WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Ewgf 16 sie 2015, 13:06
Ja nie mowie o tym pierwszym ostrzale lekow i potow. Ja mowie o momencie w ktorym twoj mozg zaczyna odczuwam brak wsparcia wychwytu zwrotnego. Wenlafaksyna dlugo opuszcza organizm bo jest nia i jej metabolitami przesycony. Po 2 miechach gdzies twoj organizm zaczyna wylapywac o wiele silniej neuro przekazniki niz je wyrzucac bo jest przyzwyczajony do wenli. Zwlaszcza noradrenalina daje po serduchu. Odzwyczajenie kompletne, czyli dojscie do naturalnego stanu o ile jest w ogole mozliwe trwa ze 3 lata. Te leki nie lecza a tylko zaleczaja a po odstawieniu jest jeszcze gorzej. Ale tego ci lekarz nie powie.
Ostatnio edytowano 16 sie 2015, 13:10 przez Ewgf, łącznie edytowano 1 raz
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez lunatic 16 sie 2015, 13:08
to sie tyczy kazdego leku wpływającego na serotonine a nie tylko wenli

przez Ewgf 16 sie 2015, 13:12
No tak ale kolega mysli ze juz ma po odstawce po 2 tygodniach? Jak ostatnia dawke wzial jeszcze 4 mg ;)
Turbolaxa 600mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez artur1978 16 sie 2015, 14:38
Ewgf napisał(a):artur1978, to dopiero odczujesz odstawienie. Ja poczulem dopiero po 2 miechach. Somatycznie serducho mnie bolalo az w stresie. Nie zebym cie chcial straszyc ;)

Nie nastraszysz mnie bo ja juz kiedys odstawialem wenle i nie mialem zadnych objawow wiekszych procz troche zwiekszonej wrazliwosci i placzliwosci przez kilka dni.
Po 2 miechach to ja nawet nie pamietalem co to jest tak dobrze sie czulem.

-- 16 sie 2015, 13:42 --

Ewgf napisał(a):Ja nie mowie o tym pierwszym ostrzale lekow i potow. Ja mowie o momencie w ktorym twoj mozg zaczyna odczuwam brak wsparcia wychwytu zwrotnego. Wenlafaksyna dlugo opuszcza organizm bo jest nia i jej metabolitami przesycony. Po 2 miechach gdzies twoj organizm zaczyna wylapywac o wiele silniej neuro przekazniki niz je wyrzucac bo jest przyzwyczajony do wenli. Zwlaszcza noradrenalina daje po serduchu. Odzwyczajenie kompletne, czyli dojscie do naturalnego stanu o ile jest w ogole mozliwe trwa ze 3 lata. Te leki nie lecza a tylko zaleczaja a po odstawieniu jest jeszcze gorzej. Ale tego ci lekarz nie powie.

Bzdury kolega opowiada. Wenli nie ma juz w organizmie po kliku godzinach stad koniecznosc brania wersji ER i szybkie wystepowanie objawow odstawiennych.
Rozne leki odstawialem po dosc dlugim okresie brania i w zadnym wypadku nie bylo zwaly dluzszej nzi kilka tygodni jesli odstawilem po dlugim czasie i nagle.

Proponuje sie skupic na wlasnych doswiadczeniach a nie jakichs opowiesciach homeopatow.

przez Ewgf 16 sie 2015, 17:33
Pisze ci o moich doswiadczeniach. Ale jak myslisz ze wenlafaksyna opuszcza cialo po paru godzinach to zbytnio nie pogadamy ;) kwestia jest taka ze skoro niepamietasz to po co wracasz. Przeciez cie wyleczyla bo ma 5h half life, a o desmexy nie wspomne
Turbolaxa 600mg

przez artur1978 17 sie 2015, 10:05
Ewgf napisał(a):Pisze ci o moich doswiadczeniach. Ale jak myslisz ze wenlafaksyna opuszcza cialo po paru godzinach to zbytnio nie pogadamy ;) kwestia jest taka ze skoro niepamietasz to po co wracasz. Przeciez cie wyleczyla bo ma 5h half life, a o desmexy nie wspomne

Kwestia jest taka, ze kilka razy juz pisalem po co bralem wenle, jesli Cie to tak bardzo interesuje to poszukaj w moich postach.

Jesli uwazasz ze wenla jest w ciele dwa miesiace po czym nagle je opuszcza i dostajesz jakiegos mistycznego zespolu odstawiennego to tym bardziej nie pogadamy.
Twoje doswiadczenie zespolu odstawienia po 2 miesiacach jest po prostu niewiarygodne, dzialo sie z toba cos czego nei rozumiales i dorobiles do tego ideologie bez zadnych naukowych podstaw.

http://www.medscape.com/viewarticle/506427
http://www.drugs.com/ppa/venlafaxine-hydrochloride.html
http://www.rxlist.com/effexor-xr-drug/c ... cology.htm

Venlafaxine's half-life is only 4 hours. Its primary metabolite, O-desmethylvenlafaxine, has a half-life of 10 hours.

Jak widzisz wysilem sie na wklejenie zrodel potwierdzajacych to co mowie, teraz ja poprosze o takie same od Ciebie ;)

przez Psychopharm 17 sie 2015, 10:10
Niektórzy mają zespół odstawienny na drugi dzień gdy nie wezmą tabletki, co wskazuje, że prawdopodobnie ten lek jest bardzo szybko metabolizowany i wydalany z organizmu. Teksty o miesiącach czy latach to jakieś bajki. Ew. o tygodniach możemy mówić w przypadku fluoksetyny.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez marka 17 sie 2015, 11:02
agusiaww napisał(a):marka, inez3, za wizyty. U mnie wenla nie powodowała ani tycia ani chudniecia. Czyli wychodzi ze te 150 mg na Was dobrze dziala :)

No do piątkowej wizyty było w miarę ok, sobota tez .....ale niedziela już gorzej , a dzisiaj ....zjazd. Czy 150 mg na mnie dobrze działa...... no nie wiem chyba 112,50 lepiej , na 150 mam jakies dziwne nakrecnie i zaczynają pojawiać się leki.Na wizycie lekarz dokładnie mnie wysłuchał i podjęliśmy decyzje ze może przez jakiś czas zobaczymy czy faktycznie na 112,5 będzie już dobrze . Mam za to dodane jeszcze 1/3 Trittico ( czyli na ta chwilę 75 mg ) , bo znowu się wybudzam.
Zobaczymy jak taki mix zadziała.No i jeśli będzie dobrze to poki co tak zostanie ...do nasycenia a potwm będziemy bardzo powoli schodzić .
NO i czekam na psychoterapię, bo na razie chodze tylko do psychologa co bardzo pomaga , ale nie jest to terapeuta.

przez Felix91 18 sie 2015, 17:21
Witam wszystkich.

Mam neurastenię z elementami nerwicy lękowej (napady paniki) od około 5 lat choć dopiero teraz zacząłem się leczyć.

Mam pytanie do osób dłużej stosujących wenlafaksynę. Mianowicie zacząłem od dawki 75 mg przez 8 tygodni (Symfaxian ER) - po 2 tygodniach przez następne 4 byłem bardzo zadowolony bowiem mimo tego że objawy fizyczne neurastenii tj zmęczenie, hipersomnia, osłabiona koncentracja itp ustąpiły w niewielkim stopniu to kwestia psychiczna poprawiła się znacznie - mówiąc w skrócie autoanaliza i jakieś natrętne myśli znikneły, przestałem się tym tak bardzo przejmować a ogólne uspokojenie pozwoliło mi na całkiem swobodne poruszanie się w sytuacjach społecznych. Niestety po tych 4 tygodniach nastąpiło pogorszeni i obecnie mija 12 tydzień - a 4ty zażywania dawki 150 mg (Vanlactine) i w zasadzie wszystko wróciło praktycznie do pkt 0 tj stałego napięcia i mocnego wyczerpania organizmu (problemy ze snem mimo dużego zmęczenia), "skoki ciśnienia".

W czwartek wizyta u dr więc będę na ten temat rozmawiał jednakże może nie jest to reakcja odosobniona. Na obecną chwilę jestem mocno zawiedziony bo byłem zadowolony ze swojego stany w tych dobrych 4 tygodniach i liczyłem że ten trend będzie utrzymany zwłaszcza na większej dawce.

przez Ewgf 18 sie 2015, 19:42
Jak bierzesz wenle 2 lata to masz tak organizm przeyscony ze zeby sie kompletnie oczyscic to sa miesiace. Sami jajoglowi nie wiedza jak wiele metabolitow ka wenla.Ja mowie o dlugofalowych skutkach, zmianach chemi mozgu. Jak myslisz ze gdy substancja juz opuscila organizm w pierwotnej postaci to juz jestes "soba" to jestes w bledzie. Desvenlafaxyna ma okres poltrwania 11h czyli ponad 2x wiecej niz taka substacja pierwotna czyli wenla. Receptory zeby sie zdownregulowac potrzebuja dziesiatek miesiecy w naturalny sposob. A juz nie mowie o powrotnym zmniejszeniu zwrotnego wychwytu monoamin. Wenlafaksyna uderza w serce bo noradrenalina podnosi cisnienie i puls. Duzo by pisac na ten temat. Trzepie cie bo po 24godzinach spreparowana na dlugie dzialanie wenla cie opuszcza. To fakt. Ale dla mnie to byl lajcik z porownaniem do powrotu do normalnego zycia BEZ wenli.
Turbolaxa 600mg

przez artur1978 18 sie 2015, 23:30
Ewgf napisał(a):Jak bierzesz wenle 2 lata to masz tak organizm przeyscony ze zeby sie kompletnie oczyscic to sa miesiace. Sami jajoglowi nie wiedza jak wiele metabolitow ka wenla.Ja mowie o dlugofalowych skutkach, zmianach chemi mozgu. Jak myslisz ze gdy substancja juz opuscila organizm w pierwotnej postaci to juz jestes "soba" to jestes w bledzie. Desvenlafaxyna ma okres poltrwania 11h czyli ponad 2x wiecej niz taka substacja pierwotna czyli wenla. Receptory zeby sie zdownregulowac potrzebuja dziesiatek miesiecy w naturalny sposob. A juz nie mowie o powrotnym zmniejszeniu zwrotnego wychwytu monoamin. Wenlafaksyna uderza w serce bo noradrenalina podnosi cisnienie i puls. Duzo by pisac na ten temat. Trzepie cie bo po 24godzinach spreparowana na dlugie dzialanie wenla cie opuszcza. To fakt. Ale dla mnie to byl lajcik z porownaniem do powrotu do normalnego zycia BEZ wenli.

Receptory nie potrzebuje dziesiatek meisiecy, zeby sie "zdownregulowac", w zaleznosci od typu receptora to okres od kilku godzin do kilku tygodni MAX.
Mechanizm, w ktorym wenlafaksyna mialaby uderzac w serce dwa miesiace po odstawieniu nie ma zadnego sensu, bo wychwyt zwrtony noradrenaliny jest ZMNIEJSZONy w trakcie brania co oznacza ze wiecej jest noradrenaliny w szczelinie kiedy lek bierzesz. Kiedy go przestajesz brac jest jej mniej stad czesto zmeczenie i brak energii.
Tak wiec nawet mechanizm o ktorym piszesz nie ma wiekszego sensu i po prostu tak nie jest.

Aha i wychwyt zwrtony monoamin to wraca do standardowego poziomu bardzo szybko , w kilka dni stad m.in objawy odstawienne.

Zreszta nei wiem dlaczego mnie pouczasz skoro jak mowilem odstawialem rozne leki po dlugim czasie brania i wiem jak to jest, nigdy nie potrzebowalem lat zeby ponownie byc soba.

Pewnie sa ludzie, u ktorych ekspresja genow zostaje zaburzona na dlugo (bo o ekspresje roznych genow tu chodzi a nie o receptory, patrzenie na depresje przz pryzmat receptorow jest tak samo bez sensu jak psianie o "braku dopaminy" na przyklad) ale tych ludzi jest mniejszosc. Wiekszosc ma po prostu jakis tam nawrot depresji lub inne, nowe objawy chorobowe.

-- 18 sie 2015, 22:32 --

MI to przypomina troche straszenie narkotykami i jaka to amfetamina jest zla, a poznie jsie okaazuje ze ludzie z ADHD latami to biora i nic im nie jest, ale jest jakies tam przekonanie na ten temat wsrod spoleczenstwa i niewazne jakie naukowe dowody sie przedstawi luzie i tak wiedza swoje.
To sie nazywa umotywowane rozumowanie i trudno z tym walczyc.

przez marka 19 sie 2015, 09:16
inez3 napisał(a):Właśnie zaczynam czuć zmęczenie na 150 mg i taki brak sił. Jestem kompletnie wypluta. To chyba kolejny etap jeżeli chodzi o przyzwyczajenie się do leku.

Zaglądasz tu jeszcze ??? :smile:
Jak się czujesz ??? Jak u lekarza w piatek ???
Ja mam znowu zmęczenie i brak siły . Mam jakąś telepawkę i pojawiaja się leki , których juz nie było :why:
Kurczę a w piatek byłam u lekarza długo rozmawiał n nawet mówiłam ,że może nie ma fajerwerków ale jest już ze mną całkiem fajnie. Kazał mi zostac na 112,5 a Trittico zwiększył do 75 bo ostatnio gorzej sypiam.

przez inez3 19 sie 2015, 11:01
marka napisał(a):Zaglądasz tu jeszcze ??? :smile:
Jak się czujesz ??? Jak u lekarza w piatek ???
Ja mam znowu zmęczenie i brak siły . Mam jakąś telepawkę i pojawiaja się leki , których juz nie było :why:
Kurczę a w piatek byłam u lekarza długo rozmawiał n nawet mówiłam ,że może nie ma fajerwerków ale jest już ze mną całkiem fajnie. Kazał mi zostac na 112,5 a Trittico zwiększył do 75 bo ostatnio gorzej sypiam.

Ja sie czuje dobrze. Póki co jest w miarę stabilnie. Mam gorsze momenty, ale lęków brak. Mam tez zmniejszone trittico do 1/3. Śpię lepiej, ale i tak wyspać sie nie mogę jakoś ;).

przez ktoś inny 19 sie 2015, 11:16
Witajcie siostry i bracia po chemii ;) Mam nadzieję, że nie będę wam przeszkadzać :smile:

Sortuj wg