WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Davin 22 gru 2015, 01:25
Pablo5HT1 napisał(a):Mama apel do moderatora o kontrolowanie takich jak Davin, którzy piszą tylko, żeby naubliżać.

Po co ci mama skoro ty taki silny? ;)

przez Pablo5HT1 22 gru 2015, 01:33
Davin napisał(a):
Pablo5HT1 napisał(a):Mama apel do moderatora o kontrolowanie takich jak Davin, którzy piszą tylko, żeby naubliżać.

Po co ci mama skoro ty taki silny? ;)

po to,żeby stwierdzić, że jest lepsza niż twoja!

przez Dominik_wot 22 gru 2015, 04:16
szaraczek napisał(a):Dominik_wot, Niewskazana na depresję z lękami? Chyba coś Ci się pomyliło. Wenlafaksyna ma niesamowity potencjał przeciwlękowy! Bynajmniej u mnie miała - szczególnie na lęki uogólnione dobra.

nic mi się nie pomyliło tylko chodziło mi dokładnie o noradrenaline a nie wenlafeksyne ale tak wenlafeksyne może też wzmagać lęki przez noradrenaline tak jak fluoksetyna im większe pobudzenie tym większe lęki ale wenlafeksyna je też neutralizuje :D

Pablo5HT1 skończ na to zależy i napisz ogólnie jak działa :) dopamina :D

Ricahtak uogólniam bo mam dosć komplikowania sb. życia :P piękne jest proste :D

-- 22 gru 2015, 04:28 --

Davineh jak ja uwielbiam to forum jak na święta w hipermarkecie :) niby przyjazna atmosfera a co raz wybucha jakaś afera - może to to działanie negatywne noradrenaliny powoduje taki wkurw i agresję hehehe :) :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pablo5HT1 22 gru 2015, 07:08

przez Dominik_wot 22 gru 2015, 11:02
czyli to noradrenalina odpowiada za poprawę pamięci jak i koncentracji ... no a dopamina?

przez szaraczek 22 gru 2015, 11:15
Davin, Żałosne jest to co piszesz. Chyba naprawdę się nudzisz. Te teksty na poziomie przedszkola, ech. Wiesz, że takim obrażaniem ludzi łamiesz regulamin tego forum? Pablo powinien zgłosić Twoje posty Moderatorom.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez csrpk 22 gru 2015, 16:10
Pod jaka nazwa handlowa jest wenlafaksyna szybkouwalniajaca?
Witam Efectin jest chyba ta wersja wolnouwalniaja sie, pamietam ze na poczatku jak bralem (Velafax) to byly takie rozowe kapsulki i fajnie kopalo. I moje pytanie czy ta substancja ma wersje szybko i wolnouwajniajaca jak metylofenidat. Czy istnieje tylko ta wolna o tzw przedluzonym dzialniu. Jesli sa te o szybkim uwalnianiu prosilbym o nazwy handlowe.. Z gory dziekuje i pozdrawiam:))

Prosze o przeniesienie do dzialu Leki gdyz znowu mam problem z dodawaniem watkow w tym dziale, moge jedynie w Indeksie:/
Ostatnio edytowano 24 gru 2015, 02:30 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na charakter postu

przez Ricah 22 gru 2015, 19:16
Dominik_wot, sek w tym, ze malo w zyciu co jest proste. Tak, noradrenalina UCZESTNICZY (nie odpowiada, to zbyt duze okreslenie) w funkcjach pamieci i koncentracji. Dopamine tez mozna pod to podciagnac, do tego uklad nagrody (w tym motywacja), uklad czuwania i snu, funkcje emocji, lęk, odruchy wymiotne i wiele, wiele innych. Do tego bardzo wiele chorob jest scisle zwiazana z dopamina (ale nie tylko) - Parkinson, ADHD czy schizofrenia. Ponadto dopamina jest prekursorem noradrenaliny i dalej adrenaliny.

A, no i prostresowa, oznacza tyle, co uczestniczy w stresie. Stresujesz sie = wydziela sie kortyzol i noradrenalina, ale to znow duze uproszczenie, a aktualnie chodzi mi o przeslanie.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Dominik_wot 22 gru 2015, 20:04
Ricah napisał(a):Dominik_wot, sek w tym, ze malo w zyciu co jest proste. Tak, noradrenalina UCZESTNICZY (nie odpowiada, to zbyt duze okreslenie) w funkcjach pamieci i koncentracji. Dopamine tez mozna pod to podciagnac, do tego uklad nagrody (w tym motywacja), uklad czuwania i snu, funkcje emocji, lęk, odruchy wymiotne i wiele, wiele innych. Do tego bardzo wiele chorob jest scisle zwiazana z dopamina (ale nie tylko) - Parkinson, ADHD czy schizofrenia. Ponadto dopamina jest prekursorem noradrenaliny i dalej adrenaliny.

A, no i prostresowa, oznacza tyle, co uczestniczy w stresie. Stresujesz sie = wydziela sie kortyzol i noradrenalina, ale to znow duze uproszczenie, a aktualnie chodzi mi o przeslanie.

no i takie uproszczenia są proste :)

a możesz to jeszcze raz napisać bo troszkę pomieszałeś to z dopaminą możesz to Dokładnie rozgraniczyc ;)

przez Ricah 22 gru 2015, 20:27
Dominik_wot, ciezko rozgraniczyc, bo dopamina ma dwie rodziny receptorowe D1 (do ktorych naleza D1 i D5) oraz D2 (D2, D3, D4). Pobudzenie tych pierwszych odpowiada za pobudzenie, polepszenie pamieci, motywacje itd., drugie zas to glownie odczuwanie przyjemnosci, funkcje seksualne itd. Co wiecej, pobudzajac jeden w pewien sposob blokuje sie drugi. Najlepszy przyklad tutaj jest z orgazmem i dochodzeniem do niego. Podczas pobudzenia seksualnego stymulowane sa receptory D1, zas sam orgazm blokuje D1 i stymuluje D2. Stad najbezpieczniejszym uzyciem jest slowo "uczestniczy". Dopisze jeszcze wazniejsze rzeczy, ktore mi sie przypomnialy.

Ogromne skupisko receptorow dopaminergicznych jest w jadrze połleżącym, ktore to nazywane jest wlasnie "ukladem nagrody" - odczuwanie przyjemnosci. To wlasnie miedzy innymi dlatego psychiatrzy (ale i nie tylko, jest kilka lekow dzialajacych na ten uklad, a zabronionych/nieprzepisywanych - np. amineptyna, ktora wycofali oficjalnie ze wzgledu na hepatotoksycznosc) maja takiego fiola na punkcie lekow dopaminergicznych = kojarza je glownie z cpaniem. Do tego dopamina jest scisle zwiazana z prolaktyna - dzialaja antagonistycznie wzgledem siebie. No i bardzo duza rola wzgledem funkcji seksualnych - szczegolnie podwyzszanie libido czy mniejsze problemy z erekcja (tutaj chyba szczegolnie dziala receptor D3). Oprocz tego uklad dopaminergiczny jest bardzo scisle zwiazany z ukladem cholinergicznym. Z bardziej fizycznych rzeczy, to wplyw na naczynia krwionosne, duzo tych receptorow jest tez w nerkach, jej niedobor moze tez wplywac na nadmierne napiecie miesni (mozna czytac np. o zmniejszeniu sie napiecia miesni przy braniu agonistow dopaminy).
Temat jest obszerny i nie da sie tak w dwoch slowach tego przekazac, zwlaszcza dokladnie, bo juz pierwszy akapit mowi o pewnych sprzecznosciach.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Dominik_wot 22 gru 2015, 20:58
Ricah no i dziękuje Ci bardzo :) nikt Ci nie każe tutaj pisać cyklu krebsa ;) a możesz wyskrobać coś takiego tylko że z naglówkiem: Noradrenaliny
Dziękuję :)

przez Ricah 22 gru 2015, 21:28
Dominik_wot, z noradrenalina bedzie mi ciezej, bo nie interesuje mnie ona az tak bardzo (moje problemy glownie sa wlasnie zwiazane z dopamina), no ale cos moge skrobnac.

Jak juz bylo powiedziane, noradrenalina uczestniczy w funkcjach pamieci, koncentracji, czuwania (zazwyczaj na plus), odpowiedzi stresowej (reakcja walcz lub uciekaj), reguluje tez apetyt. Ma tez negatywny wplyw na lęk (leki adrenergiczne moga je zwiekszac), zwieksza nerwowosc, potliwosc. Ma ogromny wplyw na serce (zwlaszcza receptory beta), ma tez spory wplyw na miesnie gladkie (stad tez pewnie reboksetyna powodowala u mnie tygodniowe zaparcia czy bole przy orgazmie). Oczywiscie wplywa na nastroj, uczestniczy w emocjach. Jest prekursorem adrenaliny.

Jezeli temat Cie serio interesuje, to przeczytaj ksiazke jakas, dowiesz sie z niej wiele wiecej, a i zrodlo bedziesz mial pewniejsze :)
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Ewgf 22 gru 2015, 22:05
A skąd czerpiesz info o dopaminie bo mnie to bardzo zainteresowało? Możesz coś polecić? Jakąś stronę albo książkę?
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Pablo5HT1 22 gru 2015, 22:14
Dominik wot, dopamina działa ogólnie oki, ale jak masz jej niedobór głównie w korze przedczołowej, wtedy może cie wyciszyć i poprawić koncentrację.

Sortuj wg