WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Psychopharm 20 paź 2015, 13:11
W miarę dobrze, dawno nie brałem leków serotoninowych więc jej działanie przyjąłem z ulgą, mam mniejszy lęk i zmniejszył się mój ZOK. Działanie nie różni się zasadniczo od SSRI które brałem, na 300 mg jestem od 4 dni, wcześniej 150 brałem przez 4 tyg. Na 300 dojadę do 8 tyg. i dodam buspiron. Uboków ma wenla więcej niż SSRI, suchość w ustach, ciągłe parcie na pęcherz, większa potliwość i przyspieszona akcja serca.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez agusiaww 20 paź 2015, 13:43
agnes89 napisał(a):Biorę Faxolet ER od wiosny, ale teraz we wrześniu miałam zwiększoną dawkę do 150 mg/dobę. Na początku zwiększenia dawki miałam stany lękowe, nie mogłam usiedzieć w miejscu. Teraz dołączyły się koszmarne zaparcia. Musiałam zmienić dietę i włączyć specjalne syropy. Natomiast działanie antydepresyjne Wenlafaksyny jest świetne, bo dzięki niemu mam siłę wstać z łóżka, zebrać się na zajęcia czy do sklepu. W tym tygodniu idę na kontrolę do psychiatry, zobaczymy co on powie na ten temat. Poza tym, mam problemy ze snem i na wieczór biorę 45 mg Mirtazapiny, tylko po niej jestem w stanie usnąć. Bez tego leku nie śpię całą noc.
Edit: Jeśli chodzi o inne skutki uboczne, to poza tymi zaparciami, mam czasami strasznie nerwowe dni, byle głupota potrafi mnie wyprowadzić z równowagi. Denerwują mnie ludzie na ulicy, w sklepie, mam ochotę im przywalić :bezradny:

tez po wenli nie spałam, miałam lek nasenny, poniewaz wenla pobudza. Ciekawe czy lekarz Ci zwiekszy nasenny a zmiejszy wenle.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez agnes89 20 paź 2015, 17:41
Psychopharm napisał(a):To efekt mirtazapiny, miałem to samo.

Po mirtazapinie włączała Ci się agresja?
Dla mnie mirtazapina to idealny lek nasenny. Brałam kiedyś zolpidem, ale po nim nie mogłam rano się dobudzić. Na mirtazapinie szybko usypiam, śpię mocnym snem i rano budzę się wypoczęta. No i oczywiście nie śnią mi się koszmary, które są u mnie pierwszym objawem pogorszenia stanu psychicznego.

Psychopharm napisał(a):W miarę dobrze, dawno nie brałem leków serotoninowych więc jej działanie przyjąłem z ulgą, mam mniejszy lęk i zmniejszył się mój ZOK. Działanie nie różni się zasadniczo od SSRI które brałem, na 300 mg jestem od 4 dni, wcześniej 150 brałem przez 4 tyg. Na 300 dojadę do 8 tyg. i dodam buspiron. Uboków ma wenla więcej niż SSRI, suchość w ustach, ciągłe parcie na pęcherz, większa potliwość i przyspieszona akcja serca.

Ja też bardzo się pocę. Pomimo tego, że jest zimno, przejdę kilkadziesiąt metrów i już jestem mokra.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gw3n 20 paź 2015, 20:33
agnes89 napisał(a):Ja też bardzo się pocę. Pomimo tego, że jest zimno, przejdę kilkadziesiąt metrów i już jestem mokra.

mam tak samo. do pozostałych skutków ubocznych się przyzwyczaiłam (albo odeszły?), ale to mnie okropnie męczy

przez agnes89 20 paź 2015, 23:27
gw3n napisał(a):
agnes89 napisał(a):Ja też bardzo się pocę. Pomimo tego, że jest zimno, przejdę kilkadziesiąt metrów i już jestem mokra.

mam tak samo. do pozostałych skutków ubocznych się przyzwyczaiłam (albo odeszły?), ale to mnie okropnie męczy

Mi stany lękowe ustąpiły, ale najbardziej dokuczają zaparcia :roll: to pocenie trochę też.
Na pewno ogromnym plusem wenlafaksyny jest to, że już nie chce mi się tak bardzo spać. Wręcz rzadko piję kawę. Natomiast miesiąc temu bez kawy czy energetyka byłam trupem. A na zajęciach o 8 rano leciała mi głowa. Niestety ta senność była jeszcze podbita lekami przeciwpadaczkowymi, które biorę w sporych dawkach.

przez Emil90 20 paź 2015, 23:58
Witajcie i jak idzie wam leczenie wenlafaksyna ? ;)
obserwowany

przez Psychopharm 21 paź 2015, 08:43
agnes89 tak, brałem mirtazapinę wielokrotnie i zawsze zwiększała moją agresję i drażliwość, o byle pierdołę potrafiłem się wkurzyć.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez agnes89 21 paź 2015, 14:42
Psychopharm napisał(a):agnes89 tak, brałem mirtazapinę wielokrotnie i zawsze zwiększała moją agresję i drażliwość, o byle pierdołę potrafiłem się wkurzyć.

A brałeś może mianseryne? Ona też ma działanie nasenne i to trochę podobny lek.
U mnie agresja i nerwowość obudziła się nawet po tabletkach antykoncepcyjnych, a mirtazapina jeszcze to podbiła.

przez ala1983 21 paź 2015, 22:15
Emil90 napisał(a):Witajcie i jak idzie wam leczenie wenlafaksyna ? ;)

Emilk, to ty???
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Psychopharm 22 paź 2015, 08:28
agnes89 brałem mianserynę ale to lek który działał na mnie gorzej jeśli chodzi o depresję i lęki niż mirtazapina.

przez Vengence 22 paź 2015, 09:08
ala1983 napisał(a):

Emilk, to ty???

To na bank Emilk, bo jest obserwowany tak jak ja! :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Lord Kapucyn 22 paź 2015, 10:59
Vengence napisał(a):
ala1983 napisał(a):

Emilk, to ty???

To na bank Emilk, bo jest obserwowany tak jak ja! :mrgreen:

Yup, pani admin wprowadziła tydzień łaski dla wracających z psycho-emigracji. :mrgreen:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez agusiaww 22 paź 2015, 12:26
To niezle nabroiliscie chłopaki :mrgreen:

Emil90, ja na razie mam przerwe od wenli, a u Ciebie jak tam?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez bmwfan 22 paź 2015, 23:09
ktoś ma porównanie wenlafaksyny do escitalopramu? w zasadzie może być porównanie wenli do dowolnego SSRI. Lekarka mi to proponuje, bo esci nie działa u mnie jakoś bardzo zauważalnie, ale to ewentualnie za 4 tygodnie

Sortuj wg