WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez zdruzgotana 25 lis 2015, 13:05
Witam.Po wczorajszej wizycie mam zwiekszona dawkę leku axyven z 37,5 na75 . Na małej dawcę nic złego nie czułam nie miałam działań ubocznych ,czy na 75 tez tak będzie bo oczywiście sie boje .Na noc dostałam trittico 75 i tez sie boje wczoraj nie wzięłam na noc i sie katowalam na hydro ,która już nic nie daje .Naczytalan sie ze po trittico można nic zawroty głowy i bóle .Ktos poradzi coś żeby sie nie bać wiecznie leków .

przez Vengence 25 lis 2015, 14:38
zdruzgotana napisał(a):Witam.Po wczorajszej wizycie mam zwiekszona dawkę leku axyven z 37,5 na75 . Na małej dawcę nic złego nie czułam nie miałam działań ubocznych ,czy na 75 tez tak będzie bo oczywiście sie boje .Na noc dostałam trittico 75 i tez sie boje wczoraj nie wzięłam na noc i sie katowalam na hydro ,która już nic nie daje .Naczytalan sie ze po trittico można nic zawroty głowy i bóle .Ktos poradzi coś żeby sie nie bać wiecznie leków .

Nie czytać ulotek i zająć się czymś, nie myśleć wiecznie o lekach i chorobach, a stan z czasem sam się poprawi.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez aga85 25 lis 2015, 16:10
Dokładnie brać i nie wnikać. Mi dużo czasu zajęło zanim przestałam czytać, ale się udało.
Ostatnio jak czytałam ulotkę dla zabawy to się już śmiałam z tych skutków ubocznych, bo wszystko było w nich wymienione, nawet śmierć.
F41.0
Baby blues...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zdruzgotana 25 lis 2015, 16:49
Mam jeszcze pytanie czy taki mix jest bezpieczny wenla i trittico przepisał lekarz ale wole dopytać .

przez novymivo 25 lis 2015, 16:51
zdruzgotana napisał(a):Mam jeszcze pytanie czy taki mix jest bezpieczny wenla i trittico przepisał lekarz ale wole dopytać .

tak , mix jest bezpieczny :-)

przez zdruzgotana 25 lis 2015, 17:09
Ok dzieki

przez novymivo 25 lis 2015, 17:21
zdruzgotana napisał(a):Ok dzieki

spox, w zamian za porade poprosze o twoje ladne zdjecie :P

przez zdruzgotana 25 lis 2015, 17:29
Z tym będzie gorzej fatalnie wychodzę na zdjęciach

przez novymivo 25 lis 2015, 17:33
zdruzgotana napisał(a):Z tym będzie gorzej fatalnie wychodzę na zdjęciach

to film a jak nie to narysuj siebie w paincie i wstaw :D prosimy wszyscy

przez ill234 25 lis 2015, 18:30
Jeszcze odnosnie działania tego leku.
Na poczatku mi bardzo pomogł, ale na pewno nie jestem taka jak byłam kiedys (przed choroba)

Jak sie z tego leku wychodzi? mam kapsulki 75 mg

przez andrew88 25 lis 2015, 18:41
ill234 napisał(a):Jeszcze odnosnie działania tego leku.
Na poczatku mi bardzo pomogł, ale na pewno nie jestem taka jak byłam kiedys (przed choroba)

Jak sie z tego leku wychodzi? mam kapsulki 75 mg

Hej, ja stosuje CRF- wenla 300 mg+ mirta 45 mg, ale teraz schodzę z tej dawki bo stosowalem to połączenie 3 miesiące i nic nie dało, mały efekt terapeutyczny. Wenle mogłbym zwiększać do 450 lub wiecej, a nic by to nie dało/ wczesniej citalopram i sertralina= zero rezultatu przeciwdepresyjnego. Ponoc przy zmniejszaniu dawki wenlafaksyny moża miec taki efekt rozładowania elektrycznego w mózgu- na razie jeszcze tego nie miałem, ale obniżyłem jedynie o 75 mg. W każdym razie nie sądze, aby był jakiś hardcore z tym. Jeśli chodzi o łączenie, to wenle można łączyć z drugiem lekiem antydepresyjnym, takimi jak mirtazapina/mianseryna/trittico/tianeptyna/busporion/bupoprionem-wellbutrin/i tymi nowymi agomelatyna-valdoxan, czy przeciwpsychotycznymi jak olanzapina, sulpiryd itd. Nie zaleca sie łączenia wenlafaksyny z lekami trojcyklicznymi oraz SSRI, bo mogą wywołac zespól seroteniniowy, ale dawki w Polsce są bardzo bezpieczne, więc jeśli stosuje sie np. 225 wenli to można dodać np. paroksetynę 10 mg, ale czy to ma sens- jeden i drugi lek działa wybiórczo, czyli wpływ na transmisje serotoniny selektywnie, a w depresji, szczególnie tej cięższej, endogennej należy uaktywnić wiele ośrodkow-dopaminy, na aktywizację, odczuwanie przyjemności oraz motywację, noradrenaline na siłę i energię oraz walkę ze stresem. Ponadto, jest przecież jeszcze GABA/ receptory alfa/beta/ są różne części mózgu-płat czołowy, podwzgórze-przysadka, móżdżek- tak więc dobór leku antydepresyjnego jest wielką zgadu-zgadulą, niestety.

-- 25 lis 2015, 18:45 --

zdruzgotana napisał(a):Mam jeszcze pytanie czy taki mix jest bezpieczny wenla i trittico przepisał lekarz ale wole dopytać .

jest bezpieczny, jeśli nie możesz spac i depresja nie ustepuje po kilku tygodniach, zmien trittico na mirtazapine, ona lepiej usypia i zwiększa transmisje przekaźników, jest skutecznym lekiem i dość mocnym na depresje cięższe.

przez depresyjny098 25 lis 2015, 22:08
agusiaww bo zbyt dużą dawkę zaatakowałem. 225 mg troszeczkę dużo. Stwierdzam zdecydowanie, że lepiej nic nie chciec niz niewiadomo co chciec. Bo nic niechciec to co najwyżej nie podjąc działania, a na 225 to można sobie problemów narobic :?

przez Christina 25 lis 2015, 22:59
depresyjny098 a jakie uboczne miałeś na 225?

przez depresyjny098 25 lis 2015, 23:36
Christina napęd nie do zrealizowania, autodestrukcyjny.

Sortuj wg