WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Vengence 31 gru 2015, 17:53
Peter007 napisał(a):
Vengence napisał(a):
Peter007 napisał(a):Mam pytanie do osob, ktore braly/biora w dawce 150mg+.

Ja od miesiaca bylem na 75mg i ataki paniki, fobie, deprecha, bezsennosc wszystko juz jest OK, chec do zycia wrocila, etc. Postanowilem wejsc na 150mg, myslalem ze bedzie jeszcze lepiej, jednak po 3 dniach jestem strasznie senny w dzien, spie po 12h dziennie, ogolnie mniej motywacji mam niz na 75mg. Czy to jest tymczasowa reakcja i jak NA i DA mi sie podbije to bedzie OK, czy tak czasami jest ze na 150mg jest gorzej niz na 75 ?

Tymczasowe, dawka 150 mg i więcej powinno czesać konkretnie, dawka 75 mg to malutka dawka, kiedyś psychiatra mi powiedział, że dawka wenli 75 mg to cytuje "gówniana dawka".

Rozumiem, moja mi tez mowila, ze terapeutyczna dawka to 150mg, ale jak bede sie dobrze czul juz na 75, to moga nie zwiekszac.

Teraz mam faze jak na Esci 10mg, ktory zamulal mnie potwornie :(. Jezeli to tymczasowe, to wytrzymam :)

Czasem nawet lepiej brać mniej, skoro dobrze działa to nie widzę potrzeby zwiększania, ale jak już bierzesz więcej to zobacz, bo
może będzie jeszcze lepiej.

-- 31 gru 2015, 17:54 --

Peter007, Pierwszy raz bierzesz wenlafaksyne??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Peter007 31 gru 2015, 18:14
Vengence napisał(a):
Peter007, Pierwszy raz bierzesz wenlafaksyne??

Tak, pierwszy. Wczesniej Escitalopram, Citalopram i zawsze Trittico na noc. Ecsi mnie mega zamulala, ale likwidowala wszelkie objawy choroby. Citalopram zabardzo mnie nakrecal, czulem sie jakbym non stop jechal na 110% energi. Teraz welafaksyna, 7 dni na 37,5mg, miesiac na 75mg, 3 dni na 150mg + 100mg trittico na noc.

przez Vengence 31 gru 2015, 18:34
Peter007, Wenle wielu ludzi chwali, czekają cię jeszcze bardzo dobre dni na tym leku. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Peter007 31 gru 2015, 18:56
Vengence napisał(a):Peter007, Wenle wielu ludzi chwali, czekają cię jeszcze bardzo dobre dni na tym leku. :P

Wiem, bo 75mg postawilo mnie na nogi juz po 3 tyg !. Teraz na 150mg mam znowu pocenie, jakby nasilone stany lekowe, etc. Po jakim czasie mniej wiecej to minie ?

przez szaraczek 31 gru 2015, 23:40
Peter007, U mnie nadmierne pocenie się, utrzymywało się przez cały okres kuracji wenlą. Nie u każdego tak musi być. U Ciebie może trwać np. kilka tygodni po zwiększeniu dawki a później z dnia na dzień ustąpić. Ale niekoniecznie musi ustąpić. Może utrzymywać się przez cały okres leczenia. Pamiętaj, że im wyższa dawka leku (każdego, nie tylko wenli), tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych. A akurat nadmierne pocenie się, to jeden z najczęstszych skutków ubocznych wenlafaksyny.
Wchodzenie na wenlafaksynę to i tak pikuś w porównaniu ze schodzeniem z niej, ale o to póki co nie musisz się martwić ;) Jaką nazwę leku bierzesz?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Peter007 31 gru 2015, 23:51
Nazwa Efectin, ale mam tez 150mg Faxolet. mialem pocenie nocne na 37,5mg i na 75mg, ale po 2-3 dniach wszystko wracalo do normy. Teraz ta sennosc w ciagu dnia mnie martwi, co ciekawe teraz mam full energii a jest pozno. Dopiero 3 dni na 150mg, wiec pewnie sie jakos to wszystko wyrowna :)

przez szaraczek 31 gru 2015, 23:52
Peter007, Czyli bierzesz wenlafaksynę w leku Efectin czy Faxolet?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Peter007 31 gru 2015, 23:53
Tak jak pisalem mam i Efectin i Faxolet. Aktualnie biore Faxolet 150mg, wczesniej Efectin 75mg.

przez szaraczek 31 gru 2015, 23:55
Peter007, Dla mnie wenlafaksyna była najlepszym antydepresantem. Za jakiś tydzień prawdopodobnie wrócę do niej.

-- 31 gru 2015, 22:56 --

Muszę w końcu ruszyć się z domu do pracy a wiem, że tylko wenlafaksyna potrafi wyciągnąć mnie z depresji i nerwicy. Zobaczymy czy zaskoczy.

-- 31 gru 2015, 22:58 --

Peter007, Dobrze działa u Ciebie na depresję? Mocno poprawiła nastrój?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Peter007 31 gru 2015, 23:58
szaraczek napisał(a):Peter007, Dla mnie wenlafaksyna była najlepszym antydepresantem. Za jakiś tydzień prawdopodobnie wrócę do niej.

Co brales wczesniej ? Ile czasu sie wenla rozkrecala u ciebie ?

przez szaraczek 01 sty 2016, 00:07
Peter007, Wenlafaksyna była moim pierwszem lekiem antydepresyjnym. Niestety rozkręcała się bardzo długo bo ponad 2,5 miesiąca. Jednak kiedy już zaczęła działać to poczułem się jak zdrowy człowiek. Zero depresji, fobii społecznej i lęków. Podjąłem wtedy decyzję o samowolnym odstawieniu i to był ogromny błąd bo wszystkie objawy choroby momentalnie wróciły + dołączył się do tego jeszcze zespół odstawienny, którego nikomu nie życzę. Czegoś tak okropnego jeszcze w życiu nie przeżyłem. To był horror.
Po kilku miesiącach od odstawienia ponownie wróciłem do wenlafaksyny. Jednak tym razem już bez efektów. Później były kolejno: paroksetyna, moklobemid, Wellbutrin, sertralina. Jedynie sertralina z tych leków podziałała na mnie, ale było to jedynie działanie wyciszająco-ogłupiające i nawet dobre przeciwlękowe. Tylko co z tego jak czułem się jak jakiś półmózg. Więc o normalnym funkcjonowaniu na niej nie ma mowy dlatego za tydzień wracam do kuracji wenlafaksyną. Chcę brać tym razem oryginał, czyli Efectin bo z tymi zamiennikami to różnie jest. Brałem już z wenli: Efectin, Alventę, Prefaxine i Jarvis. Działały na mnie Efectin i Jarvis. Dwa pozostałe nie.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Peter007 01 sty 2016, 00:16
Moja lekarka tez mi mowila, zeby cierpliwie czekac do 3 miechow i zacznie dzialac. U mnie juz po 7+ dniach leki i deprecha duzo mniejsze. Teraz to juz jest totalny luz, xanax nie musze brac doraznie. Wczesniej pomagal mi Escitalopram/Lexapro, jedyna jego wada, ze zamula potwornie. Efectin ma mnie pobudzic w dawce 150mg, wiec czekam .... Ogolnie jak sie przetrwa te skutki uboczne co sa przez pierwsze kilka dni / tyg, to dzialanie jest faktycznie super :).

przez szaraczek 01 sty 2016, 00:44
Peter007, Z tego co piszesz to widzę, że jesteś jednym ze szczęściarzy na których działają praktycznie wszystkie leki z grup SSRI/SNRI. Bo wszystkie, które do tej pory brałeś to działały na Ciebie. Wenlafaksyna też dość szybko zaskoczyła. Po 3 tygodniach to w jej przypadku szybko :smile:

-- 31 gru 2015, 23:48 --

Peter007, Dlaczego teraz wypisała Ci Faxolet a nie Efectin? Ja tam zawsze wolę brać jeden i ten sam lek przez cały okres kuracji. Wiesz, teoretycznie to jedna i ta sama substancja. A jednak wielu ludzi - w tym ja - dostrzega różnicę po zmianie na inny odpowiednik danej substancji.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Peter007 01 sty 2016, 00:53
Moj ojciec sie tez leczy i ma doslownie zapas lekow na rok czasu. zamiast brac 2x74 Efectinu, postanowilem pozyczyc od mojego ojca 150mg Faxolet. Moja lekarke nastepnym razem poprosze o Efectin.

Sortuj wg