WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Kontrast 21 lis 2015, 17:56
Christina, wzrost libido? toś okaz dobry:) Ogolnie sa takie fazy czasem podczas wchodzenia na lek, ale generalnie to one libido likwidują, potrzeby wszelkie i te fajne niestety tez.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez szaraczek 21 lis 2015, 18:50
agusiaww, Podejrzewam, że byłoby tak przez cały czas gdybym nie odstawił. Bo właśnie wtedy wszystko runęło.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Christina 21 lis 2015, 19:10
A jakie leki nootropowe?

-- 21 lis 2015, 19:11 --

ja biorę od marca no i mam libido....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 21 lis 2015, 19:30
Christina, Różne, które są dostępne sam jeszcze nie wiem, brałem kiedyś noopept, to coś tam działał,
piracetam mnie zamulał, nie wiem będę szukał i testował.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez hellian 21 lis 2015, 23:42
Brałem piracetam długo i w różnych dawkach. Zero działania. Już lepiej działa na mnie 5-6g lecytyny dziennie, jak słowo daję ;) i nie kosztuje to wiele, za 60 tabletek lecytyny 1,2g płacę około 9zł. I lecytyna to u mnie żadne placebo, skoro brałem w życiu już takie cuda jak metylofenidat ;)

Co do libido, wszystkie TLPD, SSRI i wenlafaksyna mnie kastrowały, oprócz sertraliny, ona nawet w dawce 200mg jakoś bardzo nie zaburzała popędu. Pamiętam, że na klomipraminie chciałem a nie mogłem ;)
hellian

przez Christina 22 lis 2015, 02:46
Hellian, Hellian......czekaj czekaj co dokładnie daje Ci ta lecytyna?

przez agusiaww 22 lis 2015, 06:58
szaraczek, własnie ja nie rozumiem dlaczego ludzie odstawiaja antydepresanty bez wyraznych przesłanek. Bo to ze sie komus wydaje ze jest ok, wcale tego nie znaczy. Trzeba miec bardzo dobre podwaliny psychiczne zeby w ogole odstawic lek. Depresja, nerwica nie znika z dnia na dzien jezeli chodzi o objawy somatyczne, a z objawami typu niedowartosciowanie, lęki trzeba walczyc pracą nad sobą. A teraz juz w ogole nie bierzesz wenli, tylko tę sertraline? Pomaga?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez szaraczek 22 lis 2015, 11:05
agusiaww, Odstawiłem wtedy wenlafaksynę i z niewiedzy i jak się okazuje - z własnej głupoty. To był mój pierwszy lek antydepresyjny w życiu i nie myślałem, że nagłe odstawienie może pociągnąć za sobą aż takie konsekwencje. Od tamtej pory nie odstawiłem już samodzielnie żadnego leku. Było ich parę, ale żaden z nich nawet nie zadziałał, a co dopiero mówić o zbliżeniu się w działaniu do wenlafaksyny. Zresztą po powrocie do wenli i ona sama nie zaskoczyła. Byłem tym wszystkim zrozpaczony. Aż w końcu od nowego lekarza dostałem sertralinę i bez większej nadzieji na poprawę zacząłem ją brać. Myślałem wtedy, że skoro niby nawet ta silniejsza paroksetyna nic a nic nie pomogła to sertralina tym bardziej mi nie pomoże. Za bardzo kierowałem się tymże forum. Ludzie piszą tutaj jaka to wspaniała jest paroksetyna, że jest dużo lepsza na lęki niż sertralina itd. Jak widać nie w moim przypadku. Sertralina działa na mnie bardzo dobrze. Postawiła mnie na nogi. Od tamtej pory traktuję opinie ludzi nt. poszczególnych leków bardzo indywidualnie. To znaczy te doświadczenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że te leki to ruletka i nie można kierować się jedynie opiniami innych ludzi na ich temat :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez agusiaww 22 lis 2015, 20:34
szaraczek, a to sie zgodzę ze kazdy indywidualnie lek odbiera. Ja brałam wenle prawie 5 lat i wcale mi sie nie spieszyło do odstawiania. Ale jak trzeba to trzeba, ale zamierzam do niej wrocic. Jednak własnie ludzie chca szybko odstawic bo jest w miare dobrze, a to wraca...wg mnie to trzeba by było życ w cieplarnianych warunkach(zero stresu praktycznie itd.) zeby nerwica/depresja nie wrociła. Dobrze ze przynajmniej cos sie u Ciebie sprawdziło, czyli setra i jest teraz w porzadku :) :great:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez szaraczek 22 lis 2015, 21:25
agusiaww, Jest dobrze na sertralinie, ale na wenlafaksynie w czasie pierwszej kuracji nią było wręcz rewelacyjnie. A w czasie drugiej kuracji zero działania. Te leki są bardzo nieprzewidywalne. Najgorzej jeśli wiemy, że dawniej dany lek działał na nas znakomicie a po powrocie do niego - lipa. Może to kwestia generyków? Podobno lek generyczny to to samo co oryginalny, ale zdania co do tego są podzielone :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez Christina 22 lis 2015, 23:12
Mi się wydaje, że kwestua sytuacji życiowej

przez inez3 23 lis 2015, 13:46
Vengence napisał(a):inez3, Cześć Inez, jak tam, dobrze się czujesz??, mnie odbanowali. :mrgreen:

Hejka, czuję się zupełnie normalnie :). Nie biorę już nic na spanie, dawka wenli cały czas 150 mg. Poza tym zabieram się za organizacje swojego ślubu, w pracy się nie nudzę, prywatnie też, więc dzieje się ;).
A jak tam u Ciebie?

-- Pn lis 23, 2015 1:55 pm --

Co do skutków ubocznych długotrwałych to u mnie dalej jest nocne pocenie tzn. raz jest a raz nie ma, więc nie wiem o co chodzi.
Libido? Najpierw zero, potem nawet coś wróciło, ale teraz powrót do stanu poprzedniego czyli "po co mi seks". Cóż, tak to bywa z tymi lekami. Mnie nie "kastrowała" esci, sertra - nie pamietam, natomiast poprzedni raz na wenli był taki sam.
Teraz mam też wrażenie, że tyje, a raczej nie mogę zrzucić mimo zmiany jedzenia i powrotu do ruchu... Grrrr...

przez Vengence 23 lis 2015, 14:19
inez3, U mnie tak sobie, brałem trochę leków przez te ponad pół roku, wenla, fluo, klomipramina, teraz mirta z sertralina, powiem ci szczerze, że na każdym leku jest podobnie, różnią się jedynie siłą serotoninową, na pewno na sertralinie jest mniejsza zamuła niż
na paroksetynie, z perspektywy czasu, żałuje, że zszedłem z mixu paro+wenla, było w miarę dobrze, w każdym razie widzę po sobie,
że nie wyleczę depresji antydepresantami, a moje życie jest co najwyżej znośne.

pozdro, życzę ci zdrówka i szczęścia w życiu.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Christina 23 lis 2015, 14:42
A czyli mieliście mixy.

Ktoś jeszcze miał z venlą?

Sortuj wg