WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Dark Knight 26 sie 2015, 22:22
wisnia80, gdyby u mnie tez zmniejszala too moze bym zostal na leku a zaparcia miales

przez wisnia80 26 sie 2015, 22:46
Dark Knight napisał(a):wisnia80, gdyby u mnie tez zmniejszala too moze bym zostal na leku a zaparcia miales

Nie. Ale ogólnie czułem zmniejszony metabolizm.

-- 28 sie 2015, 16:18 --

Jaki działanie oprócz aktywizującego ma noradreanalina? Chodzi mi oczywiście o mózg. :-)

przez Freeva7 29 sie 2015, 13:45
Hej,

czy ktoś stosował Hydroksyzyne z Wenlafaksyną? Mam problemy z bezsennością, Xanax sprawia ze nastepnego dnia czuje sie jak wycieraczka i tez nie chce przesadzac z iloscia tego "cuda", a Hydro jest spoko na sen (brałam kiedys bez Wenli).

W teorii nie ma przeciwskazan jesli chodzi o interakcje, ale samo dzialanie jakos sie zmienia? Wiem ze kazdy reaguje inaczej ale ciekawi mnie czy ktos ma jakies doswiadczenia.

Z gory dzieki za odp

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inez3 01 wrz 2015, 14:19
Freeva7 napisał(a):Hej,

czy ktoś stosował Hydroksyzyne z Wenlafaksyną? Mam problemy z bezsennością, Xanax sprawia ze nastepnego dnia czuje sie jak wycieraczka i tez nie chce przesadzac z iloscia tego "cuda", a Hydro jest spoko na sen (brałam kiedys bez Wenli).

W teorii nie ma przeciwskazan jesli chodzi o interakcje, ale samo dzialanie jakos sie zmienia? Wiem ze kazdy reaguje inaczej ale ciekawi mnie czy ktos ma jakies doswiadczenia.

Z gory dzieki za odp

Nie ma żadnych przeciwwskazań, spokojnie możesz brać :). Lepiej hydro niż benzo :).

przez Niecierpliwy30 01 wrz 2015, 22:58
Ja biore wenle juz ponad 3 tyg razem z kwetiapiną na noc a do tego 2x 0,5 clonazepam. Kwetiapina pomaga mi troche ze snem. Szybko sie budze. Ale było gorzej. Clon mnie uspokaja. Wkoncu jestem normalny, moge funkcjonowac, mam problem z fobia spoleczna i troche poprawia samopoczucie ale wenlafaksyna jeszcze chyba nie dziala. Dobrze ze dal mi tego clona dopoki wenla nie zacznie dzialac. Wiem ze zaraz ktos sie wypowie ze clonazepam to najgorsze co moze byc ale mi pomaga i czuje ze choroba mnie bardziej niszczyla niz ten clonazepam. Ciekawe czy mozna to przyjmowac stale jesli tolerancja na lek nie bedzie rosla. I kiedy ta wenla wystrzeli. W piatek mam wizyte zobaczymy co dalej....

przez achino 01 wrz 2015, 23:42
Niektórzy biorą klony 20 lat, wiec chyba można :D
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Felix91 02 wrz 2015, 14:29
Ludzie pomóżcie !
Nie wiem czy to od wenli, możliwe ale może ktoś tak miał. Ogólnie nigdy nie znosiłem upałów i pociłem się bardziej niż inni za co winie poniekąd nerwicę, jednakże teraz na wenli (150 mg 2 miesiące) od kilku dni jak zrobię jakąś drobna rzecz to cieknie ze mnie tak że nie da się wytrzymać. Dzisiaj np przyjechałem do dentysty rowerem w samej podkoszulce, 20 stopni pochmurno, lekka mżawka i 20 minut po przyjechaniu zużyłem 5 husteczek (bo więcej nie miałem) żeby jakoś ogarnąć się przed wejściem do gabinetu. Teraz coś tam robiłem z kompem i cieknie mi po szyi z włosów kapie na plecy i z brody na podłogę, mimo że jest mi chłodno i nie robiłem nic aktywnego ani nie mam też żadnego lęku czy czegoś takiego. siedzę w domu przy kompie wieje na mnie wiatrak i i czuje spadające krople. Jak już trochę psychika się poprawia to nagle inny objaw powoduje chęć ucieczki, nie wiem...

przez Niecierpliwy30 04 wrz 2015, 23:13
Byłem dzisiaj u lekarza. Zwiekszyl wenle do 225mg do tego zwiekszyl ketrel na noc do 50mg. Z klonem doszlismy do porozumienia ze bede narazie bral jeden dziennie 0,5mg , wczesniej było 2x 0,5mg. Sam mi powiedzial że na klonie dlugo byc nie moge. I byl mile zaskoczony że jestem wrogo usposobiony do klonazepamu bo przewaznie powiedzial ludzie proszą o wiecej. Dal mi tego klona dlatego dopoki wenla i ketrel się nie rozkreca. Mowil że ketrel ma ruszyc i zastapic dzialanie klona. I jego zdaniem najgorszym z benzo jest xanax.

przez crayzyalexxx 06 wrz 2015, 01:16
FELIX91 ja przy każdej zwiekszanej dawce tez na to cierpialam :( nawet jak zima była to ja mokra w autobusie. Ale po jakims czasie przechodzilo....
no to fakt przed lekami tez tak mialam ale kazda zwiekszona dawka to jeszcze gorzej. Potem bylo juz spox :):):):) nawet przy upalach :) tych mega. No a raz sie kwur.....i kupilam antyperspirant z apteki antidral i sie wysmarowalam hehe i tez mialam luz :) wenle biore juz ponad rok i przestalam sie juz tak przejmować :) trzym sie będzie dobrze :):):):):):)
W życiu piękne są tylko chwile

przez liptint 06 wrz 2015, 19:12
po 2 mies. stosowania mogę już coś napisać na temat tego leku. (75mg ER)
Jest poprawa.
Czuję, że nie muszę tyle pić kawy aby poprawić sobie nastrój.
Działa aktywizująco. Zmniejsza lęk. Ogólnie jest lepiej.

przez szaraczek 06 wrz 2015, 23:10
liptint, To Twój pierwszy lek z grupy SSRI/SNRI?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez MalaMi1001 07 wrz 2015, 09:36
A ja chcę zejść do 32,5mg. Generalnie nie brałabym wcale, ale podoba mi się jeden efekt wenli. A zmniejszyć muszę ponieważ po latach udało mi się odstawić zolpidem i mimo brania hydro nie mogę spać. Po hydro generalnie mogłabym spać w dzień, a nie w nocy. Dzisiaj wybudzałam się nieskończoną ilość razy, chyba nie przespałam w ciągu 15min, zmęczona poczułam się oczywiście rano kiedy trzeba było wstać. Dziś koncentracja zerowa. Ogólnie chciałabym odstawić wszystkie leki jakie biorę, a jest tego sporo. A najbardziej na świecie pragnę chwili spokoju i samotności. W ogóle jest do doopy, zarzucam wszystkie plany na przyszłość, chcę tylko żyć sobie w maksymalnej ciszy i spokoju aż do śmierci.

przez agusiaww 07 wrz 2015, 14:45
achino napisał(a):Niektórzy biorą klony 20 lat, wiec chyba można :D
no co Ty i zyja, zaskoczyles/as mnie, bo niektorzy na forum sadzą ze leki to samo zło i udowadniaja niszczycielska ich siłe :mrgreen:

MalaMi1001, ja teraz zyje w maksymalnym spokoju i faktycznie jest ok, ale w domu do końca świata siedziec nie zamierzam, wroce do wenli bo chce normalnie zyc.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez liptint 07 wrz 2015, 20:56
szaraczek. Z SNRI to pierwszy. Jeśli chodzi o SSRI to jeszcze dobrze działała na mnie sertralina.

Sortuj wg