WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez enfren 28 lis 2015, 13:39
Poczytałam o skutkach ubocznych TLPD i uderzyło mnie, że są takie same jak ja mam obecnie na duloksetynie (też SNRI). Szaraczek, mozesz wyjasnic co to znaczy działanie kardiotoksyczne? Teraz się trochę obawiam, bo czuję jako skutek uboczny, że mam jakby osłabione serce (szybciej się męcze, problemy z wyrównaniem ciśnienia przy wstawaniu itp.)

przez szaraczek 28 lis 2015, 14:44
Vengence, Źle odebrałeś to o czym napisałem ;) To nie tak, że nie doceniam. Nic nie napisałem o ich słabej skuteczności. Wręcz przeciwnie, spójrz: "TLPD może i są skuteczniejsze...". Sam nigdy ich nie brałem poza minimalną dawką doksepiny przez bardzo krótki czas. Z opinii nt. tych leków wynika, że albo właśnie działają bardzo dobrze, albo wręcz w ogóle. A jeśli już działają to zazwyczaj mają sporo różnych, dokuczliwych skutków ubocznych więc często ludzie z nich rezygnują choć nie zawsze. Fajnie, że Tobie klomipramina podpasowała i wyciągnęła Cię z głębokiej depresji, ale sam napisałeś, że zrezygnowałeś z niej z powodu masakrycznej suchości w ustach więc potwierdza się to z tym co napisałem. Druga sprawa to właśnie te działanie kardiotoksyczne tych leków. Raczej nie zdecydowałbym się na dłuższą terapię TLPD mając świadomość, że szkodzą one sercu. Poza tym patrząc na niektóre z opinii na jej temat to widać, że na niektórych w ogóle nie działa. Dlaczego bierzesz sertralinę skoro lepsza jest wg. Ciebie klomipramina?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 28 lis 2015, 17:39
szaraczek napisał(a):Vengence, Źle odebrałeś to o czym napisałem ;) To nie tak, że nie doceniam. Nic nie napisałem o ich słabej skuteczności. Wręcz przeciwnie, spójrz: "TLPD może i są skuteczniejsze...". Sam nigdy ich nie brałem poza minimalną dawką doksepiny przez bardzo krótki czas. Z opinii nt. tych leków wynika, że albo właśnie działają bardzo dobrze, albo wręcz w ogóle. A jeśli już działają to zazwyczaj mają sporo różnych, dokuczliwych skutków ubocznych więc często ludzie z nich rezygnują choć nie zawsze. Fajnie, że Tobie klomipramina podpasowała i wyciągnęła Cię z głębokiej depresji, ale sam napisałeś, że zrezygnowałeś z niej z powodu masakrycznej suchości w ustach więc potwierdza się to z tym co napisałem. Druga sprawa to właśnie te działanie kardiotoksyczne tych leków. Raczej nie zdecydowałbym się na dłuższą terapię TLPD mając świadomość, że szkodzą one sercu. Poza tym patrząc na niektóre z opinii na jej temat to widać, że na niektórych w ogóle nie działa. Dlaczego bierzesz sertralinę skoro lepsza jest wg. Ciebie klomipramina?

Biorę sertralina, dlatego, że wydaję mi się lżejszym lekiem, anafranil jest ciężkim lekiem i to już nawet nie chodzi o jakieś grozne skutki uboczne, bardziej o to, że można przytyć, są koszmarne zatwardzenia i suchość w japie, ale to z czasem mija lub słabnie
w dalszej ciągłej terapii, powiem tak, gdybym był lekarzem i ktoś przyszedł do mnie z silną depresją od razu dałbym mu anafranil,
jedyną wadą jest to, że można się zabić tymi lekami, ssri nie przedawkujesz, ale jak pacjent, chcę żyć to nie podejmie próby samobójczej, podejmie ją tylko ten który, albo już wszystko brał i nic nie działało, lub się poddał przed samym sobą, ja ci powiem,
że zacząłem własną terapie, będę albo schodził z ssri całkiem, albo będę brał małą dawke sertraliny np: 50mg, ten lek mnie otępia
nie mogę na nim funkcjonować, chodzi mi o sertraline, to już lepiej na mnie działała wenla, choć też przymulała, ale nie aż tak!!
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 29 lis 2015, 15:15
Vengence, Jak zaczęła działać wenlafaksyna to brałem ją jeszcze przez jakieś 3 tygodnie i było idealnie. Później samowolna nagła odstawka. Jeśli chodzi o leki generyczne wenlafaksyny to brałem kilka i w sumie tylko do dwóch nie mam żadnych zarzutów, do Jarvisu i Efectinu. Nie chcę tutaj pisać nazw tych, do których zarzuty mam bo na inną osobę mogą działać lepiej. Napiszę tylko, że te do których mam jakieś zarzuty, były przeze mnie stosowane w czasie drugiej kuracji wenlafaksyną więc to może nie jest kwestia tych zamienników a po prostu tego, że w czasie drugiej kuracji wenlafaksyną ona już po prostu na mnie nie działała. W sumie to chyba zawsze lek oryginalny jest gwarancją lepszego działania aniżeli zamienniki. Pamiętam, że jeszcze kilka lat temu Efectin i Jarvis były bardzo drogie. Teraz zdaje się, że Efectin bardzo staniał a Jarvisu już chyba nie ma. Ja nie ufam do końca wszystkim zamiennikom wenlafaksyny. Zresztą nie tylko ja. Często można spotkać się z opiniami innych osób, które w czasie jednej kuracji wenlafaksyną zmieniały zamienniki i odczuwały znaczące różnice w działaniu. Ciekawe z czego to może wynikać.

Wenlafaksyna 225 mg

przez agusiaww 29 lis 2015, 16:00
szaraczek, a alventa brałes?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez szaraczek 29 lis 2015, 16:25
agusiaww, Tak. Przez miesiąc czasu - na początku drugiej kuracji.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 29 lis 2015, 16:36
szaraczek napisał(a):agusiaww, Tak. Przez miesiąc czasu - na początku drugiej kuracji.

Z tego co zdążyłem zauważyć to brałeś kilka zamienników w krótkim czasie, może lek zadziałał by szybciej, gdyby
nie były zmieniane zamienniki, ale mniejsza w to, zamienniki działają tak samo, ewentualnie troszkę gorzej, ale
to wynika z substancji w wypełniaczu, które się od siebie różnią, lek wchłania się inaczej, nie wiadomo czy wolniej
czy szybciej, ale takie różnice występują tylko na początku, gdy lek nie działa tylko są skutki uboczne, stad
wielu ludzi w trakcie zmiany zamiennika na inny odczuwają znowu skutki uboczne mimo tego, że lek już na nich
działa i biorą od dłuższego czasu, ale teraz efectin jest tak tani, że lepiej brać oryginał.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez ala1983 29 lis 2015, 19:23
Vengence napisał(a):teraz efectin jest tak tani, że lepiej brać oryginał.

Oprocz 37,5 mg ;)
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez szaraczek 29 lis 2015, 20:02
Vengence, Trochę niedokładnie przeczytałeś mój post ;) Alventę brałem w czasie drugiej kuracji wenlafaksyną, kiedy nie zaskoczyła. Była to najpierw - przez pierwszy miesiąc (drugiej kuracji) Alventa a później już przez jakiś rok czasu Prefaxine. Natomiast w czasie pierwszej kuracji wenlafaksyną, kiedy zaskoczyła leczyłem się przez pierwszy miesiąc Efectinem, a od 2 miesiąca już Jarvisem :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez agusiaww 29 lis 2015, 21:38
szaraczek, mam nadzieje ze mnie zadziała, u mnie swietnie sie A. sprawdzała.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez szaraczek 29 lis 2015, 21:46
agusiaww, Aha. Czyli przy poprzedniej kuracji brałaś Alventę? Jeśli tak to po jakim czasie zaskoczyła i czy działała również przeciwlękowo? Swoją drogą zastanawia mnie to dlaczego ostatnio Efectin tak bardzo staniał. Czyżby wenlafaksyna straciła na popularności?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 29 lis 2015, 21:55
szaraczek napisał(a):agusiaww, Aha. Czyli przy poprzedniej kuracji brałaś Alventę? Jeśli tak to po jakim czasie zaskoczyła i czy działała również przeciwlękowo? Swoją drogą zastanawia mnie to dlaczego ostatnio Efectin tak bardzo staniał. Czyżby wenlafaksyna straciła na popularności?

Staniał bo jest refundowany, tu nie chodzi o popularność, tylko o to, że to stosunkowo stary lek, poza tym taniej jest refundować coś co kosztuje 50 zł!, kiedyś efectin kosztował ze 150-200 zł to państwo nie dokładało, złodzieje!! :time: :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pablo5HT1 30 lis 2015, 00:06
Piszecie tu o odpowidnikach czy też generykach ... i bardzo dobrze, że się zastanawiacie nad nimi bo... nie chce sugerować ale na mnie Efectin działał a Faxigen XL nie. Co więcej... powiem wam jedno, kto wie czy tzw odpowiedniki to nie ściema tzn. nie mają działania oryginału. Ja jestem przekonany po subiektywnych odczuciach, że Efectin SR działał , Faxigen XL nie tak jak trzeba. Ale zaraz się pojawią obrońcy generyków bo są tanie. Także nie bierzcie odpowiedników. Jeśli chodzi o sertraline to podobnie- dawno temu Zoloft działał ostatnio Asertin zamulał mnie- nie nie czułem na nim wogóle efektu dawnego Zoloftu? Urojenia? nie sądzę. Po prostu na zasadzie obserwacji mam taką opinię. Nie znaczy to, ze każdy generyk to ściema ale... jak czytam tu wasze opinie o generykach wenlafaxyny to nagle... bingo... cos mi się otworzyło, żeby was ostrzec. Ja tam nie mam zamiaru brać więcej odpowiedników. Poprosze o oryginalny lek :) Taniej kiełbasy pies nie chce jeść.....

przez Psychoanalepsja_SS 30 lis 2015, 00:51
Czy odczuł ktoś poprawę na 37,5mg? Taką dawkę przyjmuję od ok. miesiąca. Skutki odczuwalne zdecydowanie - choćby ogólna apatia, spadek libido, a także i zawroty głowy, brain zaps, etc. wskutek pominięcia dawki w danym dniu. Ale pozytywów za bardzo nie widzę. Czekać, czy dać sobie spokój? Czy większa dawka mogłaby mnie obdarzyć skutkami leczniczymi?

Sortuj wg