WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 310

przez Rocky2 05 sie 2015, 10:36
Stefanos napisał(a):
agusiaww napisał(a):
Stefanos napisał(a):Rocky2, ja choruję właśnie od lutego-marca tego roku. Na początku dostałem Sympramol+Mirtor 30. Potem przeszedłem na Mirtor 45. Potem zmiana Sympramolu na Wellbutrin 150, potem zwiększenie do 300. No i teraz jestem właśnie na Wellbutrinie 300 + Mirtorze 45. Stan akceptowalny (mogę normalnie funkcjonować, pracować, a nie leżeć w nerwach), ale doskwiera mi poczucie niemocy i niewykonalności, utrata zainteresowań i zmniejszona zdolność do radowania się.

PS. Liczę na to, że terapia mnie jakoś z tego bagna wyciągnie. Jeszcze miesiąc do pierwszej wizyty (taka kolejka do tej terapeutki). Dwa poprzednie podejścia zakończone przerwaniem po 4 wizytach.

niestety tak jest po lekach, musza byc pewne skutki bo inaczej to lek byłby cudowny.

Czyli rozumiem, że to całkiem normalne, że leki nie wyeliminowały u mnie wszystkich objawów depresji, tak? Powinienem się cieszyć obecnym stanem, czy dalej szukać jakiegoś leku, który pozbawiłby mnie choćby tej cholernej niemocy i widzenia we wszystkim trudności?

Nie to nie jest normalne, ile czasu bierzesz leki i ile czasu jesteś na dawce terapeutycznej??
Generalnie założeniem leczenia depresji, jest uzyskanie jak najszybciej pełnej remisji objawów, wiec ile czasu bierzesz leki?
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Stefanos 05 sie 2015, 10:46
Mirtor biorę od kwietnia, Wellbutrin około 1.5 miesiąca, w tym 2 tygodnie dawka 300mg.

przez Rocky2 05 sie 2015, 11:15
Stefanos napisał(a):Mirtor biorę od kwietnia, Wellbutrin około 1.5 miesiąca, w tym 2 tygodnie dawka 300mg.

To to jest krótko mirtor sam nie da rady w monoterapii, dlatego dostałeś wenlafaksyne, dziwi mnie natomiast to, ze dostałeś wellbutrin na I rzut a nie ssri, masz dobrego lekarza, wellbutrin też bierzesz krótko można powiedzieć, że bierzesz go 2 tyogodnie bo od 2 tygodni jesteś na zwiększonej dawce, więc nie licz na cuda, posiedz na lekach z pól roku to zapomnisz co to depresja.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stefanos 05 sie 2015, 11:45
Tak, dostałem wenlafaksynę, ale zamiast mirtoru i po 4 dniach powróciłem do mirtoru. Myślisz, że to błąd?
Myślisz, że na obecnych lekach muszę posiedzieć dłużej, by to wszystko w pełni zadziałało?

przez Rocky2 05 sie 2015, 12:04
Stefanos napisał(a):Tak, dostałem wenlafaksynę, ale zamiast mirtoru i po 4 dniach powróciłem do mirtoru. Myślisz, że to błąd?
Myślisz, że na obecnych lekach muszę posiedzieć dłużej, by to wszystko w pełni zadziałało?

Nie wiem czy to błąd bo na każdego te leki działają jednak trochę inaczej, tutaj żeby coś się dowiedzieć, trzeba brać leki dostatecznie długo no i tak jak napisałem te leki się nawet nie rozkręciły, pierwsze tygodnie to są skutki uboczne, dzialanie zaczyna, się najszybciej po miesiącu, ale najczęściej jest to 6-8 tygodni brania leku w dawce terapeutycznej, bywa tak, że przez 6 tygodni ktoś dosłownie zdycha przez jakiś leki i nagle z dnia na dzień budzi się zdrowy.
Skąd wogóle wzięła ci się ta depresja?, jaki jest powód tego załamania?
Na pewno błędem jest brać lek 4 dni!
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Stefanos 05 sie 2015, 12:17
Wenlę brałem jedynie 4 dni, bo nie mogłem przez nią spać, brałem ją na noc. Czwartego dnia po niedospanej nocy czułem się fatalnie, stąd decyzja o powrocie do mirtoru.

Natomiast co do powodu depresji to nie mogę wskazać jednoznacznie takowego, ale zbiegło się to w czasie z narodzinami pierwszego dziecka, przez co całe moje życie się odmieniło i stało się znacznie trudniejsze. Dodatkowo ja pracuję w domu, więc jestem przy tym całym bałaganie cały czas. Ponadto dziecko cierpi na łojotokowe zapalenie skóry, przez co wymaga znacznie więcej opieki niż dzieci zdrowe. Wiem, że to kobiety zazwyczaj mają depresję poporodową, ale w tym przypadku dotknęło to akurat mnie, a nie żonę. Ze 4 miesiące po narodzeniu dziecka miałem najgorszy stan, kiedy to zwróciłem się po pomoc do psychiatry i wtedy dostałem mirtor (plus sympramol), który mnie częściowo postawił na nogi. Dla znakomitej większości narodziny dziecka to nie powód do depresji, ale u mnie akurat było inaczej, bo nastawiłem się na to, że w życiu nic mi się nie zmieni i doznałem brutalnego zderzenia z rzeczywistością.

przez earth 05 sie 2015, 12:40
Po jakim czasie zwiekszaliscie dawke startowa. Ja teraz biore 35 a docelowo ma byc 75.
Ostatnim razem zwiekszylam po 9 dniach, ale to chyba za dlugo?
Lafactin 75 mg
Apotiapina 50 mg

przez agusiaww 05 sie 2015, 13:47
Stefanos napisał(a):
agusiaww napisał(a):
Stefanos napisał(a):Rocky2, ja choruję właśnie od lutego-marca tego roku. Na początku dostałem Sympramol+Mirtor 30. Potem przeszedłem na Mirtor 45. Potem zmiana Sympramolu na Wellbutrin 150, potem zwiększenie do 300. No i teraz jestem właśnie na Wellbutrinie 300 + Mirtorze 45. Stan akceptowalny (mogę normalnie funkcjonować, pracować, a nie leżeć w nerwach), ale doskwiera mi poczucie niemocy i niewykonalności, utrata zainteresowań i zmniejszona zdolność do radowania się.

PS. Liczę na to, że terapia mnie jakoś z tego bagna wyciągnie. Jeszcze miesiąc do pierwszej wizyty (taka kolejka do tej terapeutki). Dwa poprzednie podejścia zakończone przerwaniem po 4 wizytach.

niestety tak jest po lekach, musza byc pewne skutki bo inaczej to lek byłby cudowny.

Czyli rozumiem, że to całkiem normalne, że leki nie wyeliminowały u mnie wszystkich objawów depresji, tak? Powinienem się cieszyć obecnym stanem, czy dalej szukać jakiegoś leku, który pozbawiłby mnie choćby tej cholernej niemocy i widzenia we wszystkim trudności?

ja uwazam ze normalne, zeby po lekach np. jak wenla kazdy wracał do stanu poprzedniego to byłby całkiem uleczony. Wg mnie leki maja stabilizowac, czyli nie bedziesz czuł sie euforycznie, nie bedziesz latał z usmiechem przylepionym, po prostu bedziesz mniej odczuwac smutek, płacz itd, jakies niedogodnosci ale całkiem ich z zycia nie wyeliminujesz. Sam pisałes ze na mircie było stabilnie, o to chodzi w lekach o stabilnosc. Nie bedzie nigdy idealnie, u mnie po wenli tez roznie było zazwyczaj mi sie nie chciało, ale skoro masz dziecko i zone to wiesz ze trzeba sie spiac nawet jak człowiek nie ma siły wstac z łozka i pracowac, itd.

-- 05 sie 2015, 12:47 --

earth napisał(a):Po jakim czasie zwiekszaliscie dawke startowa. Ja teraz biore 35 a docelowo ma byc 75.
Ostatnim razem zwiekszylam po 9 dniach, ale to chyba za dlugo?
po 2 tygodniach.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez earth 05 sie 2015, 15:03
Po 2 tygodniach?? Przeciez to tylko na start, zeby nie bylk szoku.
Lafactin 75 mg
Apotiapina 50 mg

przez magic 05 sie 2015, 15:10
KUPIĘ WENLE 150 MG PILNE !!!!???
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez Mooon 05 sie 2015, 19:47
Odstawiam poki co 225 po weekendzie 150 nie wiem czy to przyczyna redukcji, fobi ,upalow ale poce sie w pracy jak swinia

przez earth 05 sie 2015, 21:02
To ja odwrotnie, olewam dawke startowa 37 od razu 75, z tym ze rozbite na 2x 37. Mam dosyc tej zmory. Jak na razie skutki uboczne prawie zerowe.
Lafactin 75 mg
Apotiapina 50 mg

przez depresyjny098 05 sie 2015, 21:02
Właśnie chodzi i tą niemoc. Tak, tak, rozumiem to. Agusiaww moze to tez kwestia uwarunkowan kulturowych, że chłop to musi być chłop. :D Chlop musi miec nastroj, byc inicjatorem dzialan, do cholery odczuwać przyjemność z życia. Kobieta melancholijna jeszcze ujdzie, ale nie do cholery mężczyzna który się patrzy w ściane, odczuwa napiecie niemoc, bezsen, brak celowosci, poczucia sensu słabość. No ale cóż. Stefanos łączyłeś wenle z mirtą?

przez agusiaww 05 sie 2015, 22:10
depresyjny098, to nawet nie chodzi o płeć, tylko że jak ludzie sami sie utrzymują to nie zostaniesz w łózku bo masz "doła". Musisz iśc do pracy bo jeść coś zjesc a za co jak nie zapracujesz? Tak samo jak ludzie mają dziecko, trzeba zarobic na pieluchy itd. przecież nie będziesz lezał w łozku albo snuł sie po domu a dziecko będzie płakać, też się trzeba nim zając. Ja tez musiałam w depresji wrócić do pracy, chodziłam z nieumtymi włosami itd, bo mnie to nie obchodziło, ale rachunki musiałam opłacić, przecież pod mostem życ nie mogłam. Po prostu można sobie "chorować" jak ktoś utrzymuje itd, ale z mojego punktu widzenia nie jest to też dobre, bo jednak w sumie sądze ze praca, itd, mobilizuje do jakiś czynności, chociażby takich ze rano trzeba wstac i sie ubrac. U mnie wenla na depreche zaskoczyla w pełni po jakis 6 miesiacach, ale sadze ze gdybym lezała w lozku i tylko korzystała z kompa/lozka to pewnie i by nawet 6 miesiecy nie wystarczyło na poprawę.

earth, ja mialam mega skutki uboczne wiec musiałam powoli wchodzić, jak ich nie masz albo małe to bierz 75.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg