WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 310

przez artur1978 20 sie 2015, 20:32
Ewgf napisał(a):Wkurw jest czasami przesadny. Zwlaszcza mialem z poczatku na 450mg wenli. Tak 450.

Amfa to miedzyinnymi zwrotny inhibitor dopy. Wenla dziala podobnie ale duzo slabiej tylko wyrzut dopy jest stabilny poprzez branie stalej dawki. Sa ludzie co normalnie cpaja wieksza dawke wenli so nosa i tez jest kapa jak po chooju. Niczym to sie nie rozni od dragow jak tylko czystoscia i sila dzialania na rozne receptory. Np. Ritalin to rodzaj pochodnej amfy. Duzo takich lekow jest u nas na rozowa recepte. Sa leki co dzialaja jak ziolo, albo sa dragi co dzialaja jak benzo. Albo alkohol tez jak benzo.
Ja wlasnie naleze do brain zapperow nie ciekawe to jest. A lekarze po prostu wiedza z gory lepiej od pacjenta dlatego sa konowalami. Ale nie wszyscy. Malo sie znaja na rodzajach receptorow itd. Dla nich sa tylko rodzaje lekow celowane na chybil trafil. Ze "a moze pomoze bo tak mowia ze to na to". To tak jakby cie ktos kto tylko gra w np. Need for speed uczyl jezdzic wyscigowym autem. Symulacja.

Stary nie chce sie z Toba sprzeczac ale od tych lekow juz wszystko ci sie pojebalo :D

przez Dark Knight 20 sie 2015, 22:00
Wenla do nosa ?? Masakra

przez crayzyalexxx 21 sie 2015, 02:56
DOMINIK WOT a na co bierzesz wenle ? Ja nie mialam ani wkurwa, ani uspokojenia ani przeciw lękowego. Bo ja wenle biore na depresje...wkurwa żadnego, wprost przeciwnie przestałam sie aż tak denerwować. Obecnie mogę stwierdzić, że deprecha sobie poszła dalekooooo i juz nie wraca :):):)

dawno mnie tu nie było, pozdro dla Was :):):):):) życze Wam tego co ja mam teraz. Czyli zajebistego samopoczucia :papa:

-- 21 sie 2015, 01:58 --

DEPRESYJNY 098 ja jestem na 225 wenli i zero lęków tyle, że ja nigdy lękowcem nie byłam.raczej deprecha i deprecha

-- 21 sie 2015, 02:11 --

EWGF need for speed jest zajebiste :) uwielbiam to od lat. I zawsze wygrywam hehe nawet z facetami :) ale to gra. Co do lekow i drągów to są dwie różne sprawy...leki nie działają jak Np kreska....leki mają leczyc ! Jakbym chciala sie naćpać to bym sie nacpała a że chce sie leczyc, to biore leki :) no i faktycznie pomogły. Od jakiegoś czasu nie wiem co to deprecha :) a nie mam zamiaru wciągać wenli. Jak będę chciała to se wciągnę cos innego...
W życiu piękne są tylko chwile

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomasz_xyz 21 sie 2015, 08:38
artur1978 napisał(a):
Ewgf napisał(a):Wkurw jest czasami przesadny. Zwlaszcza mialem z poczatku na 450mg wenli. Tak 450.

Amfa to miedzyinnymi zwrotny inhibitor dopy. Wenla dziala podobnie ale duzo slabiej tylko wyrzut dopy jest stabilny poprzez branie stalej dawki. Sa ludzie co normalnie cpaja wieksza dawke wenli so nosa i tez jest kapa jak po chooju. Niczym to sie nie rozni od dragow jak tylko czystoscia i sila dzialania na rozne receptory. Np. Ritalin to rodzaj pochodnej amfy. Duzo takich lekow jest u nas na rozowa recepte. Sa leki co dzialaja jak ziolo, albo sa dragi co dzialaja jak benzo. Albo alkohol tez jak benzo.
Ja wlasnie naleze do brain zapperow nie ciekawe to jest. A lekarze po prostu wiedza z gory lepiej od pacjenta dlatego sa konowalami. Ale nie wszyscy. Malo sie znaja na rodzajach receptorow itd. Dla nich sa tylko rodzaje lekow celowane na chybil trafil. Ze "a moze pomoze bo tak mowia ze to na to". To tak jakby cie ktos kto tylko gra w np. Need for speed uczyl jezdzic wyscigowym autem. Symulacja.

Stary nie chce sie z Toba sprzeczac ale od tych lekow juz wszystko ci sie pojebalo :D

Przecież on dobrze pisze naprawdę miałem ochotę rzucać krzesłami na początku brania wenli
tomasz_xyz

przez Psychopharm 21 sie 2015, 08:49
Chyba rzeczywiście nie brał narkotyków skoro porównuje je do leków przeciwdepresyjnych. To, że jakiś lek przeciwdepresyjny stymuluje lub ma objawy odstawienne nie czyni go narkotykiem.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 21 sie 2015, 09:28
Psychopharm napisał(a):Chyba rzeczywiście nie brał narkotyków skoro porównuje je do leków przeciwdepresyjnych. To, że jakiś lek przeciwdepresyjny stymuluje lub ma objawy odstawienne nie czyni go narkotykiem.

Jesli mamy byc precyzyjni, to nazwa narkotyki "narcotica" odnosila sie kiedys glownie do opioidow (narkotyczne leki przeciwbolowe).
Wiele substancji uwazanych za narkotyki w Polsce nie jest narkotykiem w USA , w takim sensie ze jest dopuszczone do obrotu (rozne sole amfetaminy i metamfetamina).
DXM, ktory jest bardzo popularnym dysocjantem, tez nie jest w POlsce uznawany za narkotyk.
Ogolnie pojecie narkotyki jest niescisle i szkodliwe bo z jakichs powodow "dopalacze" sa uwazane za cos innego nzi "narkotyki" gdzie syntetyczne kanna typu mocarz sa wlsnie hardkorowymi dragami.

przez Psychopharm 21 sie 2015, 10:00
Czepiasz się szczegółów, chodziło mi o to, że w działaniu "narkotyki" (w pojęciu ogólnym, tym co większość rozumie przez narkotyk) są rozbieżne z działaniem leków przeciwdepresyjnych. Lek który być może najbliżej ma do nich, czyli bupropion blokuje wychwyt zwrotny dopaminy (różne dane) w około 20%. Jedne z pierwszych badań którym poddawane są leki to tzw. Conditioned Place Preference, czyli sprawdzanie potencjału uzależniającego i nagradzającego - siła działania w tym badaniu leków przeciwdepresyjnych jest znikoma, a niektóre powodują wręcz wynik "awersja" (leki sedatywne).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Dominik_wot 21 sie 2015, 10:14
a czym się różni działanie wenlafasyny od amitryptyliny VT ?

czy są może podobne ... ?

przez Psychopharm 21 sie 2015, 10:16
Z założenia podobny typ leku - tu SNRI i tu SNRI, ale amitryptylina ma dużo więcej działań receptorowych - blokada 5-HT2a/c, H1, receptorów acetylocholiny, alfa-1, działanie na kanały sodowe, potasowe - część z tego może dawać większą skuteczność i inny profil (np. u niektórych bardziej sedatywny), ale i więcej ew. działań ubocznych.

przez Dominik_wot 21 sie 2015, 10:24
aha bo mi lekarz wcześniej przepisał amitryptyline a teraz właśnie proponował wenlafaksyne

i się zastanawiam czy warto jako dodatek do ssri?

przez Felix91 21 sie 2015, 12:54
Przeklejam wiadomość bo może ktoś raczy odpowiedzieć na moje proste pytanie.

Mam neurastenię z elementami nerwicy lękowej (napady paniki) od około 5 lat choć dopiero teraz zacząłem się leczyć.

Mam pytanie do osób dłużej stosujących wenlafaksynę. Mianowicie zacząłem od dawki 75 mg przez 8 tygodni (Symfaxian ER) - po 2 tygodniach przez następne 4 byłem bardzo zadowolony bowiem mimo tego że objawy fizyczne neurastenii tj zmęczenie, hipersomnia, osłabiona koncentracja itp ustąpiły w niewielkim stopniu to kwestia psychiczna poprawiła się znacznie - mówiąc w skrócie autoanaliza i jakieś natrętne myśli znikneły, przestałem się tym tak bardzo przejmować a ogólne uspokojenie pozwoliło mi na całkiem swobodne poruszanie się w sytuacjach społecznych. Niestety po tych 4 tygodniach nastąpiło pogorszeni i obecnie mija 12 tydzień - a 4ty zażywania dawki 150 mg (Vanlactine) i w zasadzie wszystko wróciło praktycznie do pkt 0 tj stałego napięcia i mocnego wyczerpania organizmu (problemy ze snem mimo dużego zmęczenia), "skoki ciśnienia".

W czwartek wizyta u dr więc będę na ten temat rozmawiał jednakże może nie jest to reakcja odosobniona. Na obecną chwilę jestem mocno zawiedziony bo byłem zadowolony ze swojego stany w tych dobrych 4 tygodniach i liczyłem że ten trend będzie utrzymany zwłaszcza na większej dawce.

Byłem już u dr Wstrząsa i dołożył mi 20x 20 mg propanololu. Zobaczymy efekty po 2-3 tygodniach, jednakże jak wspomniałem ciekaw jestem opinii ludzi którzy stosują wenlę przez dłuższy czas czy doznają wspomnianych wahań działania.

Pozdrawiam.

przez Ewgf 21 sie 2015, 14:28
Ludzie wy jestescie ograniczeni. Lek to tylko nazwa. Dla jednego lek dla drugiego trucizna. Ja pisze o narkotykach w sensie ogolnopojetych substancji psychoaktywnych do ktorych nalezy tez alkohol etylowy. W usa dobrze kolega napisal dxm nielegalny, a u nas to lek na kaszelek bez recepty. Mysliscie ze cos sie nazywa lek to was wyleczy? Tak se to tlumaczycie ze biore leki czyli sa one "lepsze"?
Rownie dobrze mozna by sie leczyc np 50mg amfetaminy czystosci aptecznej bo czysta amfa tez jest zarejestrowana jako lek. Kokaine czy morfine tez sie podaje jako lek. Morfina to lek czy narkotyk? Nie myslcie ze skoro to leki to wszystko bedzie super. Niejednemu konowal przepisywal benzo i twierdzil ze to lajcik, a potem sie kolega obudzil z objawami odstawiennymi.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Rocky2 21 sie 2015, 15:01
Felix91 napisał(a):Przeklejam wiadomość bo może ktoś raczy odpowiedzieć na moje proste pytanie.

Mam neurastenię z elementami nerwicy lękowej (napady paniki) od około 5 lat choć dopiero teraz zacząłem się leczyć.

Mam pytanie do osób dłużej stosujących wenlafaksynę. Mianowicie zacząłem od dawki 75 mg przez 8 tygodni (Symfaxian ER) - po 2 tygodniach przez następne 4 byłem bardzo zadowolony bowiem mimo tego że objawy fizyczne neurastenii tj zmęczenie, hipersomnia, osłabiona koncentracja itp ustąpiły w niewielkim stopniu to kwestia psychiczna poprawiła się znacznie - mówiąc w skrócie autoanaliza i jakieś natrętne myśli znikneły, przestałem się tym tak bardzo przejmować a ogólne uspokojenie pozwoliło mi na całkiem swobodne poruszanie się w sytuacjach społecznych. Niestety po tych 4 tygodniach nastąpiło pogorszeni i obecnie mija 12 tydzień - a 4ty zażywania dawki 150 mg (Vanlactine) i w zasadzie wszystko wróciło praktycznie do pkt 0 tj stałego napięcia i mocnego wyczerpania organizmu (problemy ze snem mimo dużego zmęczenia), "skoki ciśnienia".

W czwartek wizyta u dr więc będę na ten temat rozmawiał jednakże może nie jest to reakcja odosobniona. Na obecną chwilę jestem mocno zawiedziony bo byłem zadowolony ze swojego stany w tych dobrych 4 tygodniach i liczyłem że ten trend będzie utrzymany zwłaszcza na większej dawce.

Byłem już u dr Wstrząsa i dołożył mi 20x 20 mg propanololu. Zobaczymy efekty po 2-3 tygodniach, jednakże jak wspomniałem ciekaw jestem opinii ludzi którzy stosują wenlę przez dłuższy czas czy doznają wspomnianych wahań działania.

Pozdrawiam.

Skoro nikt ci na nie nie odpowiedział, to widocznie nie jest ono takie proste, nie pomyślałeś o tym!?
Ja ci mogę powiedzieć, że często jest tak, że jest lepiej po antydepresantach, jakiś krótki okres czasu, a potem jest znowu to samo, to żadna nowość, tak więc, albo lek przestał działać, alb się do końca nie rozkręcił, pozostaje ci czekać, badz zmienić lek przeciwdepresyjny.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Felix91 21 sie 2015, 19:30
Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź. Poczułem się zlekceważony bowiem bywalcy tego forum zdają się już znać od jakiegoś czasu i ich debata przypomina chat. Ja dopiero zaczynam z leczeniem się więc liczę na jakąś pomoc ze strony tego forum które jest chyba najpopularniejszym jeśli chodzi o te kwestie.

Sortuj wg