WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez sebo001 10 sty 2016, 18:10
Jak sobie radziłeś przez te 1,5 miesiąca z pracą itd. ? Leki dużo pomogły ? Boję się utraty pracy i trafienia do szpitala. U mnie jeszcze doszła depresja.

przez Peter007 10 sty 2016, 18:14
sebo001 napisał(a):Jak sobie radziłeś przez te 1,5 miesiąca z pracą itd. ? Leki dużo pomogły ? Boję się utraty pracy i trafienia do szpitala. U mnie jeszcze doszła depresja.

Powiem tak, u mnie te epizody nerwicy pojawiaja sie i sa leczone juz od jakis 8 lat. Nauczylem sie myslec pozytywnie, szczegolnie jak mam juz leki w zanadrzu. Nie mam problemu z pomaganiem sobie Xanaxem, jak mam slaby nastroj i lęki nie pozwalaja mi czegos zrobic, oczywiscie nie uaduzywam tego leku, ale nie uwazam go za zlo, mi pomaga doraznie. Do pracy chodze, sen mi sie unormowal i nie mam z tym problemow. Rano wstaje, pije kawe jem sniadanie, biore Efectin w portfelu mam Xanax, jakby cos zlego sie wydarzylo / na ataki paniki i to wszystko. Wiem, ze uda mi sie zaleczyc ten epizod i ze znowu bedzie kilka lat bez lekow.

przez Vengence 10 sty 2016, 18:14
sebo001 napisał(a):Jak sobie radziłeś przez te 1,5 miesiąca z pracą itd. ? Leki dużo pomogły ? Boję się utraty pracy i trafienia do szpitala. U mnie jeszcze doszła depresja.
1, 5 miesiąca a co to jest, ja już 4 lata siedzę w depresji z pojedynczymi lepszymi dniami. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebo001 10 sty 2016, 18:28
Co uważasz Vengence za lepsze dni ? :D Nie mam już ataków, dałem sobie rade z nimi bez leków. Dokucza mi ciągły niepokój. W głowie ogromny chaos. Nie ma mowy o normalnym wyjściu na zakupy czy na piwo. Wszystko się posypało jak matka popełniła samobójstwo. 2 miesiące walczę z lekarzem aby uregulować sen. Przerobiłem trittico, ketrel, citabax.

przez Vengence 10 sty 2016, 18:30
sebo001 napisał(a):Co uważasz Vengence za lepsze dni ? :D Nie mam już ataków, dałem sobie rade z nimi bez leków. Dokucza mi ciągły niepokój. W głowie ogromny chaos. Nie ma mowy o normalnym wyjściu na zakupy czy na piwo. Wszystko się posypało jak matka popełniła samobójstwo. 2 miesiące walczę z lekarzem aby uregulować sen. Przerobiłem trittico, ketrel, citabax.
Lepsze dni znaczy lepszy nastrój, można by rzec, że dzień w którym byłem prawie zdrowy, codziennie jest to samo, brak ochoty na cokolwiek, brak energii, myśli samobójcze słabsze lub silniejsze tak to mniej więcej wygląda, do tego apatia i anhedonia, kosmos po prostu, człowiek zaczyna się już przyzwyczajać do takiego stanu. :pirate:

-- 10 sty 2016, 18:31 --

sebo001, Przykro mi z powodu twojej mamy. :-|
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Peter007 10 sty 2016, 18:32
sebo001 napisał(a):Co uważasz Vengence za lepsze dni ? :D Nie mam już ataków, dałem sobie rade z nimi bez leków. Dokucza mi ciągły niepokój. W głowie ogromny chaos. Nie ma mowy o normalnym wyjściu na zakupy czy na piwo. Wszystko się posypało jak matka popełniła samobójstwo. 2 miesiące walczę z lekarzem aby uregulować sen. Przerobiłem trittico, ketrel, citabax.

Bardzo mi przykro z powodu twojej mamy. 2 miesiace w nerwicy czy depresji to malo, same leki rozkrecaja sie 2 miesiacach lub wiecej. Najszybcie chyba dziala trittico, bo efekt nasenny juz po tygodniu regularnego brania nastepuje.

przez sebo001 10 sty 2016, 18:35
Jakbyś opisywał mój stan jeszcze przed miesiącem. Teraz jest odrobine lepiej. Lekarz twierdzi, że do szpitala jeszcze mi daleko :D chciałbym po prostu normalnie pójść do pracy....ehh. Lekarz wycofał mi Trittico po 4 dniach gdy powiedziałem, że nie sypiam i zmienił na Lerivon, który też jest bez rewelacji.
Mama i babcia przegrały walkę z chad.

-- 10 sty 2016, 18:58 --

Wiem, że 2 miesiące to nic przy lękach czy depresji ale niech mi dadza kur.. chodzić do pracy i spać :evil: Może ta wenla i pregabalina pomoże a może trzeba sięgnąć po benzo :bezradny:

-- 10 sty 2016, 19:15 --

Peter007, teraz to wygląda tak, że w ciągu dnia nie odczuwasz już niepokój i napięcia ?

przez szaraczek 10 sty 2016, 23:37
Wenlafaksyna mnie kiedyś wyciągnęła z depresji i nerwicy, ale niestety po nagłym odstawieniu choroby te uderzyły z nasileniem, którego dotychczas nie zaznałem. Mam nadzieję, że teraz po kilku latach znowu mnie wyprostuje. Oby.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Peter007 10 sty 2016, 23:43
sebo001 napisał(a):Peter007, teraz to wygląda tak, że w ciągu dnia nie odczuwasz już niepokój i napięcia ?

Odczuwam, ale bardzo rzadko. lek sie jeszcze rozkreca, ale czasami (raz na kilka dni) czuje na chwile lekkie napiecie. To jest nic w porownaniu do tego co bylo przed kuracja !.

przez sebo001 10 sty 2016, 23:58
Peter007 napisał(a):
sebo001 napisał(a):Peter007, teraz to wygląda tak, że w ciągu dnia nie odczuwasz już niepokój i napięcia ?

Odczuwam, ale bardzo rzadko. lek sie jeszcze rozkreca, ale czasami (raz na kilka dni) czuje na chwile lekkie napiecie. To jest nic w porownaniu do tego co bylo przed kuracja !.

Zazdroszczę, ja odczuwam napięcie cały czas, co prawda o różnym nasileniu ale jednak cały czas i to postrzeganie rzeczywistości inaczej. Oby wenla pomogła, czas zacząć normalnie pracować.

przez Peter007 11 sty 2016, 00:06
sebo001 napisał(a):Zazdroszczę, ja odczuwam napięcie cały czas, co prawda o różnym nasileniu ale jednak cały czas i to postrzeganie rzeczywistości inaczej. Oby wenla pomogła, czas zacząć normalnie pracować.

Ja na pierwszy miesiac brania Wenla dostalem xanax 0,25mg. W pierwszych tygodniach brania leku pomaga na skutki uboczne / nasilenie niepokoju, pozniej jak juz Wenla dziala mozna dostawic Xanax.

sebo001, jak dlugo bierzesz wenele i ile mg ?

przez sebo001 11 sty 2016, 00:15
Peter007, próbowałeś jakiś TLPD czy SSRI ?
Wenle dopiero od wtorku. Wczesniej Pramolan, trittico i citabax bez rewelacji, chociaż coś tam pomogły. Teraz jeszcze przed spaniem Lerivon i Pregabuline.
Kur... musze wrócić do pracy !
Ostatnio edytowano 11 sty 2016, 00:18 przez sebo001, łącznie edytowano 1 raz

przez Peter007 11 sty 2016, 00:16
SSRI = Escitalopram, pomagal, ale zamulal. citalopram, slabo na mnie dziala. Asentra, miesiac nasilonych atakow paniki i zero poprawy.

Pamietaj, te leki to nie Apap, nie dzialaja odrazu, czesami zadzialaja po 2 tyg, czasami po 2 miesiacach, a czasami inny lek jest potrzebny. Nie zalamuj sie :). Wiem, ze jest ciezko na poczatku, sam bylem w takiej pozycji juz kilka razy. Ja mam zestaw, ktory na mnie dziala.

Wenla + Trittico nasen + Xanax doraznie na ataki paniki / niepokoj.

-- 11 sty 2016, 00:19 --

A ile czasu brales Pramolan, trittico i citabax ?

przez sebo001 11 sty 2016, 00:23
Pramolan ponad miesiąc
Trittico bodaj tydzień
Citabax 3 tygodnie
Za każdym razem o odstawianiu decydował mój lekarz.

Sortuj wg