WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez icrew 02 lut 2016, 11:02
Ja od paru dni biorę 37,5mg i jakiś większych uboków nie mam.
Jedynie nie przeszła mi całkiem ta duszność i ścisk w mostku.
Myślę, że jak wejdę na 75mg za parę dni to może mi to przejdzie.

przez agusiaww 02 lut 2016, 11:05
icrew, bo zalezy jak ktos reaguje. A kiedy wchodzisz na 75?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez icrew 02 lut 2016, 11:06
Za jakiś 3-5 dni.

-- 02 lut 2016, 10:07 --

Ciekawe czy z tego gówna można się całkiem wyleczyć.
Miałem prawie rok spokoju i znowu mi wróciły bardzo nieprzyjemne objawy z oddechem.
Biorę leki i się polepsza. Wtedy brałem z 7 miesięcy... sam przerwałem bo już było ok.
Może za szybko, a teraz będę brał tyle ile lekarz będzie kazał.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inez3 03 lut 2016, 09:08
Dzień dobry wszystkim! Dawno mnie nie było. Dla wszystkich tych, którzy przeżywają początki z wenlą, jak zadziała to zadziała. Ja jestem na wenli od końca maja (150 mg) i jest normalnie. Początki były ciężkie, L4, praca z domu itd. Porządnie zaczęła działać po ok 2-3 miesiącach (miesiąc na 150, mniej więcej). Lekarz kazał mi czekać, mówił, że na początku wenla ma wahania i trzeba to przeczekać. Uboki były: napięcie, trzęsłam się cała, nie mogłam jeść itd. Na spanie miałam trittico, teraz już nie biorę nic poza wenlą. Jedyne co mi zostało z uboków to pocenie nocne (raz jest, raz nie ma), no i zerowe libido czyli sex może nie istnieć w ogóle.
Jak macie jakieś pytania to walcie ;). Byłam naczelnym narzekaczem tutaj co możecie poczytać sobie jakieś 500 stron wstecz (naprodukowałam tekstu od cholery) ;).

Pozdrawiam moich kompanów z tego okresu :).

przez Vengence 03 lut 2016, 09:57
inez3, Nie zamula cię ta wenla w ciągu dnia??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez icrew 03 lut 2016, 10:02
Mnie trochę zamula ale da się przeżyć.

przez Vengence 03 lut 2016, 10:22
Wkurwiająca jest ta zamuła i pustka w głowie, nie wiem czy nie wypier..e tego leku do śmieci :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez icrew 03 lut 2016, 10:52
Ja wolę taką zamułę niż ten ucisk w mostku i uczucie ciężkiego oddechu, masakra męczące i nic się nie chcę robić wtedy.

przez Vengence 03 lut 2016, 10:54
icrew napisał(a):Ja wolę taką zamułę niż ten ucisk w mostku i uczucie ciężkiego oddechu, masakra męczące i nic się nie chcę robić wtedy.
Na co ty chorujesz?

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez inez3 03 lut 2016, 10:56
Vengence napisał(a):inez3, Nie zamula cię ta wenla w ciągu dnia??

Czasem mi się chce spać, ale nie jest to jakieś dziwne. Chodzę na siłownie i takie tam.

przez icrew 03 lut 2016, 10:58
Vengence napisał(a):
icrew napisał(a):Ja wolę taką zamułę niż ten ucisk w mostku i uczucie ciężkiego oddechu, masakra męczące i nic się nie chcę robić wtedy.
Na co ty chorujesz?

Nerwica lękowa, takie objawy są niestety, dużo ludzi ma.

przez Umpero 03 lut 2016, 11:10
inez3 napisał(a):Dzień dobry wszystkim! Dawno mnie nie było. Dla wszystkich tych, którzy przeżywają początki z wenlą, jak zadziała to zadziała. Ja jestem na wenli od końca maja (150 mg) i jest normalnie. Początki były ciężkie, L4, praca z domu itd. Porządnie zaczęła działać po ok 2-3 miesiącach (miesiąc na 150, mniej więcej). Lekarz kazał mi czekać, mówił, że na początku wenla ma wahania i trzeba to przeczekać. Uboki były: napięcie, trzęsłam się cała, nie mogłam jeść itd. Na spanie miałam trittico, teraz już nie biorę nic poza wenlą. Jedyne co mi zostało z uboków to pocenie nocne (raz jest, raz nie ma), no i zerowe libido czyli sex może nie istnieć w ogóle.
Jak macie jakieś pytania to walcie ;). Byłam naczelnym narzekaczem tutaj co możecie poczytać sobie jakieś 500 stron wstecz (naprodukowałam tekstu od cholery) ;).

Cześć

Mam kilka pytań.

1. Ile czasu trwała bezsenność na wenli?
2. Jak długo brałaś trittico ?
3. Czy powodem brania SSRI są u Ciebie zaburzenia lękowe ?
4. Jeśli punkt 3 tak to czy wenla dała Ci efekt znieczulenia tak, że teraz nie przejmujesz się teraz sprawami, które powodowały u Ciebie lęki ?
5. Czy występowały u Ciebie problemy ze snem przed rozpoczęciem kuracji SNRI (wenlaflaksyną) ?
6. Czy miałaś biegunkę w okresie wprowadzania?
7. Czy występowały bóle głowy, ucisk w czaszce ?
8. Po jakim czasie ustąpiły efekty uboczne?
9. Po jakim czasie poczułaś poprawę tj działanie leku ? Nie pytam o pełną stabilizację.

przez Peter007 03 lut 2016, 11:24

U mnie przy nerwicy mialem efekt "palacej skory". Potrafilem budzic sie rano i cala skora mnie piekla, potem atak paniki byl gwarantowany !. Wenla usunela wszystkie te dolegliwosci, pewnie twoj ucisk w mostku i oddech tez wyreguluje sie :).

przez inez3 03 lut 2016, 11:26
Umpero napisał(a):
inez3 napisał(a):Dzień dobry wszystkim! Dawno mnie nie było. Dla wszystkich tych, którzy przeżywają początki z wenlą, jak zadziała to zadziała. Ja jestem na wenli od końca maja (150 mg) i jest normalnie. Początki były ciężkie, L4, praca z domu itd. Porządnie zaczęła działać po ok 2-3 miesiącach (miesiąc na 150, mniej więcej). Lekarz kazał mi czekać, mówił, że na początku wenla ma wahania i trzeba to przeczekać. Uboki były: napięcie, trzęsłam się cała, nie mogłam jeść itd. Na spanie miałam trittico, teraz już nie biorę nic poza wenlą. Jedyne co mi zostało z uboków to pocenie nocne (raz jest, raz nie ma), no i zerowe libido czyli sex może nie istnieć w ogóle.

Cześć

Mam kilka pytań.

1. Ile czasu trwała bezsenność na wenli?
2. Jak długo brałaś trittico ?
3. Czy powodem brania SSRI są u Ciebie zaburzenia lękowe ?
4. Jeśli punkt 3 tak to czy wenla dała Ci efekt znieczulenia tak, że teraz nie przejmujesz się teraz sprawami, które powodowały u Ciebie lęki ?
5. Czy występowały u Ciebie problemy ze snem przed rozpoczęciem kuracji SNRI (wenlaflaksyną) ?
6. Czy miałaś biegunkę w okresie wprowadzania?
7. Czy występowały bóle głowy, ucisk w czaszce ?
8. Po jakim czasie ustąpiły efekty uboczne?
9. Po jakim czasie poczułaś poprawę tj działanie leku ? Nie pytam o pełną stabilizację.

O kurde, dużo tych pytań ;)
Ad. 1 U mnie nie tyle co bezsenność, ale problem był z wybudzaniem się i niemożnością ponownego zaśnięcia. Po rozpoczęciu leczenia minęło myśle ze 2 mies. zanim się ustabilizowało.
Ad. 2. Nie pamietam, ale ze 2-3 miesiące.
Ad. 3 i 4 Cierpię na zaburzenia lękowe uogólnione. Tak, w tej chwili nie mam żadnych objawów i funkcjonuje normalnie. Z tym, że to jest mój kolejny nawrót. W sumie leczę się (z przerwami) jakieś 10-12 lat.
Ad. 5 Tak, to jeden z objawów nerwicy w moim przypadku.
Ad. 6 Nie, ale nie należy się tym sugerować u każdego jest inaczej z ubokami.
Ad. 7 Nie pamietam żeby mi to dokuczało, ale j.w.
Ad. 8 Trudno powiedzieć, które to skutki uboczne, a które to objawy choroby. Trochę to trwało.
Ad. 9 Hmm, dobre pytanie, po 1 mies. od wejścia na obecną dawkę. Trudno to określić.

Sortuj wg