WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez aga85 24 lis 2015, 19:03
Witajcie.
Niestety wracam z podkulonym ogonem do Was. Psychoterapia na nic się zdała muszę wrócić do Alventy. Powiedzcie czy koniecznie muszę zaczynać od dawki 37,5 czy mogę od razu od 75 mg? Psychiatra telefonicznie powiedziała, żebym dawkowała tak jak ostatnio czyli 7 dni 37,5 ,a potem 75mg. Zagapiłam się i nie mam tej mniejszej dawki.
F41.0
Baby blues...

przez Vengence 24 lis 2015, 19:15
aga85 napisał(a):Witajcie.
Niestety wracam z podkulonym ogonem do Was. Psychoterapia na nic się zdała muszę wrócić do Alventy. Powiedzcie czy koniecznie muszę zaczynać od dawki 37,5 czy mogę od razu od 75 mg? Psychiatra telefonicznie powiedziała, żebym dawkowała tak jak ostatnio czyli 7 dni 37,5 ,a potem 75mg. Zagapiłam się i nie mam tej mniejszej dawki.

A czemu przestałaś brać wenlafaksyne??, pamietam, że jakoś na wakacjach ją chyba zaczęłaś brać??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez depresyjny098 24 lis 2015, 19:23
Siema. Jak sobie radzicie z napięciem na wenli? Pytam oczywiscie lękowców. Biorę 225 mg. Trzyms mnie w miare w kupie, ale napiecie utrzymujace sie w powietrzu plus anhedonia powoduje ze jest nie wesolo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 24 lis 2015, 19:29
aga85, Ja zawsze zaczynałem od 75 mg. Jednak Ty nie powinnaś posiłkować się czyimś dawkowaniem a tym co powiedział Twój lekarz ;)
depresyjny098, Hmm. Trochę to dziwne, że odczuwasz napięcie na działającej wenli. Jest ona stosowana również w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych i nie powinna powodować napięcia, niepokoju. Na mnie - jak działała - czułem się wewnętrznie wyciszony, a jednocześnie pobudzony do działania, bez żadnego napięcia, niepokoju i lęków. Myślisz, że lek działa na Ciebie odpowiednio? U mnie z niepokojem dobrze jeszcze poradziła sobie - prócz wenlafaksyny - sertralina, na której obecnie jestem.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez aga85 24 lis 2015, 19:47
Patryk przestałam brać, bo mój endokrynolog po wynikach moich hormonów stwierdził, że mózg mi szaleje, bo przysadka szaleje. Telefonicznie konsultował się z moją psychiatrą i ta zgodziła się na odstawienie Alventy, ale miałam chodzić na terapię. Trzy miesiące było ok, cieszyłam się, że leki na zbicie hormonów działają. Później wszystko powoli zaczęło powracać. Wychodzi na to, ze trzeba mnie leczyć psychiatrycznie i tyle, a ponieważ ten krótki czas na Alvencie nawet nieźle się czułam, wracamy do niej. No i leki hormonalne niestety zostają.
W międzyczasie konsultowałam się jeszcze z neurologiem. Dostałam pramolan i nilogrin i czekam na rezonans głowy.

Szaraczek dzięki ;)
F41.0
Baby blues...

przez wisnia80 24 lis 2015, 20:48
Nie macie ciśnienia zwiększonego na wenli?

przez Vengence 24 lis 2015, 21:18
aga85, Ok rozumiem, powodzenia i zdrówka życzę.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez novymivo 25 lis 2015, 05:17
Vengence napisał(a):inez3, U mnie tak sobie, brałem trochę leków przez te ponad pół roku, wenla, fluo, klomipramina, teraz mirta z sertralina, powiem ci szczerze, że na każdym leku jest podobnie, różnią się jedynie siłą serotoninową, na pewno na sertralinie jest mniejsza zamuła niż
na paroksetynie, z perspektywy czasu, żałuje, że zszedłem z mixu paro+wenla, było w miarę dobrze, w każdym razie widzę po sobie,
że nie wyleczę depresji antydepresantami, a moje życie jest co najwyżej znośne.

pozdro, życzę ci zdrówka i szczęścia w życiu.

JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Patryk, Inez ,
Musialem zobaczyc co sie u Was dzieje, a Emilk jest online czy juz nie powrocil ?
ps- u mnie bez zadnych zmian na lepsze w glowie niestety na porzadku dziennym wenla 150 mg ale niedlugo z jedna osoba to scierwo odstawiamy i bierzemy sie za leczenie psylocybina ( o ile dobrze napisalem) tak tak grzybki minimalne dawki dziennie.

przez agusiaww 25 lis 2015, 09:02
depresyjny098, u mnie nie było zadnego napiecia.

wisnia80, nie.

-- 25 lis 2015, 08:06 --

inez3 napisał(a):
Vengence napisał(a):inez3, Poza tym zabieram się za organizacje swojego ślubu, w pracy się nie nudzę, prywatnie też, więc dzieje się ;).
.

o to gratulacje :) slub na ile osob planujecie?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez aga85 25 lis 2015, 09:21
Hej Agusia! Jak się czujesz? Już po porodzie czy jeszcze czekasz?
F41.0
Baby blues...

przez agusiaww 25 lis 2015, 10:08
aga85, czekam jeszcze masa czasu :) A z tymi hormonami to moze od tych antydepresantów podniosła Ci sie prolaktyna i dlatego problem z przysadka. Ale jak trzeba to trzeba wrocic.

przez Vengence 25 lis 2015, 10:23
novymivo, psylocybina
novymivo napisał(a):
Vengence napisał(a):inez3, U mnie tak sobie, brałem trochę leków przez te ponad pół roku, wenla, fluo, klomipramina, teraz mirta z sertralina, powiem ci szczerze, że na każdym leku jest podobnie, różnią się jedynie siłą serotoninową, na pewno na sertralinie jest mniejsza zamuła niż
na paroksetynie, z perspektywy czasu, żałuje, że zszedłem z mixu paro+wenla, było w miarę dobrze, w każdym razie widzę po sobie,
że nie wyleczę depresji antydepresantami, a moje życie jest co najwyżej znośne.

pozdro, życzę ci zdrówka i szczęścia w życiu.

JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Patryk, Inez ,
Musialem zobaczyc co sie u Was dzieje, a Emilk jest online czy juz nie powrocil ?
ps- u mnie bez zadnych zmian na lepsze w glowie niestety na porzadku dziennym wenla 150 mg ale niedlugo z jedna osoba to scierwo odstawiamy i bierzemy sie za leczenie psylocybina ( o ile dobrze napisalem) tak tak grzybki minimalne dawki dziennie.

Siemano ziom, psylocybina, na ostro widzę lecisz, hehe, pozdro, ja niedługo zaczynam swoją kuracje.

-- 25 lis 2015, 10:39 --

novymivo, Co do Emilka to ma jakieś nowe konto z tego co wiem, ale coś się nie odzywa, nie wiem czemu w sumie. :bezradny:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez aga85 25 lis 2015, 10:39
agusiaww napisał(a):aga85, czekam jeszcze masa czasu :) A z tymi hormonami to moze od tych antydepresantów podniosła Ci sie prolaktyna i dlatego problem z przysadka. Ale jak trzeba to trzeba wrocic.

Pewnie tak. Pytanie czy leki zbijające prolaktynę będą działały przy wenli, która teoretycznie mi ją podnosi.

przez agusiaww 25 lis 2015, 11:09
aga85, powinny rownowazyc...

Sortuj wg