WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Vengence 08 sty 2016, 18:52
sebo001 napisał(a):Jednak widzę ludzi, którzy poradzili sobie z depresją czy nerwicą i żyją zupełnie normalnie. Pracują, są aktywni, szczęśliwi.
Ja znam też wiele osób co sobie nie poradziło i już nie żyją mimo walki jaką podjeli, powiem wam panowie prawdę, która was nie uleczy ale da nadzieje, "Trzeba byc silniejszym od choroby" - może nie brzmi to zbyt dobrze, ale taka jest prawda, jeżeli nie podejmiesz walki sam przesd sobą, to żaden lek, i stado psychiatrów ci nie pomoże, jeżeli w sobie się poddasz. Pomyślcie sobie tak, za 5 lat, przecież nie będę miał depresji, mi to pomaga, każdy dzień w którym stajesz i walczysz jest dniem do przodu i przegraną depresji, z dni robi się tydzień, z miesiąca kolejne miesiące, najgorzej jest siedzisz w domu i rozmyślać o chujni w jakiej jesteśmy, bardzo łatwo wtedy o próbę samobójczą, depresja jak każda choroba ma swój początek jak i koniec.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Olalala 08 sty 2016, 19:47
Vengence napisał(a):Tak najgorsze jest to czekanie i nadzieje jakie pokłada się w leku, ja już tyle tego brałem wszystkiego, że mam w zasadzie pełen obraz działania leków przeciwdepresyjnych, ale zachowam go dla siebie. :pirate:

Vengence, podziel się swoją opinią - jestem jej bardzo ciekawa :105:

Vengence napisał(a):
sebo001 napisał(a):Jednak widzę ludzi, którzy poradzili sobie z depresją czy nerwicą i żyją zupełnie normalnie. Pracują, są aktywni, szczęśliwi.
Ja znam też wiele osób co sobie nie poradziło i już nie żyją mimo walki jaką podjeli, powiem wam panowie prawdę, która was nie uleczy ale da nadzieje, "Trzeba byc silniejszym od choroby" - może nie brzmi to zbyt dobrze, ale taka jest prawda, jeżeli nie podejmiesz walki sam przesd sobą, to żaden lek, i stado psychiatrów ci nie pomoże, jeżeli w sobie się poddasz. Pomyślcie sobie tak, za 5 lat, przecież nie będę miał depresji, mi to pomaga, każdy dzień w którym stajesz i walczysz jest dniem do przodu i przegraną depresji, z dni robi się tydzień, z miesiąca kolejne miesiące, najgorzej jest siedzisz w domu i rozmyślać o chujni w jakiej jesteśmy, bardzo łatwo wtedy o próbę samobójczą, depresja jak każda choroba ma swój początek jak i koniec.

Vengence, święte słowa. Z tym gównem trzeba rozprawić się samemu. Leki to tylko wspomagacz.

przez achino 08 sty 2016, 20:00
Ja również znam osoby, które przegrały i leżą już na cmentarzu.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ewgf 09 sty 2016, 14:13
Nie macie tak po wenlafaksynie że z poczatku jest pobudzenie, ale potem te pobudzenie nie pozwala sie porzadnie wyspac i w efekcie juz po tygodniu, dwoch czlowiek jest w dzien taki zdechly, zamulony? Jednoczesnie na tyle pobudzony ze nie zasniesz tak latwo w dzien zeby odpoczać, ale nie na tyle zeby chcialo ci sie cos robic?
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Vengence 09 sty 2016, 14:25
Ewgf napisał(a):Nie macie tak po wenlafaksynie że z poczatku jest pobudzenie, ale potem te pobudzenie nie pozwala sie porzadnie wyspac i w efekcie juz po tygodniu, dwoch czlowiek jest w dzien taki zdechly, zamulony? Jednoczesnie na tyle pobudzony ze nie zasniesz tak latwo w dzien zeby odpoczać, ale nie na tyle zeby chcialo ci sie cos robic?

Ja jestem przymulony, ale jeśli chodzi o sen to mógłbym spać cały czas. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Dominik_wot 09 sty 2016, 16:02
ja się tylko boję "brian zasps" ...

przez Ewgf 09 sty 2016, 21:36
Vengence, bo bierzesz mirte do tego, to po co ci taki mix jak zamulony jestes... chyba ze lubisz ...
Ja na samej wenli zle sypiam. Przez co potem w dzien jestem zje b any jak lato z radiem.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Vengence 09 sty 2016, 22:39
Ewgf napisał(a):Vengence, bo bierzesz mirte do tego, to po co ci taki mix jak zamulony jestes... chyba ze lubisz ...
Ja na samej wenli zle sypiam. Przez co potem w dzien jestem zje b any jak lato z radiem.
Bo chciałem spróbować, ponoć działają synergicznie, problem polega na tym, że serotonina przewyższa pozostałe neuroprzekazniki, pobiorę jeszcze jakiś czas i zobaczę, zwiększę dawki wenli, ale na cuda nie liczę, może pora zejść z leków i zobaczyć jak świat wygląda na trzezwo! :hide:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 10 sty 2016, 00:18
Pije wenle od wtorku i żadnego pobudzenia nie zanotowałem, jedynie ból głowy i wrażenie bycia na haju a prowadzenie auta też jest wyzwaniem. Dawka 75 mg na 24h.

przez Kot_ 10 sty 2016, 00:42
Dominik_wot napisał(a):ja się tylko boję "brian zasps" ...
ojeju, Ty to masz rozkiminy :) takie brain zapsy to jest pierdnięcie komara w porównaniu z tym, co człowiek w klinicznej depresji przechodzi. Odstawiałem 300mg wenli z dnia na dzień, pomęczyło tydzień czy dwa i po bólu. Ty od roku się zastanawiasz czy taki a inny ssri lepszy, ale jak pobierzesz trochę tych leków, to entuzjazm Ci ostygnie, bo wszystkie te leki są gowno warte.
Kot_

przez sebo001 10 sty 2016, 00:57
Panowie jak ze skutkami ubocznymi ? Mieliście ? Przechodziły ?

przez Kot_ 10 sty 2016, 01:10
Pewne przechodzą, pewne nie. Najczęściej ludzie narzekają na utrzymujaca się nadpotliwość, słabe libido/mniejsza wrażliwość okolic intymnych. Takie skutki jak bezsenności, brak apetytu, akatyzja, to przechodzą z czasem.
Kot_

przez sebo001 10 sty 2016, 01:20
Najbardziej dokucza mi otępienie ale to bardziej związane z lękiem niz wenlą.
Kot_, jak twoje doświadczenia z ssri i snri ?

przez Vengence 10 sty 2016, 12:47
gdyby nie to, że wspomagam się dorażnie lekkimi stymulantami to nie mógłbym funkcjonować. :evil:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg