WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez crayzyalexxx 11 wrz 2015, 22:28
A u mnie od jakiegoś czasu znów źle. Deprecha wraca. A dzis zaczely sie znów te prądy w glowie, takie kopnięcia. Ponoc to brain zapy tyle, ze je sie ma przy odstawieniu wenli. A ja je mam na wenli jak dawka przestaje działać. O co tu chodzi ???? Czy organizm potrzebuje wiecej ? Nie chce brać 300.
Te kopnięcia mialam na 150 jak bylo źle. W lutym weszlam na dawke 225 i od kwietnia bylo dobrze, deprecha sobie poszla aż do teraz. Znów wraca i znów mam kopnięcia w glowie. Co robić czy ktoś tak mial ???
W życiu piękne są tylko chwile

przez Niecierpliwy30 11 wrz 2015, 22:38
Tylko ze ja cierpie...

przez crayzyalexxx 11 wrz 2015, 22:48
Ja tez. A próbowałeś trittico na noc do wenli? U mnie sie sprawdzilo super

-- 11 wrz 2015, 21:55 --

Trittico to trazodon. Spanie super, rano bylam wyspana, z checia z lozka wstawalam. Zaczelam od 2/3 tabsy i to mi dlugo wystarczalo potem lekarka kazala całą ale mialam wrażenie, ze to za dużo. Ja myślę, ze to trazodon mnie wyciagnal z depry bo wraz z 225 zaczelam trittico brać. No i odzylam.
W życiu piękne są tylko chwile

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Niecierpliwy30 12 wrz 2015, 00:23
Trazodonu jeszcze nie probowalem. Myslelismy o tym zanim zaczalem brac ketrel ale doktor cos wspominal ze moge miec jakies problemy z erekcja i przepisal mi ketrel....Tez bym chcial odzyc....

przez szaraczek 12 wrz 2015, 16:28
Niecierpliwy30, Ale po co Ci coś dodatkowego do wenli? Skoro leczysz się na depresję i fobię społeczną to zapewniam Cię, że kiedy już wenlafaksyna zaskoczy to zapomnisz o tych dolegliwościach i będziesz szczęśliwy. Bynajmniej u mnie tak było podczas działania wenli. Wenla zaskoczyła u mnie dopiero po 3 miesiącach od rozpoczęcia kuracji, z tymże po pierwszym miesiącu miałem zwiększoną dawkę z 75 na 150 mg na dobę. Pozdrawiam :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez magda_88 12 wrz 2015, 20:00
crayzyalexxx napisał(a):Ja tez. A próbowałeś trittico na noc do wenli? U mnie sie sprawdzilo super

-- 11 wrz 2015, 21:55 --

Trittico to trazodon. Spanie super, rano bylam wyspana, z checia z lozka wstawalam. Zaczelam od 2/3 tabsy i to mi dlugo wystarczalo potem lekarka kazala całą ale mialam wrażenie, ze to za dużo. Ja myślę, ze to trazodon mnie wyciagnal z depry bo wraz z 225 zaczelam trittico brać. No i odzylam.

Rozumiem, że bierzesz 225 wenli? miałaś też tak , że po mniejszych dawkach nie czułaś poprawy???

Ja mam podejście, że jak na jakimś leki czuje sie lepiej wtedy trzeba mocno działać na psychoterapii żeby nauczyć się sobie radzić z lękami i żeby móc odstawić leki:) Teraz mam tak że mam super terapeutkę i gdyby nie ciężka życiowa sytuacja, to bym leki odstawiała od nowego roku :(

przez Niecierpliwy30 12 wrz 2015, 20:19
Szaraczek mam nadzieje ze masz racje. Zobaczymy co doktor powie przy nastepnej wizycie. Biore dodatkowo jeszcze ketrel na sen. Moze jak sie dorzuci trazodon do wenli to przyspieszy jej dzialanie. Te czekanie jest najgorsze....

-- 12 wrz 2015, 20:31 --

Szaraczek a poprawa u ciebie nastapila z dnia na dzien czy systematycznie sie polepszalo. Z tego co pamietam u mnie zaskakiwalo i juz bylo dobrze i wiedzialem od razu ze odzylem.

-- 12 wrz 2015, 21:37 --

Ostatnio jak bylem na wizycie to przed samym wyjsciem mi powiedzial ze wenlafaksyna to bardzo dobry lek i musi zadzialac a ketrel ma mi pomoc w nocy nasennie i rozluzniajaco w dzien. Ale jak narazie lipa....

-- 12 wrz 2015, 21:38 --

Poprawa to byla jak bralem klonazepam. Depresja jak byla tak jest dalej. A ta wieksza dawka to raczej spowodowala ze jestem jeszcze bardziej spiety. Oczy tez mam jak 2 pieciozlotowki ale to tyle. Pije w robocie chyba z 5 kaw zeby funkcjonowac. Chociaz i ta kawa nie wiele pomaga. Kiedys po 20mg citalopramu bylem 100 razy szczesliwszy niz na tym mixie. Ale za drugim razem juz nie chcial zaskoczyc. Głupi byłem i tyle. Juz wam mówie dlaczego. Po okolo ponad miesiacu na citalu myslalem ze jestem zdrowy. Do tego naczytalem sie czegos na interneciem i rzucilem citalopram z dnia na dzien. Po 2 tyg. bylem tak zalamany ze z potkulonym ogonem wrocilem do doktora. Reanimacja trwa od tamtej pory ale z marnymi skutkami. Juz tyle miesiecy w cierpieniu. Jak ja to wytrzymuje....

przez szaraczek 13 wrz 2015, 03:47
Niecierpliwy30, U mnie było tak samo. Z tą tylko różnicą, że ja odstawiłem kiedyś wenlafaksynę. Też z dnia na dzień po 2 tygodniach od chwili kiedy zadziałała i to z dawki 150 mg. I też depresja i nerwica uderzyły z ogromną siłą. I też po kilku miesiącach takiej męczarni powróciłem do leku i już nie zadziałał. Pluję sobie w brodę do dzisiaj bo kiedy lek zadziałał czułem się wyśmienicie i już mogłem być zdrowy. Wenlafaksyna zaskoczyła wtedy z dnia na dzień, ale musiałem trochę czekać na jej działanie. Tak więc znam jej dobroczynne działanie. Od tamtej pory - a minęło już kilka lat - nigdy nie osiągnąłem już tak dobrego stanu zdrowia. Czasem myślę sobie, że te nagłe odstawienie wenli mogło coś poprzestawiać mi w głowie bo ciekawe dlaczego tak się dzieje, że często kedy jakiś antydepresant na nas zadziałał raz, później nie chce już działać. Później zaczęła się wędrówka po innych lekarzach i próbowanie innych leków. I tak były: paroksetyna, moklobemid, Wellbutrin. Wszystkie bez większego rezultatu. I dopiero na sertralinie na której jestem teraz nastąpiła znaczna poprawa (brak lęków i napięcia wewnętrznego, ustąpienie depresji i rozdrażnienia, zwiększona koncentracja i lepsze myślenie, wyciszenie wewnętrzne). Poprawa i ulga w samopoczuciu są znaczące. Powiedziałbym nawet, że czuję się wręcz wyśmienicie biorąc pod uwagę ostatnie kilka lat. Jednak brakuje mi tego przyjemnego kopa i pozytywnej energii które miałem na wenlafaksynie. Z kolei na sertralinie mam lepszą koncentrację, pamięć i jestem jakby bardziej wyluzowany. W sumie określiłbym, że przeciwlękowo oba leki działają na mnie dość podobnie. A brałeś sertralinę? Mnie bardzo pomogła na niepokój, lęki, napięcie wewnętrzne. Pozdrawiam.

-- 13 wrz 2015, 03:07 --

Ja tym razem nie zamierzam już popełnić tego samego błędu co kiedyś podczas leczenia wenlafaksyną i nie odstawię sertraliny. Wiem już czym to może grozić. Poza tym czuję się na niej bardzo dobrze :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez Niecierpliwy30 13 wrz 2015, 10:10
Ja tez teraz sobie mowie ze jak juz cos mnie przywroci do zycia to nie odstawie tego. Nawet jesli bede musial brac to do konca zycia. Szkoda ze nie rozumialem tego wczesniej. Sertraliny nie probowalem. Porozmawiam z doktorem. Zobaczymy jakie jest jego zdanie. Chcialbym jeszcze sprobowac trazodonu z wenla zanim ja odstawie. Czemu tak to jest ze jeden Ssri moze zadzialac super a inny lek z tej samej grupy nie dziala wcale?

przez szaraczek 13 wrz 2015, 13:13
Niecierpliwy30, Pewnie dlatego tak jest bo pomimo tego, że jest to ta sama grupa leków to w jej skład wchodzą zupełnie różne substancje, które odznaczają się różnymi właściwościami. Chyba tylko jedynie mechanizm działania tych leków jest podobny i z tego powodu zaliczane są one do jednej grupy.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Niecierpliwy30 13 wrz 2015, 21:09
Szaraczek a ty bierzesz jeszcze cos dodatkowo do tej sertraliny? I ile czekales od momentu zmiany na sertraline?Ja czuje te 225mg wenli ale nie ze samopoczucie sie polepszylo. Nie wiem jak to okreslic mam. Tak jak by przez te odstawienie nagle lekow cos sie we mnie zblokowalo i nie moze sie odblokowac. Zawsze jak jakis lek na mnie dzialal to czekalem krotko gora tydzien czasu. Czasami od pierwszej tabletki naprawde. Tak bylo w przypadku Cipramilu.

przez magda_88 13 wrz 2015, 22:22
liptint napisał(a):225mg rany końska dawka.
Biorę wenlę(75mg) z ketrelem (400mg).

mnie sie własnie to 225 mg też tak jawi jako końska dawka i dlatego się boje na nią wejść , narazie biorę 150 mg + 37,5 mg od 4 dni, nie czuje poprawy. Zastanawiam sie ile mozna czekac. Jakos nie czuje takiego super kopniaka na tych lekach jak po paroksetynie... a biore ten lek juz 2 lata...

Druga sprawa jest taka ze jak czytam wpisy to mam wrazenie ze leczenie polega na tym ze leki w pewnym momencie nie dzialaja i trzeba zwiekszac dawki, a to takie bledne kolo... :(

przez Pablo5HT1 13 wrz 2015, 23:00
magda_88 napisał(a):
liptint napisał(a):225mg rany końska dawka.
Biorę wenlę(75mg) z ketrelem (400mg).

mnie sie własnie to 225 mg też tak jawi jako końska dawka i dlatego się boje na nią wejść , narazie biorę 150 mg + 37,5 mg od 4 dni, nie czuje poprawy. Zastanawiam sie ile mozna czekac. Jakos nie czuje takiego super kopniaka na tych lekach jak po paroksetynie... a biore ten lek juz 2 lata...

Druga sprawa jest taka ze jak czytam wpisy to mam wrazenie ze leczenie polega na tym ze leki w pewnym momencie nie dzialaja i trzeba zwiekszac dawki, a to takie bledne kolo... :(

JAk możesz czuć działanie wenalfaksyny zaledwie po 4 dniach od zwiększenia dawki , orgaanizm musi się wysycić a to trwa ładnych parę dni czasem do dwóch tygodni, to raz; dwa, nie dziwota, ze wenla nie działa, masz jej działanie "przykryte" dużą dawką kwetiapiny. Nie wiem co za konował Ci to przepisał, ale wiem, ze kwetiapina to stabilizator antymaniakalny więc musi zbijać działanie antydepresyjne wenlafaksyny, stąd nie pokazuje ona swojej mocy.
Ostatnio edytowano 13 wrz 2015, 23:03 przez Pablo5HT1, łącznie edytowano 1 raz

przez jetodik 13 wrz 2015, 23:01
co jest lepsze na lęki i nerwice, 5ht1 i dziurawiec oba w końskich dawkach, czy wenla i olanzapina?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg