WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Psychopharm 23 paź 2015, 08:15
Ja mam ale zaznaczam, że wenlę biorę 5 tygodni. Jak na razie nie widzę dużych różnic między jej działaniem na działaniem SSRI.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez marka 26 paź 2015, 11:36
od 1,5 tygodnia lekarz obnizył mi dawkę Velaxinu z 112,5 na 75 mg.,ze względu na ciągle podwyższające się ciśnienie i puls nie dający normalnie funkcjonowac.
Na początku było ok, ale od 2-3 dni mam koszmarny nastrój, zawroty głowy, brak apetytu,ból całego ciała. Myslałam ,że jakies przeziębienie mnie bierze, ale innych objawów przeziębieniowo grypowych brak. A mam takie spłycenie emocji ,że nawet rozpłakać sie nie za bardzo umiem.

przez Emil90 28 paź 2015, 17:27
ala1983 napisał(a):
Emil90 napisał(a):Witajcie i jak idzie wam leczenie wenlafaksyna ? ;)

Emilk, to ty???

Tak to ja ;)
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Emil90 28 paź 2015, 17:27
Vengence napisał(a):
ala1983 napisał(a):
Emil90 napisał(a):Witajcie i jak idzie wam leczenie wenlafaksyna ? ;)

Emilk, to ty???

To na bank Emilk, bo jest obserwowany tak jak ja! :mrgreen:

Zgadza się ;)
obserwowany

przez Emil90 28 paź 2015, 17:30
agusiaww napisał(a):To niezle nabroiliscie chłopaki :mrgreen:

Emil90, ja na razie mam przerwe od wenli, a u Ciebie jak tam?

Agus ja jestem teraz na 75mg,chciałem, całkowicie odstawić i zobaczyć jak będę funkcjonował bez,ale to było piekło i teraz jestem tylko na 75mg,niew jest najgorzej ataki pojawiają się ale żadko,da się przeżyć ;)
obserwowany

przez Emil90 28 paź 2015, 17:32
Ale zauważyłem że tutaj bardzo cicho się jakoś zrobiło ;) Nie ma takiej aktywności jak kiedyś jeszcze przed moim banem ;)
obserwowany

przez ala1983 28 paź 2015, 21:18
Emil90, Emil, nie szalej tak wiecej z tymi dawkami, po co masz jeszcze bardziej cierpiec na wlasne zyczenie? Jakby i bez tego bylo malo bolu :roll:
Fajnie, ze Ci sie mozg troche wyprostowal :great:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Psychopharm 29 paź 2015, 10:16
Ja od jutra wchodzę na 375 mg, mija 6 tyg. na wenli.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Vengence 29 paź 2015, 10:21
Psychopharm napisał(a):Ja od jutra wchodzę na 375 mg, mija 6 tyg. na wenli.
I co czujesz się jak na ssri??
Ja jedyna różnicę jaką zauważyłęm miedzy wenla a ssri, nie było aż takiego dużego zamulenie, wenla działała na mnie średnio, zdarzały się jakieś tam lepsze dni, ale niewiele tego było.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 29 paź 2015, 11:16
Tak, czuje się jak na SSRI, chociaż do siły paro wenli daleko, czuję to. Do tego ta cholerna noradrenalina, ja mam jej za dużo, nie za mało. Podbijanie jednego z hormonów stresu nie dla każdego jest dobre, tym bardziej, że w wielu depresjach wykazuje się nadmiar noradrenaliny a nie niedobór.

przez Vengence 29 paź 2015, 11:18
Psychopharm napisał(a):Tak, czuje się jak na SSRI, chociaż do siły paro wenli daleko, czuję to. Do tego ta cholerna noradrenalina, ja mam jej za dużo, nie za mało. Podbijanie jednego z hormonów stresu nie dla każdego jest dobre, tym bardziej, że w wielu depresjach wykazuje się nadmiar noradrenaliny a nie niedobór.

Paro jest silne bez kitu, ale zamula dość mocno, co z tego, że znikną złe myśli, objawy somatyczne, jak żyć i tak się nie chce, przynajmniej ja tak mam.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 29 paź 2015, 11:57
Trzeba się mocno motywować, ale da się :)

przez agusiaww 30 paź 2015, 04:40
Emil90 napisał(a):Ale zauważyłem że tutaj bardzo cicho się jakoś zrobiło ;) Nie ma takiej aktywności jak kiedyś jeszcze przed moim banem ;)
kazdy poszedł w swoja strone, jednym sie tak poprawiło ze wchodzic nie musza, a inni sobie jakos radza, a trzeci sie kłoca i sa obserwowani 8) :lol: :P Emil90, siedz na 75 jak w miare jest po tym ok, leki to nie koniec swiata...a jak ataki rzadko to tylko sie cieszyc :great:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Pablo5HT1 30 paź 2015, 05:30
Vengence napisał(a):
Psychopharm napisał(a):Tak, czuje się jak na SSRI, chociaż do siły paro wenli daleko, czuję to. Do tego ta cholerna noradrenalina, ja mam jej za dużo, nie za mało. Podbijanie jednego z hormonów stresu nie dla każdego jest dobre, tym bardziej, że w wielu depresjach wykazuje się nadmiar noradrenaliny a nie niedobór.

Paro jest silne bez kitu, ale zamula dość mocno, co z tego, że znikną złe myśli, objawy somatyczne, jak żyć i tak się nie chce, przynajmniej ja tak mam.

Wenla i citalopram są silniejsze serotoninowo od paro. A esci prawdopodobnie jeszcze bardziej zamula przez duże ratio ser do noradrenaliny, zbyt duże moim zdaniem.

-- 30 paź 2015, 04:30 --

Pablo5HT1 napisał(a):
Vengence napisał(a):

Wenla i citalopram są silniejsze serotoninowo od paro. A esci prawdopodobnie jeszcze bardziej zamula przez duże ratio ser do noradrenaliny, zbyt duże moim zdaniem.
dlatego prawdopodobnie dopiero duze dawki wenli mają to ratio bardziej sensowne.

Sortuj wg