WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Umpero 13 sty 2016, 13:44
Co z tego, że będę brał przez 2 tygodnie jak pierwszego dnia trzeciego tygodnia sąsiadka z góry znów nocnym trybem życia wprowadzi mnie w stan lęku i znów nie będę spał.
Trittico brałem przez 2 miesiące gdy zaczynałem przygodę z paro aby ominąć uboki. Jak odłożyłem trittico, które mnie usypiało to się okazało, że nie mogę spać i się zaczęła huśtawka lęków.
Boję się, że porobie sobie jeszcze gorszą papkę w psychice.

przez Peter007 13 sty 2016, 13:46
Umpero napisał(a):Co z tego, że będę brał przez 2 tygodnie jak pierwszego dnia trzeciego tygodnia sąsiadka z góry znów nocnym trybem życia wprowadzi mnie w stan lęku i znów nie będę spał.
Trittico brałem przez 2 miesiące gdy zaczynałem przygodę z paro aby ominąć uboki. Jak odłożyłem trittico, które mnie usypiało to się okazało, że nie mogę spać i się zaczęła huśtawka lęków.
Boję się, że porobie sobie jeszcze gorszą papkę w psychice.

To ja nie wiem jak ci pomoc. Jak to chalas jest winnien, to proponuje zatyczki do uszu :).

przez Umpero 13 sty 2016, 13:47
Wyjmuje je co chwilę aby sprawdzić czy już jest cicho, a jak nie jest to lęk się potęguje. Takie błędne koło.

Ktoś może się wypowiedzieć, który lek działa bardziej przeciwlękowo ? Paro czy wenla ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 13 sty 2016, 14:08
Umpero napisał(a):Wyjmuje je co chwilę aby sprawdzić czy już jest cicho, a jak nie jest to lęk się potęguje. Takie błędne koło.

Ktoś może się wypowiedzieć, który lek działa bardziej przeciwlękowo ? Paro czy wenla ?

Obydwa są dobre, paroksetyna bardziej zamula, wenla mniej, paro cię uspokoi wenla raczej pobudzi, ale to też jest
zależna od danej osoby.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 13 sty 2016, 14:15
Wróciłem od lekarza. Zmienił wenle na paro. Dodał imovanne doraźnie. Zmianę wytłumaczył tym, że jestem w gorszym stanie, bardziej rozbity, lęki się nasilily, do tego okropny ból głowy, bezsenność, dalej problem z apetytem i nawet /cenzura/ z wstaniem aby się odlać. Wytłumaczył, że znowu nie zaczynamy jednak od zera bo choć sa to różne leki to jednak podobne. Powiedział również, że myślał, że to pójdzie sprawniej a "nie będę ukrywał, że idzie słabo". Szpital na ustawienie leków - niewykluczony.

przez Umpero 13 sty 2016, 14:34
Vengence napisał(a):
Umpero napisał(a):Wyjmuje je co chwilę aby sprawdzić czy już jest cicho, a jak nie jest to lęk się potęguje. Takie błędne koło.

Obydwa są dobre, paroksetyna bardziej zamula, wenla mniej, paro cię uspokoi wenla raczej pobudzi, ale to też jest
zależna od danej osoby.

A z którego gorzej się schodzi ?
Jak wygląda to pobudzenie ? To coś jak spożyjemy kofeinę przez co nie śpimy ?

przez Vengence 13 sty 2016, 14:58
Umpero napisał(a):
Vengence napisał(a):

zależna od danej osoby.

A z którego gorzej się schodzi ?
Jak wygląda to pobudzenie ? To coś jak spożyjemy kofeinę przez co nie śpimy ?
Według mnie gorzej schodzi się z wenlafaksyny, ja paroksetyny prawie w ogóle nie odczułem przy odstawce, pobudzenie o ile występuje jest znacznie silniejsze od tego po kofeinie, no ale coś na ten kształt.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Umpero 13 sty 2016, 15:03
To jak spać skoro pobudzenie jest silniejsze ?

-- 13 sty 2016, 15:29 --

Czy to jest tak, że rano bierzemy tabletkę i ona wypala się do końca dnia i wtedy już można zasnąć ?

przez Vengence 13 sty 2016, 20:02
Umpero napisał(a):To jak spać skoro pobudzenie jest silniejsze ?

-- 13 sty 2016, 15:29 --

Czy to jest tak, że rano bierzemy tabletkę i ona wypala się do końca dnia i wtedy już można zasnąć ?
Pobudzenie występuje na początku, potem mija i zostaje albo zamułka albo aktywizacja już bez chamskiego pobudzenia, to zależy od danej osoby, dobrze na początku brać coś na sen bo większość nie jest w stanie zasnąć nawet gdy biorą lek z samego rana!

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 13 sty 2016, 20:42
Vengence, dlaczego zmieniłeś paro na wenle ?

przez Vengence 13 sty 2016, 20:45
sebo001 napisał(a):Vengence, dlaczego zmieniłeś paro na wenle ?
Bo paro zamula na maxa, poza tym brałem paroksetyne ponad 2 lata, dobry lek na pewność siebie, zaburzenia lękowe i różne fobie i natręctwa, ale na depresje paro jest słabe jak dla mnie.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 13 sty 2016, 20:48
Aktywizujaco bardziej działa na ciebie wenla ? Jak długo paroksetyna rozkrecała sie u Ciebie ? Jak to jest, że jeden lek działa różnie na różne osoby.

przez Vengence 13 sty 2016, 21:19
sebo001 napisał(a):Aktywizujaco bardziej działa na ciebie wenla ? Jak długo paroksetyna rozkrecała sie u Ciebie ? Jak to jest, że jeden lek działa różnie na różne osoby.
Nie aktywizuje mnie za specjalnie, dlatego dołożyłem mirte i teraz dołożyłem fluanxol - neuroleptyk w niskiej dawce, mam ciągle problemy z energią i chęciami do czegokolwiek, zobaczymy czy będzie coś lepiej, jeżeli nic się nie zmieni w ciągu miesiąca to chyba schodzę całkiem z leków, ja już nawet nie wiem jak wygląda życie bez prochów. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 13 sty 2016, 21:44
Jak jest się chorym, trzeba się leczyć, proste. Myśli samobójcze dały sobie spokój ?
Dostałem dzisiaj ketrel. Zobacze czy to w połączeniu z lerivonem mnie uśpi.

Sortuj wg