WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Pablo5HT1 13 wrz 2015, 23:04
jetodik napisał(a):co jest lepsze na lęki i nerwice, 5ht1 i dziurawiec oba w końskich dawkach, czy wenla i olanzapina?

Jakie 5HT1? Dziurawiec słaby jest. Wenla plus olanzapina masz na myśli?

przez jetodik 13 wrz 2015, 23:05
5htp miało być.

-- 13 wrz 2015, 22:06 --

Pablo5HT1, tak wenla plus mała dawka olanzy.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Pablo5HT1 13 wrz 2015, 23:09
jetodik napisał(a):5htp miało być.

-- 13 wrz 2015, 22:06 --

Pablo5HT1, tak wenla plus mała dawka olanzy.

No nie porównuj takich silnych leków jak wenla plus olanz do suplementów.
Teoria mówi: lęki - fluvoksamina, paroksetyna, wenlafaxyna. Olanzapina jako dodatek moze byc w małej dawce do wenalfaxyny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 13 wrz 2015, 23:11
okej dzięki za info, to chyba jednak zostawie ten zestaw, bo chciałem odstawić na rzecz suplementów, choć jeszcze to rozważe.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Pablo5HT1 13 wrz 2015, 23:14
jetodik
Na twoim miejscu dołączyłbym buspiron a nie olanzapinę. Buspiron jako dodatek do wenli może poprawić jej działanie.

przez magda_88 13 wrz 2015, 23:37
Pablo5HT1 napisał(a):
magda_88 napisał(a):
liptint napisał(a):225mg rany końska dawka.
Biorę wenlę(75mg) z ketrelem (400mg).

mnie sie własnie to 225 mg też tak jawi jako końska dawka i dlatego się boje na nią wejść , narazie biorę 150 mg + 37,5 mg od 4 dni, nie czuje poprawy. Zastanawiam sie ile mozna czekac. Jakos nie czuje takiego super kopniaka na tych lekach jak po paroksetynie... a biore ten lek juz 2 lata...

Druga sprawa jest taka ze jak czytam wpisy to mam wrazenie ze leczenie polega na tym ze leki w pewnym momencie nie dzialaja i trzeba zwiekszac dawki, a to takie bledne kolo... :(

JAk możesz czuć działanie wenalfaksyny zaledwie po 4 dniach od zwiększenia dawki , orgaanizm musi się wysycić a to trwa ładnych parę dni czasem do dwóch tygodni, to raz; dwa, nie dziwota, ze wenla nie działa, masz jej działanie "przykryte" dużą dawką kwetiapiny. Nie wiem co za konował Ci to przepisał, ale wiem, ze kwetiapina to stabilizator antymaniakalny więc musi zbijać działanie antydepresyjne wenlafaksyny, stąd nie pokazuje ona swojej mocy.

kwetiapiny? ja biorę sam Velaxin 150 mg wieczorem i 37,5 mg rano ... czy o to Ci chodziło?

przez Niecierpliwy30 14 wrz 2015, 00:00
Jetodik lepiej to rozwaz. Ja przerabialem suplementy i moim zdaniem jesli masz depresje to ci one nie pomogą.Bylem tak zaciekawiony witaminami i suplementami ze postanowilem zucic leki na rzecz suplementow, i do teraz placze od okolo 5 miesiecy. Bo leki ktore wczesniej dzialaly teraz juz nie chca zaskoczyc. Suplementy do dzisiaj stoja na polce i jak je widze to mnie mdli. Odzywiaj sie zdrowo i bedzie ok. Tyle kasy wydalem na to g....

przez jetodik 14 wrz 2015, 00:14
Niecierpliwy30, no przyznam, że mnie zniechęciłeś.

przez Niecierpliwy30 14 wrz 2015, 00:31
Bawilem się w to przed tobą. To bylo moim marzeniem. Byc zdrowym bez lekow. Niech tylko znajde lek ktory mi przywroci zycie. Nie odstawie za cholere. Wiem ze firmy zarabiaja ogromne pieniadze na lekach i wiem wiele innych zeczy ale mam to gdzies. Jak jakies tabletki sprawiaja ze jestem normalny to nic wiecej mnie nie interesuje. Ale wiem jedno za cholere nie pomogly mi suplementy....

-- 14 wrz 2015, 00:32 --

Bawilem się w to przed tobą. To bylo moim marzeniem. Byc zdrowym bez lekow. Niech tylko znajde lek ktory mi przywroci zycie. Nie odstawie za cholere. Wiem ze firmy zarabiaja ogromne pieniadze na lekach i wiem wiele innych zeczy ale mam to gdzies. Jak jakies tabletki sprawiaja ze jestem normalny to nic wiecej mnie nie interesuje. Ale wiem jedno za cholere nie pomogly mi suplementy....

-- 14 wrz 2015, 00:33 --

przez szaraczek 14 wrz 2015, 21:32
Niecierpliwy30, Biorę samą sertralinę - od ponad pół roku. Zaskoczyła po niecałym miesiącu od rozpoczęcia kuracji.

-- 14 wrz 2015, 20:39 --

Pablo5HT1, Na szczęście to tylko teoria. U mnie teoretycznie silna przeciwlękowo paroksetyna zupełnie się nie sprawdziła, a sertralina przeciwlękowo działa u mnie bardzo dobrze. Ponadto sertralina jest jeszcze dobrym lekiem jeśli komuś dokucza silne ciągłe uczucie niepokoju. U mnie doskonale sobie z tym poradziła. A co do buspironu - co prawda nie jest to benzodiazepina, ale słyszałem, że może uzależniać poprzez wpływ na jakieś tam receptory. Ja osobiście jestem zwolennikiem monoterapii i nie przepadam za jakimikolwiek połączeniami leków. Kiedyś sama wenlafaksyna a teraz sama sertralina w zupełności wystarczają u mnie żeby pozbyć się lęków.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Pablo5HT1 15 wrz 2015, 19:00
szaraczek napisał(a):Niecierpliwy30, Biorę samą sertralinę - od ponad pół roku. Zaskoczyła po niecałym miesiącu od rozpoczęcia kuracji.

-- 14 wrz 2015, 20:39 --

Pablo5HT1, Na szczęście to tylko teoria. U mnie teoretycznie silna przeciwlękowo paroksetyna zupełnie się nie sprawdziła, a sertralina przeciwlękowo działa u mnie bardzo dobrze. Ponadto sertralina jest jeszcze dobrym lekiem jeśli komuś dokucza silne ciągłe uczucie niepokoju. U mnie doskonale sobie z tym poradziła. A co do buspironu - co prawda nie jest to benzodiazepina, ale słyszałem, że może uzależniać poprzez wpływ na jakieś tam receptory. Ja osobiście jestem zwolennikiem monoterapii i nie przepadam za jakimikolwiek połączeniami leków. Kiedyś sama wenlafaksyna a teraz sama sertralina w zupełności wystarczają u mnie żeby pozbyć się lęków.

Każdy leczy się indywidualnie. Sertralina mówisz? Ona dobrze wypada gdy lęk jest nerwicowy, jakos nie przekonuje mnie jednak ten lek na deprechę z lękiem.

przez Niecierpliwy30 15 wrz 2015, 19:17
Moim najwiekszym problemem jest depresja, fobia spoleczna, napiecie, niepokoj, niemozliwosc prowadzenia rozmow z ludzmi bo poprostu zapiera mi dech w piersiach.Czuje jakies dzialanie wenli ale nic mi nie sprawia przyjemnosci nie mam motywacji do dzialania. Stoje w miejscu. Wszystko mi sprawia trudnosc i mnie drazni. W pracy robie swoje i ide do domu do lozka z laptopem. Swiat dla mnie nie istnieje. Pracuje bo nie chce zeby ktos sie dowiedzial ze jest ze mna cos nie tak. Nawet kobiety mnie nie interesuja tak jak wtedy gdy bylem zdrowy. Nie chodzi o sex. Jedzenie nie smakuje. Muzyka nie wchodzi. Jazda samochodem nie sprawia przyjemnosci.Kiedy ta wenla zadziala. Co robic koledzy i kolezanki. Mysle o trazodonie do wenli. Albo zmienic na sertraline tj. koledze pomogła. Albo buspiron. Jakies propozycje? Mam cale pudeleczko klona...

-- 15 wrz 2015, 19:19 --

Nie mam lękow naszczescie. Wlasnie sertralina na depreche?

przez liptint 15 wrz 2015, 21:19
zauważam, że po wenli mam zaniki pamięci.

przez szaraczek 16 wrz 2015, 09:25
Niecierpliwy30, Każdy antydepresant z założenia jest na depresję, a więc i sertralina ;) Natomiast co do zrezygnowania z wenlafaksyny. Może to jeszcze za wcześnie na to? Mnie kiedyś wenlafaksyna wyciągnęła z bardzo głębokiej depresji i nerwicy. Czekałem bardzo długo aż zaskoczy, ale opłacało się. Niestety wtedy po jakimś czasie odstawiłem ją samowolnie i choroba uderzyła z dużo większym nasileniem niż miało to miejsce przed leczeniem. A co ma Ci dać ten Trazodon albo buspiron? Jeśli cierpisz "tylko" na depresję i nerwicę to kiedy sama wenlafaksyna zaskoczy - zapomnisz o tych chorobach. Bynajmniej tak było u mnie. Daj czas temu lekowi bo później możesz mieć wyrzuty sumienia, że być może mogłeś jeszcze wstrzymać się z odstawieniem. Wenlafaksyna jest uznanym, skutecznym lekiem. Najlepiej byłoby porozmawiać ze swoim lekarzem.
Pablo5HT1, Widzisz. Co osoba, to inne doświadczenie z danym lekiem :smile: Nie wiem czym różni się lęk nerwicowy od tego w depresji. Dla mnie lęk to lęk i ważne, że sertralina (a kiedyś wenlafaksyna) pomaga mi na niego. Leczę się z nerwicy i depresji.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg