WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez marka 19 sie 2015, 12:23
inez3 napisał(a):
marka napisał(a):Zaglądasz tu jeszcze ??? :smile:
Jak się czujesz ??? Jak u lekarza w piatek ???
Ja mam znowu zmęczenie i brak siły . Mam jakąś telepawkę i pojawiaja się leki , których juz nie było :why:
Kurczę a w piatek byłam u lekarza długo rozmawiał n nawet mówiłam ,że może nie ma fajerwerków ale jest już ze mną całkiem fajnie. Kazał mi zostac na 112,5 a Trittico zwiększył do 75 bo ostatnio gorzej sypiam.

Ja sie czuje dobrze. Póki co jest w miarę stabilnie. Mam gorsze momenty, ale lęków brak. Mam tez zmniejszone trittico do 1/3. Śpię lepiej, ale i tak wyspać sie nie mogę jakoś ;).

No to fajnie ,że jest dobrze.
Ja mam może gorszy okres. Zreszta dużo osób tu pisało ze jest takie falowanie . Miałm nadzieję ostatnio ,że jest zdecydowanie lepiej, a tu klops ;-).
No chodze oczywiście do pracy i robię w domu niezbedne rzeczy ale tak z musu niestety.
A bierzesz jakies suplememty np. magnez itp.???

przez Dominik_wot 19 sie 2015, 16:14
witam ;)
czy brał ktoś esci z wenla ???
lekarz zaproponował EfevelonSR(Wenlafaksyna) jako dodatek do esci na pobudzenie i motywację - czy to dobry mix ?
jak działa wenlla pobudzająco czy przeciw-lękowo ?
daje "wkurw" i czy z esci dobrze by się komponowała *

przez depresyjny098 19 sie 2015, 20:26
Czy zgodzicie sie ze mna ze wenlafaksyna do 200 mg dziala przeciwlękowo, a powyżej 200 mg silnie podkręca lęki?

-- 19 sie 2015, 20:29 --

Dominik_wot moje zdanie jest tak jak zapytalem powyzej. Wenla do 200 mg wycisza lęko, aczkolwiek odczula. Powyzej je podkreca. Akurat ostatnio bralem ja z esci. To polączenie się u mnie nie sprawdziło, bo bardzo podkręcało lęki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez artur1978 19 sie 2015, 23:55
Nie zgadzam sie, nie podkrecala lekow w ogole u mnie

przez agusiaww 20 sie 2015, 08:45
Ewgf napisał(a):Jak bierzesz wenle 2 lata to masz tak organizm przeyscony ze zeby sie kompletnie oczyscic to sa miesiace. Sami jajoglowi nie wiedza jak wiele metabolitow ka wenla.Ja mowie o dlugofalowych skutkach, zmianach chemi mozgu. Jak myslisz ze gdy substancja juz opuscila organizm w pierwotnej postaci to juz jestes "soba" to jestes w bledzie. Desvenlafaxyna ma okres poltrwania 11h czyli ponad 2x wiecej niz taka substacja pierwotna czyli wenla. Receptory zeby sie zdownregulowac potrzebuja dziesiatek miesiecy w naturalny sposob. A juz nie mowie o powrotnym zmniejszeniu zwrotnego wychwytu monoamin. Wenlafaksyna uderza w serce bo noradrenalina podnosi cisnienie i puls. Duzo by pisac na ten temat. Trzepie cie bo po 24godzinach spreparowana na dlugie dzialanie wenla cie opuszcza. To fakt. Ale dla mnie to byl lajcik z porownaniem do powrotu do normalnego zycia BEZ wenli.

usmiałam sie :mrgreen: Ja zeszłam w m-c z wenli i juz nie biore dobrych kilka tygodni i nie czuje zadnych objawów o ktorych piszesz. Jak komus dobrze sobie wkrecac ze ma rozne objawy od leków to powodzenia ;)

-- 20 sie 2015, 07:45 --

depresyjny098 napisał(a):Czy zgodzicie sie ze mna ze wenlafaksyna do 200 mg dziala przeciwlękowo, a powyżej 200 mg silnie podkręca lęki?

-- 19 sie 2015, 20:29 --

Dominik_wot moje zdanie jest tak jak zapytalem powyzej. Wenla do 200 mg wycisza lęko, aczkolwiek odczula. Powyzej je podkreca. Akurat ostatnio bralem ja z esci. To polączenie się u mnie nie sprawdziło, bo bardzo podkręcało lęki

ja brałam do 200 i na lęki dobrze działa.

-- 20 sie 2015, 07:45 --

ktoś inny napisał(a):Witajcie siostry i bracia po chemii ;) Mam nadzieję, że nie będę wam przeszkadzać :smile:

witaj :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Dominik_wot 20 sie 2015, 09:54
a powodowała "wkurw" :evil: :twisted: :roll: ???

przez Niecierpliwy30 20 sie 2015, 12:54
Ewgf napisał(a):Jak bierzesz wenle 2 lata to masz tak organizm przeyscony ze zeby sie kompletnie oczyscic to sa miesiace. Sami jajoglowi nie wiedza jak wiele metabolitow ka wenla.Ja mowie o dlugofalowych skutkach, zmianach chemi mozgu. Jak myslisz ze gdy substancja juz opuscila organizm w pierwotnej postaci to juz jestes "soba" to jestes w bledzie. Desvenlafaxyna ma okres poltrwania 11h czyli ponad 2x wiecej niz taka substacja pierwotna czyli wenla. Receptory zeby sie zdownregulowac potrzebuja dziesiatek miesiecy w naturalny sposob. A juz nie mowie o powrotnym zmniejszeniu zwrotnego wychwytu monoamin. Wenlafaksyna uderza w serce bo noradrenalina podnosi cisnienie i puls. Duzo by pisac na ten temat. Trzepie cie bo po 24godzinach spreparowana na dlugie dzialanie wenla cie opuszcza. To fakt. Ale dla mnie to byl lajcik z porownaniem do powrotu do normalnego zycia BEZ wenli.

Ewgf mam nadzieje ze to o czym tu piszesz to jest jakis zart. Prosze nie wprowadzaj ludzi w blad. A jesli juz zartujesz to poprosze cos jeszcze z twojej wiedzy. Mozna sie ubawic po pachy....

przez Ewgf 20 sie 2015, 19:05
A ktora czesc jest tak zabawna? Bo ja tu nie widze zbytnio nic smiesznego. Jedynie komentarze ludzi co twierdza ze psychiatrzy po studiach sa zawsze kompetentni.
A swoja droga to te leki sie wiele od narkotykow nie roznia. Tyle ze sa na recepte. Wiekszosc tu zreszta to lekomani ktorzy chca super poprawy od samych tabletek ;)
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez tomasz_xyz 20 sie 2015, 19:14
Dominik_wot napisał(a):a powodowała "wkurw" :evil: :twisted: :roll: ???

Powodowała. Ja miałem ochotę rzucać krzesłami w poczekalni u psycholog (jak zwiększałem dawkę).
tomasz_xyz

przez Dominik_wot 20 sie 2015, 19:23
psychiatrzy jak i inni lekarze po studiach "nie" zawsze są kompetentni ale są wyedukowani w kierunku medycznym - skoro uzyskali LEP i tytuł lekarza medycyny !!!

a to że odstawienie leków różnie przebiega u różnych ludzi to też prawda : np. wielu pacjentów w okresie odstawienia doświadcza efektu zwanego "brain zap " lub " brain shivers"

przez artur1978 20 sie 2015, 19:25
Ewgf napisał(a):A ktora czesc jest tak zabawna? Bo ja tu nie widze zbytnio nic smiesznego. Jedynie komentarze ludzi co twierdza ze psychiatrzy po studiach sa zawsze kompetentni.
A swoja droga to te leki sie wiele od narkotykow nie roznia. Tyle ze sa na recepte. Wiekszosc tu zreszta to lekomani ktorzy chca super poprawy od samych tabletek ;)

Chyba nie brales nigdy zadnych dobrych narkotykow.
Raz ze narkotyki dzialaja i to dobrze, dwa sa z reguly duzo lepiej przebadane przez dlugi okres czasu (amfetamina jest chyba najlepiej przebadanym lekiem na ziemi), trzy wiadomo czego sie po nich spodziewac.
Wiekszosc SNRI i SSRI ma wiele wad, ale niektirym sa potrzebne.

Ja kilka dni po zejsciu na zero mialem troche zawrotow glowy poza tym wraca mi uczuciowosc i lepiej zaczynam sie czuc.

przez Dominik_wot 20 sie 2015, 19:34
aha czyli jednak "wkurw" jest a działanie uspokajające i przeciwlękowe ?

przez ala1983 20 sie 2015, 19:39
Zgadzam sie z Ewgf,
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Ewgf 20 sie 2015, 19:50
Wkurw jest czasami przesadny. Zwlaszcza mialem z poczatku na 450mg wenli. Tak 450.

Amfa to miedzyinnymi zwrotny inhibitor dopy. Wenla dziala podobnie ale duzo slabiej tylko wyrzut dopy jest stabilny poprzez branie stalej dawki. Sa ludzie co normalnie cpaja wieksza dawke wenli so nosa i tez jest kapa jak po chooju. Niczym to sie nie rozni od dragow jak tylko czystoscia i sila dzialania na rozne receptory. Np. Ritalin to rodzaj pochodnej amfy. Duzo takich lekow jest u nas na rozowa recepte. Sa leki co dzialaja jak ziolo, albo sa dragi co dzialaja jak benzo. Albo alkohol tez jak benzo.
Ja wlasnie naleze do brain zapperow nie ciekawe to jest. A lekarze po prostu wiedza z gory lepiej od pacjenta dlatego sa konowalami. Ale nie wszyscy. Malo sie znaja na rodzajach receptorow itd. Dla nich sa tylko rodzaje lekow celowane na chybil trafil. Ze "a moze pomoze bo tak mowia ze to na to". To tak jakby cie ktos kto tylko gra w np. Need for speed uczyl jezdzic wyscigowym autem. Symulacja.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Sortuj wg