WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Ricah 23 gru 2015, 14:46
Dominik_wot, akurat nie moge znalezc linka do tego posta, jednak to naprawde trudna literatura i autor posluguje sie bardzo czesto typowo medycznymi pojeciami bez objasnien, stad raczej nie jest to najlepszy wybor jako poczatek swojego zainteresowania tym tematem. Jednak jezeli bardzo bys potrzebowal, to pw. Lepiej zacznij od ksiazki Kalat'a, Stahl'a czy od tego tematu:
sex-drugs-podstawy-cz-1-t56774.html
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Vengence 23 gru 2015, 20:20
Dominik_wot napisał(a):patrząc na to co Wy braliscie i łykaliscie pierwsi go wymyslicie i nie omieszkacie spróbować tego na sb. :P napiszcie potem jak wrażenia ;)

-- 23 gru 2015, 12:20 --

hahaha Vengence + ahino

-- 23 gru 2015, 12:47 --

bylibyscie niezłą parą :P

a co nie ma cie kto dymać, zazdrosny jesteś!? :mrgreen:

-- 23 gru 2015, 20:21 --

Ricah napisał(a):Dominik_wot, akurat nie moge znalezc linka do tego posta, jednak to naprawde trudna literatura i autor posluguje sie bardzo czesto typowo medycznymi pojeciami bez objasnien, stad raczej nie jest to najlepszy wybor jako poczatek swojego zainteresowania tym tematem. Jednak jezeli bardzo bys potrzebowal, to pw. Lepiej zacznij od ksiazki Kalat'a, Stahl'a czy od tego tematu:

Po co ma to czytać jak on nic z tego nie zrozumie. :twisted:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Dominik_wot 23 gru 2015, 22:16
Vengence napisał(a):
Dominik_wot napisał(a):patrząc na to co Wy braliscie i łykaliscie pierwsi go wymyslicie i nie omieszkacie spróbować tego na sb. :P napiszcie potem jak wrażenia ;)

hahaha Vengence + ahino

Ricah napisał(a):Dominik_wot, akurat nie moge znalezc linka do tego posta, jednak to naprawde trudna literatura i autor posluguje sie bardzo czesto typowo medycznymi pojeciami bez objasnien, stad raczej nie jest to najlepszy wybor jako poczatek swojego zainteresowania tym tematem. Jednak jezeli bardzo bys potrzebowal, to pw. Lepiej zacznij od ksiazki Kalat'a, Stahl'a czy od tego tematu:

no na szczęście nie ma mnie kto dymać :P dzięki Bogu NIE i nie nie jestem i to wcale zazdrosny ;)
a pozatym zrozumiem więcej niż Ty no i koniec tych przepychanek słownych każdą Twoją odpowiedź będę traktować jako wygraną no bo idą święta a dwa to nie jest miejsce ani temat do takich rozmów...nie kłóć się ze mną - spadaj...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 23 gru 2015, 22:28
Dominik_wot napisał(a):
Vengence napisał(a):

hahaha Vengence + ahino

no na szczęście nie ma mnie kto dymać :P dzięki Bogu NIE i nie nie jestem i to wcale zazdrosny ;)
a pozatym zrozumiem więcej niż Ty no i koniec tych przepychanek słownych każdą Twoją odpowiedź będę traktować jako wygraną no bo idą święta a dwa to nie jest miejsce ani temat do takich rozmów...nie kłóć się ze mną - spadaj...

Nie zasłaniaj się świętami, nie ważne z resztą, żartuje tylko luzik.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez piotr31 24 gru 2015, 02:25
Nie zaśmiecajcie tematu :!:

przez *Monika* 24 gru 2015, 02:30
csrpk napisał(a):Pod jaka nazwa handlowa jest wenlafaksyna szybkouwalniajaca?
Witam Efectin jest chyba ta wersja wolnouwalniaja sie, pamietam ze na poczatku jak bralem (Velafax) to byly takie rozowe kapsulki i fajnie kopalo. I moje pytanie czy ta substancja ma wersje szybko i wolnouwajniajaca jak metylofenidat. Czy istnieje tylko ta wolna o tzw przedluzonym dzialniu. Jesli sa te o szybkim uwalnianiu prosilbym o nazwy handlowe.. Z gory dziekuje i pozdrawiam:))

Prosze o przeniesienie do dzialu Leki gdyz znowu mam problem z dodawaniem watkow w tym dziale, moge jedynie w Indeksie:/

Jeśli jeszcze raz któryś z Użytkowników forum będzie wypowiadał się w tym wątku nie na temat to przyznam ostrzeżenie lub zbanuję. Do spamowania są stworzone odpowiednie wątki!
Obrazek
Główny Moderator

przez szaraczek 24 gru 2015, 15:17
Cześć. Proszę Was o odpowiedź w sprawie czysto teoretycznej. Chciałbym wiedzieć na które receptory w teorii wpływa wenlafaksyna i jakie działanie powoduje jej wpływ na konkretny receptor. Czy w ogóle znajdę gdzieś w internecie informację na ten temat? I analogicznie też tyczyłoby się to leków z grupy SSRI. W tutejszym temacie "Czym różnią się poszczególne SSRI" te wszystkie rzeczy opisane są dosyć pobieżnie a mnie chodzi o szczegóły.

-- 24 gru 2015, 14:25 --

Ricah wkleił link ze świetnym, dokładnym opisem funkcji poszczególnych receptorów. Teraz znalazłem ten link. Właśnie o coś takiego mi chodzi. Do szczęścia potrzebowałbym jeszcze tylko na które z receptorów działa wenlafaksyna w szczególności + leki z grupy SSRI :smile:

-- 24 gru 2015, 14:38 --

Nie sprecyzowałem więc teraz to zrobię. Na które receptory wywiera wpływ wenlafaksyna, tzn. których receptorów jest agonistą a których antagonistą i jakie działania się z tym wiążą.

-- 24 gru 2015, 14:54 --

I jeszcze takie pytanie. Wpływ na które receptory powoduje, że wenlafaksyna jest świetna w walce z lękiem uogólnionym?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 24 gru 2015, 16:37
szaraczek napisał(a):Cześć. Proszę Was o odpowiedź w sprawie czysto teoretycznej. Chciałbym wiedzieć na które receptory w teorii wpływa wenlafaksyna i jakie działanie powoduje jej wpływ na konkretny receptor. Czy w ogóle znajdę gdzieś w internecie informację na ten temat? I analogicznie też tyczyłoby się to leków z grupy SSRI. W tutejszym temacie "Czym różnią się poszczególne SSRI" te wszystkie rzeczy opisane są dosyć pobieżnie a mnie chodzi o szczegóły.

-- 24 gru 2015, 14:25 --

Ricah wkleił link ze świetnym, dokładnym opisem funkcji poszczególnych receptorów. Teraz znalazłem ten link. Właśnie o coś takiego mi chodzi. Do szczęścia potrzebowałbym jeszcze tylko na które z receptorów działa wenlafaksyna w szczególności + leki z grupy SSRI :smile:

-- 24 gru 2015, 14:38 --

Nie sprecyzowałem więc teraz to zrobię. Na które receptory wywiera wpływ wenlafaksyna, tzn. których receptorów jest agonistą a których antagonistą i jakie działania się z tym wiążą.

-- 24 gru 2015, 14:54 --

I jeszcze takie pytanie. Wpływ na które receptory powoduje, że wenlafaksyna jest świetna w walce z lękiem uogólnionym?

Znasz angielski??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 24 gru 2015, 16:41
Vengence, Nie znam. Podejrzewam, że masz jakiś link z informacjami w języku angielskim. Nic się nie stanie jak mi go prześlesz. Będę kombinować z tłumaczem internetowym ;)

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 24 gru 2015, 16:44
szaraczek, w necie jest tego sporo, tutaj coś masz http://www.australianprescriber.com/magazine/22/5/106/8

-- 24 gru 2015, 16:44 --

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10226939

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 24 gru 2015, 16:47
Vengence, Dzięki. Jak działanie wenlafaksyny u Ciebie? Zaczyna się coś zmieniać już? Trochę krótko jeszcze bierzesz, prawda?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 24 gru 2015, 16:49
szaraczek napisał(a):Vengence, Dzięki. Jak działanie wenlafaksyny u Ciebie? Zaczyna się coś zmieniać już? Trochę krótko jeszcze bierzesz, prawda?

Póki co jest kiepsko, trzeba czekać, nie ma wyjścia.
Wesołych świąt :P

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 24 gru 2015, 16:51
Vengence, Dziękuję. Tobie też :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez csrpk 24 gru 2015, 19:32
*Monika* napisał(a):
csrpk napisał(a):Pod jaka nazwa handlowa jest wenlafaksyna szybkouwalniajaca?
Witam Efectin jest chyba ta wersja wolnouwalniaja sie, pamietam ze na poczatku jak bralem (Velafax) to byly takie rozowe kapsulki i fajnie kopalo. I moje pytanie czy ta substancja ma wersje szybko i wolnouwajniajaca jak metylofenidat. Czy istnieje tylko ta wolna o tzw przedluzonym dzialniu. Jesli sa te o szybkim uwalnianiu prosilbym o nazwy handlowe.. Z gory dziekuje i pozdrawiam:))

Prosze o przeniesienie do dzialu Leki gdyz znowu mam problem z dodawaniem watkow w tym dziale, moge jedynie w Indeksie:/

Jeśli jeszcze raz któryś z Użytkowników forum będzie wypowiadał się w tym wątku nie na temat to przyznam ostrzeżenie lub zbanuję. Do spamowania są stworzone odpowiednie wątki!

Nie do konca rozumiem o co chodzi.. Chcialem umiescic ten watek w dziale Leki -natomiast nie pojawia mi sie tam okienko"Nowy watek" w tym dziale. We wszystkich innych jest O.K. Moge jedynie je zamieszczac w Indeksie i one zostaja pozniej przenoszone.. Prosilbym o jakiej sprostowanie ew. odnosnie mojego konta, gdyz nadole dzialu jest napisane, ze moge zakladac watki. Natomiast jesli chodzi Ci o cos innego (niestosowne pytanie w tym watku na temat wenlafaksyny) to pytanie jest chyba jak najbardziej stosowne?(przynajmniej tak mi sie wydaje) Zalezalo mi na odpowiedzi czy wszystki leki z ta substancja sa przedluzonym dzialaniu czy sa rowniez szybkouwalniajace? Jesli chodzi o metylofenidat to bylo tylko porownanie, dla zobrazowania o co mi chodzi bo byc moze nie kazdy zalapal a duzo osob wie ze sa dwie wersje metylo i mialem nadzieje ze to bardziej pojasni moje pytanie. Czy mozesz mi powiedziec co jest w tym az tak niestosownego, bo nie wiem, ktorym momencie polelnilem blad, lubie korzystac z tego forum bo jest wiele ciekawych inforamcji, ale tym razem naprawde czuje sie oslupiony bo nie mam pojecia, gdzie zrobilem cos niestosownego. Nie chce dostac bana czy ostrzezenia za niewinnosc:P staram sie umieszczas watki prawidlowo/jedynie cos z dzialem Leki cos szwankuje i prosilbym o sprawdzenie co sie dzieje;/ Dzieki i pozdrawiam:D

Sortuj wg