WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez deoodeoo 30 wrz 2015, 19:55
wale wenle 150 i nie mam skutkow do tego 150 anafranka itd

przez Niecierpliwy30 02 paź 2015, 21:26
Jestem po wizycie u lekarza. Decyzja nastepujaca. Schodze z wenli. Pierwszy tydzien z 225mg do 150. Drugi 75mg. Czyli mam zejsc z 225mg do zera w ciagu 2 tygodni.Troche ostro. Moze dam rade. Ketrel zostaje na noc czyli 5omg a zamiast wenli przepisal Valdoxan 25mg na noc. Za 2 tyg. wizyta i zobaczymy co dalej. Jakies opinie?

przez Pablo5HT1 02 paź 2015, 22:26
Niecierpliwy30 napisał(a):Jestem po wizycie u lekarza. Decyzja nastepujaca. Schodze z wenli. Pierwszy tydzien z 225mg do 150. Drugi 75mg. Czyli mam zejsc z 225mg do zera w ciagu 2 tygodni.Troche ostro. Moze dam rade. Ketrel zostaje na noc czyli 5omg a zamiast wenli przepisal Valdoxan 25mg na noc. Za 2 tyg. wizyta i zobaczymy co dalej. Jakies opinie?

Nie chce ci sugerować ale Valdoxan to taki szit , że.... moim zdaniem. Bardziej rozreklamowanego gó... nie widziałem, no moze oprócz Brintellixu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez click88 02 paź 2015, 22:56
Powiedzccie mi czy tyjecie od wenlafaksyny i jak u was z apetytem i na jakich dawkach?

przez agusiaww 03 paź 2015, 08:59
click88, u mnie nie było tycia, apetyty z zerowego zrobił sie normalny.

Niecierpliwy30, zalezy jak bedziesz odczuwał odstawienie wenli. Niby wiekszosc narzeka ja zeszłam w 2 tyg. tez do zera bez ubokow.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Psychopharm 03 paź 2015, 14:13
Niecierpliwy30 też uważam że valdoxan to szit jakich mało, ale jak Ci przepisał to bierz. Czasami zdarza się, że akurat takie g... pomoże...
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez szaraczek 03 paź 2015, 22:43
Niecierpliwy30, Wydaje mi się, że odstawienie wenlafaksyny jest najgorsze jedynie wówczas - kiedy lek zaskoczył, działa. Jeśli u Ciebie nie ma żadnego odczuwalnego działania leku to chyba nie będzie aż tak źle z tym odstawianiem ;) Bynajmniej ja tak miałem. Podczas pierwszej kuracji wenlafaksyną kiedy ewidentnie działała odstawienie to był horror. A w czasie drugiej kuracji kiedy nie działała to zupełnie nic się nie działo przy odstawianiu. Ale gwarancji Tobie nie dam, że tak samo będzie w Twoim przypadku.
Odnośnie Valdoxanu. Słyszałem, że jest on dosyć kosztownym lekiem. I tak jak piszą tutaj ludzie - niekoniecznie idzie to w parze ze skutecznością, choć pamiętam, że niejaki Zbychu piszący posty na tym forum zachwalał Valdoxan w swoim działaniu na Niego.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Niecierpliwy30 03 paź 2015, 23:06
Dzieki za odpowiedzi. Dzisiaj druga noc na valdoxanie. Zobaczymy jak ten lek na mnie zadziala. Bede was informowal jak schodzenie z wenli przebiega i jak valdoxan dziala ale to w dziale valdoxanu... Dzieki...

przez inez3 04 paź 2015, 08:43
inez3 napisał(a):Normalnie jak już nie masakruje forum moim złym samopoczuciem to tu cisza jak makiem zasiał ;).

:-)
ale Cie dawno nie widziałam tu ;-)
jak Cię nie ma tzn ,ze jest dobrze .
U mnie średnio raz lepiej raz gorzej, ale nie ma stabizacji , często mam jakieś zawroty głowy,kiepskie samopoczucie , nie wiem czy to za mała dawka ( pozostałam przy 112,5 mg + 2/3 trittico ) .
Wizyte u lekarza mam dopiero w październiku , ale chce sie umówic w tym tygodniu bo sie męcze
pozdrawiam :-)[/quote]

marka, tak, u mnie wszystko dobrze. Czuje sie zupełnie normalnie, nie ma we mnie żadnych objawów lęku. Pracuje też na terapii, ale wciąż daleka droga.

Co do początku działania wenli. Były wzloty i upadki, raz lepiej raz gorzej. Zaczęłam ją brać w ostatnich dniach maja, najpierw 37,5 - zero poprawy, potem 75 mg - też kiepsko, w końcu lekarz zalecił 150 i wtedy ruszyło. Normalnie zaczęłam się czuć na początku sierpnia czyli po 2 miechach. Myślę, że byłoby lepiej gdybym szybciej weszła na wyższą dawkę, ale kiedyś już brałam wenlę i to jakąś niską dawkę u wydawało mi się, że będzie ok. Lekarz twierdzi, że 150 przy lękach to optymalna dawka, a nawet niezbyt dużo. Ja jestem "niskodawkowcem" i zawsze na mnie niskie dawki działały, ale widocznie nie tym razem.

Wszystkie skutki uboczne przeszły, poza poceniem w nocy - może mniej się pocę, ale nadal ten skutek występuje.

Co do senności - czasem chce mi się spać, ale nie jakoś tragicznie. Nie biorę też już trittico na sen - sama odstawiłam na co lekarz pozwolił. Najpierw zmniejszyłem do 1/3, potem raz wzięłam, raz nie wzięłam aż w końcu przestałam.

Mi wenla pomaga drugi raz i jestem bardzo happy z tego powodu.

Trzymam za Was wszystkich kciuki :).

przez szaraczek 04 paź 2015, 12:15
inez3, Powinnaś odetchnąć z ulgą i cieszyć się, że wenlafaksyna zaskoczyła u Ciebie za drugim razem :smile: Ja niestety nie miałem tego szczęścia dlatego teraz trzymam się sertraliny bo ta działa na mnie też dobrze. Mogę wiedzieć pod jaką nazwą leku zażywasz wenlafaksynę?

Wenlafaksyna 225 mg

przez inez3 05 paź 2015, 18:24
szaraczek napisał(a):inez3, Powinnaś odetchnąć z ulgą i cieszyć się, że wenlafaksyna zaskoczyła u Ciebie za drugim razem :smile: Ja niestety nie miałem tego szczęścia dlatego teraz trzymam się sertraliny bo ta działa na mnie też dobrze. Mogę wiedzieć pod jaką nazwą leku zażywasz wenlafaksynę?

Effectin czyli oryginał.

Na mnie jak do tej pory każdy lek działał - sertra, esci i wenla. Jestem takim dziwnym przypadkiem (na szczęście).

przez szaraczek 05 paź 2015, 22:29
inez3, Ale wróciłaś do wenli. Więc ona działa na Ciebie najlepiej spośród tych trzech? Napiszesz też czym różniło się od siebie działanie w/w antydepresantów? Czy wenlafaksyna działa u Ciebie przeciwlękowo lepiej od sertraliny?

Wenlafaksyna 225 mg

przez nonii 07 paź 2015, 13:36
Witajcie!
Czytam forum juz dlugo ale zaczelam brac Faxigen XL 37,5 dopiero od dzis rana. Nie mam narazie zadnych ubocznych-nie wiem czy to zle czy dobrze?!
Na wiekszosc z tego co czytam to dziala wenla od pierwszych dni.

-- 07 paź 2015, 12:38 --

przechodzilam z sertraliny(Asentra) wlasnie na wenle.

przez Psychopharm 08 paź 2015, 09:24
Działa? Masz na myśli, że daje jakieś uboki od pierwszych dawek, bo działanie terapeutyczne nie pojawia się tak szybko (a już na pewno nie u większości). 37,5 mg to mała dawka więc możesz nie odczuwać uboków.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Sortuj wg