WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez szaraczek 07 wrz 2015, 21:37
liptint, To mamy dość podobne doświadczenia w kwestii farmakoterapii bo w moim przypadku również dobrze działały wenlafaksyna i teraz sertralina. Za to źle paroksetyna i moklobemid. A mogę zapytać dlaczego zmieniłaś sertralinę na wenlafaksynę skoro dobrze działała?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez magda_88 10 wrz 2015, 11:39
Witam wszystkich :)

mam pytanie jestem obecnie na 150 mg Velaxinu, ale niestety nie odczuwam już jego działania mam lęki plus dużo objawów somatycznych. Lekarz kazał mi zwiększyć do 225 mg, trochę boję się tej dawki. Zastanawiam się czy skoro ni odczuwałam działania 150 mg to czy zaczne odczuwać 225 ?
Strasznie się boje tych wszystkich proszków ... że w końcu zwariuje :(

-- 10 wrz 2015, 12:52 --

dołożyłam dzisiaj 37,5 mg do 150 i trzęsą mi się ręcę nie wiem czy to efekt placebo, czy rzeczywiscie na mnie tak działa zwiekszenie dawki...

przez inez3 10 wrz 2015, 13:50
A u mnie dobrze na 150 mg (biorę cos ok miesiąca w tej dawcę). Lęków brak, somatyki brak, skutków ubocznych jak drżenie rąk i jakichś innych dziwnych rzeczy - brak. Dalej pocę się w nocy, bardziej też pocę sie przy każdym wysiłku. Sex - cóż, jest lepiej, ale nadal nie tak jak było.
Ogólnie czuje sie normalnie, wszystko robię jak wcześniej, wróciłam na siłownie itd. Trittico na sen biorę 1/3 tabletki, ale chyba odstawię, bo zupełnie nie jest mi potrzebne. Thumbs up dla wenli w moim przypadku.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marka 10 wrz 2015, 15:04
Inez3 fajnie ,że u Ciebie dobrze. Zaczynałyśmy razem dawkę 150 mg.
A u mnie średnio. Po podwyższeniu czułam się gorzej no i po 3 tyg lekarz kazał mi wrócic do dawki 112,5 mg przy której było lepiej .... . No ale jest niestety średnio :-(. Lęki raczej nie wracają, ale nastrój , motywacja,-średnie , zamulenie mam spore, senność . Trittico tez biore 1/3 i nawet śpię i tez myślałam by powoli rezygnować z niego .Ale akurat dzisiejszej nocy zapomniałąm wziąć i nie wiem czy to przypadek ale po 2 godzinach o 0:30 obudziłam sie i miałam przerwe 2 godziny w spaniu.
męczy mnie to zamulenie i taka niechcica na wszystko.... a było juz dużo duzo lepiej

przez magda_88 10 wrz 2015, 16:33
marka napisał(a):Inez3 fajnie ,że u Ciebie dobrze. Zaczynałyśmy razem dawkę 150 mg.
A u mnie średnio. Po podwyższeniu czułam się gorzej no i po 3 tyg lekarz kazał mi wrócic do dawki 112,5 mg przy której było lepiej .... . No ale jest niestety średnio :-(. Lęki raczej nie wracają, ale nastrój , motywacja,-średnie , zamulenie mam spore, senność . Trittico tez biore 1/3 i nawet śpię i tez myślałam by powoli rezygnować z niego .Ale akurat dzisiejszej nocy zapomniałąm wziąć i nie wiem czy to przypadek ale po 2 godzinach o 0:30 obudziłam sie i miałam przerwe 2 godziny w spaniu.
męczy mnie to zamulenie i taka niechcica na wszystko.... a było juz dużo duzo lepiej

A czy chodzisz na psychoterapie? naprawdę pomaga jeśli chodzi o motywację do działania. A w przypadku pominięcia dawki to nie powinnaś tak szybko odczuwać jego braku on utrzymuje się dość długo w organizmie. Myślę, że się po prostu wystraszyłaś, też przez to przechodziłam :?

przez szaraczek 10 wrz 2015, 20:13
magda_88, Akurat w przypadku pominięcia dawki wenlafaksyny dość szybko pojawiają się objawy odstawienne. Wenlafaksyna ma krótki okres półtrwania. Nie wspominając już o tym, kiedy lek odstawia się całkowicie. Dopóki brałem lek i kiedy wreszcie po kilku miesiącach zaczął działać to było cudownie wręcz. Kłopoty - i to jakie - zaczęły się na drugi dzień po całkowitym odstawieniu. A że zrobiłem to niemal z dnia na dzień z dawki 150 mg bez uprzedniego systematycznego zmniejszania dawki leku to przeżyłem prawdziwy horror. To było jedno z najgorszych doświadczeń w moim życiu. Gdybym wiedział, że po samowolnym odstawieniu czeka mnie takie coś to napewno nie robiłbym tego. Niestety nie miałem już wtedy nawet najmniejszej dawki na stanie żeby sobie ulżyć i musiałem cierpieć katusze. To było przerażające. Ataki paniki, których nigdy wcześniej nie miałem, budzenie się w środku nocy spowodowane ciągłymi koszmarami, ciągły lęk, napięcie, brain-zapsy, ogromna depresja, objawy grypopodobne. Czyli ogólnie mówiąc zupełnie przeciwne samopoczucie od tego, które towarzyszyło mi w czasie przyjmowania i działania leku. I co ciekawe po upływie jakichś 2 tygodni od tego nagłego odstawienia przeszły właściwie jedynie objawy grypopodobne. Zostały natomiast wszystkie inne objawy odstawienne dotyczące psychiki, tzn. lęki, depresja itd. Tak jakby mózg nie mógł wrócić do równowagi. Myślałem, że jakoś to przeczekam, ale w miarę upływu kolejnych miesięcy te objawy w ogóle nie przechodziły. Pomyślałem, że trzeba wrócić do leku bo długo już tak nie wytrzymam. Więc znowu, lekarz i powrót do wenlafaksyny. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że antydepresant który wcześniej pomógł wcale nie musi pomóc podczas kolejnej kuracji nim. I tak też się stało. Za drugim razem wenla w ogóle nie zaskoczyła. Brałem rok czasu i bez efektu. Zero działania. Tak jakbym łykał jakieś cukierki. Byłem strasznie zawiedziony i zrezygnowany. Nerwica i depresja dokuczały mi cały czas tak samo mocno. Pomyślałem, że to nagłe odstawienie wenlafaksyny w przeszłości mogło spowodować jakieś nieodwracalne zmiany w mózgu, ale lekarz stwierdził, że to niemożliwe. Później brałem paroksetynę, która w ogóle nie działała, ale tak mnie zamulała, zobojętniała i usypiała, że przynajmniej nie odczuwałem aż tak bardzo napięcia i lęków. Byłem na niej tak jakby oderwany (odseparowany) od rzeczywistości. I tak przetrwałem na niej rok czasu. Później był moklobemid - ciężko znosiłem ten lek (miałem ciągłe nudności, bóle głowy i nie mogłem jeść) więc po jakichś 2-3 tygodniach odstawiłem. Później był Wellbutrin i też zero efektu. I teraz jakoś od pół roku jest sertralina i muszę powiedzieć, że sertralina jest świetnym lekiem. Zaczęła działać w miarę szybko jak na tego typu leki bo już po prawie 3 tygodniach, ale dopiero po kilku miesiącach systematycznego brania i zwiększania dawki można powiedzieć, że postawiła mnie na nogi. Zlikwidowała uczucie wewnętrznego napięcia, wyeliminowała lęki, poprawiła koncentrację, depresja też odeszła w zapomnienie. Pozdrawiam.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez depresyjny098 10 wrz 2015, 20:32
Powiedzcie mi czy odczulenie to jest punkt docelowy wenli?, bo nie nawidze tego stanu. Jednak wyglada na to ze jak jest odczulenia to nie ma tego przerazliwego bolu, aczkolwiek jest cholerny niedosyt w wyniku ktorego mam ochote rozpedzic sie i uderzyc glowa a sciane, mam ochote krzyczec. W wyniku braku ukojenia mam ochote rozpedzic sie i wyskoczyc przez balkon. Ktory lek moze dac to ukojenie lepiej niz wenl. Serta?

przez Psychopharm 11 wrz 2015, 09:16
Zależy co masz na myśli pisząc odczulenie? Chodzi Ci o pewne znieczulenie emocji i wrażliwości? Jeśli tak, to wszystkie leki serotoninowe mogą to dawać, chociaż w różnej sile. U części osób daje to efekt terapeutyczny - znieczula jak napisałeś ból i cierpienie psychiczne.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez marka 11 wrz 2015, 13:57
magda_88 napisał(a):
marka napisał(a):Inez3 fajnie ,że u Ciebie dobrze. Zaczynałyśmy razem dawkę 150 mg.

A czy chodzisz na psychoterapie? naprawdę pomaga jeśli chodzi o motywację do działania. A w przypadku pominięcia dawki to nie powinnaś tak szybko odczuwać jego braku on utrzymuje się dość długo w organizmie. Myślę, że się po prostu wystraszyłaś, też przez to przechodziłam :?

Tak , przyjmując leki równocześnie chodzę na psychoterapię.
Czy się przestraszyłam .... :-) chyba nie, teraz stanów lękowych raczej nie mam , raczej jak już jestem obojętna.
Ale z tą motywacją i powerem to jak przejrzałam forum ... to różnie u różnych osób bywa. Mój lekarz też twierdzi ,ze co człowiek to różne objawy choroby i różna tolerancja i reakcja na leki , wiec raczej niczego nie neguje.
No j jakos somatyka u mnie tez zaczyna sie odzywać :why:

przez Niecierpliwy30 11 wrz 2015, 20:08
Czy ktos przyjmuje wenle z ketrelem? Ja jestem obecnie na wenli 225mg na dzien do tego 40mg ketrelu na noc. Byl takze klonazepam 2x0,5mg ale od 5 dni juz go nie biore. Czuje sie fatalnie. Mam depresje, fobie spoleczna, problemy ze snem, napiecie emocjonalne. Jak bralem klona to bylo ok. teraz wszystko wrocilo. Klona przestalem brac bo ponoc mozna sie bardzo uzaleznic. Wenla jeszcze nie ruszyla. Ketrel pomaga troche na sen.Wenle z ketrelem biore juz ponad 5 tyg. Zaczynalem od nizszych dawek. Kiedys wenla i mirta zadzialaly na mnie rewelacyjnie ale ze wzgledu przybierania na wadze nie chce mirtazapiny. Moze jest cos lepszego do wenli niz ketrel. A jak trazodon dziala z wenlafaksyna? Moze ktos pomoc...

przez liptint 11 wrz 2015, 20:14
225mg rany końska dawka.
Biorę wenlę(75mg) z ketrelem (400mg).

przez Niecierpliwy30 11 wrz 2015, 20:41
Dzieki liptint. Chyba konska ale co z tego. I jak na ciebie dziala te 75mg wenli?

przez depresyjny098 11 wrz 2015, 21:38
Psychopharm tak zgadza się. Dla mnie wenlafaksyna jest w pewnym stopniu ukojeniem, gdyż zabiera ból psychiczny umożliwiający normalne funkcjonowanie. Ale co z przyjemnością wynikającą z tego że się żyje, że się jest istotą ludzką, mężczyzną. Co z czuciem siebie? Teraz oglądam taniec z gwiazdami. Popatrzcie na tych wszystkich ludzi. Od Ibisza, po uczestników. Oni są zupełnie inaczej podłączeni. Dlaczego oni mogą życ a mi jest dane egzystowac? Bo zab osobowości, bo to się ciężko leczy jak słyszałem nie raz. Ale co mnie to obchodzi. Mamy 21 wiek. Przeszedłem terapię grupową roczną, chodziłem na indywidualną. Ale co z tego. Tu nie ma tego smaru, tego podłączenia. Wy wiecie o co chodzi. Powiedzcie mi proszę dlaczego tak jest?Nie odczuwam całkowicie żadnej przyjemności. Pustka.

przez Niecierpliwy30 11 wrz 2015, 22:24
Ja mam to samo depresyjny098. Ja nie odczowam zadnej przyjemnosci takze. Dlaczego. To jest moje odwieczne pytanie.....

Sortuj wg