WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agnes89 08 gru 2015, 00:02
agusiaww, ja od kwietnia do początku września brałam wenle 2x37,5mg i nie było takiej tragedii. W sumie, to dzisiaj mało się spociłam, ale bardzo wolno szłam. Wolałam się spóźnić 10 min na zajęcia, niż znowu być cała mokra.
zzYxx, bo wenlafaksyna działa na wychwyt zwrotny noradrenaliny i serotoniny. To noradrenalina tak pobudza człowieka. Ja też tak miałam na początku, a teraz czasami przysypiam na nudnych wykładach.
F33, G40
Wenlafaksyna 150mg
Trazodon 75 mg
Lamotrygina 200mg
Lewetiracetam 2000mg

przez zzYxx 08 gru 2015, 00:06
Tak też myślałem, ale nie wiem czemu ten efekt zanika.
The Walking Dead.

przez agnes89 09 gru 2015, 02:44
zzYxx, wydaje mi się, że chodzi tu o przyzwyczajenie się organizmu do większej dawki noradrenaliny.
F33, G40
Wenlafaksyna 150mg
Trazodon 75 mg
Lamotrygina 200mg
Lewetiracetam 2000mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marina44 09 gru 2015, 18:49
Witam. Jestem tu nowa, trudno przeczytać 1400 stron, więc zapytam o coś co już tu pewnie było omawiane.

Od poniedziałku biorę Faxolet 37,5 mg i czuje się fatalnie - bóle głowy, ucisk w klatce piersiowej, odurzenie, przerywany sen.
Po tygodniu mam podwoić dawkę, a potem przejść na 75 mg. Nie chcę "wariować" i dzwonić od razu do psychiatry, ale obawiam się, że zwiększenie dawki spowoduje, że w ogóle nie będę w stanie funkcjonować, a do pracy chodzić trzeba itp.
W związku z tym mam pytanie do tych, co brali już dłuższy cza Faxolet - jak wy się czuliście i po jakim czasie tak realnie ustępują skutki uboczne i czy w ogóle?

przez Vengence 09 gru 2015, 19:31
Marina44 napisał(a):Witam. Jestem tu nowa, trudno przeczytać 1400 stron, więc zapytam o coś co już tu pewnie było omawiane.

Od poniedziałku biorę Faxolet 37,5 mg i czuje się fatalnie - bóle głowy, ucisk w klatce piersiowej, odurzenie, przerywany sen.
Po tygodniu mam podwoić dawkę, a potem przejść na 75 mg. Nie chcę "wariować" i dzwonić od razu do psychiatry, ale obawiam się, że zwiększenie dawki spowoduje, że w ogóle nie będę w stanie funkcjonować, a do pracy chodzić trzeba itp.
W związku z tym mam pytanie do tych, co brali już dłuższy cza Faxolet - jak wy się czuliście i po jakim czasie tak realnie ustępują skutki uboczne i czy w ogóle?

Kilka tygodni i skutki uboczne miną, po zwiększeniu dawki wcale nie musi być gorzej niż jest teraz, może być tak samo, a może być troszkę
gorzej, trzeba wytrwać miesiąc pierwszy, potem już jest tylko lepiej, doraznie polecam benzodiazepiny, albo coś na uspokojenie z apteki, bez recepty, choć
nie wiem co by to było, melisa tutaj nie pomoże.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Marina44 09 gru 2015, 19:51
Dzięki Vengence, uspokoiłeś mnie jeśli chodzi o zwiększenie dawki, bo myślałam, że skutki uboczne zwiększą swoją siłę proporcjonalnie do większej dawki. Postaram się wytrwać, wizytę kontrolną mam właśnie za miesiąc i może do tego czasu będzie lepiej albo się przyzwyczaję. A jak nie to poproszę o zmianę leku. Kilka lat temu leczyłam się już na depresję, ale nie przypominam sobie abym miała takie silne reakcje po tabletkach (Seronil, Clonazepan).
Może to chodzi o ten "wychwyt noradrenaliny"?

przez Vengence 09 gru 2015, 20:18
Marina44 napisał(a):Dzięki Vengence, uspokoiłeś mnie jeśli chodzi o zwiększenie dawki, bo myślałam, że skutki uboczne zwiększą swoją siłę proporcjonalnie do większej dawki. Postaram się wytrwać, wizytę kontrolną mam właśnie za miesiąc i może do tego czasu będzie lepiej albo się przyzwyczaję. A jak nie to poproszę o zmianę leku. Kilka lat temu leczyłam się już na depresję, ale nie przypominam sobie abym miała takie silne reakcje po tabletkach (Seronil, Clonazepan).
Może to chodzi o ten "wychwyt noradrenaliny"?

Z pewnością noradrenalina również robi swoje, tu chodzi o receptory, musi dojść do downregulacji(odczulenia receptorów) i to trwa te
magiczne 4-8 tygodni, ludzie bardzo często przestają brać ze względu na skutku uboczne, wenlafaksyna to dużo mocniejszy lek od fluo(seronilu, który brałaś, stąd różne akcje ze strony organizmu, ale według mnie to takie standardowe skutki uboczne te twoje, często dochodzi pobudzenie lub/i osłabienie, zmęczenie to dobry lek, ale nie na każdego działa, z tymi lekami to jak gra w ruletkę. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Dominik_wot 09 gru 2015, 20:41
snri to takie lżejsze tlpd ;) a noradrenalina zapewnia napęd psychoruchowy (czasami aż do gresji) no i poprawia pamięć jak i koncentrację jak dopamina :D

przez agusiaww 11 gru 2015, 05:22
Dominik_wot, ja zadnej agresji nie miałam po wenli.

-- 11 gru 2015, 04:23 --

Marina44 napisał(a):Witam. Jestem tu nowa, trudno przeczytać 1400 stron, więc zapytam o coś co już tu pewnie było omawiane.

to dopiero kilka dni, wiec skutki uboczne sie utrzymuja do m-ca, nalezy przecierpiec.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Dominik_wot 11 gru 2015, 09:56
a czy wenlafeksyna "kastruje" bardziej niż ssri ?

przez Ricah 11 gru 2015, 11:14
Dominik_wot, ktory SSRI?
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Dominik_wot 11 gru 2015, 11:38
-- 11 gru 2015, 11:40 --

Ricah napisał(a):Dominik_wot, ktory SSRI?

jak możesz to podaj gdzie się ona mieści pomiędzy :
paroksetyna escitalopram sertralina fluoksetyna ;)

przez Ricah 11 gru 2015, 11:55
Dominik_wot, w wiekszosci przypadkow paroksetyna silniej kastruje, sertralina mniej kastruje od wenlafaksyny. Co do pozostalych, najlepiej gdyby wypowiedzial sie ktos, kto stosowal oby dwa leki i moze porownac. Bardzo prawdopodobne tez, ze fluo slabiej kastruje od wenli.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Dominik_wot 11 gru 2015, 12:02
czyli to jest tak :

kastrat «= paroksetyna escitalopram wenlafeksyna sertralina fluoksetyna =» libido friendly

Sortuj wg