WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez ill234 20 lis 2015, 03:18
Czesc :)
Pomyslalam, ze tutaj ktos moze mi pomoc ;)
U mnie nawet wszystko sie jakos ulozylo ;)
Ostatnio musze oszczedzac i zrezygnuje w grudniowej wizyty u lekarza.

Czy zostal komus effectin 75? Chetnie odkupie.
Ja mam niepotrzebna mietazapine, moge sie wymienic.
Jak ktos cos wie to prosze o pw :d

Trzymajcie sie cieplo :*

przez inez3 20 lis 2015, 13:57
ill234 napisał(a):Czesc :)
Pomyslalam, ze tutaj ktos moze mi pomoc ;)
U mnie nawet wszystko sie jakos ulozylo ;)
Ostatnio musze oszczedzac i zrezygnuje w grudniowej wizyty u lekarza.

Czy zostal komus effectin 75? Chetnie odkupie.
Ja mam niepotrzebna mietazapine, moge sie wymienic.
Jak ktos cos wie to prosze o pw :d

Trzymajcie sie cieplo :*

To super, że się ułożyło :). Widzisz, w końcu nie taka wenla straszna ;).

przez Vengence 20 lis 2015, 14:04
inez3, Cześć Inez, jak tam, dobrze się czujesz??, mnie odbanowali. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 20 lis 2015, 22:25
I tak niektórzy tu smecili na wenle, a jest u duzej ilosci osób poprawa po niej, czyli czasami wystarczy troche poczekac.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Tomek858 21 lis 2015, 00:47
Czy Wenla dobra jest na nerwice? Bralem wczesniej Paro i Esci, troche pomagalo, ale nie tak jakbym chcial. Lekarz przepisal na probe Wenle 37,5 przez tydzien, potem 75mg, ale poczytalem ze ten lek ma jedne z wiekszych ubokow i sie boje, ze podnosi cisnienie, a z nim mam problem. Co radzicie? Cholera juz wie, czy te lęki to depresja czy nerwica.

przez szaraczek 21 lis 2015, 14:36
Tomek858, Niezależnie czy Twoje lęki to nerwica czy depresja, to wenlafaksyna w obu tych zaburzeniach jest świetna. Choruję na oba i wenlafaksyna kiedyś zmieniła moje życie o 180 stopni. Z zalęknionego, cichego, wyobcowanego człowieka zrobiła ze mnie duszę towarzystwa, człowieka biorącego z życia garściami. Niestety jak się okazało po odstawieniu leku wróciłem dawny "ja" z nawiązką. To jest chemia więc wszystkiego można po niej oczekiwać, ale nie łudź się, że bez psychoterapii wyjdziesz z depresji i nerwicy. W sumie uważa się, że leki mają za zadanie znieść objawy, ale nie sięgają do przyczyn. Już sam nie wiem co mam o tym myśleć bo w swojej "karierze" leczenia farmakologicznego spotykałem już różnych psychiatrów i w sumie co lekarz, to inna opinia. Zdarzali się tacy, którzy nie wierzyli w psychoterapię i odradzali ją. Może coś w tym rzeczywiście jest bo kiedy wenlafaksyna u mnie działała to czułem się zupełnie zdrowym człowiekiem. Tak jakbym nigdy wcześniej nie cierpiał na nerwicę i depresję. Moja kontaktowość i otwartość zmieniły się nie do poznania. No mówię, totalna odmiana na plus. Ten lek pokazał mi w jakim bagnie tkwiłem od lat.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez agusiaww 21 lis 2015, 15:18
szaraczek, moja lekarka mowi ze jak sa zmiany hormonalne(najczesciej u kobiet np. depresja poporodowa i dalej depresja trwała), albo zmiany w neuroprzekaznikach to zadna psychoterapia nie pomoze tylko leki. W sumie to sie zgadzam z jej zdaniem.

Tomek858, jednym pomaga innym nie, idealnie nigdy nie bedzie, wiec sie nie nastawiaj ze jak wezmiesz wenle to swiat bedzie piekny, cudowny a Ty non stop zadowolony.

przez szaraczek 21 lis 2015, 15:47
"Tomek858, jednym pomaga innym nie, idealnie nigdy nie bedzie, wiec sie nie nastawiaj ze jak wezmiesz wenle to swiat bedzie piekny, cudowny a Ty non stop zadowolony."
agusiaww, U mnie swego czasu było idealnie więc wszystko możliwe ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 21 lis 2015, 16:58
agusiaww napisał(a):szaraczek, moja lekarka mowi ze jak sa zmiany hormonalne(najczesciej u kobiet np. depresja poporodowa i dalej depresja trwała), albo zmiany w neuroprzekaznikach to zadna psychoterapia nie pomoze tylko leki. W sumie to sie zgadzam z jej zdaniem.

Tomek858, jednym pomaga innym nie, idealnie nigdy nie bedzie, wiec sie nie nastawiaj ze jak wezmiesz wenle to swiat bedzie piekny, cudowny a Ty non stop zadowolony.

Ta jak zwykle musiała swoje 3 grosze dorzucić, nikt nie liczy, że świat po lekach stanie się piękny a człowiek będzie się czuł mega szczęśliwy, ma się czuć normalnie, czyli ma mieć pogodny nastrój z chęcią do życia i zabawą w grę zwaną życiem, niestety pomimo dobrej reklamy koncernów i psychiatrów, te leki nie dają nawet normalności a co dopiero, szczęście, żal. :time:
Wole bez kitu walczyć sam bez tego gówna, które tylko zamula i robi kisiel z mózgu, żarłem to 3 lata wszystko i czuję się inwalidą,
nie chcę już tego syfu na oczy widzieć, jeżeli przegram to przegram, jebne samobója i będę miał w końcu święty /cenzura/ spokój, teraz
będę się leczył dysocjantami i innymi substancjami, które są coś warte, nie jak te zasrane ssri/snri. :pirate:
Ostatnio edytowano 21 lis 2015, 17:06 przez Vengence, łącznie edytowano 1 raz
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez kalikali1 21 lis 2015, 17:04
Też uważam że po ssri/tlpd nastrój nie jest wybitnie podwyższony,te leki działają głownie że nie chce sie walnąć samobója a dają apatie,amotywacje,marazm i jedno wielkie zobojętnienie.Nastrój jest taki płaski czyli nijaki ni to dobry ni to zły.Też sporo tego już żarłem i na jakąś poprawe natroju nie licze wielką niestety ;/

przez Vengence 21 lis 2015, 17:08
kalikali1 napisał(a):Też uważam że po ssri/tlpd nastrój nie jest wybitnie podwyższony,te leki działają głownie że nie chce sie walnąć samobója a dają apatie,amotywacje,marazm i jedno wielkie zobojętnienie.Nastrój jest taki płaski czyli nijaki ni to dobry ni to zły.Też sporo tego już żarłem i na jakąś poprawe natroju nie licze wielką niestety ;/

Tak te leki działają tak, że nie masz nawet siły, żeby samobója jebnąć, ja ledwo łażę z pokoju do kuchni, nie miałbym siły się powiesić,
poza tym nie umiem sobie życia odebrać, wbijam w tą depresje, sram na nią, kiedyś minie, trzeba to jakoś przetrwać. :time:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez agusiaww 21 lis 2015, 17:32
szaraczek napisał(a):"Tomek858, jednym pomaga innym nie, idealnie nigdy nie bedzie, wiec sie nie nastawiaj ze jak wezmiesz wenle to swiat bedzie piekny, cudowny a Ty non stop zadowolony."
agusiaww, U mnie swego czasu było idealnie więc wszystko możliwe ;)

Wlasnie swego czasu ale nie cały :)

-- 21 lis 2015, 16:34 --

Vengence, ale Ty cały czas to piszesz odkad tu konto załozyles i nic z tego nie wynika, tylko co chwile zmieniasz leki i narzekasz ze zaden nie pomaga, masz w podpisie ze bierzesz sertre itd, i nadal nic, to w koncu przestan brac i wez sie za siebie skoro uwazasz ze tak bedzie lepiej, a nie robisz z siebie wiecznego bidula :mrgreen: Zreszta z takim wychowaniem jak Twoje i brakiem kultury ze sie do wszystkich czepiasz, o czym swiadcza liczne bany na tym forum to Tobie zadne leki nie pomoga...taka prawda tylko gruntowna praca nad soba.

przez Christina 21 lis 2015, 17:53
No ejjjjjj ale jeżeli jest beznadziejne otoczenie i ciągłe nieszczęścia z zewnątrz to żadne leki nie pomogą.
Gdyby nagle Wasze pragnienia się spełniły to większość pewnie mogłaby odstawić albo zmienić dawki.

Vengence? a które substancje dokłasnie będziesz testować?

I mam pytanie? Zaobserwowałam u siebie po venla wrost libido. Czy u Was jest także?
Czy mieliście połączenia z innymi lekami? Czy jedziecie na samej venla?

przez Vengence 21 lis 2015, 17:56
agusiaww, Z tobą nie chce mi się nawet gadać, nie mam o czym, od tego jest forum, żeby ponarzekać, wszyscy tak robią co zabronisz komuś!, wbijam w to, że tobie się to nie podoba, nie podoba się to nie czytaj.

Christina, Ketaminę, MXE/DXM, nootropy i różne dary natury, być może stymulanty w niskich
dawkach.
Ostatnio edytowano 21 lis 2015, 17:57 przez Vengence, łącznie edytowano 1 raz

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg