WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agusiaww 11 lut 2016, 14:09
rabbithearted, 75 mg.

A ja wczoraj zapomnialam 37.5 i dzis rano taki uboki ze od razu przypomniałam :lol:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Vengence 11 lut 2016, 15:36
Ja odstawiłem ten lek i nie wracam do niego już, lepiej się czuje na sucho niż na lekach, nadal odczuwam depresje, ale nie jestem taki przymulony. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 11 lut 2016, 18:47
rabbithearted, Mnie kiedyś w zupełności pomogło 150 mg wenlafaksyny. Przeszły wtedy nerwica i depresja. Teraz od jakichś 2 tygodni znowu jestem na 150 mg i czekam na działanie. Jestem cierpliwy bo wiem, że na działanie wenli trzeba czekać dość długo.

-- 11 lut 2016, 17:49 --

Vengence, Miałeś nie odstawiać. Mogłeś jeszcze trochę poczekać. Ja zostaję już definitywnie na wenlafaksynie bo więcej nie zamierzam już próbować żadnego innego leku przeciwdepresyjnego. Kiedyś wenla mi pomogła i mam nadzieję, że teraz też tak będzie.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 11 lut 2016, 19:12
szaraczek napisał(a):rabbithearted, Mnie kiedyś w zupełności pomogło 150 mg wenlafaksyny. Przeszły wtedy nerwica i depresja. Teraz od jakichś 2 tygodni znowu jestem na 150 mg i czekam na działanie. Jestem cierpliwy bo wiem, że na działanie wenli trzeba czekać dość długo.

-- 11 lut 2016, 17:49 --

Vengence, Miałeś nie odstawiać. Mogłeś jeszcze trochę poczekać. Ja zostaję już definitywnie na wenlafaksynie bo więcej nie zamierzam już próbować żadnego innego leku przeciwdepresyjnego. Kiedyś wenla mi pomogła i mam nadzieję, że teraz też tak będzie.
Odstawiłem bo to gówno na mnie nie działa, w dupie mam już te leki, nie chcę serotoninowców na oczy widzieć.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 12 lut 2016, 00:19
Vengence, A jak u Ciebie z emocjami po kilku latach spędzonych na lekach SSRI? Z tego co pamiętam to bierzemy je mniej więcej podobny okres czasu, tj. od jakichś 4-5 lat. U mnie emocje jeszcze przed terapią wenlą były już bardzo mocno spłaszczone przez paroksetynę i sertralinę. Dlatego też m.in. z tego powodu mój wybór padł teraz na wenlafaksynę bo ta u mnie najmniej to czyniła. Te spłaszczenie emocjonalne w dłuższej perspektywie czasowej staje się mało znośne bo człowiek nie czuje się do końca człowiekiem i rodzi to frustrację. Dlatego ja już nie zamierzam brać SSRI a już tylko wenlę.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 12 lut 2016, 00:27
szaraczek napisał(a):Vengence, A jak u Ciebie z emocjami po kilku latach spędzonych na lekach SSRI? Z tego co pamiętam to bierzemy je mniej więcej podobny okres czasu, tj. od jakichś 4-5 lat. U mnie emocje jeszcze przed terapią wenlą były już bardzo mocno spłaszczone przez paroksetynę i sertralinę. Dlatego też m.in. z tego powodu mój wybór padł teraz na wenlafaksynę bo ta u mnie najmniej to czyniła. Te spłaszczenie emocjonalne w dłuższej perspektywie czasowej staje się mało znośne bo człowiek nie czuje się do końca człowiekiem i rodzi to frustrację. Dlatego ja już nie zamierzam brać SSRI a już tylko wenlę.
Emocje, hehe prawie ich nie ma, póki co nie chcę
nic na serotonine zobaczę jak się będę czuł, zamierzam przetestować kilka rzeczy nie antydepresantów typowych i zobaczymy jak to będzie. :pirate:

-- 12 lut 2016, 00:28 --

szaraczek, A ty czujesz cokolwiek po tej welni ??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 12 lut 2016, 00:41
Vengence, Jeszcze nic. Zamierzam już pozostać na wenli. Myślę, że to mój ostatni antydepresant. Może zadziała - tak jak kiedyś.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 12 lut 2016, 00:47
szaraczek napisał(a):Vengence, Jeszcze nic. Zamierzam już pozostać na wenli. Myślę, że to mój ostatni antydepresant. Może zadziała - tak jak kiedyś.
No a jak nie zadziała?

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kajetan0 12 lut 2016, 17:32
czyli te leki działają jak tylko je się bierze no a potem dupe nadal zimna - tak jak z wódką dopóki pijesz masz fazę przekażesz masz kaca a rozwiązane problemy wracają ze zdwojoną siłą !!! xd

a w czym są lepsze snri od ssri ? :)

przez agusiaww 12 lut 2016, 19:12
Kajetan0, na problemy to masz psychoterapie, a jak masz objawy somatyczne np: ryki, zły humor/smutek, bole itd to leki musza byc.

przez szaraczek 12 lut 2016, 19:22
Vengence, Będę brać aż zadziała. Nawet gdyby to miało trwać nawet rok czasu aż zadziała. Poświęcę się już. Zresztą zawsze się poświęcam żeby tylko z tego wyjść.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 12 lut 2016, 19:24
agusiaww napisał(a):Kajetan0, na problemy to masz psychoterapie, a jak masz objawy somatyczne np: ryki, zły humor/smutek, bole itd to leki musza byc.
Ja nawet jak brałem długo wenle to i tak odczuwałem smutek i przygnębienie, może minimalnie było to przytłumiony, sport bardziej mi nastrój poprawiał niż leki, no ale u każdego może być inaczej, ja dzisiaj umieram po ostawieniu tego, wziałem małą dawke bo prawie zemdlałęm dzisiaj, poza tym co chwile prądy mi jebią po głowie, nawet trochę tramalu wziąłem na bóle rożnego rodzaju przy odstawce tego, nie wiem co to jutro będzie, pewnie nie lepiej. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez agusiaww 12 lut 2016, 19:27
Vengence, wspolczuje :( to sprobuj z małych schodzic powinno byc lepiej.

przez Vengence 12 lut 2016, 19:36
agusiaww napisał(a):Vengence, wspolczuje :( to sprobuj z małych schodzic powinno byc lepiej.
Dzięki, jakoś trzeba dać radę, ale już powoli wymiękam codziennie trzeba funkcjonować, a człowiek ledwo chodzi.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg