WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Peter007 11 sty 2016, 00:27
Ja raz mialem lekarke, ktora mi doslownie co miesiac zmieniala leki, to byl koszmar !. Teraz mam lekarke, ktora potrafi mnie wysluchac i zmotywowac, do przyjmowania lekow dalej i czekania na efekty (ktore juz sam widze). Trittico np: rozkreca sie wlasnie po tygodniu. Ja tez na poczatku bylem sceptycznie nastawiony, poniewaz nie zadzialalo odrazu po 1 dawce. Lekarka mi wytlumaczyla, ze ten lek tez sie rozkreca i ze po tygodniu bedzie OK. Miala racje :)

Dodatkowo takie mieszanie lekami rozregulowywuje receptory i robi jeszcze wieksza sieke w glowie plus masz efekty odstawienia poprzedniego leku i efekty uboczne nowego, ktore nakladaja sie na siebie !.

Po 2 tyg spalem juz jak dziecko po 8h !

przez sebo001 11 sty 2016, 00:40
Czyli zmienić lekarza :D odstawiał mi te lekki i zmieniał na inne bo widział, że mój stan sie pogarsza choć faktycznie z tym trittico mogłem poczekać. Jest jeszcze w szafce :D z drugiej strony jak Lerivon na mnie słabo działa to Trittico da rade :bezradny:

przez Peter007 11 sty 2016, 00:43
Lekarz dal ci cos doraznie na niepokoj ? Moim zdaniem, nie ma co sie bac benzo, jesli uzywasz ich z glowa i tylko w awaryjnych przypadkach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebo001 11 sty 2016, 00:46
Nie. Dał doraźnie hydro na sen. Nie zdarzają już mi się ataki, tylko ciągły lęk.

przez Vengence 11 sty 2016, 08:47
sebo001 napisał(a):Pramolan ponad miesiąc
Trittico bodaj tydzień
Citabax 3 tygodnie
Za każdym razem o odstawianiu decydował mój lekarz.
Za krótko ta lekarka powinna się jebnąć w głowę, był to czas stracony.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 11 sty 2016, 12:50
Lekarz ma bardzo dobrą opinię i renomę wśród pacjentów, dlatego trafiłem do niego. Sam już nie wiem teraz czy nir zmienić lekarza.

przez Peter007 11 sty 2016, 13:04
sebo001 napisał(a):Lekarz ma bardzo dobrą opinię i renomę wśród pacjentów, dlatego trafiłem do niego. Sam już nie wiem teraz czy nir zmienić lekarza.

Ta decyzja nalezy do ciebie, jedyne co mnie dziwi to tyle zmian lekow w krotkim czasie.

przez sebo001 11 sty 2016, 13:05
Dodatkowo jest ordynatorem na oddziale w jednym ze szpitali. Zawsze odbierze telefon, odpisze na smsa niezależnie od pory czy dnia tygodnia i coś poradzi. Następna wizyta w czwartek za tydzień, zapytam o te zmiany leków.

przez Peter007 11 sty 2016, 13:27
sebo001 napisał(a):Dodatkowo jest ordynatorem na oddziale w jednym ze szpitali. Zawsze odbierze telefon, odpisze na smsa niezależnie od pory czy dnia tygodnia i coś poradzi. Następna wizyta w czwartek za tydzień, zapytam o te zmiany leków.

Zapytaj go o skutki takich szybkich zmian lekow i co on o tym sadzi, etc. Zapytaj go tez ile srednio czasu potrzeba, aby lek ktory aktualnie bierzesz zadzialal.

przez sebo001 11 sty 2016, 13:34
Pytałem o Pregabaline. Powiedział, że po tygodniu powinna zacząć działać natomiast Wenla dwa a nawet trzy tygodnie. Podobnie mówił o Citabaxie. Choć podkreślał, że nie moge oczekiwać rewelacji po takim czasie.

przez Vengence 11 sty 2016, 14:11
sebo001 napisał(a):Pytałem o Pregabaline. Powiedział, że po tygodniu powinna zacząć działać natomiast Wenla dwa a nawet trzy tygodnie. Podobnie mówił o Citabaxie. Choć podkreślał, że nie moge oczekiwać rewelacji po takim czasie.
2-3 tygodnie to trwają skutki uboczne, minimum to miesiąc a i tak często to dopiero początek działanie, naprawdę te leki rozkręcają się nawet do 12 tygodni, tydzień czy dwa to tyle co nic. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 11 sty 2016, 14:33
Daliście mi porządnie do myślenia. Chyba nie pozostaje nic innego jak zmienić lekarza.

przez szaraczek 11 sty 2016, 14:55
Nie wprowadzajcie Go w błąd. Lekarz dobrze Mu powiedział, że wenla powinna zacząć działać po 2-3 tygodniach bo tak jest w teorii. Mnie Lekarz też powiedział, że już po 10 dniach od rozpoczęcia wenli mogę już zacząć coś odczuwać. Bo lekarzy tak uczą. Oni znają działanie tych leków tylko z teorii natomiast my wiemy, że w praktyce jest trochę mniej optymistycznie. To znaczy napewno znajdą się osoby na które dany lek zacznie działać książkowo po tych 10 dniach, ale u większości wenla zaczyna działać po trochę lub znacznie dłuższym czasie. Np. u mnie kiedyś zakoczyła dopiero po 3 miesiącach. Więc teoria to jedno a praktyka to drugie. sebo001, Radzę nie skakać tak często po lekach ponieważ wenla może zaskoczyć u Ciebie zarówno po 2 tygodniach, po miesiącu, dwóch albo i nawet po 3 albo w ogóle. Ja zacząłęm wenlę od środy więc dzień później po Tobie i daję jej kilka miesięcy na zadziałanie. Po pierwszym miesiącu prawdopodobnie będę zwiększać dawkę do 150 mg. To już moja trzecia kuracja tym lekiem.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 11 sty 2016, 14:56
Ja się dzisiaj z rana tak chujowo czułem, że rozważałem samobója, masakra, jakoś zająłem głowę i przetrwałem nie wiem czy to przez te leki jeszcze gorzej się nie czuję. :time:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg