WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez sebo001 11 sty 2016, 21:32
Vengence, myśli samobójcze Wenlą wyleczone ? :smile:
Ciekawy jestem czy jakbym was wszystkich zobaczył i pogadał to zorientowałbym się, że coś z wami nie tak :smile:

-- 11 sty 2016, 21:36 --

Peter007 napisał(a):
Vengence napisał(a): Bo nie mieli miejsca, przyłaził ordynator i zamulał, /cenzura/ takie szpitale, teraz poszedłbym tylko gdybym naprawdę chciał się zabić to wtedy bym zadzwonił niech przyjeżdzają i zabierają do psychiatryka. :twisted:

O kurde, ale chamstwo !. Sa w Polsce jakies prywatne kliniki, jak maja w Hollywood ?

Pewnie, że są ale to wywalanie pieniędzy w błoto.

przez Vengence 11 sty 2016, 21:38
sebo001 napisał(a):Vengence, myśli samobójcze Wenlą wyleczone ? :smile:
Ciekawy jestem czy jakbym was wszystkich zobaczył i pogadał to zorientowałbym się, że coś z wami nie tak :smile:

-- 11 sty 2016, 21:36 --

Peter007 napisał(a):
Vengence napisał(a): Bo nie mieli miejsca, przyłaził ordynator i zamulał, /cenzura/ takie szpitale, teraz poszedłbym tylko gdybym naprawdę chciał się zabić to wtedy bym zadzwonił niech przyjeżdzają i zabierają do psychiatryka. :twisted:

O kurde, ale chamstwo !. Sa w Polsce jakies prywatne kliniki, jak maja w Hollywood ?

Pewnie, że są ale to wywalanie pieniędzy w błoto.
Coś tam jest lepiej trochę ale to naprawdę niewielka poprawa, co do klinik to wyrzucanie kasy w błoto i to jeszcze nie małej kasy.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 11 sty 2016, 21:40
Moja mama była w jednej z takich klinik odwykowych. 10 tys za 4 tygodnie pobytu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Peter007 11 sty 2016, 21:43
sebo001 napisał(a):Moja mama była w jednej z takich klinik odwykowych. 10 tys za 4 tygodnie pobytu.

Jak efekty ?

przez sebo001 11 sty 2016, 21:52
Samobójstwo a teraz ja zbieram tego efekty. Była tam drugi raz.
Vengence, jak teraz radzisz sobie z lękiem ? Przy takich myślach ciężko nie mieć lęków.

przez Olalala 11 sty 2016, 21:57
szaraczek napisał(a):Nie wprowadzajcie Go w błąd. Lekarz dobrze Mu powiedział, że wenla powinna zacząć działać po 2-3 tygodniach bo tak jest w teorii. Mnie Lekarz też powiedział, że już po 10 dniach od rozpoczęcia wenli mogę już zacząć coś odczuwać. Bo lekarzy tak uczą. Oni znają działanie tych leków tylko z teorii natomiast my wiemy, że w praktyce jest trochę mniej optymistycznie. To znaczy napewno znajdą się osoby na które dany lek zacznie działać książkowo po tych 10 dniach, ale u większości wenla zaczyna działać po trochę lub znacznie dłuższym czasie. Np. u mnie kiedyś zakoczyła dopiero po 3 miesiącach. Więc teoria to jedno a praktyka to drugie. sebo001, Radzę nie skakać tak często po lekach ponieważ wenla może zaskoczyć u Ciebie zarówno po 2 tygodniach, po miesiącu, dwóch albo i nawet po 3 albo w ogóle. Ja zacząłęm wenlę od środy więc dzień później po Tobie i daję jej kilka miesięcy na zadziałanie. Po pierwszym miesiącu prawdopodobnie będę zwiększać dawkę do 150 mg. To już moja trzecia kuracja tym lekiem.

szaraczek, nie do końca - w jednej książce psychiatra i psychoterapeuta behawioralny wypowiada się, ze leki SSRI/SNRI rozkręcają się u niektórych do 12 tygodni (optymalnie między 4 a 8/10 tygodniem). Pierwsze minimalne zmiany można odczuć po 2 tygodniach, ale lek ma coraz większe działanie terapeutyczne im wiecej czasu upłynie (podaje, że niektórzy nawet po roku przyjmowania tych leków widzą dodatkowe plusy przyjmowania tych leków).

szaraczek napisał(a):A ja dziękuję Bogu za to, że moja nerwica i depresja przebiegają i zawsze przebiegały bez problemów ze snem. Nie wiem co to bezsenność. Niby te same choroby a u każdej osoby inny przebieg.

Mam podobnie - mnie akurat bezsennośc nie dotyczy. Raczej na odwrót - ja to bym mogła spać i spać...

przez Vengence 11 sty 2016, 21:57
sebo001 napisał(a):Samobójstwo a teraz ja zbieram tego efekty. Była tam drugi raz.
Vengence, jak teraz radzisz sobie z lękiem ? Przy takich myślach ciężko nie mieć lęków.
Mam lęki tylko jak się czegoś boje tak ogólnie to nie mam lęków, jak wypije kawę to jestem spięty trochę i taki wkurwiony, z jednej strony kofeina niweluje zmęczenie i pobudza, ale z drugiej strony robi mi trochę burdelu w głowię, coś za coś. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Peter007 11 sty 2016, 22:01
Vengence napisał(a):
sebo001 napisał(a):Samobójstwo a teraz ja zbieram tego efekty. Była tam drugi raz.
Mam lęki tylko jak się czegoś boje tak ogólnie to nie mam lęków, jak wypije kawę to jestem spięty trochę i taki wkurwiony, z jednej strony kofeina niweluje zmęczenie i pobudza, ale z drugiej strony robi mi trochę burdelu w głowię, coś za coś. :pirate:

Mam tak samo z kawa i stymulantami, lekki niepokoj + wqrw. Tak zle i tak niedobrze hehehe.

przez Vengence 11 sty 2016, 22:02
Zżarłem mirtę idę spać dobranoc panowie i panie jeśli są aktualnie. :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Peter007 11 sty 2016, 22:05
Vengence napisał(a):Zżarłem mirtę idę spać dobranoc panowie i panie jeśli są aktualnie. :mrgreen:

Tylko nie obudz sie w lodowce :)

przez Vengence 11 sty 2016, 22:08
Peter007 napisał(a):
Vengence napisał(a):Zżarłem mirtę idę spać dobranoc panowie i panie jeśli są aktualnie. :mrgreen:

Tylko nie obudz sie w lodowce :)
HAHA. :P

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Umpero 12 sty 2016, 13:58
Jak zaczynaliście przygodę z wenlaflaksyną to ile czasu trwała bezsenność wywołana lekiem (o ile ją mieliście)?
Później sen się normuje?
Czy te brain zapy to coś bardzo nieprzyjemnego po odstawieniu ? One mijają ?

przez Peter007 12 sty 2016, 14:06
Umpero napisał(a):Jak zaczynaliście przygodę z wenlaflaksyną to ile czasu trwała bezsenność wywołana lekiem (o ile ją mieliście)?
Później sen się normuje?

U mnie bezsennosc okolo 2 tyg, pozniej sen sie powoli normuje.

przez Vengence 12 sty 2016, 14:09
Umpero napisał(a):Jak zaczynaliście przygodę z wenlaflaksyną to ile czasu trwała bezsenność wywołana lekiem (o ile ją mieliście)?
Później sen się normuje?
Mijają te kopnięcia, ja miałem przez kilkanaście dni.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg