WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Peter007 05 lut 2016, 13:12
Pamietaj, ze Wenla moze i do 2-3 miechow sie rozkrecac !. Nie poddawaj sie, jak widzisz poprawe to jestes na dobrej drodze. U mnie tez byla widoczna poprawa na poczatku kuracji, potem z miesiac nic sie nie dzialo i bum ...... z dnia na dzien wszystko wygladalo lepiej, bardziej pozytywnie, nerwica pod kontrola, ataki paniki poszly w pizdu :0.

przez icrew 05 lut 2016, 13:23
No oby było coraz lepiej.
Ataków paniki już nie mam odkąd biorę leki.
Jedynie ten ścisk w mostku mi przeszkadza i lekka duszność.
Mam nadzieję, że przejdzie z czasem jak wtedy.

przez agusiaww 05 lut 2016, 13:54
icrew napisał(a):No 37,5mg też mi pomogła ale właśnie tak jak mówisz, zmniejszyła objawy ale całkiem nie wyciszyła ich.
75mg dopiero biorę od 2 dni.
Około 2 lat temu jak miałem identyczne objawy to wenlafaksyna mi pomogła i później już nie miałem żadnych objawów ale nie pamiętam ile to trwało.
Mam nadzieję, że teraz mi też pomoże.
Nerwica na 100% wtedy miałem mnóstwo badań i nic nie wykazały, a objawy identyczne jak teraz.

powinno pomoc, krotko bierzesz 75 musi miec czas.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 05 lut 2016, 14:43
U mnie zmuła i zmuła i jeszcze raz zmuła, kończe opakowanie, jak nic się nie zmieni daje sobie spokój z tym lekiem, nie ma sensu.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez icrew 05 lut 2016, 14:47
Może Tobie on nie służy i lekarz zapisze coś innego.

przez szaraczek 06 lut 2016, 14:45
Vengence napisał(a):U mnie zmuła i zmuła i jeszcze raz zmuła, kończe opakowanie, jak nic się nie zmieni daje sobie spokój z tym lekiem, nie ma sensu.

Vengence, Ile czasu jesteś już na wenlafaksynie? Sam doskonale wiesz, że ten lek rozkręca się bardzo dłuuuuuuugo. Jeśli nie wenla to co teraz? Chcesz znowu cofać się do SSRI? Jeśli nie masz żadnej alternatywy swojego dalszego leczenia, to ja na Twoim miejscu jednak zostałbym na wenli. Może zaproponuj lekarzowi podniesienie dawki do 225 mg. Czasem w depresji trzeba zastosować większe dawki wenli. U mnie póki co też zero działania. Czekam dalej. Kiedyś mi bardzo pomogła i wierzę w to, że tym razem też tak będzie.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez agusiaww 06 lut 2016, 15:03
A u mnie wenla działa, w końcu mam zamułę a u mnie tak ok bo wycisza :) Stoje na dawce 37,5.

przez Vengence 06 lut 2016, 15:05
szaraczek napisał(a):
Vengence napisał(a):U mnie zmuła i zmuła i jeszcze raz zmuła, kończe opakowanie, jak nic się nie zmieni daje sobie spokój z tym lekiem, nie ma sensu.

Vengence, Ile czasu jesteś już na wenlafaksynie? Sam doskonale wiesz, że ten lek rozkręca się bardzo dłuuuuuuugo. Jeśli nie wenla to co teraz? Chcesz znowu cofać się do SSRI? Jeśli nie masz żadnej alternatywy swojego dalszego leczenia, to ja na Twoim miejscu jednak zostałbym na wenli. Może zaproponuj lekarzowi podniesienie dawki do 225 mg. Czasem w depresji trzeba zastosować większe dawki wenli. U mnie póki co też zero działania. Czekam dalej. Kiedyś mi bardzo pomogła i wierzę w to, że tym razem też tak będzie.
Jak nie wenla to nic, mam już dość leków i tak /cenzura/ dają.

agusiaww napisał(a):A u mnie wenla działa, w końcu mam zamułę a u mnie tak ok bo wycisza :) Stoje na dawce 37,5.
No jeśli by uznać ta zamułke jako działanie to mogę powiedzieć, że też na mnie działa. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez agusiaww 06 lut 2016, 15:19
Vengence, bo na objawy nerwicowe potrzebna zamuła, na depresje aktywizacja. U mnie na depresje to wenla zadziałała dopiero po kilku tygodniach.

przez Vengence 06 lut 2016, 15:23
agusiaww napisał(a):Vengence, bo na objawy nerwicowe potrzebna zamuła, na depresje aktywizacja. U mnie na depresje to wenla zadziałała dopiero po kilku tygodniach.
No masz rację, nic póki co jeszcze biorę, jak nie zadziała to jakiś czas zejde z leków i zobaczę jak się będę czuł.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tennamaxa 06 lut 2016, 20:16
Czesc Robaczki jestem osoba cierpiaca na chad+zok - ale mam przejebane (zona, dzieci...)... :*-( Przyjmowalem wenlfaksyne przez 1,5 miesiaca i pojawily sie u mnie bardzo powazne problemy pamieciowe, np NIE potrafilem znalesc ubran, portfela, odkurzacza , kluczykow do samochodu... jezeli chodzi o ubrania ... nie wiedzialem gdzie sa moje spodnie czy bluza i zaczynalem szukac tych rzeczy po garderobie zony i dziecka, sadzilem ze tam prawdopodobnie znadje to czego szukam i tam bedzie moja rzecz... przejechalem w zyciu juz: piracetam, anafranil, paroksetyne, lamotrygine , fluoksetyne, fluwoksetamine, olanzapine, kwetiapine i zaden z nich nie spowodowal u mnie takiego skutku ubocznego. Takze od Siebie powiem ta substancja jak dla mnie BAN i nie wracaj.

przez Black Dog 07 lut 2016, 05:23
Zaczynałem od 75mg przez 2 miesiące. A od dwóch tygodni na dawce 150mg i totalna porażka.
Nie moge się dobudzic rano. Niby otwieram oczy ale zasypiam zaraz i tak co chwilę.
Jak się nie wezmę w garść żeby wstać to tak mogę przez cały dzień zasypiać i budzić się.
Koszmar.
Bo ja, chcę nareszcie zacząć żyć, pełną piersią, z całych sił, chcę być wolny i znać szczęścia smak...

https://www.youtube.com/watch?v=_ZDKJ8T10JQ

przez Vengence 07 lut 2016, 10:58
Black Dog napisał(a):Zaczynałem od 75mg przez 2 miesiące. A od dwóch tygodni na dawce 150mg i totalna porażka.
Nie moge się dobudzic rano. Niby otwieram oczy ale zasypiam zaraz i tak co chwilę.
Jak się nie wezmę w garść żeby wstać to tak mogę przez cały dzień zasypiać i budzić się.
Koszmar.
Mam podobnie na dawce 150mg, a jestem 5 tygodni na dawce 150mg.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Mala1122 07 lut 2016, 14:27
Hej ludki jestem tu nowa mam kilka pytan od wtorku zaczelam leczenie faxolet 75mg juz dzis 150mg i triticco 50 mg lecze depresje i lęk uogolniony jak myslicie czy to pomoze zwalczyc ciagly niepokoj i lęk kiedy moge sie spodziewac poprawy. Pozdrawiam Mala

Sortuj wg