WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Ricah 11 gru 2015, 12:05
Dominik_wot, z cala pewnoscia sertralina kastruje slabiej anizeli fluoksetyna (stad zamienilbym ich miejscami). Poza tym bym sie zgodzil, aczkolwiek nie stosowalem kazdego z SSRI.

Pamietaj tez, ze rownie dobrze mozesz do SSRI dodac trazodon i nie przejmowac sie PSSD.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Dominik_wot 11 gru 2015, 12:12
trazodon -> libido friendly -> sertralina fluoksetyna wenlafeksyna escitalopram paroksetyna -> kastrat -> PSSD

przez agnes89 12 gru 2015, 13:08
A ja, jako kobieta Wam powiem, że ani fluoksetyna, ani sertralina, ani escitalopram nie pozbawiły mnie tak libido, jak tabletki antykoncepcyjne :lol:
Teraz na wenli i mircie chyba też nie ma takiej tragedii :D
F33, G40
Wenlafaksyna 150mg
Trazodon 75 mg
Lamotrygina 200mg
Lewetiracetam 2000mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pablo5HT1 12 gru 2015, 13:18
Ricah napisał(a):Dominik_wot, w wiekszosci przypadkow paroksetyna silniej kastruje, sertralina mniej kastruje od wenlafaksyny. Co do pozostalych, najlepiej gdyby wypowiedzial sie ktos, kto stosowal oby dwa leki i moze porownac. Bardzo prawdopodobne tez, ze fluo slabiej kastruje od wenli.

Wszystkie kastrują więc zastanawianie się nad tym który bardziej jest bezcelowe bo nawet jeśli zostanie tego libida to i tak będzie kruche w stosunku do jego poziomu przed braniem, także... w mojej ocenie najbardziej kastruje wenla i esci, potem paro i sertra. Fluvo niby mniej ale tylko minimalnie. Patrzec się więc nie ma co bo i tak liczy się skutecznośc antydepresyjna. Jak już powiedziałem problem libido podczas brania nie należy się przejmować, gorzej jak po 3-4 miechach od zakończenia dalej ejst niskie to nieciekawie. Zresztą powiem wam jedno: te leki nie są zbyt bezpieczne i nikt wam nie zagwarantuje, po za tym za każdym razem działają inaczej. Co do trazodonu to co z tego, że najmniej kastruje jak jest mega sedatywny i ogólnie mało chwalony. Ma tez mnóstwo innych uboków. Ja na tych lekach jestem już 1,5 roku ( nie licząc dawnego brania ale to było dawno) i moje libido coraz słabsze się robi także... czuje, ze jak tak pobiore jeszcze z rok to....
mówie bo lekarze mają to gdzieś i wam tego nie powiedzą.

przez Ricah 12 gru 2015, 14:16
Pablo5HT1, to, ze dla Ciebie nie ma znaczenia, czy Ci staje czy nie, to Twoj problem. Dla wiekszosci ludzi ma to znaczenie i wolalaby uniknac takich niespodzianek, zwlaszcza jezeli sa mlodzi. A po co sie meczyc z dodatkowymi problemami po pokonaniu/podreperowaniu swojego stanu, skoro moze juz byc ok?
Troche dziwna kolejnosc. Probowales kazdego z nich? Ja swoja opinie bazuje na tym, ze sertralina jest neutralna wzgledem prolaktyny, a paroksetyna ma najsilenijszy wplyw na SERT, fluoksetyna zas jest antagonista 5-ht2c, aczkolwiek wiekszosci z tych lekow nie probowalem. Trazodon NIE kastruje najmniej. Trazodon POPRAWIA funkcje seksualne, to jest bardzo duza roznica. Ubokow ma stosunkowo malo, takze naprawde nie wiem do czego pijesz.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Pablo5HT1 12 gru 2015, 14:50
Ricah, jak czytasz to czytaj ze zrozumieniem. Pisze, że wszystkie osłabiają te sprawy a wy byście chcieli się leczyć i byc sprawni. To nie te leki, zeby być sprawnym, nic już Ci nie poradze, znam te leki. Trazodon, ta, fiu, fiu, że "sterczonko", ale co z tego? a wogóle to wy gów.. jesteście chorzy jak jeszcze myślicie o tych sprawach bo jak ktoś jest poważnie chory to nie jest to dla niego priorytet. Baju , baju, sertralina neutralna bo tak piszą, że prolaktyna... ja tam to brałem i zero libido jak po każdym innym SSRI. Jak zapodasz 100 to nie odczujesz różnicy między sertaliną a innym SSRI. Ja nie pisze, ze jak mi nie... no wiesz to nie ma problemu, ja pisze, że albo się leczysz albo te sprawy. Masz inną alternatywę? bo ja nie. Po prostu trzeba albo odrzucić te sprawy albo leki. A swoją drogą, jak ma dla większości znaczenie to po co biorą te leki? Bo chca zadowolić swoje niunie? niech im wprost powiedzą, że nie mogą bo sie leczą, uczciwie i bezpośrednio. Rzuci?... to niech spier...., zdrowie najważniejsze. Mam wrażenie, ze ja musiałbym się po wojskowemu za was wziąć to bym was wyprostował, was i te wasze niunie. więcej nie napisze bo mnie mogą wywalić z forum.

przez Ricah 12 gru 2015, 15:19
Pablo5HT1 napisał(a):Mam wrażenie, ze ja musiałbym się po wojskowemu za was wziąć to bym was wyprostował, was i te wasze niunie. więcej nie napisze bo mnie mogą wywalić z forum.

XDDDDDDDD

A teraz tak serio. Nikt tu nie napisal, ze libido ma byc priorytetem. Ale po co dokladac sobie dodatkowego problemu? Owszem, to nie te leki, ale przy jednych z libido jest gorzej, przy innych nie az tak zle. Czemu ktos mialby niszczyc sobie te sfery bardziej, anizeli musi? Mozna pogodzic te dwie strony i nie musi byc zawsze flak. Nie wiem jak Ty, ale takowe podejscie dla mnie jest o wiele logiczniejsze i sensowniejsze, anizeli bezmyslne sluchanie lekarzy.
Nie zawsze stoi sie pomiedzy mlotem a kowadlem, bo sa leki zarowno neutralne, jak i pozytywnie dzialajace na te sfery i wlasnie to sa alternatywy. Chocby i mirtazapina, ktora jest jednym z najskuteczniejszych LPD, a jest neutralna wzgledem libido.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Pablo5HT1 12 gru 2015, 15:51
Hmm, znów piszesz nie na temat, mirtazapina to lek z innej grupy niż SSRI. A pierwsza linia to jest teraz SSRI. Chociaż ja wałkuje po raz n-ty, że SSRI nie sprawdzają sie na stany mieszane ( lękowo-depresyjne). A poza tym chłopie weź to na logikę, musi być efekt, czyli na uboki nie można patrzeć jako zbyt ważną rzecz bo się będzie w tym gó.. siedziało latami.

przez kofel 12 gru 2015, 16:33
Przy depakinie nie patrzeć na uboki... Przerabialem to. 30kg więcej, trzęsące sie lapy, zakola 7cm i sen 15h/d. Ważne ze sie lecze...
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Peter007 13 gru 2015, 05:07
Czy ktos z was byl na kombinacji WENLAFAKSYNA + Ketrel na sen ? Jak wrazenie ?

przez agusiaww 13 gru 2015, 15:06
Pablo5HT1, prostowac facetom :shock: ;) :mrgreen: ale masz racje albo to albo to.

agnes89, u mnie podobnie, tzn najpierw mi osłabło, pozniej unormowało, a pózniej tak poł na poł. Ale mi to nie przeszkadza.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Vengence 13 gru 2015, 15:12
Pablo5HT1 napisał(a):Ricah, jak czytasz to czytaj ze zrozumieniem. Pisze, że wszystkie osłabiają te sprawy a wy byście chcieli się leczyć i byc sprawni. To nie te leki, zeby być sprawnym, nic już Ci nie poradze, znam te leki. Trazodon, ta, fiu, fiu, że "sterczonko", ale co z tego? a wogóle to wy gów.. jesteście chorzy jak jeszcze myślicie o tych sprawach bo jak ktoś jest poważnie chory to nie jest to dla niego priorytet. Baju , baju, sertralina neutralna bo tak piszą, że prolaktyna... ja tam to brałem i zero libido jak po każdym innym SSRI. Jak zapodasz 100 to nie odczujesz różnicy między sertaliną a innym SSRI. Ja nie pisze, ze jak mi nie... no wiesz to nie ma problemu, ja pisze, że albo się leczysz albo te sprawy. Masz inną alternatywę? bo ja nie. Po prostu trzeba albo odrzucić te sprawy albo leki. A swoją drogą, jak ma dla większości znaczenie to po co biorą te leki? Bo chca zadowolić swoje niunie? niech im wprost powiedzą, że nie mogą bo sie leczą, uczciwie i bezpośrednio. Rzuci?... to niech spier...., zdrowie najważniejsze. Mam wrażenie, ze ja musiałbym się po wojskowemu za was wziąć to bym was wyprostował, was i te wasze niunie. więcej nie napisze bo mnie mogą wywalić z forum.

Nie wiem na jakim ty świecie żyjesz, jak nie zaspokoisz kobiety to znajdzie se innego i to jest całkiem normalne, jak kobieta nie spełnia oczekiwań faceta, to też facet szuka innej i to działa w dwie strony, pal sześć jak człowiek jest zdrowy, ale jak masz depresje znalezć kobietę i funkcjonować w związku jest mega trudne a nawet jeśli to do ciebie nie przemawia ten argument, to facet sam przed sobą musi podymać, że się tak wyrażę, bez tego facet nie jest facetem tylko pizdą, chodzi tu o psychologie, więc ten problem+depresja=
często samobójstwo.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Dominik_wot 13 gru 2015, 19:25
Vengence napisał(a):
Pablo5HT1 napisał(a):Ricah, jak czytasz to czytaj ze zrozumieniem. Pisze, że wszystkie osłabiają te sprawy a wy byście chcieli się leczyć i byc sprawni. To nie te leki, zeby być sprawnym, nic już Ci nie poradze, znam te leki. Trazodon, ta, fiu, fiu, że "sterczonko", ale co z tego? a wogóle to wy gów.. jesteście chorzy jak jeszcze myślicie o tych sprawach bo jak ktoś jest poważnie chory to nie jest to dla niego priorytet. Baju , baju, sertralina neutralna bo tak piszą, że prolaktyna... ja tam to brałem i zero libido jak po każdym innym SSRI. Jak zapodasz 100 to nie odczujesz różnicy między sertaliną a innym SSRI. Ja nie pisze, ze jak mi nie... no wiesz to nie ma problemu, ja pisze, że albo się leczysz albo te sprawy. Masz inną alternatywę? bo ja nie. Po prostu trzeba albo odrzucić te sprawy albo leki. A swoją drogą, jak ma dla większości znaczenie to po co biorą te leki? Bo chca zadowolić swoje niunie? niech im wprost powiedzą, że nie mogą bo sie leczą, uczciwie i bezpośrednio. Rzuci?... to niech spier...., zdrowie najważniejsze. Mam wrażenie, ze ja musiałbym się po wojskowemu za was wziąć to bym was wyprostował, was i te wasze niunie. więcej nie napisze bo mnie mogą wywalić z forum.

Nie wiem na jakim ty świecie żyjesz, jak nie zaspokoisz kobiety to znajdzie se innego i to jest całkiem normalne, jak kobieta nie spełnia oczekiwań faceta, to też facet szuka innej i to działa w dwie strony, pal sześć jak człowiek jest zdrowy, ale jak masz depresje znalezć kobietę i funkcjonować w związku jest mega trudne a nawet jeśli to do ciebie nie przemawia ten argument, to facet sam przed sobą musi podymać, że się tak wyrażę, bez tego facet nie jest facetem tylko pizdą, chodzi tu o psychologie, więc ten problem+depresja=
często samobójstwo.

no a jak ja to samo mówiłem jakiś czas temu to było że k**** mam ch*** a nie depresję :roll:

jak nie chciałem zostać "wesołym impotentem" !!!

przez Pablo5HT1 14 gru 2015, 16:13
Vengence, Dominik wot, jak mam z wami dyskutowac jak albo nie macie koncentracji albo nie rozumiecie co piszę. Problemem jest kiedy odstawisz i po jakis 3-4 miechch jest dalej obniżone, w trakcie brania prawie zawsze są problemy i trzeba skalkulować efekty/skut uboczne a potem odstawić, pewnie jak ktoś musi brać latami to ma mega problem.

-- 14 gru 2015, 15:42 --

Pablo5HT1 napisał(a):Vengence, Dominik wot, jak mam z wami dyskutowac jak albo nie macie koncentracji albo nie rozumiecie co piszę. Problemem jest kiedy odstawisz i po jakis 3-4 miechch jest dalej obniżone, w trakcie brania prawie zawsze są problemy i trzeba skalkulować efekty/skut uboczne a potem odstawić, pewnie jak ktoś musi brać latami to ma mega problem.

Nie ma co się oszukiwać seks w trakcie terapeutycznej dawki SSRI to jakis kawał. tak ta chemia działa nic nie poradzę.

Sortuj wg