WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez jowita 18 lip 2006, 22:32
ja z widzeniem tez mam problemy wogole jakos tak dziwnie niewyrażnie musze mruzyc oczy zeby cos dojrzec a juz na sloncu to musze miec okulary przeciwsłoneczne
Może zawsze trzeba najpierw przejsc przez piekło......by zrozumiec czym naprawde szczeście jest.....

przez Dora 18 lip 2006, 23:18
A ja od kiedy stwierdzilam ze moge, to chlam dzien w dzien... Juz sie chyba nie wydostane z tego bagna! Nadal biore efectin, nie mam przynajmniej lękow na 2-gi dzien.

Ratunku!

przez Ania1976 21 lip 2006, 15:35
Kochani,

Trafilam dzis na farmaceutke-wariatke :-(((
Mloda dziewczyna. Poszlam kupic leki dla Dziecka i upewnic sie, czy biorac 1x Efectin 75 ER ok.14-15h, moge wieczorem wziac Magnez, czy moge brac witaminy typu C, itp. Pytalam o to kilka razy swoja Psychiatre, ale Ona uwaza, ze Magnez bierze sie 2 miesiace w roku i potem nie ma sensu, ale ja mam okropny bol lydek, Magnez zawsze mi pomagal. Inni Psychiatrzy zalecali mi Magnez+B6. Farmaceutka (z mgr), oczywiscie nie umiala odpowiedziec na moje pytanie (w duzej aptece przy przychodni), zaczela czytac ulotke w komputerze i tylko stwierdzila, ze ABSOLUTNIE nie mozna rozkrecac kapsulek, a o Magnezie podawanym z Efectinem nigdy nie slyszala. Powiedzialam, ze Efectin biore 2gi miesiac i zawsze rozkrecam, tak robia tez inni Nerwicowcy i tak pozwolila mi Ordynator Kliniki Nerwic w Warszawie. Aptekarka od poczatku patrzyla na mnie jak na seryjnego morderce i kpila sobie-jak mozna nie moc polknac tabletki, przeciez wystarczy wziac duzy lyk wody...
Powiedziala, ze rozkrecanie niszczy sluzowke zoladka i powoduje, ze od razu wchlania sie pol dawki do organizmu, lek zostaje w przelyku, zoladku, zamiast dostac sie do jelit.
Jestem zalamana... Jeden z Psychiatrow nawet pozwolil mi lek rozpuszczac w wodzie.

W tej aptece poczulam sie jak g...

Kto ma racje? Ja nie polkne calej kapsulki!!! Na tym polega ta choroba.

Aptekarka sugerowala, ze moze mi sie stac cos strasznego od rozkrecania kapsulki. A Psychiatra mowila, ze otoczka leku i tak natychmiast rozpuszcza sie w zoladku.

Poradzcie cos, blagam.

A.
Ania1976

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michal78 21 lip 2006, 19:46
Myślę że jak połkniesz kulki z kapsułki i porządnie popijesz to wystarczy. Kapsułka faktycznie szybko się rozpuszcza i jest tylko po to by zawartość nie zostawała w przełyku. Kulki z kapsułki nie rozpuszczają się tak łatwo (widocznie pani z apteki o tym nie wie i myśli że jest to zwykły proszek). Zauważyłem nawet że duża część nie rozpuszcza się wcale i opuszcza organizm :-) (tylko proszę bez głupich komentarzy). Według mniekulki też są czymś powlekane.

przez Ania1976 21 lip 2006, 21:46
Michal,

BBB dziekuje Ci za odpowiedz. Masz racje. Pytalam parokrotnie Psychiatre o rozkrecanie tych kapsulek, ale jestem tak rozdygotana w chorobie, ze juz niczego niepewna i gdy dzis ta pindka z apteki cos zamieszala w tym, co wiem, to zrobilo sie nieciekawie. Moj Maz pracuje w branzy farmaceutycznej i tez potwierdza to, co napisales. Oczywiscie, idealem byloby polykanie calosci, ale to nie w mojej nerwicy.
I fakt, trzeba popic granulki duza iloscia wody, tez mi to mowiono.
Natomiast, absolutnie nie wolno sokiem grejfrutowym, bo nateza dzialanie leku bardzo mocno.

Acha, mam nadzieje, ze Ktos z EFECTINowcow tez rozkreca kapsulki ;-)
Tak wynikalo przynajmniej z Waszych poprzednich postow.
Przyznac sie ! ;-)

A.
Ania1976

przez SenThamarai 23 lip 2006, 17:05
ja od tygodnia biore velafax. wcześniej był stimuloton.
Efekty uboczne jak na razie? jestem bardziej senna, nie chce mi sie jesc( co mnie cieszy :mrgreen: ) czasami dostaje drgawek- tak jakby mi było zimno... ale te sa o wiele mniej czestsze niz gdy bralam stimuloton.

czuje sie dobrze jak na razie
"Jesli chcesz rozśmieszyc Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość."

przez SenThamarai 23 lip 2006, 17:43
biore do tygodnia i jest ok:) taki stan ni to dobrze ni to źle... ale nie mam lęków i setki myśli. tylko ta senność...

Mam "małutkie ugh" omamy,i jak to już było przy wcześniejszym leku( stimulotonie) zaburzenia równowagi i koordynacji.
no i jeść sie nie chce co mnie cieszy!

a co do przerywania leku... nigdy wiecej!!!!!!!!!!
"Jesli chcesz rozśmieszyc Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość."

przez Qvo 23 lip 2006, 21:21
Ja już nie biorę.
Byłem u psychologa i miałem zapaść.
Postanowiłem skończyć z sobą.
Nikt nie musi wiedzieć.
"Masz jeszcze jeden dzień żeby uciec ukryć się nie chcesz być stracony więc szukasz osłony ktoś wydał wyrok więc wciąż uciekasz chowasz się... Tam Twój schron, gdzie Twój dom"
Qvo

przez zgaga30 28 lip 2006, 23:13
ja też biorę velafax musze rano i wieczorem najbardziej mnie martwią rozszerzone żrenice kiedy to przejdzie, ludzie w sklepie mi sie przygladaja bo tam pracuję ze mam gały jak5 zł??

przez Magda-27 29 lip 2006, 09:07
Mi przeszło po jakimś tygodniu, czy dwóch, ale brałam tylko rano, więc u Ciebie może to potrwać dłużej chyba. Nie martw się, duże oczy są bardzo ładne ;)
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez Qvo 30 lip 2006, 21:35
Byłem u psychologa i nie mam nerwicy.
Mam depresje : /
Nio więc jak nie mam nerwicy to moge tu jeszcze klikać? :?:
"Masz jeszcze jeden dzień żeby uciec ukryć się nie chcesz być stracony więc szukasz osłony ktoś wydał wyrok więc wciąż uciekasz chowasz się... Tam Twój schron, gdzie Twój dom"
Qvo

przez Magda-27 31 lip 2006, 09:46
Pewnie, że możesz. Tak się składa, że powstało nowe sub forum właśnie o depresji :)
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez Qvo 31 lip 2006, 17:57
To fajnie :D:D:D
Lece to nowe forum zobaczyć :D
Qvo

przez Michal78 31 lip 2006, 20:26
A ja mam wciąż dołki, biorę już 2 miesiące. Kilka dni trochę lepiej, potem kryzys. Może za mała dawka dla mnie, choć to 100. Ale ja i tak nie ważę 100kg :-). Chyba niedługo czeka mnie wizyta u lekarza.

Sortuj wg