WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Rocky2 05 sie 2015, 23:02
agusiaww napisał(a):depresyjny098, to nawet nie chodzi o płeć, tylko że jak ludzie sami sie utrzymują to nie zostaniesz w łózku bo masz "doła". Musisz iśc do pracy bo jeść coś zjesc a za co jak nie zapracujesz? Tak samo jak ludzie mają dziecko, trzeba zarobic na pieluchy itd. przecież nie będziesz lezał w łozku albo snuł sie po domu a dziecko będzie płakać, też się trzeba nim zając. Ja tez musiałam w depresji wrócić do pracy, chodziłam z nieumtymi włosami itd, bo mnie to nie obchodziło, ale rachunki musiałam opłacić, przecież pod mostem życ nie mogłam. Po prostu można sobie "chorować" jak ktoś utrzymuje itd, ale z mojego punktu widzenia nie jest to też dobre, bo jednak w sumie sądze ze praca, itd, mobilizuje do jakiś czynności, chociażby takich ze rano trzeba wstac i sie ubrac. U mnie wenla na depreche zaskoczyla w pełni po jakis 6 miesiacach, ale sadze ze gdybym lezała w lozku i tylko korzystała z kompa/lozka to pewnie i by nawet 6 miesiecy nie wystarczyło na poprawę.

earth, ja mialam mega skutki uboczne wiec musiałam powoli wchodzić, jak ich nie masz albo małe to bierz 75.

Widocznie nie miałaś bardzo silnej depresji, bo niestety, ale są stany, gdzie wstanie z łóżka jest po prostu niemożliwe, poza tym człowiek w depresji ma w dupie prace i rachunki, to tak z grubsza ujmując, ktoś kto nie ma siły żyć nawet jak ma pieniądze, to będzie miał problem z tym by pójść na pocztę i zrobić przelew, a jak dojdą do tego zaburzenia lękowe to już wogóle człowiek ma pozamiatane, ktoś kto jest w stanie pójść do pracy i w niej jakoś funkcjonować nie ma depresji głębokiej, poza tym po 6 miesiącach to żaden lek nie zaczyna działać, dziwie się lekarzowi, że kazał ci wierzyć w takie pierdoły. :pirate:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez depresyjny098 05 sie 2015, 23:34
Rocky2 też myśle że agusiaww nie miała silnej depresji. Jak kolwiek dobrze, bo nikomu tego nie życze. Ale podkręca sobie morale tym że wyszła z depresji, nie załamywała się, opłacała rachunki. Co też jest dobre. Dzięki temu agusiaww czujesz się silniejsza niz przed depresją, aczkolwiek nie przewlekłą i nie silną. Ja powiem tak. Pracowałem 10,5 m-ca w takiej słabej pracy. Teraz z dużą dozą szczęścia dostałem się na staż związany z kierunkim ukończonej szkoły. Pół roku chodze na siłownie, zdrowo się odżywiam. Ale przy obniżonym nastroju nie ma to żadnego znaczenia. Chociaz bym skakał koziołki i fikołki to sie nie liczy. To jest zapełniacz czasu, tylko zwykły zapełniacz czasu. Jeżeli się nie czuje życia w depresji to ma to jeden cel przetrwać życie, dociągnąć jeszcze troche. Bo coś trzeba robić. Agusiaww To nie jest heroizm, to nie jest wyczyn z którego jestem dumny. Lezenie w łozku nie jest ok, ale to jest truizm.

przez popiol 06 sie 2015, 01:13
agusiaww napisała
depresyjny098, to nawet nie chodzi o płeć, tylko że jak ludzie sami sie utrzymują to nie zostaniesz w łózku bo masz "doła". Musisz iśc do pracy bo jeść coś zjesc a za co jak nie zapracujesz? Tak samo jak ludzie mają dziecko, trzeba zarobic na pieluchy itd. przecież nie będziesz lezał w łozku albo snuł sie po domu a dziecko będzie płakać, też się trzeba nim zając.
Nie możesz kobieto pojąć, że ludzi w ciezkiej depresji jedzenie i rachunki nie obchodzą? Jak myślisz, czemu jest tyle samobójstw? Tacy ludzie biorą sznurek i idą sie udyndać. Sam bym tak zrobił gdyby nie rodzicie. Ale według agusi, wszyscy którzy mają siłę włączyć kompa i napisać tu post, oznacza że mają siłę pracować, ale jak by jej depresja tak dopiekła , że podjęcie najprostszej decyzji stałoby się niemożliwe, a pamięć i koncentracja przestalaby funkcjonować, to nie poszłaby do pracy z tymi tlustymi włosami.
To jest właśnie problem, ze duzo osób w tym taka agusia, patrzą na ludzi z depresją przez pryzmat swojej własnej i nie mogą pojąć, że taki czlowiek może czuć się zupełnie inaczej. Trzeba jeszcze wsiąść pod uwagę cechy osobowości, ewentualne zaburzenia osobowości, charakter etc. No ale agusi nie przegadasz, dlatego dodałem ją do ignorowanych użytkowników i nie widzę jej postów.

-- 06 sie 2015, 01:18 --

Zgadzam się z przedmówcami, ta kobieta nie wie co to ciężka depresja, dlatego tego nigdy nie zrozumie.
popiol

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 06 sie 2015, 08:24
Ludzie jak klikacie przed kompem to rownie dobrze mozecie pracowac :) Czym sie rozni klikanie przed kompem od pracy? Ciezka depresja to sie lezy na oddziale w szpitalu, a nie siedzi w domu i sie chodzi od łozka do kompa. Na to wychodzi ze wzyscy ktorzy tak usilnie probuja wmawiac ze maja silna depresje a potrafia klikac codziennie kilkanascie postów przy kompie tez jej nie maja, czyli macie tez srednia. Niemniej dla niektórych dobrze sie uzalac nad soba, pod przykrywka ciezkiej depresji-taka prawda. Poczytajcie sobie w google o ciezkich depresjach, tacy ludzie nie siedza na forach bo w ogole nie sa w stanie odpalic kompa. Poza tym skoro zyjecie to znaczy ze cos jecie, a jedzenie bierze sie z tego ze człowiek kupuje jedzenie w sklepie. Człowiek w ciezkiej depresji tez zazwyczaj mało je lub wcale, jak siedzicie w domu: klikacie na kompie, jecie itd, to tez nie jest to ciezka depresja. Niemniej wiadomo dla kazdego jego depresja i choroba jest zawsze najciezsza i bedzie sie skupiał na biadoleniu bo tak jest najwygodniej. Dlatego wiekszosci nie pomagaja leki, np jak wenla bo to nie jest kwestia leku ale ogolnie zmiany podejscia. Jak sie pisze o terapii to tez wiele osob mowi, bylem 4 razy u terapeuty i zrezygnowałem, ciekawe dlaczego, bo psycholog mowi: moze wyjdzie pan na spacer, a pacjent a po co wole siedziec przy kompie i juz sie rodzi konflikt...Jakby np. rodzice nie opłacili rachunków i trzeba by było isc pod most sadze ze jakies 90% z tego forum by zostało nagle uleczonych. Tak samo oczekiwania co do leku jakie mozna tutaj przeczytac: euforia, jakies stany szczescia itd. ludzie lek Wam tego nie zapewni bo nie ma takiego leku, czy to bedzie wenla czy inny, mozecie sobie zmieniac leki x razy i zaden Wam nie podpasuje bo szczescie i radosc nie bierze sie od leku, tylko od własnego wypracowania i tutaj znowu kłania sie terapia.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Psychopharm 06 sie 2015, 08:49
Bo depresje kobiet i mężczyzn się często bardzo różnią ze względu na hormony. Estrogeny czy jak kobieta bierze hormonalną terapię zastępczą speedują neuroprzekaźniki (estrogeny są inhibitorami MAO) i te depresje są zupełnie inne niż u mężczyzn. Przez to trudno jest się wzajemnie zrozumieć (nie tylko w tym). Niby większa ilość kobiet ma depresję ale to są chyba w części jakieś hormonalne handry czy dysforie (nie twierdzę, że mniej przykre), w większości przypadków jak depresja dopada faceta to wpada albo w alkoholizm albo wali samobója, niestety.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Rocky2 06 sie 2015, 09:01
agusiaww napisał(a):Ludzie jak klikacie przed kompem to rownie dobrze mozecie pracowac :) Czym sie rozni klikanie przed kompem od pracy? Ciezka depresja to sie lezy na oddziale w szpitalu, a nie siedzi w domu i sie chodzi od łozka do kompa. Na to wychodzi ze wzyscy ktorzy tak usilnie probuja wmawiac ze maja silna depresje a potrafia klikac codziennie kilkanascie postów przy kompie tez jej nie maja, czyli macie tez srednia. Niemniej dla niektórych dobrze sie uzalac nad soba, pod przykrywka ciezkiej depresji-taka prawda. Poczytajcie sobie w google o ciezkich depresjach, tacy ludzie nie siedza na forach bo w ogole nie sa w stanie odpalic kompa. Poza tym skoro zyjecie to znaczy ze cos jecie, a jedzenie bierze sie z tego ze człowiek kupuje jedzenie w sklepie. Człowiek w ciezkiej depresji tez zazwyczaj mało je lub wcale, jak siedzicie w domu: klikacie na kompie, jecie itd, to tez nie jest to ciezka depresja. Niemniej wiadomo dla kazdego jego depresja i choroba jest zawsze najciezsza i bedzie sie skupiał na biadoleniu bo tak jest najwygodniej. Dlatego wiekszosci nie pomagaja leki, np jak wenla bo to nie jest kwestia leku ale ogolnie zmiany podejscia. Jak sie pisze o terapii to tez wiele osob mowi, bylem 4 razy u terapeuty i zrezygnowałem, ciekawe dlaczego, bo psycholog mowi: moze wyjdzie pan na spacer, a pacjent a po co wole siedziec przy kompie i juz sie rodzi konflikt...Jakby np. rodzice nie opłacili rachunków i trzeba by było isc pod most sadze ze jakies 90% z tego forum by zostało nagle uleczonych. Tak samo oczekiwania co do leku jakie mozna tutaj przeczytac: euforia, jakies stany szczescia itd. ludzie lek Wam tego nie zapewni bo nie ma takiego leku, czy to bedzie wenla czy inny, mozecie sobie zmieniac leki x razy i zaden Wam nie podpasuje bo szczescie i radosc nie bierze sie od leku, tylko od własnego wypracowania i tutaj znowu kłania sie terapia.

Skomentuje to tak:

-- 06 sie 2015, 09:42 --

Psychopharm napisał(a):Bo depresje kobiet i mężczyzn się często bardzo różnią ze względu na hormony. Estrogeny czy jak kobieta bierze hormonalną terapię zastępczą speedują neuroprzekaźniki (estrogeny są inhibitorami MAO) i te depresje są zupełnie inne niż u mężczyzn. Przez to trudno jest się wzajemnie zrozumieć (nie tylko w tym). Niby większa ilość kobiet ma depresję ale to są chyba w części jakieś hormonalne handry czy dysforie (nie twierdzę, że mniej przykre), w większości przypadków jak depresja dopada faceta to wpada albo w alkoholizm albo wali samobója, niestety.

Najczęściej to i to. :-|
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez aga85 06 sie 2015, 10:48
Czy kogoś bolały gałki oczne na wenli?
F41.0
Baby blues...

przez Rocky2 06 sie 2015, 11:02
aga85 napisał(a):Czy kogoś bolały gałki oczne na wenli?

Jest to możliwy objaw, choć rzadki.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez popiol 06 sie 2015, 12:20
No i to jest dyskusja z agusa, jak grochem o ścianę. Siedzenie na kompie niczym nie różni się od pracy... no trzymajcie mnie :)

agusiaww
po pierwsze - nie mam teraz silnej depresji, staram sie funkcjonować w miarę możliwości, wychodzę z domu, ćwiczę, zarabiam. Dlatego nie, nie próbuje Ci udowodnić jaki to jestem chory i nie szukam tu współczucia, zwlasza u takich ludzi jak Ty.

po drugie - przechodziłem zarówno bardzo ciężkie epizody depresyjen ( leżałam kilkakrotnie w szpitalu, nie myłem się po 3 tyg. nie jadłem, nie mówiłem, nie wstawalem z łóżka) po umiarkowane i lekkie więc w odróżnieniu od Ciebie, nie muszę w google czytać co to ciężka depresja.

po trzecie - życzę powodzenia w leczeniu depresji endogennej terapią. Rozmawialem z jednym z najlepszych terapeutów CBT w Polsce z certyfikatai i superwizja, których mozna policzyć u nas na palcach jednej dłoni. Sam usłyszałem, ze chodzenie na terapię w takim stanie jest bez sensu. Dlatego nie dziwię sie ludziom w takim stanie, którzy rezygnują po kilku spotkaniach. Wbrew pozorom decydując się na terapię trzeba być w miarę dobrej kondycji psychicznej.

Takie histeryczne chandry jak Twoja agusia, wlasnie dobrze na terapię reagują.

a po czwarte , to ześ mało inteligentna emocjonalnie jest i monotematyczna. Co misję tu jakąś masz na forum?
popiol

przez earth 06 sie 2015, 13:06
aga85 napisał(a):Czy kogoś bolały gałki oczne na wenli?

Mnie tak oczy bolą 'od spodu'
i strasznie mi łzawią, jakbym płakała.

-- 06 sie 2015, 14:52 --

A mi dziś dzieciaki wyjechały
i mam ochotę na 2-3 piwka a jestem na początku brania wenfli.
Biorę dopiero 3 dzień.
Czy to dobry pomysł?
Lafactin 75 mg
Apotiapina 50 mg

przez evelin_666 07 sie 2015, 00:50
Mam pytanie..
Po jakim czasie Wam sie tętno w miare unormowało po odstawieniu wenli?
Już nie mam powyżej 100, ale przed setką się utrzymuje..
What are you waiting for?

przez aga85 07 sie 2015, 08:36
Ja mam tętno i ciśnienie ok, więc nie pomogę.
F41.0
Baby blues...

przez Rocky2 07 sie 2015, 09:18
evelin_666 napisał(a):Mam pytanie..
Po jakim czasie Wam sie tętno w miare unormowało po odstawieniu wenli?
Już nie mam powyżej 100, ale przed setką się utrzymuje..

A ile już nie bierzesz tego leku ?
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Stefanos 07 sie 2015, 10:19
depresyjny098 napisał(a):Właśnie chodzi i tą niemoc. Tak, tak, rozumiem to. Agusiaww moze to tez kwestia uwarunkowan kulturowych, że chłop to musi być chłop. :D Chlop musi miec nastroj, byc inicjatorem dzialan, do cholery odczuwać przyjemność z życia. Kobieta melancholijna jeszcze ujdzie, ale nie do cholery mężczyzna który się patrzy w ściane, odczuwa napiecie niemoc, bezsen, brak celowosci, poczucia sensu słabość. No ale cóż. Stefanos łączyłeś wenle z mirtą?

Nie łączyłem wenli z mirtą. Wenlę dostałem zamiast mirty i wytrzymałem na niej niestety jedynie 4 dni, bo nie mogłem spać. Brałem ją na noc, tak samo jak biorę mirtę. Czytałem, że to dobre połączenie, ale u mnie lekarz zastosował wellbutrin + mirtę i próbował zamienić mirtę na wenlę. Może ja za szybko się poddałem, ale naprawdę ciężko było mi funkcjonować po kilku godzinach snu i bezczynnym leżeniu i męczeniu się od 4 w nocy.

Biorę sobie ten wellbutrin i mirtor, ale nie czuję się tak, jak bym chciał. Dziś już od samego rana mam stres/nerw, że wieczorem muszę po brata na lotnisko pojechać. Tak prozaiczna i prosta czynność powoduje u mnie nerwy i stres. Pracować jakoś mogę, choć nie jestem zapewne pracownikiem miesiąca i nie uważam też, bym przechodził ciężką depresję, bo jakoś jestem w stanie funkcjonować, ale te wszechobecne nerwy związane z prostymi czynnościami wydającymi się niemożliwymi do zrealizowania mnie po prostu dobijają. Czy powinienem zacząć myśleć o szybszej wizycie u psychiatry w celu zmiany przyjmowanych leków?

Sortuj wg