WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ill234 26 gru 2015, 22:38
szaraczek- lekarz powiedział mi 2 miesiace temu, ze bedziemy powoli konczyc i pozniej juz u niego nie byłam ;)

Bardzo ostroznie wybrierałam lekarza. To bardzo dobry lekarz z ogromnym doswiadczeniem, wiec mam nadzieje, ze mnie nie skrzywdził :pirate:

Pocieszam sie tym, ze przynajmniej chce mi sie zyc, bo to przeciez glowny objaw depresji :roll:

przez szaraczek 26 gru 2015, 22:48
ill234, To dobrze. Nie zrozum mnie źle, ale jak dla mnie to ta Twoja chęć do życia trochę kłóci się z tym co napisałaś wcześniej. Tzn. napisałaś, że nie opuszczałabyś łózka gdybyś nie musiała. Może wenla nie działa do końca na Ciebie tak jak powinna bo zapewniam Cię, że gdy na mnie działała to po całkowicie przespanej nocy rano chciało mi się jak najszybciej opuścić łóżko i wykorzystać jak najlepiej nadchodzący dzień, tak żeby żadna jego minuta nie była zmarnowana. Chciało mi się po prostu żyć a nie zamulać na chacie. Natomiast jak się okazuje to nie był żaden maniakalny, ani nawet hipomaniakalny stan ponieważ nie robiłem żadnych dziwnych, ryzykownych rzeczy a i wieczorem też już odczuwałem normalne zmęczenie dniem codziennym i chęć spoczynku. Ze snem też nie było problemów. Więc jak widzisz moja depresja i nerwica były w 100-procentowej remisji bez żadnych nienaturalnych, sztucznych stanów. I jak dotąd tylko wenlafaksyna pokazała mi jak może wyglądać normalne życie. Niestety po odstawieniu od razu wróciłem "stary ja": bez życia, energii, przestraszony życiem, depresyjny.
Skoro jednak piszesz, że chce Ci się żyć to tak zapewne jest. A jak z objawami odstawiennymi teraz? Przechodzisz je ciężko?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez ill234 26 gru 2015, 22:52
Wczoraj kreciło mi sie w głowie bardzo, ale dzisiaj jest w porzadku.

Ja przed braniem wenli nie byłam w stanie wyjsc w domu, a teraz jestem w stanie pracowac, wiec to dla mnie najwazniejsze ;)

Nie chce mi sie wstawać z lozka, poniewaz odczuwam fizyczyny bol...
czesto bola mnie miesnie i zawsze jestem po prostu zmeczona ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 26 gru 2015, 22:58
ill234, Wenlafaksyna nie pomogła Tobie na ból mięśni i ciągłe zmęczenie? Jeśli nie to chyba rzeczywiście mogła ona na Ciebie nie do końca dobrze działać. Moja depresja i nerwica również objawia się bólami somatycznymi i wenla kiedyś świetnie sobie z tym poradziła. Ten lek ma dobre działanie przeciwbólowe. Czytałem, że jest stosowany nawet w trakcie odwyku u osób, które zażywały heroinę.

Wenlafaksyna 225 mg

przez ill234 26 gru 2015, 23:11
Zanim zaczełam brac to tez mialam nadzieje, ze mi na to pomoze.

Chociaz kiedys chyba ten bol miesni był gorszy.
Ja mam tak, ze ciagle jestem zmeczona...

Nie wiem czy to na pewno przez depresje/nerwice, czy moze jest jakis inny powod.

przez Vengence 26 gru 2015, 23:52
szaraczek napisał(a):Vengence, No właśnie nie mogę wywnioskować z tego co napisała czy ta wenlafaksyna jakoś konkretnie Jej pomogła bo Jej wypowiedzi są dosyć lakoniczne. Napisała, że jeździ już normalnie do pracy bez alpra, więć coś tam pomogła. I to jest pozytywna strona Jej wpisu. Natomiast końcówka jest niezbyt optymistyczna:
"Tylko dalej mam tak, ze jak nie musze wychodzic z lozka to nie wychodze". Być może lek powoduje tylko częściową poprawę. Może większą lub mniejszą niż połowiczna. Może trzeba pobrać jeszcze trochę czasu. Nie wiem. Decyzja i tak jednak należy do Niej i Jej Lekarza.
Patryk, a jak u Ciebie? Czujesz już jakieś zmiany oprócz przybierania na wadze?

U mnie jest taka tragedia, że lepiej nie mówić, myśl samobójcza, goni myśl samobójczą, nie mam benzo,
jest bardzo ciężko, ale walczymy do końca, do ostatniej kropli krwi. :pirate:

-- 26 gru 2015, 23:52 --

szaraczek napisał(a):Vengence, No właśnie nie mogę wywnioskować z tego co napisała czy ta wenlafaksyna jakoś konkretnie Jej pomogła bo Jej wypowiedzi są dosyć lakoniczne. Napisała, że jeździ już normalnie do pracy bez alpra, więć coś tam pomogła. I to jest pozytywna strona Jej wpisu. Natomiast końcówka jest niezbyt optymistyczna:
"Tylko dalej mam tak, ze jak nie musze wychodzic z lozka to nie wychodze". Być może lek powoduje tylko częściową poprawę. Może większą lub mniejszą niż połowiczna. Może trzeba pobrać jeszcze trochę czasu. Nie wiem. Decyzja i tak jednak należy do Niej i Jej Lekarza.
Patryk, a jak u Ciebie? Czujesz już jakieś zmiany oprócz przybierania na wadze?

U mnie jest taka tragedia, że lepiej nie mówić, myśl samobójcza, goni myśl samobójczą, nie mam benzo,
jest bardzo ciężko, ale walczymy do końca, do ostatniej kropli krwi. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 27 gru 2015, 01:24
Vengence, Czyli teraz na początku kuracji wenlafaksyną i mirtazapiną nasiliły się te stany depresyjne?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 27 gru 2015, 01:26
szaraczek napisał(a):Vengence, Czyli teraz na początku kuracji wenlafaksyną i mirtazapiną nasiliły się te stany depresyjne?

Tak nasiliły się i to mocno.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez ill234 27 gru 2015, 10:06
Vengence napisał(a):
szaraczek napisał(a):Vengence, Czyli teraz na początku kuracji wenlafaksyną i mirtazapiną nasiliły się te stany depresyjne?

Tak nasiliły się i to mocno.

Tez miałam mocno nasilone lęki na poczatku.
Do tego stopnia, że bałam sie być sama w domu.

przez Vengence 27 gru 2015, 11:50
Dzisiaj troszkę lepiej, zwiększyłem dawkę wenli na 150 mg, a mirte na 30 mg, 60 mg to było za dużo na teraz,
zobaczymy co to dalej będzie, mam nadzieje, że będzie lepiej, bo już ledwo daje rade, pozdro ludziska. :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Arnin 27 gru 2015, 19:59
Witam, czy Wenla w jakiś sposób oddziałuje na histaminę ? Zauważyłem, że podczas brania zmniejszyły mi się objawy alergiczne a po odstawieniu nasiliły.

przez szaraczek 27 gru 2015, 21:46
Znalazłem takie zdanie odnośnie wenlafaksyny: "Czas na osiągnięcie stanu stacjonarnego w osoczu/surowicy krwi: 3 dni dla wenlafaksyny i deswenlafaksyny". Nie do końca to rozumiem. W związku z tym zapytam. Czy to oznacza, że jeśli rozpoczynając kurację wenlafaksyną w dawce - dajmy na to - 75 mg/dobę, po 3 dniach stężenie leku w naszym krwioobiegu osiągnie 75 mg? Czy to chodzi o coś innego?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 27 gru 2015, 22:16
szaraczek, Stan stacjonarny stężenia leku występuje wtedy, gdy po wielokrotnym dawkowaniu leku ustali się równowaga między szybkością wchłaniania i wydalania leku.

Pojawia się on zwykle po czasie równym 4-5 okresom biologicznego półtrwania leku.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 27 gru 2015, 22:56
Vengence, Hmm. Czyli to nie to o czym myślałem. W takim razie co oznacza te stwierdzenie?

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg