WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez szaraczek 01 gru 2015, 11:49
Vengence, Tak, dokładnie. Ja Ciebie nie obrażam. Wymieniam się tylko doświadczeniami. Przyjmuję Twoje argumenty, że na zdrową logikę biorąc wszystkie generyki powinny działać tak samo jak oryginał, ale nie sądzisz, że coś w tym może być, że obaj uważamy, że tak nie jest? Bo nie tylko my tak sądzimy, ale bardzo duża ilość osób. Wystarczy przejrzeć wątek o wenlafaksynie i poczytać opinie w internecie. To naprawdę jest coś podejrzanego.

-- 01 gru 2015, 10:51 --

Vengence, Nie twierdzę, że wszystkie generyki są jakieś wadliwe bo jak wcześniej wspomniałem Jarvis działał na mnie tak samo wybitnie dobrze jak Efectin.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 01 gru 2015, 11:52
Sam brałem kiedyś w szpitalu arketis zamienniki oryginalnego seroxatu i jakoś poczułem się lepiej to co to jest cud?, jak tydzień wcześniej
miałem myśli "s", co do prefaxine to ja go brałem i nie czułem żadnej różnicy w działaniu, każda wenla działała na mnie podobnie, może jedynie alventa, przez pierwsze kilka dni bardziej mnie uspokojała, ale to minęło bardzo szybko i nie było różnicy i wybacz, ale jeżeli jakiś lekarz
ma podpisaną umowę z producentem, że ma profity za jego przepisanie, to sorry, ale to chyba oczywiste, że ich zamiennik będzie chwalił
a o tym drugim mówił, że działa gorzej, przecież lekarze nawet na receptach odznaczają, że można wziąść tylko ten zamiennik co jest
wpisany na recepcie przez lekarza, hello. :shock:
Pacjent z depresją wychodzący od lekarza uważa lekarza za boga i nawet nie sprawdzi, że może kupić inny zamiennik, bo w aptece dostanie
ten akurat z recepty bo jest na stanie, no i tyle, nie mam zamiaru dłużej dyskutować w tej kwestii, 90% tego forum bierze zamienniki, to co też /cenzura/ nie biorą dobrej substancji!?

-- 01 gru 2015, 11:57 --

szaraczek napisał(a):Vengence, Tak, dokładnie. Ja Ciebie nie obrażam. Wymieniam się tylko doświadczeniami. Przyjmuję Twoje argumenty, że na zdrową logikę biorąc wszystkie generyki powinny działać tak samo jak oryginał, ale nie sądzisz, że coś w tym może być, że obaj uważamy, że tak nie jest? Bo nie tylko my tak sądzimy, ale bardzo duża ilość osób. Wystarczy przejrzeć wątek o wenlafaksynie i poczytać opinie w internecie. To naprawdę jest coś podejrzanego.

-- 01 gru 2015, 10:51 --

Vengence, Nie twierdzę, że wszystkie generyki są jakieś wadliwe bo jak wcześniej wspomniałem Jarvis działał na mnie tak samo wybitnie dobrze jak Efectin.

Masz prawo mieć własne zdanie i tego prawa nikt ci nie odbierze, ale pamiętaj, że to że uważasz, że lek generyczny działa gorzej od oryginału, nie musi być prawdą, ten rynek jest tak ogromny, że nie może być miejsca na takie różnice, była kiedyś sytuacja, że sertagen przestali produkować, bo coś tam wykazali za dużą różnice czy coś takiego, ale producent naprawił ten błąd i nadal lek jest sprzedawany i w dziale sertraliny ludzie biorą i są zachwyceni, mało tego niektórzy pisałi, że lepiej działa niż Zoloft - orygniał, nosz /cenzura/, przecież to są jaja.
To nie są ziemniaki czy marchewka, że są różne gatunki, to jest zbyt poważne by producent wykładał na rynek coś niepewengo, wiesz jakie za to są kary, /cenzura/ firma nie poniesie takiego ryzyka!

-- 01 gru 2015, 12:04 --

Co do mojej subektywnej opinii, to brałem zoloft oryginalny i sertagen i żadnej różnicy nie było, kiedyś też myślałem ze oryginał jest lepszy, ale to naprawdę są wkręty, jak dana substancja ma działać, to będzie działać na najtanszych powłokach, organizm, może dawać tylko gorsze skutku uboczne, bo inaczej substancji się wchłania/rozkłada itd, przecież my nie mówimy tylko o Polsce, ale o całym świecie również, w USA też
biorą generyki, choć stać ich na oryginał, dlaczego tak robia!?, bo wiedzą, że to to samo, tylko jest różnica w cenie, nie wiem może coś jest na rzeczy, jeśli idzie o wenle, bo ona jest w kapsułkach, a ja ciągle mam na myśli głównie tabletki, może niektóre się subtelnie różnią a wy to odczuwacie w jakiś sposób, nie mam pojęcia.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 01 gru 2015, 12:08
Vengence, W USA biorą generyki wenlafaksyny? Myślałem, że tam jest tylko Effexor ;) Jeśli chodzi o sertralinę, to ja biorę od początku kuracji nią też zamiennik Zoloftu, czyli Asertin i może nie jestem zachwycony, ale jest bardzo dobrze :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 01 gru 2015, 12:24
szaraczek napisał(a):Vengence, W USA biorą generyki wenlafaksyny? Myślałem, że tam jest tylko Effexor ;) Jeśli chodzi o sertralinę, to ja biorę od początku kuracji nią też zamiennik Zoloftu, czyli Asertin i może nie jestem zachwycony, ale jest bardzo dobrze :smile:

Nie chodzi mi typowo o wenle, tylko o generyki, które są sprzedawane poza europą w tym w USA czy Canadzie, nawet w necie masz pełno aptek zagranicznych z generykami.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez agusiaww 01 gru 2015, 13:06
A ja sądze ze każdy odbiera wg siebie, tak samo z witaminami i lekami na inne choroby. Ludzie biora zamienniki i dobrze sie czuja, biora oryginały i żle itd. To jest wszystko kwestia indywidualna...i jak na kogos ma lek działac w miare dobrym stopniu to i tak zadziała, czy to bedzie oryginał czy zamiennik, dlatego nie ma co bić piany o to, bo najwazniejsze ze jak działa to tylko tym lepiej dla pacjenta, dlatego dla mnie to jest obojetne co kto bierze.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Violka1976 01 gru 2015, 13:52
Ludzie nie klotcie sie

przez Christina 01 gru 2015, 14:09
Jak wydać na wykresie te niewielkie różnice mogą wpłynąć na działanie leku u niektórych.

I tak to naprawdę wygląda.

A leków o zmodyfikowanym uwalnianiu lepiej nie zamieniać.

Co do venlafaxyny - pewnie gdzieś są wyniki badań, ale by trzeba było bardziej poszukać.
Bez tytułu.png
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 01 gru 2015, 14:15 przez Christina, łącznie edytowano 3 razy

przez szaraczek 01 gru 2015, 14:10
Violka1976, Ciekawi mnie dlaczego zwykłą wymianę zdań traktujesz jako kłótnię? :smile: Wydaje mi się, że chyba temu ma służyć te forum. Bo co by było gdyby każdy każdemu tylko przytakiwał. To nie jest kółko wzajemnej adoracji. :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez Pablo5HT1 02 gru 2015, 01:09
Vengence a ja cie nazwałem typem? jesteś zerem...

-- 02 gru 2015, 00:30 --

Ja piszę, że chodzi o wenalfaxyne a nie paroxetynę bo wenla ma formę SR. To o to biega , poza tym mam podejrzenia które mają swoje podstawy. A nie jak pisze Vengance, że tak i koniec bo on tak uważa, ja mam prawo uważać inaczej bo mówię: opieram się o to co zaobserwowałem i opinie innych ludzi. I nie jest tak, że chodzi o początek działania a potem... nie, tu właśnie chodzi o działanie od początku. I chłopie ty "otrzeźwiej" bo to Ty mnie obrażasz dlatego, ze wywalali cie z forum a ty dalej swoje... sam masz niezłą agresję.

-- 02 gru 2015, 00:33 --

Christina. ale co Ty uważasz, ze wyniki badań powiedzą Ci... wybacz ale nie wierz tak bardzo wszystkim wynikom, poza tym wiele jest sponsorowanych przez tzw. Big Pharmę, generyki- no cóż to tez jest biznes, odsprzedaż patentów itd.

-- 02 gru 2015, 00:35 --

Pablo5HT1 napisał(a):Vengence a ja cie nazwałem typem? jesteś zerem...

Ja piszę, że chodzi o wenalfaxyne a nie paroxetynę bo wenla ma formę SR. To o to biega , poza tym mam podejrzenia które mają swoje podstawy. A nie jak pisze Vengance, że tak i koniec bo on tak uważa, ja mam prawo uważać inaczej bo mówię: opieram się o to co zaobserwowałem i opinie innych ludzi. I nie jest tak, że chodzi o początek działania a potem... nie, tu właśnie chodzi o działanie od początku. I chłopie ty "otrzeźwiej" bo to Ty mnie obrażasz dlatego, ze wywalali cie z forum a ty dalej swoje... sam masz niezłą agresję.

Christina. ale co Ty uważasz, ze wyniki badań powiedzą Ci... wybacz ale nie wierz tak bardzo wszystkim wynikom, poza tym wiele jest sponsorowanych przez tzw. Big Pharmę, generyki- no cóż to tez jest biznes, odsprzedaż patentów itd.

-- 02 gru 2015, 00:40 --

-- 02 gru 2015, 00:35 --

Oczywiście mogę się mylić i mogą to być tylko podejrzenia, wtedy powodem dlaczego nie zadziałała wenla za drugim razem jest inna opcja postępowania a mianowicie jest takie pojęcie jak "pretreatment". Za pierwszym razem przed wenlą brałem antagonistę 5HT2C. I to też może mieć swoje znaczenie chociaż teraz kieruje uwage na róźnice w działaniu oryginału i generyku.

przez Vengence 02 gru 2015, 10:33
Pablo5HT1 napisał(a):Nie mogę was słuchać bo wielu z was to po proste nerwicowe, egoistyczne gnidy. Ja wogóle nie napisałem, że namawiam do brania oryginału, ja stwierdziłem fakty, brałem Efectin sr i działał a po jakimś czasie wziąłem tańszy Faxigen XL i nie działał czułem też większe przymulenie. Ludzie jacy wy jesteście mało ścisli, zaraz tez włączycie swoje egoistyczne mechanizmy obronne i zaczniecie kwiczeć. I teraz: nie wiem byc może faxigen nie działał bo wogóle wenlafaksyna za drugim razem nie zadziałałby by u mnie, podkreślę: tak było u mnie, opieram się o fakty a nei o sugestię i "wczuwanie się" bo tak tylko mogę dyskutować. A taki Vengence, który pewnie ma n-ty nick b piszesz nie na temat ( brak ścisłosci), u Ciebie może tak nie było a u mnie tak było. Zrozum to albo idź do kogos kto Ci wytłumaczy jak jestes tumanem. A jeśli ty twierdzisz, że tak tylko na początku, pleciesz tą pospolitą bzdurę i wierzysz w to to współczuje Ci ( a teraz wyj albo zwyzywaj bo za to cie wypi... z forum cały czas) A co ma do rzeczy na początku jak moje spostrzeżenie jest poparte : opiniami nielicznych lekarzy-praktyków ( lekarz celowo nie chciała mi wypisać odpowednika- widocznie kobieta dobrze "czuje blusa", wiele opinii na forach może wskazywać na to co napisałem. A poza tym ja napisałem o róznicach miedzy oryginałem a nie jednym a drugim generykiem bo brałem akurat taki zestaw.

Jeżeli masz problemy z czytaniem lub pamięcią, to podkreśliłem to jak mnie nazwałeś, więc sorry chłopie, ale nazywanie kogoś tumanem nie jest normalne, dlatego napisałem, że jesteś agresywny, powiem to raz jeszcze w dupie mam twoją opinie odnośnie
zamienników, to twoja subiektywna opinia, która nie ma żadnego znaczenia, to samo napisałem szaraczkowi, możesz głosić swoje kazania, ale nie obrażaj innych bo gorzko tego pożałujesz, tym bardziej, że ja cie personalnie nie atakowałem, napisałem ogólnie do wszystkich, że te rozmowy po raz tysięczny sensu nie mają, a ty się /cenzura/ uczepiłeś mojej osoby to nazwałem cię typem, swoją
drogą powinieneś dostać ostrzeżenie, nie wiem dlaczego nie dostałeś, obrażając mnie w ten sposób, sam to chyba dzisiaj zgłoszę,
dlaczego tylko niektórzy wylatują z forum a inni nawet ostrzeżenia nie dostaną!?.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 02 gru 2015, 21:21
Bo to czy akurat ktoś wyżej zwróci oczy w tą a nie inną stronę jest kwestią przypadku?
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Peter007 04 gru 2015, 04:10
Czy ktos z was przeszedl z lexpro na wenlafaksyne ? Normalnie Lexapro na moje fobie i napady paniki zawsze pomagalo, ale tym razem czuje sie jakbym jakdl pastylki z cukrem, a biore lexapro juz 3 miesiac. Codziennie zalamka, juz powoli nie daje rady.

-- 04 gru 2015, 16:37 --

O ktory z tych lekow poprosic moje psycholog ? Jaki brand najlepiej dziala ?

przez Pablo5HT1 04 gru 2015, 20:36
Peter007 napisał(a):Czy ktos z was przeszedl z lexpro na wenlafaksyne ? Normalnie Lexapro na moje fobie i napady paniki zawsze pomagalo, ale tym razem czuje sie jakbym jakdl pastylki z cukrem, a biore lexapro juz 3 miesiac. Codziennie zalamka, juz powoli nie daje rady.

-- 04 gru 2015, 16:37 --

O ktory z tych lekow poprosic moje psycholog ? Jaki brand najlepiej dziala ?

a ajakie masz zaburzenia, sam lęk czy sama depresja, czy też jedno i drugie?

przez Peter007 04 gru 2015, 23:13
Nerwica lękowa z atakami paniki

Sortuj wg