WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Dominik_wot 21 gru 2015, 23:01
Pablo5HT1 napisał(a):Ricah, dokładnie, klomipramina ma duży wpływ na serotoninę w stosunku do noradrenaliny. Dlaczego klomipramina nie działa u wielu, no mało podnosi dopamine na przykład, działanie anydepresyjne to jest wypadkowa wielu działań plus uboki. Już pisałem, że noradrenalina nie działa tak jak piszecie- alfa 2 receptory działają tłumiąco. Tylko typowe NRI dają uboki noradrenalinowe.
dominik wo, dochodzę do wniosku, ze mam jeszcze czas na TLPD, tak mają uboki kosmiczne, to skuteczne leki u wielu ale uboki o wiele gorsze niz brain zappy.

no to jak działa noradrenalina ?

przez szaraczek 21 gru 2015, 23:27
Dominik_wot, Niewskazana na depresję z lękami? Chyba coś Ci się pomyliło. Wenlafaksyna ma niesamowity potencjał przeciwlękowy! Bynajmniej u mnie miała - szczególnie na lęki uogólnione dobra.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Ricah 21 gru 2015, 23:28
Dominik_wot, za bardzo probujesz sprowadzic depresje do postaci zero jedynkowej. Sam z profesji jestem informatykiem i facetem z natury, stad nie dziwi mnie takie podejscie, ale niestety tak nie jest. Depresja jak napisal Pablo5HT1 jest przewaznie wypadkowa kilku rzeczy, zwlaszcza dochodza tutaj problemy psychologiczne, ktore nie sposob ocenic pod takim samym prostym wzgledem, jak poziomy neuroprzekaznikow. Wciaz nie wiadomo co tak naprawde jest przyczyna depresji, nie wiadomo co dziala na pewno, a co na pewno zaszkodzi. Podejrzewa sie, ze pewne uklady i ich pewne patologiczne stany moga doprowadzac do danego typu objawow, ale nawet wtedy mozna wyroznic kilka przyczyn (najprosciej mozna patrzec na lęki, gdzie ich przyczyna lezec moze w ukladzie serotoninowym, dopaminergicznym czy GABA, choc to pewnie niepelna lista mozliwych winowajcow).

Co do tego, jakie uboki sa na noradrenalinie. Zerknij na temat reboksetyny (bardzo silny i czysty NRI) i zobaczysz, ze nie jest kolorowo i ma je bardzo duzo osob. Sennosc (tak, noradrenalinowiec powoduje sennosc), tygodniowe zaparcia, swedzenie i bol oczu czy bole przy orgazmie - to tylko kilka z nich (a bardzo wiele osob by dopisala co najmniej nasilenie nerwowosci oraz lękow). Za to zero efektu na nastroj czy humor (w moim przypadku, nie musi tak byc zawsze).
Agomelatyna 25mg
some shit

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pablo5HT1 21 gru 2015, 23:37
Dominik wot, różnie działa zależy gdzie jest podnoszona, w takiej korze przedczołowej to moze działać nawet przeciwlękowo, wydzielana na współczulnym układzie może dawać objawy podobne do paniki, zawału itp, potliwośc itp. Ponoć działa tez przeciwstresowo, moim zdaniem to najbardziej enigmatyczny neuroprzekaźnik. Co do reboksetyny to podnosi też kortyzol , wogóle cała ta gadka o neuroprzekaźnikach w aspekcie leków jest trudna, zwykle neurtoransmitery działają dwójkami, trójkami, szeregami całymi. Osobiście coraz mniej wierze w teorie o ser, nor, dop. Myślę, że niedoceniana jest rola układu psychoimmunologicznego czyli te wszystkie kortyzole, CRH, adrenokortykotropiny, neuropeptydy, cytokiny itp. a neurotransmitery to tylko większe "pionki" do napier... na kopułę.

przez Ricah 21 gru 2015, 23:45
Pablo5HT1, noradrenalina raczej czesciej jest odbierana jako prostresowa, uczestniczy w odpowiedzi stresowej razem z kortyzolem. Do tego mozna dodac bardzo duzy wplyw na funkcje zapamietywania i czujnosci
Agomelatyna 25mg
some shit

przez szaraczek 21 gru 2015, 23:58
Wiecie może dlaczego akurat wenlafaksyna działała na mnie wybitnie przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo? Miałem wtedy wrażenie, że ten lek jest idealny dla mnie. Dlaczego paroksetyna i sertralina w swoim działaniu przeciwdepresyjnym nie zbliżyły się nawet w 50% do wenlafaksyny? Czy jakąś kluczową rolę odegrał tu jej wpływ na receptory opioidowe (mu, kappa 1, kappa 3 i delta) oraz na rec. alfa-2 adrenergiczny?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Dominik_wot 22 gru 2015, 00:03
Ricah napisał(a):Pablo5HT1, noradrenalina raczej czesciej jest odbierana jako prostresowa, uczestniczy w odpowiedzi stresowej razem z kortyzolem. Do tego mozna dodac bardzo duzy wplyw na funkcje zapamietywania i czujnosci

co to znaczy "postresowej" K*rwa a jak ja się pytam od miesiąca co odpowiada za poprawę pamięci i koncentracji po tlpd i fluoksetynie to nikt nie napisze że to noradrenalina tak jak myślałem...

Dopamina no a w takim razie za co jest odpowiedzialna dopamina wg. Ciebię :)

przez Pablo5HT1 22 gru 2015, 00:06
szaraczek, wenla ma szersze spektrum a jedno z jej działań to szybka beta down regulacja, SSRI robią to w znikomym stopniu, dochodzic moze do tego pewien zły wpływ SSRI na receptory 5HT1a ( czytałem to bodajże kiedyś w pracy zbiorowej pod redakcją Kostowskiego.)

przez Davin 22 gru 2015, 00:14
Ło kuźwa pajac specjalista od leków się pojawił. :mrgreen:

przez Pablo5HT1 22 gru 2015, 00:17
Ricah, to obiegowa opinia, noradrenalina np poprawia funkcjonowanie społeczne, wzrost jej w korze przedczołowej jest korzystny, wiele atypowych neuroleptyków "pikuje" ją, stres to bardziej adrenalina ( fight and flight response) i potem kortyzol , przedstawianie serotonina- dobra, noradrenalina za jest naiwne. jej rola jest złożona.

-- 21 gru 2015, 23:18 --

Davin napisał(a):Ło kuźwa pajac specjalista od leków się pojawił. :mrgreen:

O pojawił... sie, pierwszy mnie zaczepia a potem mówi, ze obrażam... obrazisz jeszcze raz?

-- 21 gru 2015, 23:24 --

szaraczek napisał(a):Wiecie może dlaczego akurat wenlafaksyna działała na mnie wybitnie przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo? Miałem wtedy wrażenie, że ten lek jest idealny dla mnie. Dlaczego paroksetyna i sertralina w swoim działaniu przeciwdepresyjnym nie zbliżyły się nawet w 50% do wenlafaksyny? Czy jakąś kluczową rolę odegrał tu jej wpływ na receptory opioidowe (mu, kappa 1, kappa 3 i delta) oraz na rec. alfa-2 adrenergiczny?

Myślę, że jej wpływ jest wyraźniejszy na korę przedczołową i układy decyzyjne zalezne od receptorów 5HT1a, po prostu działa lepiej od SSRI ( pod warunkiem, ze zaskoczy :mhm:

przez Davin 22 gru 2015, 00:27
Pablo5HT1 napisał(a):O pojawił... sie, pierwszy mnie zaczepia a potem mówi, ze obrażam... obrazisz jeszcze raz?

Nie ale mogę Ci pocisnąć panie specjalisto. :mrgreen:

przez Pablo5HT1 22 gru 2015, 00:31
:D
Davin napisał(a):
Pablo5HT1 napisał(a):O pojawił... sie, pierwszy mnie zaczepia a potem mówi, ze obrażam... obrazisz jeszcze raz?

Nie ale mogę Ci pocisnąć panie specjalisto.
Nie prawda, Ty mi możesz naskoczyć.... :D

przez Davin 22 gru 2015, 00:36
Pablo5HT1 napisał(a):Nie prawda, Ty mi możesz naskoczyć.... :D

Wybacz ale ja nie z tych. ;) Już chyba wiem czego szukasz po tych lekowych tematach. To taki pedalski podryw na specjaliste? :mrgreen:

przez Pablo5HT1 22 gru 2015, 00:45
Davin napisał(a):
Pablo5HT1 napisał(a):Nie prawda, Ty mi możesz naskoczyć.... :D

Wybacz ale ja nie z tych. ;) Już chyba wiem czego szukasz po tych lekowych tematach. To taki pedalski podryw na specjaliste? :mrgreen:

Buuhhaaaaaaa, nie, ja tu robie za guru! Only JA!

Sortuj wg