WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Niecierpliwy30 25 wrz 2015, 22:04
Tak probowalem wrocic do citalopramu ale juz nie zadzialal. Byl tez escitalopram. Pożniej wenlafaksyna ale tylko przez miesiac. Po tym anafranil dosc dlugo i tez bez skutkow. Po tym zmiana na lekarza ktory kiedys mi pomogl. I on zadecydowal ze mam wrocic do wenli i ja brac ale dluzej niz miesiac. A dodatkowo do wenli dal ten ketrel. Doraznie dal mi tez clonazepam. Nawet ten klon szalu nie robi. Ale lepiej mi sie spi. Nie wiem ale mam taki film ze przez te nagle odstawienie moj mozg doznal jakiegos szoku i jest zblokowany....

przez szaraczek 26 wrz 2015, 15:24
Niecierpliwy30, Wiem co masz na myśli z tym zblokowaniem. Sam tak miałem bardzo długo po nagłym odstawieniu wenlafaksyny. W sumie trwało to przez jakieś 3-4 lata. Dopiero wiosną tego roku kiedy zacząłem kurację sertraliną znowu wreszcie zaczynam się czuć jak człowiek. I co najśmieszniejsze w tym wszystkim to to, że po niepowodzeniu kuracji paroksetyną (którą wielu uważa za najsilniejszy SSRI na lęki) nie wierzyłem w to, że sertralina mi coś pomoże. Jednak zaufałem lekarzowi i teraz wiem, że bardzo dobrze zrobiłem :smile: Tak więc ja zostaję przy sertralinie. Swoją drogą my nie jesteśmy pierwszymi przypadkami osób na które dany antydepresant w czasie kolejnej kuracji nim, nie zadziałał. Czytałem już inne podobne historie, chyba nawet na tym forum. To dość ciekawe. I to chyba nie jest kwestia tego, że podczas pierwszej kuracji danym lekiem przerwaliśmy ją z dnia na dzień. Niektóre osoby schodziły stopniowo z leku a po jakimś czasie kiedy do niego wracały, również nie poskutkował albo działał już zupełnie inaczej niż przedtem. Pytałem kiedyś lekarza czy nagłe odstawienie wenlafaksyny mogło spowodować jakieś nieodwracalne zmiany w mózgu. Twierdził, że nie. Objawy odstawienne trwają zazwyczaj maksymalnie przez kilka tygodni, a ja wtedy miałem wrażenie jakby w ogóle się nie kończyły więc przyjąłem wreszcie do wiadomości, że to był po prostu natychmiastowy nawrót nerwicy i depresji w takiej sile - jakiej nigdy się nie spodziewałem. Zresztą do nikogo nie powinienem był mieć wtedy pretensji. No jedynie do siebie. Bo przecież lekarz ostrzegał mnie żeby samemu nie próbować odstawiać wenlafaksyny. Gdybym wiedział co mnie po tym czeka to za nic w życiu bym tego nie zrobił. Niestety stało się i płaciłem za to dużą cenę przez długi okres czasu. Teraz kiedy wreszcie stanąłem ponownie na nogi nie zamierzam już samodzielnie redukować dawki leku. Wiem czym to może grozić. Jak widać człowiek uczy się na własnych błędach.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Niecierpliwy30 26 wrz 2015, 22:20
Szaraczek Mega dzieki za pomoc. Jak mam wegetowac przez nastepne kilka lat to na sama mysl nie chce mi sie zyc.... Mam nadzieje ze u mnie potrwa to krucej. A probowales trazodon do wenli. Albo jakis inny mix ale z wenla?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 27 wrz 2015, 22:53
Niecierpliwy30, Żaden kłopot. Wenlafaksynę brałem samą - tak jak i każdy inny lek. Jedynie na samym początku kuracji sertraliną brałem przez jakiś czas bardzo małą dawkę Doxepinu, ale później nie było już potrzeby i teraz już od dłuższego czasu jestem na samej sertralinie.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Psychopharm 28 wrz 2015, 11:40
Biorę wenlę od niecałych 2 tyg, wcześniej brałem różne SSRI, w tym paroksetynę ale żaden nie powodował takiej senności w ciągu dnia. Miał ktoś coś takiego na wenli?
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Siarlek 28 wrz 2015, 19:19
Brałem wenle na lęk uogólniony przez 6 miesięcy. Nic nie pomógł, było tylko gorzej. Lęk był większy. Dodatkowo bezsenność i ogólne złe samopoczucie. Nie wiem jak wytrzymałem pół roku.
W ogóle spotkałem się z takimi opiniami, że lek trzeba brać pół roku żeby pomógł na nerwice i muszę powiedzieć, że to bzdura! Ja brałem 6 miesięcy wenle i niec, paro4 miesiące i nic, a potem esci 3 miesiące. Żadne badania kontrolne nie trwają 6 miesięcy więc jak stwierdzić skuteczność leku po pół roku. Zazwyczaj ocena wg. skali Ham określa się po 8 tygodniach, rozumiem, że można czekać 3 miesiące - to się wydaje racjonalne, ja nawet czekam 4 miesiące, ale pół roku to bzdura jak ktoś tak będzie pisać proszę się tym nie kierować!
Poza tym porawa ma być znacząca. Ja biorąc SSRI byłem zbyt toleranyjny wobec tych leków. Szukałem subtelnych zmian i mówiłem sobie, a to jeszcze poczekam a to, a tamto. Teraz wiem, że to był błąd trzeba być bardziej bezwzględnym wobec leków. Jeżeli po 12 tygodniach nie ma znaczącej poprawy to fru z lekiem. 4 -5 pkt. w skali Hamiltona przy nerwicy ugólnionej to placebo. Różnica na poziomi >12 to poprawa.

przez Niecierpliwy30 29 wrz 2015, 01:14
Sennosc po Wenli? To dosc dziwne zjawisko. Przewaznie wenla pobudza. Siarlek zgadzam sie z toba, 6 miesiecy to juz jest chyba lekka przesada. 4 miesiace to jest ogrom czasu. Ja jestem juz prawie 2 miesiace na wenli i mam juz kompletnie dosyc tego zycia. Ale chodzi pogloska ze wenla bardzo powoli sie rozkreca. Wiec cos w tym musi byc.... Jedna wielka loteria z tymi lekami....

przez Pablo5HT1 29 wrz 2015, 04:03
Niecierpliwy30 napisał(a):Sennosc po Wenli? To dosc dziwne zjawisko. Przewaznie wenla pobudza. Siarlek zgadzam sie z toba, 6 miesiecy to juz jest chyba lekka przesada. 4 miesiace to jest ogrom czasu. Ja jestem juz prawie 2 miesiace na wenli i mam juz kompletnie dosyc tego zycia. Ale chodzi pogloska ze wenla bardzo powoli sie rozkreca. Wiec cos w tym musi byc.... Jedna wielka loteria z tymi lekami....

Nieprawda, wenla część pacjentów pobudza a druga grupa ma tak, że są po niej zmuleni i może działać sedatywnie. Duże dawki amfy też zmulają, wszystko zalezne od idywidualnych różnic metabolicznych.

-- 29 wrz 2015, 03:05 --

Pablo5HT1 napisał(a):
Niecierpliwy30 napisał(a):Sennosc po Wenli? To dosc dziwne zjawisko. Przewaznie wenla pobudza. Siarlek zgadzam sie z toba, 6 miesiecy to juz jest chyba lekka przesada. 4 miesiace to jest ogrom czasu. Ja jestem juz prawie 2 miesiace na wenli i mam juz kompletnie dosyc tego zycia. Ale chodzi pogloska ze wenla bardzo powoli sie rozkreca. Wiec cos w tym musi byc.... Jedna wielka loteria z tymi lekami....

Nieprawda, wenla część pacjentów pobudza a druga grupa ma tak, że są po niej zmuleni i może działać sedatywnie. Duże dawki amfy też zmulają, wszystko zalezne od idywidualnych różnic metabolicznych.

Co do rozkręcania wenli, to tez nieprawda. Może i się rozkręca wolno ale zaczyna działać antydepresyjnie już w 4 tygodniu, jeśli działa tak jak powinna.

przez Psychopharm 29 wrz 2015, 08:10
Ja już nie czekam dłużej niż 8 tyg., wcześniej sprawdzałem leki po 12 tyg. i g... to dawało, jak lek ma zadziałać to zadziała w ciągu 8 tyg. a przynajmniej da oznaki, że poprawa będzie.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Dominik_wot 29 wrz 2015, 09:13
zastanawia mnie Efevelon SR kiedyś lekarz mi to proponował ale zmienił zdanie i wpadł na genialny pomysł 2 x ssri serta + esci :( ...

myślę że może go by na to namówić ??? tylko te "brian zapy" mnie przerażają :shock:

przez marka 29 wrz 2015, 12:56
Psychopharm napisał(a):Biorę wenlę od niecałych 2 tyg, wcześniej brałem różne SSRI, w tym paroksetynę ale żaden nie powodował takiej senności w ciągu dnia. Miał ktoś coś takiego na wenli?

Na mnie tez niestety tak działa... senność w ciagu dnia , ziewanie .....a nocka ..... gdyby nie Trittico to byłoby kiepsko.

-- 29 wrz 2015, 12:58 --

Psychopharm napisał(a):Ja już nie czekam dłużej niż 8 tyg., wcześniej sprawdzałem leki po 12 tyg. i g... to dawało, jak lek ma zadziałać to zadziała w ciągu 8 tyg. a przynajmniej da oznaki, że poprawa będzie.

No a na mnie zadziałał po 4-6 tygodniach ,:było zdecydowanie lepiej ....a teraz jest juz klapa, raz lepiej raz gorzej a najczęściej nijak.... brak powera

-- 29 wrz 2015, 13:02 --

inez3 napisał(a):Normalnie jak już nie masakruje forum moim złym samopoczuciem to tu cisza jak makiem zasiał ;).

:-)
ale Cie dawno nie widziałam tu ;-)
jak Cię nie ma tzn ,ze jest dobrze .
U mnie średnio raz lepiej raz gorzej, ale nie ma stabizacji , często mam jakieś zawroty głowy,kiepskie samopoczucie , nie wiem czy to za mała dawka ( pozostałam przy 112,5 mg + 2/3 trittico ) .
Wizyte u lekarza mam dopiero w październiku , ale chce sie umówic w tym tygodniu bo sie męcze
pozdrawiam :-)

przez Psychopharm 30 wrz 2015, 08:58
Jak na razie dla mnie nie ma żadnej różnicy w działaniu między SSRI a wenlą poza tym, że wenla ma więcej uboków.

przez deoodeoo 30 wrz 2015, 15:44
wale wenle 150 anafrqanik 150 mirta 30 miansa 60 kweta 50 rano noc doby miks ?

przez Pablo5HT1 30 wrz 2015, 19:44
Z mojego odczucia to wenla zaczyna działać około 23-26 dnia po rozpoczęciu niezależnie od dawki.

Sortuj wg