutków ubocznych, problem zaczyna się jak schodzi się do 0, wtedy to jest mega hardcore.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Mala1122 12 lut 2016, 21:41
szaraczek napisał(a):Mala1122, Nikt nie odpowie Ci na to pytanie. Bo nikt nie zna odpowiedzi kiedy konkretnie się to stanie. I właśnie to jest najgorsze w tych lekach. To czekanie z nadzieją, że zadziała. A pewności nigdy nie ma. Choć zawsze trzeba mieć nadzieję. Ja mam.

Damian bieszczady, Nie napisałeś w sumie jednej z najważniejszych rzeczy. Czy wenlafaksyna pomogła Tobie? A jeśli tak to w czym.

Kiedys kiedys bralam Cymbalet i pomogla na lek i niepokoj fobir itp...a faxolet to ponoc to samo?

przez Vengence 12 lut 2016, 21:55
Mala1122 napisał(a):
szaraczek napisał(a):Mala1122, Nikt nie odpowie Ci na to pytanie. Bo nikt nie zna odpowiedzi kiedy konkretnie się to stanie. I właśnie to jest najgorsze w tych lekach. To czekanie z nadzieją, że zadziała. A pewności nigdy nie ma. Choć zawsze trzeba mieć nadzieję. Ja mam.

Kiedys kiedys bralam Cymbalet i pomogla na lek i niepokoj fobir itp...a faxolet to ponoc to samo?
To nie to samo, faxolet to wenlafaksyna, cymbalta to duloksetyna, podobne leki, ale substancje to są inne.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 12 lut 2016, 22:14
Mala1122, Nie przejmuj się, że to nie to samo. Faxolet czyli wenlafaksyna, też jest swietny na lęki. Kwestia tylko tego czy zadziała. Musisz cierpliwie czekać.

Wenlafaksyna 225 mg

przez agusiaww 13 lut 2016, 01:14
Kalebx3 napisał(a):

mi pomaga na uspokojenie :shock:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Mala1122 13 lut 2016, 08:02
szaraczek napisał(a):Kalebx3, A mnie kiedyś uspokoił (tzn. wyciszył natrętne myśli i nerwy), a jednocześnie dał dużo energii i motywacji do działania. Możliwe? Możliwe. Na mnie ten lek zadziałał wtedy książkowo. Teraz oczekuję tego samego.

I tego tez bede sie trzymac ....poki co jest zle nawet bardzo ale to pewnie za krotko by liczyc na cuda..dzieki pozdrawiam i CZEKAMY ! Daj znac jak juz cos sie zmieni

-- 13 lut 2016, 08:08 --

szaraczek napisał(a):Mala1122, Nie przejmuj się, że to nie to samo. Faxolet czyli wenlafaksyna, też jest swietny na lęki. Kwestia tylko tego czy zadziała. Musisz cierpliwie czekać.

Dziekuje bardzo szaraczek u mnie z cierpliwoscia to slabiutko bo niepokoj silny ale bede CZEKAC. ! Pozdrawiam

przez Śmiercionauta 13 lut 2016, 16:05
Dzisiaj wchodzę na dawkę 150 mg/d. Jak na tak krótki okres (6 dni) brania to mam sporo uboków.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez Vengence 13 lut 2016, 17:15
Śmiercionauta napisał(a):Dzisiaj wchodzę na dawkę 150 mg/d. Jak na tak krótki okres (6 dni) brania to mam sporo uboków.
Pierwszy raz bierzesz wenle??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Śmiercionauta 13 lut 2016, 20:33
tak
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Sortuj wg