WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Artemizja 24 gru 2015, 20:38
csrpk, podejrzewam, że Monika pomyłkowo zacytowała Twój post, co oznacza, że powyższe ostrzeżenie słowne nie było skierowane do Ciebie ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez csrpk 24 gru 2015, 23:00
Byc moze, ale nie napewno:P

przez ill234 25 gru 2015, 14:47
hej :)
Wesołych :pirate:

Mam pytanie :d
Brałam pol roku effectin 75 i wlasnie odstawilam, od wczoraj nie biore juz w ogole.
Zanim zaczelam sie leczyc to czesto krecilo mi sie w glowie w miejsach publicznych.

Od wczoraj bardzo kreci mi sie w glowie i nie umiem zdania złożyc, w dodatku wszystko mnie wkur**a :pirate:
Myslalam, ze te zawroty to tylko na dworcu i jak wroce do domu to bedzie ok (do domu rodzinnego na swieta)
Jestem w domu i nawet jak siedze to kreci mi sie we łbie :uklon:
Teraz sie boje, ze nie wroce do domu..
Mam alprox przy sobie, ktory biore bardzo rzadko. Wzielam wczoraj 0,5 i nie dosc, ze mi nie bardzo pomogło na te lęki to jeszcze czułam sie nacpana :pirate:

To jest normalne przy odtsawieniu? Czy ja sobie to wmawiam? albo moze umieram na cos :pirate:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 25 gru 2015, 15:39
ill234 napisał(a):hej :)
Wesołych :pirate:

Mam pytanie :d
Brałam pol roku effectin 75 i wlasnie odstawilam, od wczoraj nie biore juz w ogole.
Zanim zaczelam sie leczyc to czesto krecilo mi sie w glowie w miejsach publicznych.

Od wczoraj bardzo kreci mi sie w glowie i nie umiem zdania złożyc, w dodatku wszystko mnie wkur**a :pirate:
Myslalam, ze te zawroty to tylko na dworcu i jak wroce do domu to bedzie ok (do domu rodzinnego na swieta)
Jestem w domu i nawet jak siedze to kreci mi sie we łbie :uklon:
Teraz sie boje, ze nie wroce do domu..
Mam alprox przy sobie, ktory biore bardzo rzadko. Wzielam wczoraj 0,5 i nie dosc, ze mi nie bardzo pomogło na te lęki to jeszcze czułam sie nacpana :pirate:

To jest normalne przy odtsawieniu? Czy ja sobie to wmawiam? albo moze umieram na cos :pirate:

Pewnie, że jest to normalne, ja miałem podobnie, dodatkowo kopnięcia prądem i inne rewelacje, to najgorsze gówno do odstawienia.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez ill234 25 gru 2015, 16:07
Własnie duzo wczesniej czytalam o tych kopnieciach pradem i tego nie mialam jeszcze... :shock: :bezradny:

przez szaraczek 25 gru 2015, 23:15
ill234, Jeden z typowych objawów odstawiennych wenlafaksyny. Ja miałem m.in. też wrażenie, że umieram. To było straszne. A napiszesz jak efekty kuracji? Spełniła Twoje oczekiwania?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez ill234 26 gru 2015, 13:41
Zanim zaczełam brac wenle to nie umialam wyjsc z domu bo było mi słabo.
Przez miesiac, dwa nie pracowałam i nie chodziłam na uczelnie.. W dodatku bardzo często płakałam.

Teraz normalnie jezdze do pracy bez alpra (biore go tylko w stresujacych momentach)
Jeszcze na poczatku leczenia wydawało mi sie, że jestem w ciezkiej psychozie, tego tez juz nie mam..

Czasem jeszcze boje sie byc sama w domu, ale to jak sie czegos naczytam ;)

Zyć mi sie zawsze chciało tak samo ;) wiec tutaj sie nie wypowiem.

Tylko dalej mam tak, ze jak nie musze wychodzic z lozka to nie wychodze :mrgreen:

przez szaraczek 26 gru 2015, 17:52
ill234, To może nie powinnaś jeszcze odstawiać wenlafaksyny. To dość ryzykowne posunięcie.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 26 gru 2015, 19:56
ill234 napisał(a):Zanim zaczełam brac wenle to nie umialam wyjsc z domu bo było mi słabo.
Przez miesiac, dwa nie pracowałam i nie chodziłam na uczelnie.. W dodatku bardzo często płakałam.

Teraz normalnie jezdze do pracy bez alpra (biore go tylko w stresujacych momentach)
Jeszcze na poczatku leczenia wydawało mi sie, że jestem w ciezkiej psychozie, tego tez juz nie mam..

Czasem jeszcze boje sie byc sama w domu, ale to jak sie czegos naczytam ;)

Zyć mi sie zawsze chciało tak samo ;) wiec tutaj sie nie wypowiem.

Tylko dalej mam tak, ze jak nie musze wychodzic z lozka to nie wychodze :mrgreen:

Hehe to rzeczywiście wenla cię aktywizuje konkretnie, haha. :mrgreen:
Ja biorę z mirtą i zacząłem tyć, mniej się ruszam i więcej jem, mirta chyba
pójdzie w odstawkę.

-- 26 gru 2015, 20:13 --

szaraczek napisał(a):ill234, To może nie powinnaś jeszcze odstawiać wenlafaksyny. To dość ryzykowne posunięcie.

Skoro nie wychodzi z łóżka to powinna zmienić lek, gdzie po pół roku takie akcje.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 26 gru 2015, 21:25
Vengence, No właśnie nie mogę wywnioskować z tego co napisała czy ta wenlafaksyna jakoś konkretnie Jej pomogła bo Jej wypowiedzi są dosyć lakoniczne. Napisała, że jeździ już normalnie do pracy bez alpra, więć coś tam pomogła. I to jest pozytywna strona Jej wpisu. Natomiast końcówka jest niezbyt optymistyczna:
"Tylko dalej mam tak, ze jak nie musze wychodzic z lozka to nie wychodze". Być może lek powoduje tylko częściową poprawę. Może większą lub mniejszą niż połowiczna. Może trzeba pobrać jeszcze trochę czasu. Nie wiem. Decyzja i tak jednak należy do Niej i Jej Lekarza.
Patryk, a jak u Ciebie? Czujesz już jakieś zmiany oprócz przybierania na wadze?

Wenlafaksyna 225 mg

przez ill234 26 gru 2015, 21:46
Pol roku ją brałam, wiec chyba wystarczy ;)
Zreszta to lekarz podpowiedział mi, zebym już ją odstawiała... mowił tak już 2 miesiace temu.

Jestem zdania, że na tyle ile mogla mi pomoc to pomogla i nie ma sensu dalej brac.

Brałam z mirtą i nie tyłam, ale brałam krótko.

-- 26 gru 2015, 21:51 --

szaraczek-
wenla mi pomogła, ale dalej sie do wielu rzeczy musze zmuszac.

Na razie chyba skoncze z ta wenla i przestane sie leczyc. Jak zauwaze, ze mi sie poogarsza to pojde do lekarza.

przez szaraczek 26 gru 2015, 22:00
ill234, Wiesz. Nie jestem Lekarzem i nie prowadzę Twojego leczenia, ale swoją drogą to dość dziwne, że Twój lekarz namawia Ciebie już od 2 miesięcy do odstawienia wenli. Ba - nawet nie proponuje zostawania na dawce podtrzymującej. Pół roku brania to krótko. Z doświadczenia wiem, że lekarze pchają te leki w ludzi przez długi okres czasu. I moim zdaniem jeśli komuś te leki pomagają to bardzo dobrze, że tak robią. Ja teraz jak wrócę do kuracji wenlą to - jak już zaskoczy (mam nadzieję) - zamierzam ją brać przez cały czas. Jak będzie taka potrzeba to nawet do końca życia. W moim przypadku kiedy dany lek już zaskoczy to zazwyczaj działa już przez cały czas, ale i ja sam nie przeszkadzam mu niczym w działaniu. To znaczy nie ruszam żadnego alkoholu. Jak dobrze, że jestem niepijący :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez jetodik 26 gru 2015, 22:05
szaraczek, a nie korci Cie, żeby się czasem nachlać?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez szaraczek 26 gru 2015, 22:13
jetodik, To nie jest tak, że jeszcze nigdy w życiu nic nie wypiłem. Zdarzyło się, ale dosłownie kilka razy. Nie byłem wtedy na żadnych lekach. I zrobiłem to właśnie dlatego żeby już w końcu odpocząć od swoich lęków, fobii społecznej itd. Wiem jak świetnie alkohol radzi sobie z lękami i robi z człowieka pro-społecznego, ale wiem też jak może zniszczyć człowieka. A że mam bardzo silną wolę to zawsze w moim przypadku rozsądek zwycięża i na szczęście na tych kilku razach się skończyło. Wiedziałem od zawsze, że nie będę pić. Te kilka razy to była czysta ciekawość sprawdzenia na sobie czy rzeczywiście alkohol ma tak dobroczynne działanie przeciwlękowe. I z tym się zgadzam. Ale za to ile minusów. Nie wspominając już o tym, że na sam jego smak robi mi się niedobrze. Nawet piwa nie piję. Poza tym kiedyś wenlafaksyna pokazała mi jak świetny ma potencjał przeciwlękowy, przeciwdepresyjny i prospołeczny.

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg