WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Dominik_wot 07 sty 2016, 16:48
achino napisał(a):Nie, TLPD się już nie bierze i koniec. Za dużo ubokow. Chyba ze w wariatkowie.

ok dzięki to no to tyle w tym temacie :P

przez Vengence 07 sty 2016, 16:54
Dominik_wot napisał(a):
achino napisał(a):Nie, TLPD się już nie bierze i koniec. Za dużo ubokow. Chyba ze w wariatkowie.

ok dzięki to no to tyle w tym temacie :P
Ciekawe bo jak ja byłem w psychiatryku to dostałem ssri, współwiezniowie również,
sam sobie zażyczyłem klomipramine.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez achino 07 sty 2016, 18:17
Polecam klomipraminke, impotencja sto procent, suchość w pysku, ale za to żadnej depresji - cieszy świergotanie ptaszków, słoneczko. Dla osob 60 +, lysych, grubych, starych, ktorym juz nie zalezy na atrakcyjnosci fizycznej, lek idealny.

Bralem ja, gdy jeszcze dinozaury zapierdalały po ziemi, dostalem od lekarza, ktory chcial mnie koniecznie przywrocic spoleczenstwu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 07 sty 2016, 18:21
Polecam klomipraminke,

ja bym się w to akurat nie pchał ,,,zdecydowanie za dużo uboków , na czele z brakiem apetytu ( czego bardzo nie lubię ) .
Ten staroć u mnie odpada i obym nie był zmuszony nigdy więcej go ruszać . Jednak na natręctwa ( do wspólnej orkiestry z SSRI ) bardzo skuteczny .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Olalala 07 sty 2016, 22:28
szaraczek napisał(a):Olalala, Tak. Dzisiaj byłem u lekarza i od jutra wracam do swojej kochanej wenlafaksyny. Tak jak pisałem poprosiłem o oryginalny Efectin. Standardowo na początek 75 mg. Jestem pełny nadziei :smile: A Ty 11 stycznia zmieniasz sertralinę na paroksetynę?

Chciałabym, ale nie wiem co na to mój psychiatra. Generalnie chce zmienić sertralinę tylko właśnie na co? Jedynym dobrze działającym na mnie lekiem i wypróbowanym jest właśnie paro. Tylko nie chcę zaś przesadzić z dawką żeby moja terapia nie poszła w las (paro mnie tak znieczuli, że nagle ozdrowieję 8) ).

Sama jestem ciekawa co mi lekarz zaproponuje.

szaraczek, a jak zmieniłeś sertralinę na wenlaksynę? Z dnia na dzień jeden odłożyłeś, drugi zacząłeś brać? I czy masz jakieś skutki uboczne odłożenia sertraliny?

przez szaraczek 07 sty 2016, 23:53
Peter007, Tak. Przez pierwsze 3 miesiące zero poprawy. Dokładnie tak.

-- 07 sty 2016, 22:55 --

Olalala, Sertralinę odstawiłem kilka dni przed wizytą u lekarza. Stało się to w dosyć szybkim tempie i w zasadzie po odstawieniu przez jakieś 3 dni dokuczały mi tylko zawroty głowy. Nic poza tym.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Peter007 08 sty 2016, 00:16
szaraczek napisał(a):Peter007, Tak. Przez pierwsze 3 miesiące zero poprawy. Dokładnie tak.

OK, Ciekawe :)

przez szaraczek 08 sty 2016, 00:20
Peter007, Wiem. Tak było. A na Ciebie tym razem po jakim czasie wenla zaczęła działać?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez inez3 08 sty 2016, 00:36
Nie ma co się sugerować ani dawkami ani początkiem działania u innych. Sami wiecie, że każdy lek działa na każdego inaczej i tyko czasem jest podobnie (głownie w kwestii uboków ;)).
Ja na wenli od maja i dobrze nam razem cały czas ;) czyli normalność, a byłam tu naczelną marudą ;).

przez Peter007 08 sty 2016, 09:15
szaraczek napisał(a):Peter007, Wiem. Tak było. A na Ciebie tym razem po jakim czasie wenla zaczęła działać?

Pierwsze pozytywne zmiany po okolo 2 tyg, wiec dosc szybko. Lekarka mi mowila, ze pelna moc powinna sie pojawic dopiero po 2-3 miesiacach.

przez Vengence 08 sty 2016, 11:26
Peter007 napisał(a):
szaraczek napisał(a):Peter007, Wiem. Tak było. A na Ciebie tym razem po jakim czasie wenla zaczęła działać?

Pierwsze pozytywne zmiany po okolo 2 tyg, wiec dosc szybko. Lekarka mi mowila, ze pelna moc powinna sie pojawic dopiero po 2-3 miesiacach.
To wręcz książkowe działanie. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Peter007 08 sty 2016, 11:36
Vengence napisał(a):
Peter007 napisał(a):

To wręcz książkowe działanie. :P

No i wykrakalem :(. Dzis pobudka po 4h snu i lekki atak paniki od rana :(.

przez Vengence 08 sty 2016, 11:39
Ja ide pobiegać, pogoda jest zajebista do biegania. trochu mrozno, ale da radę. :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Peter007 08 sty 2016, 11:43
Vengence napisał(a):Ja ide pobiegać, pogoda jest zajebista do biegania. trochu mrozno, ale da radę. :mrgreen:

To Wenla musi dzialac, jak nie masz fazy zombie i wyjebki na wszystko !

Sortuj wg